TU: 'Genk wil lieveling terug, Club legt 20 miljoen klaar'

door
TU: 'Genk wil lieveling terug, Club legt 20 miljoen klaar'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge wordt nu al een tijdje gelinkt aan de komst van Sander Berge. En volgens TV2 is die interesse erg concreet. Het Noorse medium meldt dat de onderhandelingen met Sheffield United omtrent zijn komst inmiddels zijn opgestart. Blauw-Zwart zou zelfs overwegen om het Belgische transferrecord te verpulveren. Zo zou de landskampioen bereid zijn om een totaal pakket te bieden van zo'n 200 miljoen Noorse kronen, een slordige 20 miljoen euro. Aan uitgaande zijde zou Club volgens Schotse media bereid zijn om mee te werken aan een vertrek van Jack Hendry.



KRC Genk heeft een tandje bijgestoken op de transfermarkt. Met Rasmus Carstensen kondigden de Limburgers de komst van een nieuwe linksback aan. De Deen komt over van Silkeborg en zou zo'n 3 miljoen euro kosten. Ook de Argentijnse middenvelder Matias Galarza zou weldra zijn kribbel zetten. Daarnaast wordt Racing ook gelinkt aan een terugkeer van Ally Samatta. Volgens Het Laatste Nieuws zou Genk overwegen om de spits te huren van Fenerbahçe. Ondertussen wordt onderhandeld over een mogelijk vertrek van Jhon Lucumi.



Het begint er steeds meer op te lijken dat Francis Amuzu weldra vertrekt bij RSC Anderlecht. Zo blijft OGC Nice stevig aan zijn mouw trekken. Coach Lucien Favre wil er absoluut nog een spits en een flankspeler bij, voor die laatste positie blijft Amuzu de topkandidaat. Volgens Footmercato komt zijn transfer dan ook steeds dichterbij. Ook Nice-Matin bevestigt dat de 22-jarige een meer dan concrete piste blijft. Ondertussen zou RSCA interesse hebben in Darko Churlinov, een linkerflankspeler van VfB Stuttgart.



AA Gent heeft versterking op het middenveld beet. Zo werd Hyun-seok Hong officieel voorgesteld in de Ghelamco Arena. Naar verluidt betalen de Buffalo's anderhalf miljoen euro om de 23-jarige middenvelder over te nemen van LASK Linz, waar hij in 43 optredens goed was voor één goal en negen assist. Gent is echter nog niet klaar op de mercato. Ook een nieuwe spits en een extra reserve-doelman staan nog op het verlanglijstje.



Alexis De Sart heeft geen sportieve toekomst meer bij Antwerp FC. Volgens Het Nieuwsblad wil KV Kortrijk de 25-jarige middenvelder nu een uitweg bieden. Antwerp wees het eerste bod uit West-Vlaanderen echter wel af, maar dat zou KVK niet afschrikken. Ze drukken door voor zijn komst en hopen nog een akkoord te vinden.

BUITENLAND
Nadat hij afgelopen weekend al als een held werd onthaald in Istanbul, tekende Dries Mertens maandag ook zijn contract bij nieuwe club Galatasaray. En dat legde hem geen windeieren. Volgens de communicatie van de club zal de aanvaller een jaarsalaris van 2.9 miljoen euro opstrijken. Daar komt ook nog een tekenpremie van 1.1 miljoen euro bovenop.



Wout Faes heeft zijn zinnen gezet op een transfer naar de Italiaanse Serie A. Het contract van de verdediger bij Stade Reims loopt wel nog tot de zomer van 2024, maar Faes zou al een persoonlijk akkoord hebben gevonden met het Italiaanse Torino FC. De club uit Turijn zou twaalf miljoen euro willen neertellen voor de Rode Duivel, dat bod werd volgens Het Nieuwsblad echter afgewezen door zijn huidige werkgever.



Timo Werner staat op punt om te vertrekken bij Chelsea FC. Transferwatcher Fabrizio Romano meldt dat RB Leipzig een slordige 20 miljoen euro zou neertellen voor de aanvaller. Al kan dat bedrag nog aanzienlijk stijgen door allerlei bonussen en variabelen. Maandagnacht zouden de laatste documenten ondertekend zijn. Werner, die inmiddels al op Duitse bodem vertoeft, zal dinsdag zijn medische en fysieke proeven afleggen.



Na de dramatische start in de Premier League, lijkt Manchester United te gaan bijsturen op de transfermarkt. Om het middenveld te versterken zou men een akkoord hebben gevonden met Juventus over de komst van Adrien Rabiot. Er moet wel nog een overeenkomst gevonden worden over de persoonlijke voorwaarden. Voor de spits-positie is Marko Arnautovic dan weer in beeld, maar Bologna wil voorlopig niet meewerken aan een vertrek van de Oostenrijker.

LEES OOK: Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

Heeft Club momenteel wel nood aan een speler als Berge?

Meest recent

Hommeles bij KV Mechelen: “Hartig woordje gesproken"

KV Mechelen zit nog steeds in de top 6, maar de kansloze nederlaag tegen KAA Gent kwam hard aan. ...

10
10
Groot De Cat-probleem bij Anderlecht: record in gevaar

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd een absolute smaakmaker bij RSC Anderlecht. De middenvelder ...

63
63
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot De Cat en Tresoldi, Rode Duivels gewild

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

84
84
Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

RSC Anderlecht is na het ontslag van Besnik Hasi nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ...

132
132
Cercle Brugge rondt deal af: “Belangrijk onderdeel”

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen een contractverlenging bekendgemaakt. Terwijl ...

45
45
‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

66
66
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

43
43
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

347
347
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

96
96
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

226
226
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

484
484
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

375
375
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

90
90
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

234
234
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

156
156
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

278
278
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

325
325
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

310
310
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

340
340
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

202
202
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

141
141
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

213
213
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

751
751
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

325
325
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

133
133

Meer sportnieuws