TU: 'Genk wil lieveling terug, Club legt 20 miljoen klaar'

720
TU: 'Genk wil lieveling terug, Club legt 20 miljoen klaar'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wordt nu al een tijdje gelinkt aan de komst van Sander Berge. En volgens TV2 is die interesse erg concreet. Het Noorse medium meldt dat de onderhandelingen met Sheffield United omtrent zijn komst inmiddels zijn opgestart. Blauw-Zwart zou zelfs overwegen om het Belgische transferrecord te verpulveren. Zo zou de landskampioen bereid zijn om een totaal pakket te bieden van zo'n 200 miljoen Noorse kronen, een slordige 20 miljoen euro. Aan uitgaande zijde zou Club volgens Schotse media bereid zijn om mee te werken aan een vertrek van Jack Hendry.



KRC Genk heeft een tandje bijgestoken op de transfermarkt. Met Rasmus Carstensen kondigden de Limburgers de komst van een nieuwe linksback aan. De Deen komt over van Silkeborg en zou zo'n 3 miljoen euro kosten. Ook de Argentijnse middenvelder Matias Galarza zou weldra zijn kribbel zetten. Daarnaast wordt Racing ook gelinkt aan een terugkeer van Ally Samatta. Volgens Het Laatste Nieuws zou Genk overwegen om de spits te huren van Fenerbahçe. Ondertussen wordt onderhandeld over een mogelijk vertrek van Jhon Lucumi.



Het begint er steeds meer op te lijken dat Francis Amuzu weldra vertrekt bij RSC Anderlecht. Zo blijft OGC Nice stevig aan zijn mouw trekken. Coach Lucien Favre wil er absoluut nog een spits en een flankspeler bij, voor die laatste positie blijft Amuzu de topkandidaat. Volgens Footmercato komt zijn transfer dan ook steeds dichterbij. Ook Nice-Matin bevestigt dat de 22-jarige een meer dan concrete piste blijft. Ondertussen zou RSCA interesse hebben in Darko Churlinov, een linkerflankspeler van VfB Stuttgart.



AA Gent heeft versterking op het middenveld beet. Zo werd Hyun-seok Hong officieel voorgesteld in de Ghelamco Arena. Naar verluidt betalen de Buffalo's anderhalf miljoen euro om de 23-jarige middenvelder over te nemen van LASK Linz, waar hij in 43 optredens goed was voor één goal en negen assist. Gent is echter nog niet klaar op de mercato. Ook een nieuwe spits en een extra reserve-doelman staan nog op het verlanglijstje.



Alexis De Sart heeft geen sportieve toekomst meer bij Antwerp FC. Volgens Het Nieuwsblad wil KV Kortrijk de 25-jarige middenvelder nu een uitweg bieden. Antwerp wees het eerste bod uit West-Vlaanderen echter wel af, maar dat zou KVK niet afschrikken. Ze drukken door voor zijn komst en hopen nog een akkoord te vinden.

BUITENLAND
Nadat hij afgelopen weekend al als een held werd onthaald in Istanbul, tekende Dries Mertens maandag ook zijn contract bij nieuwe club Galatasaray. En dat legde hem geen windeieren. Volgens de communicatie van de club zal de aanvaller een jaarsalaris van 2.9 miljoen euro opstrijken. Daar komt ook nog een tekenpremie van 1.1 miljoen euro bovenop.



Wout Faes heeft zijn zinnen gezet op een transfer naar de Italiaanse Serie A. Het contract van de verdediger bij Stade Reims loopt wel nog tot de zomer van 2024, maar Faes zou al een persoonlijk akkoord hebben gevonden met het Italiaanse Torino FC. De club uit Turijn zou twaalf miljoen euro willen neertellen voor de Rode Duivel, dat bod werd volgens Het Nieuwsblad echter afgewezen door zijn huidige werkgever.



Timo Werner staat op punt om te vertrekken bij Chelsea FC. Transferwatcher Fabrizio Romano meldt dat RB Leipzig een slordige 20 miljoen euro zou neertellen voor de aanvaller. Al kan dat bedrag nog aanzienlijk stijgen door allerlei bonussen en variabelen. Maandagnacht zouden de laatste documenten ondertekend zijn. Werner, die inmiddels al op Duitse bodem vertoeft, zal dinsdag zijn medische en fysieke proeven afleggen.



Na de dramatische start in de Premier League, lijkt Manchester United te gaan bijsturen op de transfermarkt. Om het middenveld te versterken zou men een akkoord hebben gevonden met Juventus over de komst van Adrien Rabiot. Er moet wel nog een overeenkomst gevonden worden over de persoonlijke voorwaarden. Voor de spits-positie is Marko Arnautovic dan weer in beeld, maar Bologna wil voorlopig niet meewerken aan een vertrek van de Oostenrijker.

LEES OOK: Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Heeft Club momenteel wel nood aan een speler als Berge?

Meest recent

Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

122
122
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

67
67
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

146
146
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

251
251
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

69
69
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

38
38
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

28
28
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

103
103
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

110
110
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

33
33
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

35
35
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

78
78
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

110
110
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

51
51
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

120
120
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

72
72
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

261
261
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

45
45
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

208
208
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

371
371
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

99
99
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

192
192
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

234
234
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

113
113
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

305
305

Meer sportnieuws