TU: 'Genk wil lieveling terug, Club legt 20 miljoen klaar'

door
TU: 'Genk wil lieveling terug, Club legt 20 miljoen klaar'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wordt nu al een tijdje gelinkt aan de komst van Sander Berge. En volgens TV2 is die interesse erg concreet. Het Noorse medium meldt dat de onderhandelingen met Sheffield United omtrent zijn komst inmiddels zijn opgestart. Blauw-Zwart zou zelfs overwegen om het Belgische transferrecord te verpulveren. Zo zou de landskampioen bereid zijn om een totaal pakket te bieden van zo'n 200 miljoen Noorse kronen, een slordige 20 miljoen euro. Aan uitgaande zijde zou Club volgens Schotse media bereid zijn om mee te werken aan een vertrek van Jack Hendry.



KRC Genk heeft een tandje bijgestoken op de transfermarkt. Met Rasmus Carstensen kondigden de Limburgers de komst van een nieuwe linksback aan. De Deen komt over van Silkeborg en zou zo'n 3 miljoen euro kosten. Ook de Argentijnse middenvelder Matias Galarza zou weldra zijn kribbel zetten. Daarnaast wordt Racing ook gelinkt aan een terugkeer van Ally Samatta. Volgens Het Laatste Nieuws zou Genk overwegen om de spits te huren van Fenerbahçe. Ondertussen wordt onderhandeld over een mogelijk vertrek van Jhon Lucumi.



Het begint er steeds meer op te lijken dat Francis Amuzu weldra vertrekt bij RSC Anderlecht. Zo blijft OGC Nice stevig aan zijn mouw trekken. Coach Lucien Favre wil er absoluut nog een spits en een flankspeler bij, voor die laatste positie blijft Amuzu de topkandidaat. Volgens Footmercato komt zijn transfer dan ook steeds dichterbij. Ook Nice-Matin bevestigt dat de 22-jarige een meer dan concrete piste blijft. Ondertussen zou RSCA interesse hebben in Darko Churlinov, een linkerflankspeler van VfB Stuttgart.



AA Gent heeft versterking op het middenveld beet. Zo werd Hyun-seok Hong officieel voorgesteld in de Ghelamco Arena. Naar verluidt betalen de Buffalo's anderhalf miljoen euro om de 23-jarige middenvelder over te nemen van LASK Linz, waar hij in 43 optredens goed was voor één goal en negen assist. Gent is echter nog niet klaar op de mercato. Ook een nieuwe spits en een extra reserve-doelman staan nog op het verlanglijstje.



Alexis De Sart heeft geen sportieve toekomst meer bij Antwerp FC. Volgens Het Nieuwsblad wil KV Kortrijk de 25-jarige middenvelder nu een uitweg bieden. Antwerp wees het eerste bod uit West-Vlaanderen echter wel af, maar dat zou KVK niet afschrikken. Ze drukken door voor zijn komst en hopen nog een akkoord te vinden.

BUITENLAND
Nadat hij afgelopen weekend al als een held werd onthaald in Istanbul, tekende Dries Mertens maandag ook zijn contract bij nieuwe club Galatasaray. En dat legde hem geen windeieren. Volgens de communicatie van de club zal de aanvaller een jaarsalaris van 2.9 miljoen euro opstrijken. Daar komt ook nog een tekenpremie van 1.1 miljoen euro bovenop.



Wout Faes heeft zijn zinnen gezet op een transfer naar de Italiaanse Serie A. Het contract van de verdediger bij Stade Reims loopt wel nog tot de zomer van 2024, maar Faes zou al een persoonlijk akkoord hebben gevonden met het Italiaanse Torino FC. De club uit Turijn zou twaalf miljoen euro willen neertellen voor de Rode Duivel, dat bod werd volgens Het Nieuwsblad echter afgewezen door zijn huidige werkgever.



Timo Werner staat op punt om te vertrekken bij Chelsea FC. Transferwatcher Fabrizio Romano meldt dat RB Leipzig een slordige 20 miljoen euro zou neertellen voor de aanvaller. Al kan dat bedrag nog aanzienlijk stijgen door allerlei bonussen en variabelen. Maandagnacht zouden de laatste documenten ondertekend zijn. Werner, die inmiddels al op Duitse bodem vertoeft, zal dinsdag zijn medische en fysieke proeven afleggen.



Na de dramatische start in de Premier League, lijkt Manchester United te gaan bijsturen op de transfermarkt. Om het middenveld te versterken zou men een akkoord hebben gevonden met Juventus over de komst van Adrien Rabiot. Er moet wel nog een overeenkomst gevonden worden over de persoonlijke voorwaarden. Voor de spits-positie is Marko Arnautovic dan weer in beeld, maar Bologna wil voorlopig niet meewerken aan een vertrek van de Oostenrijker.

LEES OOK: Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Heeft Club momenteel wel nood aan een speler als Berge?

Meest recent

Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

17
17
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

21
21
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

35
35
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

199
199
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

10
10
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

155
155
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

244
244
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

500
500
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

138
138
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

537
537
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

283
283
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

112
112
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

107
107
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

430
430
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

445
445
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

510
510
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

604
604
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

249
249
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

979
979
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

489
489
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

137
137
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

213
213
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

145
145
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

124
124

Meer sportnieuws