'Dossier-De Jong bezorgt Barça nachtmerries'

door
'Dossier-De Jong bezorgt Barça nachtmerries'

FC Barcelona trok de voorbije weken alle registers open en voorzag de selectie van coach Xavi Hernandez van een serieuze kwaliteitsinjectie. Maar de club lijkt op dit moment financieel niet in staat om de nieuwkomers in te schrijven voor La Liga. En dus moeten opnieuw een aantal ingrepen volgen.


Volgens verschillende bronnen zal Barcelona extra acties moeten ondernemen om alle aanwinsten te kunnen registreren. Clubwatcher Gerard Romero stelt dat vierde economische hefboom geactiveerd moet worden, er zullen dus nog meer commerciële rechten verkocht worden. Daarnaast zullen ook enkele spelers vrede moeten nemen met een loonsverlaging. En volgens Cadena Cope hebben Sergio Busquets en Gerard Piqué aangeven dat zijn bereid om een salarisoffer te maken.

Of dat voldoende is, zal nog moeten blijken. De club had dan ook andere oplossingen in gedachten. Zo was het bijvoorbeeld de bedoeling om Frenkie de Jong van de hand te doen. Die zou niet alleen een pak geld opbrengen, bij een transfer zouden voor Barça ook een pak salarisverplichtingen wegvallen. In 2020 had het toenmalige bestuur immers een akkoord gevonden over een tijdelijk salarisoffer van De Jong om de corona-crisis te overbruggen. In de loop der jaren zou dat achterstallige loon echter alsnog uitbetaald worden. En dus is Barcelona hem momenteel nog een pak geld verschuldigd.

GEEN TRANSFER
Een transfer was dan ook de beste oplossing voor de club. Maar nadat hij eerder al Manchester United afwimpelde, zou De Jong volgens Relevo ook Chelsea hebben afgewezen. En dus blijft Barça met het dossier op zijn maag liggen. Volgens SPORT zien de Catalanen het als onhaalbaar om al het achterstallige salaris op te hoesten. Men zou daarom zelfs juridische stappen overwegen tegen het vorige bestuur. Ook De Jong en zijn entourage zouden op die manier onder druk worden gezet om in te stemmen met een verlanging van zijn salaris naar het niveau van in 2019.

LEES OOK: Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

De FiFA moet ingrijpen tegen Barça ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

70
70
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

75
75
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

53
53
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

131
131
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

50
50
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

84
84
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

48
48
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

118
118
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

32
32
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

62
62
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

212
212
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1244
1244
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

127
127
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

60
60
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

178
178
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

364
364
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

73
73
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

139
139
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

46
46
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

188
188
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

96
96
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

352
352
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

78
78
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

95
95

Meer sportnieuws