'Xavi wil De Jong voor maar één speler laten gaan'

door
'Xavi wil De Jong voor maar één speler laten gaan'

De situatie van Frenkie de Jong blijft de gemoederen bedaren bij FC Barcelona. Vanuit een economisch perspectief zou de club er goed aan doen om de Nederlandse middenvelder te verkopen. Op sportief vlak zijn de meningen binnen de muren van Camp Nou echter verdeeld.


Momenteel zit de middenvelder in een lastige situatie. In 2020 ging De Jong met het vorige bestuur akkoord met een aanpassing van zijn contract. Zo besloot om bij te tekenen aan verminderde voorwaarden zodat de club extra middelen had om de corona-crisis te overbruggen. Maar er werd een constructie opgesteld waarbij zijn loon systematisch blijft stijgen, waardoor hij op het einde van zijn contract ongeveer evenveel verdiend zou hebben als voor de aanpassing.

Dat was echter een oplossing op korte termijn, want nu is Barça hem in de komende jaren nog een gigantisch loon verschuldigd. Het nieuwe bestuur zou momenteel zelfs onderzoeken of het daartegen geen juridische stappen kan nemen. Maar mede door deze constructie is De Jong logischerwijs niet geneigd om te vertrekken. Dan zou hij immers een pak salaris kwijt spelen. Bovendien voelt hij zich erg goed in de stad Barcelona en zou hij ondanks het gebrek aan een vaste basisplaats voldoende perspectief zien.

DROOMTARGET XAVI
Over dat laatste heerst binnen de club echter een debat, zo meldt Mundo Deportivo. Zo zou preses Joan Laporta in De Jong de natuurlijke opvolger van Sergio Busquets zien. Coach Xavi Hernandez gebruikt hem momenteel in een andere rol, maar wil de samenwerking op zich ook wel voortzetten. Er is echter één speler die de trainer op andere gedachten zou brengen: Bernardo Silva. Indien blijkt dat de Portugees van Manchester City haalbaar is na een transfer van De Jong, zou Xavi niet twijfelen om groen licht te geven voor een vertrek van de Nederlander.

LEES OOK: Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Welke speler zou u het liefst in uw ploeg hebben?

Meest recent

Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

0
0
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

37
37
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

110
110
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

150
150
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

33
33
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

46
46
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

83
83
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

148
148
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

52
52
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

177
177
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

341
341
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

282
282
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

152
152
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

86
86
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

667
667
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

112
112
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

120
120
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

183
183
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

289
289
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

158
158
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

145
145
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

483
483
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

142
142
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

304
304
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

514
514

Meer sportnieuws