Union niet gespaard: "Dit is hun eigen schuld!"

299 stemmen
Union niet gespaard:

Ook dit seizoen zal slechts één club de Belgische eer moeten redden in de poulefase van de Champions League. In de voorrondes leek Union SG nochtans op weg naar een stunt tegen Glasgow Rangers. Maar in de terugmatch gaf de vice-kampioen nog zelf alles uit handen.


Tijdens de heenwedstrijd had Union nog indruk kunnen maken. De Brusselaars zetten hoog druk, gingen zelf ook zoek naar een doelpunt en werden daarvoor beloond met 2-0-overwinning. Maar in de return vertoonden de Unionisten een heel ander gelaat en werd er veel meer afwachtend gevoetbald. Bovendien zat er ook een pak meer afval in het spel. En daar konden de Schotten, gesteund door een sfeervol Ibrox Park, optimaal van profiteren.

Uiteindelijk won Rangers met 3-0, waardoor de klus al in de reguliere speeltijd werd geklaard. "Vanavond hebben ze zichzelf onderschat. Ze probeerden niets", reageerde analist Marc Degryse achteraf in de studio's van VTM 2. "Ze dachten hun voorsprong op alle mogelijke manieren te verdedigen, en dan vraag je om problemen."

BEHOUDEN GERAERTS
Zijn collega Jan Mulder wees vooral naar coach Karel Geraerts, die een behouden aanpak hanteerde. "Dit is niet eervol verliezen. Dit is hun eigen schuld. De coach liet zijn elftal tegen zijn natuur voetballen. Na de rust hebben ze nul kansen gecreëerd. Dat ligt aan de schuchtere opstelling die wordt ingegeven door de beleidsmaker", aldus de Nederlander.

LEES OOK: ‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

De aanpak van Union was te behouden ...

Meest recent

Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

212
212
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

26
26
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

119
119
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

32
32
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

73
73
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

313
313
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

510
510
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

186
186
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

121
121
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

176
176
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

142
142
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

420
420
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

80
80
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

112
112
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

161
161
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

558
558
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

76
76
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

513
513
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

316
316
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

123
123
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

214
214
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

674
674
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

184
184
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

89
89
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

256
256

Meer sportnieuws