'Xavi wil De Jong voor maar één speler laten gaan'

209 stemmen
'Xavi wil De Jong voor maar één speler laten gaan'

De situatie van Frenkie de Jong blijft de gemoederen bedaren bij FC Barcelona. Vanuit een economisch perspectief zou de club er goed aan doen om de Nederlandse middenvelder te verkopen. Op sportief vlak zijn de meningen binnen de muren van Camp Nou echter verdeeld.


Momenteel zit de middenvelder in een lastige situatie. In 2020 ging De Jong met het vorige bestuur akkoord met een aanpassing van zijn contract. Zo besloot om bij te tekenen aan verminderde voorwaarden zodat de club extra middelen had om de corona-crisis te overbruggen. Maar er werd een constructie opgesteld waarbij zijn loon systematisch blijft stijgen, waardoor hij op het einde van zijn contract ongeveer evenveel verdiend zou hebben als voor de aanpassing.

Dat was echter een oplossing op korte termijn, want nu is Barça hem in de komende jaren nog een gigantisch loon verschuldigd. Het nieuwe bestuur zou momenteel zelfs onderzoeken of het daartegen geen juridische stappen kan nemen. Maar mede door deze constructie is De Jong logischerwijs niet geneigd om te vertrekken. Dan zou hij immers een pak salaris kwijt spelen. Bovendien voelt hij zich erg goed in de stad Barcelona en zou hij ondanks het gebrek aan een vaste basisplaats voldoende perspectief zien.

DROOMTARGET XAVI
Over dat laatste heerst binnen de club echter een debat, zo meldt Mundo Deportivo. Zo zou preses Joan Laporta in De Jong de natuurlijke opvolger van Sergio Busquets zien. Coach Xavi Hernandez gebruikt hem momenteel in een andere rol, maar wil de samenwerking op zich ook wel voortzetten. Er is echter één speler die de trainer op andere gedachten zou brengen: Bernardo Silva. Indien blijkt dat de Portugees van Manchester City haalbaar is na een transfer van De Jong, zou Xavi niet twijfelen om groen licht te geven voor een vertrek van de Nederlander.

LEES OOK: 'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Welke speler zou u het liefst in uw ploeg hebben?

Meest recent

Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

4
4
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

56
56
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

41
41
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

88
88
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

97
97
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

110
110
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

377
377
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

124
124
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

103
103
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

317
317
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

235
235
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

77
77
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

553
553
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

206
206
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

160
160
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

477
477
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

224
224
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

339
339
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

435
435
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

819
819
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

317
317
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3824
3824
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

74
74
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

99
99
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

156
156

Meer sportnieuws