1A-coaches voorspellen verrassende topschutter

543 stemmen
1A-coaches voorspellen verrassende topschutter

De Jupiler Pro League is inmiddels alweer drie speeldagen ver en een aantal namen wist de voorbije weken al indruk te maken. Zo zijn er momenteel al zes spelers die drie doelpunten achter hun naam hebben staan. Het belooft dus een spannende strijd om de Gouden Stier te gaan worden.


Vorig seizoen kroonde Deniz Undav zich tot topschutter, maar de smaakmaker van Union SG speelt inmiddels voor Brighton. En het is moeilijk te voorspellen wie hem zal opvolgen. Bij HUMO waagde men echter toch een poging. Naar jaarlijkse gewoonte hield het weekblad voor aanvang van het seizoen een enquete bij de coaches in 1A. En op drie uitzonderingen na, namen ze allemaal deel. Eén van de vragen in die enquete was wie de topschutter zal worden dit seizoen.

Met 5 van 15 stemmen kwam Vincent Janssen als grootste kandidaat uit de bus. De Nederlandse international werd in het tussenseizoen aangetrokken door Antwerp FC, dat hem overnam van het Mexicaanse Monterey. En in principe moet Janssen ook in staat zijn om voor een pak doelpunten te gaan zorgen op de Bosuil. Niet voor niets werd hij in 2016 nog topschutter in de Eredivisie.

ZWAKKE START
Maar het is duidelijk dat de enquete vóór het seizoen werd afgenomen. Want de doelpuntenproductie van Janssen is niet bepaald vlot van start gegaan. Na zes officiële duels, Europese matchen inbegrepen, staat hij nog steeds droog. Bovendien blijft zijn concurrent Michael Frey, al goed voor 3 competitiedoelpunten, wél goed bij schot. De Antwerpse topaanwinst zal dus snel in actie moeten schieten indien hij alsnog een gooi wil doen naar de topschutterstitel.

LEES OOK: Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Wie scoort dit seizoen het meest in de JPL?

Meest recent

Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

6
6
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

15
15
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

14
14
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

65
65
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

248
248
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

44
44
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

350
350
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

76
76
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

228
228
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

430
430
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

122
122
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

326
326
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

392
392
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

491
491
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

849
849
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

188
188
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

357
357
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

115
115
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

225
225
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

478
478
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

60
60
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

483
483
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

350
350
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

235
235
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

443
443

Meer sportnieuws