Hoefkens in lastig parket: "Daarom werd hij ook gekozen"

door
Hoefkens in lastig parket:

Het bestuur van Club Brugge besloot het deze zomer over een andere boeg te gooien. Om het vertrek van hoofdcoach Alfred Schreuder op te vangen, koos de clubleiding immers voor een interne oplossing door assistent-trainer Carl Hoefkens te promoveren. Maar die heeft niet bepaald een vlotte start gemaakt.


Met de Supercup heeft Hoefkens weliswaar al een eerste prijsje beet, de competitiestart valt dan weer dik tegen. Na amper drie speeldagen bedraagt de achterstand op rivaal Antwerp FC al vijf punten. Er zit ook weinig lijn in het geleverde spel en defensief staat Blauw-Zwart telkens te trillen op zijn benen. De ploeg van Hoefkens staat dus allerminst op punt. Maar de omstandigheden waarin hij moet werken zijn dan ook niet evident.

Waar Club de voorbije jaren zijn selectie telkens redelijk intact kon houden, verloor het met Charles De Ketelaere en Stanley Nsoki al twee sterkhouders. Normaal gezien komt daar ook Noa Lang bij. Daar tegenover werden wel enkele nieuwkomers aangetrokken en er zal ongetwijfeld nog meer versterking volgen, maar die aanwinsten moeten telkens ook ingepast worden. "Voor het eerst sinds lang zal Club Brugge zich niet verbeteren in de komende tijd. Ze zullen eerst weer moeten heropbouwen. Te beginnen met de komst van een extra centrale verdediger", stelt analist Alexandre Teklak dan ook bij La Dernière Heure.

MEER KNEEDBAAR
Niet bepaald dus een ideale situatie voor een beginnend hoofdcoach. Teklak vermoedt echter dat de Brugse clubleiding net daarom voor Hoefkens koos. "De situatie moet lastig zijn voor de Brugse coach. Maar ik denk dat Hoefkens net om die reden gekozen is voor dit seizoen. Hij was al van Club en heeft een meer kneedbare en volgzame kant dan Schreuder. Het bestuur wou iemand die de situatie zou accepteren, namelijk dat de club vooral veel geld zou verdienen aan de verkoop van spelers. Een andere trainer, met een rijker palmares, zou dat minder snel accepteren."

LEES OOK: Taravel krijgt lof na geniale tactische zet

Club had voor een meer ervaren trainer moeten gaan ...

Meest recent

Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

21
21
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

44
44
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

9
9
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

138
138
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

112
112
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

156
156
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

88
88
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

248
248
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

146
146
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

76
76
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

221
221
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

31
31
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

152
152
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

113
113
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

225
225
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

184
184
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

82
82
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

214
214
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

161
161
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

396
396
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

857
857
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

85
85
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

96
96
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

173
173
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

108
108

Meer sportnieuws