'Dossier-De Jong bezorgt Barça nachtmerries'

door
'Dossier-De Jong bezorgt Barça nachtmerries'

FC Barcelona trok de voorbije weken alle registers open en voorzag de selectie van coach Xavi Hernandez van een serieuze kwaliteitsinjectie. Maar de club lijkt op dit moment financieel niet in staat om de nieuwkomers in te schrijven voor La Liga. En dus moeten opnieuw een aantal ingrepen volgen.


Volgens verschillende bronnen zal Barcelona extra acties moeten ondernemen om alle aanwinsten te kunnen registreren. Clubwatcher Gerard Romero stelt dat vierde economische hefboom geactiveerd moet worden, er zullen dus nog meer commerciële rechten verkocht worden. Daarnaast zullen ook enkele spelers vrede moeten nemen met een loonsverlaging. En volgens Cadena Cope hebben Sergio Busquets en Gerard Piqué aangeven dat zijn bereid om een salarisoffer te maken.

Of dat voldoende is, zal nog moeten blijken. De club had dan ook andere oplossingen in gedachten. Zo was het bijvoorbeeld de bedoeling om Frenkie de Jong van de hand te doen. Die zou niet alleen een pak geld opbrengen, bij een transfer zouden voor Barça ook een pak salarisverplichtingen wegvallen. In 2020 had het toenmalige bestuur immers een akkoord gevonden over een tijdelijk salarisoffer van De Jong om de corona-crisis te overbruggen. In de loop der jaren zou dat achterstallige loon echter alsnog uitbetaald worden. En dus is Barcelona hem momenteel nog een pak geld verschuldigd.

GEEN TRANSFER
Een transfer was dan ook de beste oplossing voor de club. Maar nadat hij eerder al Manchester United afwimpelde, zou De Jong volgens Relevo ook Chelsea hebben afgewezen. En dus blijft Barça met het dossier op zijn maag liggen. Volgens SPORT zien de Catalanen het als onhaalbaar om al het achterstallige salaris op te hoesten. Men zou daarom zelfs juridische stappen overwegen tegen het vorige bestuur. Ook De Jong en zijn entourage zouden op die manier onder druk worden gezet om in te stemmen met een verlanging van zijn salaris naar het niveau van in 2019.

LEES OOK: Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

De FiFA moet ingrijpen tegen Barça ...

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

13
13
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

34
34
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

105
105
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

130
130
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

243
243
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

314
314
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

126
126
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

90
90
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

484
484
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

286
286
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

256
256
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

164
164
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

270
270
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

415
415
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

65
65
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

132
132
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

60
60
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

254
254
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

205
205
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

69
69
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

70
70
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

97
97
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

198
198
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

147
147
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

125
125

Meer sportnieuws