Gala-topman doet opvallende Mertens-onthulling

door
Gala-topman doet opvallende Mertens-onthulling

Dries Mertens mag zich vanaf heden officieel een speler van Galatasaray noemen. De Rode Duivel tekende maandagavond voor één seizoen bij de Turkse grootmacht. Een opmerkelijke keuze, want de 35-jarige aanvaller had blijkbaar nog meer fraaie opties op tafel liggen.


Nadat hij afgelopen weekend al als een held werd onthaald in Istanbul, tekende Mertens maandag ook zijn contract bij Cim Bom Bom. En dat legde hem geen windeieren. Volgens de communicatie van de club zal de aanvaller een jaarsalaris van 2.9 miljoen euro opstrijken. Daar komt ook nog een tekenpremie van 1.1 miljoen euro bovenop. Maar het bleek desondanks geen keuze voor het grote geld.

Erden Timur, vice-voorzitter bij Galatasaray, beweert immers dat Mertens elders meer kon verdienen. "Hij had een officieel bod van 5 miljoen euro van Juventus. Ik heb het met mijn eigen ogen gezien", wordt hij geciteerd bij Sporza. "Er zijn vele redenen waarom hij toch voor ons koos. Er is rivaliteit tussen Napoli en Juventus. De speler die de meeste doelpunten maakte in de geschiedenis van de club en Maradona overtrof, wou zijn carrière niet bij Juventus beëindigen."

EUROPEES KAMPIOEN
Maar niet alleen de rivaliteit tussen Juve en Napoli was een doorslaggevende factor in zijn keuze. Zo toont Galatasaray ook heel wat sportieve ambitie. "Mertens had aanbiedingen van heel wat grote clubs in Europa, maar we hebben hem kunnen overtuigen. Hoe? We vertellen de spelers dat we weer Europees kampioen willen worden. We spelen nu niet Europees, maar dat is wel het doel op middellange termijn", aldus Timur.

Mertens is een zekerheid in de WK-selectie ...

Meest recent

Taravel krijgt lof na geniale tactische zet

De klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge leverde zondag een zeer interessant kijkstuk op. Dat ...

19
19
Rode Duivels en knaltransfer voor Mandela Keita?

Op het einde van de maand trekken de Rode Duivels op stage naar de Verenigde Staten om er te ...

22
22
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswendingen Ajax en Essevee, toptransfer De Cat'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

120
120
KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

KRC Genk verloor roemloos van Union SG en de Limburgers staan niet meer in de top 6. In de Europa ...

172
172
Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

220
220
Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

Het is hommeles bij Zulte Waregem. Na desastreuze resultaten en de penibele situatie met Jelle ...

288
288
'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

222
222
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

538
538
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

84
84
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

309
309
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

57
57
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

114
114
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

147
147
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

204
204
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

587
587
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

344
344
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

218
218
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

475
475
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

294
294
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

282
282
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

285
285
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

704
704
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

217
217
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

139
139
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

70
70

Meer sportnieuws