'Xavi wil De Jong voor maar één speler laten gaan'

door
'Xavi wil De Jong voor maar één speler laten gaan'

De situatie van Frenkie de Jong blijft de gemoederen bedaren bij FC Barcelona. Vanuit een economisch perspectief zou de club er goed aan doen om de Nederlandse middenvelder te verkopen. Op sportief vlak zijn de meningen binnen de muren van Camp Nou echter verdeeld.


Momenteel zit de middenvelder in een lastige situatie. In 2020 ging De Jong met het vorige bestuur akkoord met een aanpassing van zijn contract. Zo besloot om bij te tekenen aan verminderde voorwaarden zodat de club extra middelen had om de corona-crisis te overbruggen. Maar er werd een constructie opgesteld waarbij zijn loon systematisch blijft stijgen, waardoor hij op het einde van zijn contract ongeveer evenveel verdiend zou hebben als voor de aanpassing.

Dat was echter een oplossing op korte termijn, want nu is Barça hem in de komende jaren nog een gigantisch loon verschuldigd. Het nieuwe bestuur zou momenteel zelfs onderzoeken of het daartegen geen juridische stappen kan nemen. Maar mede door deze constructie is De Jong logischerwijs niet geneigd om te vertrekken. Dan zou hij immers een pak salaris kwijt spelen. Bovendien voelt hij zich erg goed in de stad Barcelona en zou hij ondanks het gebrek aan een vaste basisplaats voldoende perspectief zien.

DROOMTARGET XAVI
Over dat laatste heerst binnen de club echter een debat, zo meldt Mundo Deportivo. Zo zou preses Joan Laporta in De Jong de natuurlijke opvolger van Sergio Busquets zien. Coach Xavi Hernandez gebruikt hem momenteel in een andere rol, maar wil de samenwerking op zich ook wel voortzetten. Er is echter één speler die de trainer op andere gedachten zou brengen: Bernardo Silva. Indien blijkt dat de Portugees van Manchester City haalbaar is na een transfer van De Jong, zou Xavi niet twijfelen om groen licht te geven voor een vertrek van de Nederlander.

LEES OOK: 'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

🚀

Welke speler zou u het liefst in uw ploeg hebben?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

87
87
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

14
14
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

14
14
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

30
30
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

118
118
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

214
214
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

47
47
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

78
78
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

221
221
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

236
236
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

44
44
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

109
109
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

202
202
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

62
62
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

189
189
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

109
109
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

90
90
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

90
90
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

97
97
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

231
231
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

258
258
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

163
163
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

88
88
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

253
253
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

529
529

Meer sportnieuws