'Xavi wil De Jong voor maar één speler laten gaan'

door
'Xavi wil De Jong voor maar één speler laten gaan'

De situatie van Frenkie de Jong blijft de gemoederen bedaren bij FC Barcelona. Vanuit een economisch perspectief zou de club er goed aan doen om de Nederlandse middenvelder te verkopen. Op sportief vlak zijn de meningen binnen de muren van Camp Nou echter verdeeld.


Momenteel zit de middenvelder in een lastige situatie. In 2020 ging De Jong met het vorige bestuur akkoord met een aanpassing van zijn contract. Zo besloot om bij te tekenen aan verminderde voorwaarden zodat de club extra middelen had om de corona-crisis te overbruggen. Maar er werd een constructie opgesteld waarbij zijn loon systematisch blijft stijgen, waardoor hij op het einde van zijn contract ongeveer evenveel verdiend zou hebben als voor de aanpassing.

Dat was echter een oplossing op korte termijn, want nu is Barça hem in de komende jaren nog een gigantisch loon verschuldigd. Het nieuwe bestuur zou momenteel zelfs onderzoeken of het daartegen geen juridische stappen kan nemen. Maar mede door deze constructie is De Jong logischerwijs niet geneigd om te vertrekken. Dan zou hij immers een pak salaris kwijt spelen. Bovendien voelt hij zich erg goed in de stad Barcelona en zou hij ondanks het gebrek aan een vaste basisplaats voldoende perspectief zien.

DROOMTARGET XAVI
Over dat laatste heerst binnen de club echter een debat, zo meldt Mundo Deportivo. Zo zou preses Joan Laporta in De Jong de natuurlijke opvolger van Sergio Busquets zien. Coach Xavi Hernandez gebruikt hem momenteel in een andere rol, maar wil de samenwerking op zich ook wel voortzetten. Er is echter één speler die de trainer op andere gedachten zou brengen: Bernardo Silva. Indien blijkt dat de Portugees van Manchester City haalbaar is na een transfer van De Jong, zou Xavi niet twijfelen om groen licht te geven voor een vertrek van de Nederlander.

LEES OOK: Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Welke speler zou u het liefst in uw ploeg hebben?

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

48
48
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

149
149
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

136
136
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

56
56
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

65
65
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

212
212
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

204
204
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

61
61
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

95
95
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

365
365
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

305
305
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

192
192
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

335
335
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

940
940
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

114
114
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

211
211
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

304
304
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

96
96
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

231
231
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

227
227
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

374
374
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

199
199
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

67
67
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

157
157
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws