1A-coaches voorspellen verrassende topschutter

door
1A-coaches voorspellen verrassende topschutter

De Jupiler Pro League is inmiddels alweer drie speeldagen ver en een aantal namen wist de voorbije weken al indruk te maken. Zo zijn er momenteel al zes spelers die drie doelpunten achter hun naam hebben staan. Het belooft dus een spannende strijd om de Gouden Stier te gaan worden.


Vorig seizoen kroonde Deniz Undav zich tot topschutter, maar de smaakmaker van Union SG speelt inmiddels voor Brighton. En het is moeilijk te voorspellen wie hem zal opvolgen. Bij HUMO waagde men echter toch een poging. Naar jaarlijkse gewoonte hield het weekblad voor aanvang van het seizoen een enquete bij de coaches in 1A. En op drie uitzonderingen na, namen ze allemaal deel. Eén van de vragen in die enquete was wie de topschutter zal worden dit seizoen.

Met 5 van 15 stemmen kwam Vincent Janssen als grootste kandidaat uit de bus. De Nederlandse international werd in het tussenseizoen aangetrokken door Antwerp FC, dat hem overnam van het Mexicaanse Monterey. En in principe moet Janssen ook in staat zijn om voor een pak doelpunten te gaan zorgen op de Bosuil. Niet voor niets werd hij in 2016 nog topschutter in de Eredivisie.

ZWAKKE START
Maar het is duidelijk dat de enquete vóór het seizoen werd afgenomen. Want de doelpuntenproductie van Janssen is niet bepaald vlot van start gegaan. Na zes officiële duels, Europese matchen inbegrepen, staat hij nog steeds droog. Bovendien blijft zijn concurrent Michael Frey, al goed voor 3 competitiedoelpunten, wél goed bij schot. De Antwerpse topaanwinst zal dus snel in actie moeten schieten indien hij alsnog een gooi wil doen naar de topschutterstitel.

LEES OOK: Antwerp op scherp gezet: Janssen stelt toekomst-voorwaarde

Wie scoort dit seizoen het meest in de JPL?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

81
81
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

36
36
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

58
58
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

402
402
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

80
80
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

40
40
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

108
108
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

149
149
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

706
706
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

104
104
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

169
169
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

60
60
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

212
212
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

964
964
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

263
263
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

192
192
Hoe Verhaeghe & co hun aanpak moeten veranderen

Bij Club Brugge staat er heel veel druk op de ketel voor de match tegen AA Gent. Voorzitter Bart ...

171
171
Renard ziet dat het goed is: stille kracht bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelt op het veld van Royal Antwerp FC. Daar waren de Brusselaars de afgelopen jaren ...

204
204
Code rood bij AA Gent: Baro krabt zich in de haren

AA Gent doet voorlopig slechter dan vorig seizoen. De club greep terug naar de oude garde, maar dat ...

472
472
Vandenbroeck haalt keihard uit naar Union en refs

Zulte Waregem blijft in het sukkelstraatje zitten. Na vijf gelijke spelen op een rij liep het ...

612
612
Hubert opgelucht: "Dat was belangrijk"

Na een tegenvallende twee op negen is Union er zaterdagavond opnieuw in geslaagd om een ...

47
47
Mbappé evenaart Ronaldo, Arsenal zuinig weer naar de kop

Arsenal moest zaterdag even zijn koppositie in de Premier League afstaan aan Manchester City, maar ...

58
58
Efficiënt Union knoopt eindelijk weer met de zege aan

Na een maand zonder zege en een twee op negen heeft Union eindelijk weer een competitiematch ...

35
35
Openda maakt eindelijk einde aan waanzinnige reeks

Voor Loïs Openda is 2025 zeker niet het makkelijkste jaar geweest. De spits zakte weg in de ...

76
76
Kater voor Ajax ondanks nieuwe goal Godts

Ajax had de voorbije weken de weg naar boven weer ingezet met vijf overwinningen op een rij, maar is ...

36
36

Meer sportnieuws