TU: 'Genk wil lieveling terug, Club legt 20 miljoen klaar'

720 stemmen
TU: 'Genk wil lieveling terug, Club legt 20 miljoen klaar'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wordt nu al een tijdje gelinkt aan de komst van Sander Berge. En volgens TV2 is die interesse erg concreet. Het Noorse medium meldt dat de onderhandelingen met Sheffield United omtrent zijn komst inmiddels zijn opgestart. Blauw-Zwart zou zelfs overwegen om het Belgische transferrecord te verpulveren. Zo zou de landskampioen bereid zijn om een totaal pakket te bieden van zo'n 200 miljoen Noorse kronen, een slordige 20 miljoen euro. Aan uitgaande zijde zou Club volgens Schotse media bereid zijn om mee te werken aan een vertrek van Jack Hendry.



KRC Genk heeft een tandje bijgestoken op de transfermarkt. Met Rasmus Carstensen kondigden de Limburgers de komst van een nieuwe linksback aan. De Deen komt over van Silkeborg en zou zo'n 3 miljoen euro kosten. Ook de Argentijnse middenvelder Matias Galarza zou weldra zijn kribbel zetten. Daarnaast wordt Racing ook gelinkt aan een terugkeer van Ally Samatta. Volgens Het Laatste Nieuws zou Genk overwegen om de spits te huren van Fenerbahçe. Ondertussen wordt onderhandeld over een mogelijk vertrek van Jhon Lucumi.



Het begint er steeds meer op te lijken dat Francis Amuzu weldra vertrekt bij RSC Anderlecht. Zo blijft OGC Nice stevig aan zijn mouw trekken. Coach Lucien Favre wil er absoluut nog een spits en een flankspeler bij, voor die laatste positie blijft Amuzu de topkandidaat. Volgens Footmercato komt zijn transfer dan ook steeds dichterbij. Ook Nice-Matin bevestigt dat de 22-jarige een meer dan concrete piste blijft. Ondertussen zou RSCA interesse hebben in Darko Churlinov, een linkerflankspeler van VfB Stuttgart.



AA Gent heeft versterking op het middenveld beet. Zo werd Hyun-seok Hong officieel voorgesteld in de Ghelamco Arena. Naar verluidt betalen de Buffalo's anderhalf miljoen euro om de 23-jarige middenvelder over te nemen van LASK Linz, waar hij in 43 optredens goed was voor één goal en negen assist. Gent is echter nog niet klaar op de mercato. Ook een nieuwe spits en een extra reserve-doelman staan nog op het verlanglijstje.



Alexis De Sart heeft geen sportieve toekomst meer bij Antwerp FC. Volgens Het Nieuwsblad wil KV Kortrijk de 25-jarige middenvelder nu een uitweg bieden. Antwerp wees het eerste bod uit West-Vlaanderen echter wel af, maar dat zou KVK niet afschrikken. Ze drukken door voor zijn komst en hopen nog een akkoord te vinden.

BUITENLAND
Nadat hij afgelopen weekend al als een held werd onthaald in Istanbul, tekende Dries Mertens maandag ook zijn contract bij nieuwe club Galatasaray. En dat legde hem geen windeieren. Volgens de communicatie van de club zal de aanvaller een jaarsalaris van 2.9 miljoen euro opstrijken. Daar komt ook nog een tekenpremie van 1.1 miljoen euro bovenop.



Wout Faes heeft zijn zinnen gezet op een transfer naar de Italiaanse Serie A. Het contract van de verdediger bij Stade Reims loopt wel nog tot de zomer van 2024, maar Faes zou al een persoonlijk akkoord hebben gevonden met het Italiaanse Torino FC. De club uit Turijn zou twaalf miljoen euro willen neertellen voor de Rode Duivel, dat bod werd volgens Het Nieuwsblad echter afgewezen door zijn huidige werkgever.



Timo Werner staat op punt om te vertrekken bij Chelsea FC. Transferwatcher Fabrizio Romano meldt dat RB Leipzig een slordige 20 miljoen euro zou neertellen voor de aanvaller. Al kan dat bedrag nog aanzienlijk stijgen door allerlei bonussen en variabelen. Maandagnacht zouden de laatste documenten ondertekend zijn. Werner, die inmiddels al op Duitse bodem vertoeft, zal dinsdag zijn medische en fysieke proeven afleggen.



Na de dramatische start in de Premier League, lijkt Manchester United te gaan bijsturen op de transfermarkt. Om het middenveld te versterken zou men een akkoord hebben gevonden met Juventus over de komst van Adrien Rabiot. Er moet wel nog een overeenkomst gevonden worden over de persoonlijke voorwaarden. Voor de spits-positie is Marko Arnautovic dan weer in beeld, maar Bologna wil voorlopig niet meewerken aan een vertrek van de Oostenrijker.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

Heeft Club momenteel wel nood aan een speler als Berge?

Meest recent

"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

52
52
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

376
376
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

42
42
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

83
83
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

98
98
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

660
660
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Trossard, miljoenen voor Onyedika'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

271
271
Vandenbempt kan ogen niet geloven: “Geen refs uit JPL…”

De clash tussen Frankrijk en Paraguay blijft nazinderen. De topfavoriet won uiteindelijk met het ...

178
178
Supercomputer verbaast met update WK-kansen Rode Duivels

De 1/8e finales zijn van start gegaan op het WK en daarom kwam databureau OPTA met een nieuwe ...

133
133
WK-vloek achtervolgt Rode Duivels: ook tegen VS?

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen gastland Verenigde Staten. België werd ...

159
159
Frankrijk in rep en roer: Mbappé houdt zich niet in

Frankrijk heeft de kwartfinale van het WK bereikt. In de 1/8e finales werd Paraguay verslagen, maar ...

241
241
Opvallende onthulling Doku: oproep aan Belgische fans

Jérémy Doku heeft zich nog niet echt kunnen laten zien dit WK. Er werd veer verwacht ...

148
148
Absurd drama: ex-Rode Duivel vecht voor zijn leven

Wat een gezellige zaterdagmiddag met familie had moeten worden, eindigde in een nachtmerrie die een ...

469
469
Waarom Oranje plots droomt van bondscoach Pep Guardiola

Nederland is nu al in de ban van de zoektocht naar de opvolger van Ronald Koeman. Plots dromen ze ...

77
77
Henry & co verschroeiend hard voor 'schande van het WK'

Frankrijk won met 0-1 van Paraguay. Die treffer viel na een strafschopdoelpunt. Paraguay speelde op ...

144
144
'Feyenoord ziet zeer interessante piste bij... OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens uitgaande transfers kunnen afronden. ...

37
37
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

544
544
Union SG met héél interessante deal: pitbull met goede voeten

Union SG was al héél actief op de transfermarkt. De Brusselaars hebben ook de nodige ...

127
127
Meunier-stunt bij Club Brugge krijgt opvallende wending

De geruchten tussen Thomas Meunier en Club Brugge komen elk jaar terug. Vroeger was een comeback te ...

1561
1561
'Te vroeg verkocht door Renard? Ex-RSCA'er plots grof wild'

Bij RSC Anderlecht maakten ze de afgelopen jaren héél veel verkeerde keuzes. Daardoor ...

294
294
Anderlecht in tijdsnood: Sibierski moet doorschakelen

Anderlecht speelde 0-0 tegen Boulogne. Een oefenmatch wil weinig zeggen, maar het is wél ...

672
672
Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

295
295
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

263
263
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

358
358
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

101
101

Meer sportnieuws