'Xavi wil De Jong voor maar één speler laten gaan'

door
'Xavi wil De Jong voor maar één speler laten gaan'

De situatie van Frenkie de Jong blijft de gemoederen bedaren bij FC Barcelona. Vanuit een economisch perspectief zou de club er goed aan doen om de Nederlandse middenvelder te verkopen. Op sportief vlak zijn de meningen binnen de muren van Camp Nou echter verdeeld.


Momenteel zit de middenvelder in een lastige situatie. In 2020 ging De Jong met het vorige bestuur akkoord met een aanpassing van zijn contract. Zo besloot om bij te tekenen aan verminderde voorwaarden zodat de club extra middelen had om de corona-crisis te overbruggen. Maar er werd een constructie opgesteld waarbij zijn loon systematisch blijft stijgen, waardoor hij op het einde van zijn contract ongeveer evenveel verdiend zou hebben als voor de aanpassing.

Dat was echter een oplossing op korte termijn, want nu is Barça hem in de komende jaren nog een gigantisch loon verschuldigd. Het nieuwe bestuur zou momenteel zelfs onderzoeken of het daartegen geen juridische stappen kan nemen. Maar mede door deze constructie is De Jong logischerwijs niet geneigd om te vertrekken. Dan zou hij immers een pak salaris kwijt spelen. Bovendien voelt hij zich erg goed in de stad Barcelona en zou hij ondanks het gebrek aan een vaste basisplaats voldoende perspectief zien.

DROOMTARGET XAVI
Over dat laatste heerst binnen de club echter een debat, zo meldt Mundo Deportivo. Zo zou preses Joan Laporta in De Jong de natuurlijke opvolger van Sergio Busquets zien. Coach Xavi Hernandez gebruikt hem momenteel in een andere rol, maar wil de samenwerking op zich ook wel voortzetten. Er is echter één speler die de trainer op andere gedachten zou brengen: Bernardo Silva. Indien blijkt dat de Portugees van Manchester City haalbaar is na een transfer van De Jong, zou Xavi niet twijfelen om groen licht te geven voor een vertrek van de Nederlander.

LEES OOK: ‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Welke speler zou u het liefst in uw ploeg hebben?

Meest recent

Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

3
3
'Overmars in actie: Antwerp rond tafel met sterkhouder'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

42
42
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

598
598
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

281
281
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

284
284
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

144
144
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

233
233
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

232
232
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

84
84
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

158
158
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

254
254
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

252
252
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

455
455
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

98
98
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

222
222
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

449
449
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

282
282
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

230
230
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

515
515
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

409
409
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

109
109
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

194
194
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

311
311
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

155
155

Meer sportnieuws