Gala-topman doet opvallende Mertens-onthulling

112 stemmen
Gala-topman doet opvallende Mertens-onthulling

Dries Mertens mag zich vanaf heden officieel een speler van Galatasaray noemen. De Rode Duivel tekende maandagavond voor één seizoen bij de Turkse grootmacht. Een opmerkelijke keuze, want de 35-jarige aanvaller had blijkbaar nog meer fraaie opties op tafel liggen.


Nadat hij afgelopen weekend al als een held werd onthaald in Istanbul, tekende Mertens maandag ook zijn contract bij Cim Bom Bom. En dat legde hem geen windeieren. Volgens de communicatie van de club zal de aanvaller een jaarsalaris van 2.9 miljoen euro opstrijken. Daar komt ook nog een tekenpremie van 1.1 miljoen euro bovenop. Maar het bleek desondanks geen keuze voor het grote geld.

Erden Timur, vice-voorzitter bij Galatasaray, beweert immers dat Mertens elders meer kon verdienen. "Hij had een officieel bod van 5 miljoen euro van Juventus. Ik heb het met mijn eigen ogen gezien", wordt hij geciteerd bij Sporza. "Er zijn vele redenen waarom hij toch voor ons koos. Er is rivaliteit tussen Napoli en Juventus. De speler die de meeste doelpunten maakte in de geschiedenis van de club en Maradona overtrof, wou zijn carrière niet bij Juventus beëindigen."

EUROPEES KAMPIOEN
Maar niet alleen de rivaliteit tussen Juve en Napoli was een doorslaggevende factor in zijn keuze. Zo toont Galatasaray ook heel wat sportieve ambitie. "Mertens had aanbiedingen van heel wat grote clubs in Europa, maar we hebben hem kunnen overtuigen. Hoe? We vertellen de spelers dat we weer Europees kampioen willen worden. We spelen nu niet Europees, maar dat is wel het doel op middellange termijn", aldus Timur.

LEES OOK: Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Mertens is een zekerheid in de WK-selectie ...

Meest recent

'Leegloop bij Club Brugge: monsterbod op Seys'

Na de landstitel zet Club Brugge zich schrap voor een drukke zomermercato, waarin tal van ...

10
10
Marc Coucke zorgt voor grote ophef: 'Onvervalste Playboy!'

Marc Coucke heeft opnieuw voor flink wat reacties gezorgd. Terwijl het stof van alweer een turbulent ...

84
84
'Barça haalt snoeihard uit: dubbele megadeal nabij'

Door het WK zal het wellicht een zomermercato in twee delen worden, voor en na het toernooi. De ...

20
20
'Straffe wending in transferdossier Stankovic'

Club Brugge staat voor een hete transferzomer, want in de komende maanden dreigen heel wat ...

130
130
Fernandez-Pardo verbaast met woorden over keuze voor België

De Rode Duivels bereiden zich dezer dagen in Tubeke voor op het WK, met één zeer ...

194
194
T2 of vertrekken? Taravel licht tipje van de sluier

Bij Anderlecht moeten in de komende weken heel wat knopen doorgehakt worden. Over de spelerskern, ...

109
109
Knelpuntpositie ingevuld: Garcia zet nieuwe Duivel klaar

De Rode Duivels zijn zich in Tubeke volop aan het klaarstomen voor het WK. In de Verenigde Staten ...

95
95
'Standard werkt aan straffe terugkeer jeugdproduct'

Standard eindigde het seizoen met een grote ontgoocheling, want op de slotspeeldag gaf het de ...

59
59
Westerlo baalt: sterkhouder kondigt vertrek aan

Westerlo is de voorbije jaren uitgegroeid tot een handelshuis. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

54
54
'Jawoord gegeven: Union op zucht van eerste knaltransfer'

De kassa zal deze zomer weer fors gaan rinkelen bij Union, zoveel lijkt zeker. De Brusselaars deden ...

158
158
'Anderlecht meldt zich opnieuw voor topschutter'

Anderlecht staat na een ontgoochelend seizoenseinde voor een belangrijke zomer. De play-offs maakten ...

252
252
TRANSFERUURTJE: 'Straffe dubbeldeal Barça, exit Pocognoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

157
157
Topseizoen Lammens: grote eer in Engeland lonkt

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United. De doelman kreeg nog ...

107
107
KV Mechelen pakt plots uit met terugkeer toptalent

KV Mechelen wist dit seizoen de Champions Play-Offs te bereiken, maar daar kon het geen potten ...

96
96
Anderlecht lijkt na update volgende WK-ganger te hebben

Op het WK in Qatar had Anderlecht nog drie vertegenwoordigers, maar dat aantal zal Paars-Wit op de ...

148
148
Brandon Mechele zet fans op scherp met mysterieuze boodschap

Een korte boodschap van Brandon Mechele heeft heel wat Club Brugge-supporters aan het denken gezet. ...

254
254
Charleroi kondigt drie vertrekkers aan

Bij Charleroi blikken ze terug op een toch wel ontgoochelend seizoen. In de winter leken ze nog op ...

35
35
Klap voor Coucke: fraudeproces RSCA wéér maanden uitgesteld

Dit had normaal gezien een belangrijke week moeten worden voor Marc Coucke. Donderdag moest ...

111
111
Fabrizio Romano meldt transferdomper voor Union

Union wist zich ook dit seizoen makkelijk te handhaven in de Belgische top, ondanks het verlies van ...

87
87
'Standard en STVV strijden om eenmalig Rode Duivel'

Het seizoen zit er voor zo goed als alle teams in de Jupiler Pro League op en dat betekent dat ze ...

191
191
Hoefkens verrast iedereen met toekomstbesluit

Carl Hoefkens blikt terug op een bewogen seizoen. De trainer slaagde er niet in om NAC Breda opnieuw ...

103
103
Anderlecht hoopt: breken twee aanwinsten deze zomer door?

Bij RSC Anderlecht haalde men in het tijdperk veel kwantiteit, maar te weinig kwaliteit. Hoe staat ...

399
399
Taravel voorspelt grote toekomst voor RSCA-speler

Bij RSC Anderlecht zijn ze tevreden dat het seizoen voorbij is. De club kende vanaf het begin, via ...

243
243
'Drama voor Rode Duivels: sterkhouder mist WK-start'

Bondscoach Rudi Garcia begint toch met de nodige zorgen aan het WK. Romelu Lukaku topfit krijgen, ...

420
420
Standard of Antwerp? Wilmots duidelijk over Teuma

Waar speelt Teddy Teuma in het seizoen 2025/2026? De bijna 33-jarige middenvelder staat nog tot eind ...

222
222

Meer sportnieuws