Gala-topman doet opvallende Mertens-onthulling

112
Gala-topman doet opvallende Mertens-onthulling

Dries Mertens mag zich vanaf heden officieel een speler van Galatasaray noemen. De Rode Duivel tekende maandagavond voor één seizoen bij de Turkse grootmacht. Een opmerkelijke keuze, want de 35-jarige aanvaller had blijkbaar nog meer fraaie opties op tafel liggen.


Nadat hij afgelopen weekend al als een held werd onthaald in Istanbul, tekende Mertens maandag ook zijn contract bij Cim Bom Bom. En dat legde hem geen windeieren. Volgens de communicatie van de club zal de aanvaller een jaarsalaris van 2.9 miljoen euro opstrijken. Daar komt ook nog een tekenpremie van 1.1 miljoen euro bovenop. Maar het bleek desondanks geen keuze voor het grote geld.

Erden Timur, vice-voorzitter bij Galatasaray, beweert immers dat Mertens elders meer kon verdienen. "Hij had een officieel bod van 5 miljoen euro van Juventus. Ik heb het met mijn eigen ogen gezien", wordt hij geciteerd bij Sporza. "Er zijn vele redenen waarom hij toch voor ons koos. Er is rivaliteit tussen Napoli en Juventus. De speler die de meeste doelpunten maakte in de geschiedenis van de club en Maradona overtrof, wou zijn carrière niet bij Juventus beëindigen."

EUROPEES KAMPIOEN
Maar niet alleen de rivaliteit tussen Juve en Napoli was een doorslaggevende factor in zijn keuze. Zo toont Galatasaray ook heel wat sportieve ambitie. "Mertens had aanbiedingen van heel wat grote clubs in Europa, maar we hebben hem kunnen overtuigen. Hoe? We vertellen de spelers dat we weer Europees kampioen willen worden. We spelen nu niet Europees, maar dat is wel het doel op middellange termijn", aldus Timur.

LEES OOK: 'Talbi krijgt mokerslag: opmerkelijke transfer in de maak'

Mertens is een zekerheid in de WK-selectie ...

Meest recent

'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

116
116
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

344
344
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

176
176
Gouden transferzet Genk: analisten halen loftrompet boven

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

190
190
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

257
257
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

550
550
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

78
78
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

272
272
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

571
571
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

190
190
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

470
470
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

123
123
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

430
430
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

357
357
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

93
93
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

427
427
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

392
392
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

532
532
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

100
100
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

289
289
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

361
361
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

251
251
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

173
173
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

230
230
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

217
217

Meer sportnieuws