Hoefkens in lastig parket: "Daarom werd hij ook gekozen"

623 stemmen
Hoefkens in lastig parket:

Het bestuur van Club Brugge besloot het deze zomer over een andere boeg te gooien. Om het vertrek van hoofdcoach Alfred Schreuder op te vangen, koos de clubleiding immers voor een interne oplossing door assistent-trainer Carl Hoefkens te promoveren. Maar die heeft niet bepaald een vlotte start gemaakt.


Met de Supercup heeft Hoefkens weliswaar al een eerste prijsje beet, de competitiestart valt dan weer dik tegen. Na amper drie speeldagen bedraagt de achterstand op rivaal Antwerp FC al vijf punten. Er zit ook weinig lijn in het geleverde spel en defensief staat Blauw-Zwart telkens te trillen op zijn benen. De ploeg van Hoefkens staat dus allerminst op punt. Maar de omstandigheden waarin hij moet werken zijn dan ook niet evident.

Waar Club de voorbije jaren zijn selectie telkens redelijk intact kon houden, verloor het met Charles De Ketelaere en Stanley Nsoki al twee sterkhouders. Normaal gezien komt daar ook Noa Lang bij. Daar tegenover werden wel enkele nieuwkomers aangetrokken en er zal ongetwijfeld nog meer versterking volgen, maar die aanwinsten moeten telkens ook ingepast worden. "Voor het eerst sinds lang zal Club Brugge zich niet verbeteren in de komende tijd. Ze zullen eerst weer moeten heropbouwen. Te beginnen met de komst van een extra centrale verdediger", stelt analist Alexandre Teklak dan ook bij La Dernière Heure.

MEER KNEEDBAAR
Niet bepaald dus een ideale situatie voor een beginnend hoofdcoach. Teklak vermoedt echter dat de Brugse clubleiding net daarom voor Hoefkens koos. "De situatie moet lastig zijn voor de Brugse coach. Maar ik denk dat Hoefkens net om die reden gekozen is voor dit seizoen. Hij was al van Club en heeft een meer kneedbare en volgzame kant dan Schreuder. Het bestuur wou iemand die de situatie zou accepteren, namelijk dat de club vooral veel geld zou verdienen aan de verkoop van spelers. Een andere trainer, met een rijker palmares, zou dat minder snel accepteren."

LEES OOK: 'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Club had voor een meer ervaren trainer moeten gaan ...

Meest recent

Tresoldi reageert na alle transferperikelen

Club Brugge verloor zijn eerste officiële match van het seizoen. Union SG won na het nemen van ...

45
45
Godts naar PSG? Cruijff en makelaar spelen open kaart

Trekt Mika Godts naar PSG? De onderhandelingen lijken weldra op te starten. Godts werd alvast gezien ...

32
32
Adriano Bertaccini smelt na hartverwarmend eerbetoon

Adriano Bertaccini kan niet alleen rekenen op de steun van de Anderlecht-fans. Ook naast het veld ...

54
54
Heeft Anderlecht plots twee spelers vastgelegd?

RSC Anderlecht maakt zich klaar voor het treffen met PAOK Saloniki, maar ook RSCA Futures is bezig ...

79
79
'Westerlo pakt uit met straffe ingaande transfer'

Het is een bijzonder drukke mercato bij KVC Westerlo. Het einde is nog niet in zicht. De Kemphanen ...

33
33
'Club Brugge en KRC Genk naderen: topdeal in de maak'

Club Brugge is bezig met een serieus transferoffensief. Het zou zomaar kunnen dat de Bruggelingen de ...

438
438
Van Crombrugge oogst veel kritiek na openhartig verhaal

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit momenteel op een 'dood' spoor. De voormalige ...

133
133
KV Mechelen heeft volgende miljoenendeal helemaal beet

De kassa rinkelt alweer bij KV Mechelen. De Maneblussers hebben vandaag de uitgaande transfer van ...

52
52
Lommel SK flikt het weer en shopt bij Manchester City

Lommel SK schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. De Limburgse eersteklasser ...

38
38
Anderlecht kondigt plotse vertrek van spits aan

Alweer een vertrekker bij RSC Anderlecht. Paars-Wit heeft zopas meegedeeld dat ze een aanvaller van ...

457
457
Versterking op komst bij KRC Genk? Thorup reageert

KRC Genk won een oefenpot van Top Oss met 3-1. Morgen wacht een duel tegen FC Twente. Trainer Jess ...

225
225
STVV maakt volgende uitgaande transfer bekend

STVV heeft de kern nog wat uitgedund. De Truienaars hebben een deal afgesloten met FCV Dender. Ze ...

24
24
RWDM haalt opgelucht adem: oude bekende neemt club over

RWDM zakte door alle problemen naar Eerste Nationale. De Brusselse traditieclub leek op weg naar het ...

68
68
'SK Beveren profiteert van zotte regelgeving in Qatar'

SK Beveren begint los te komen op de transfermarkt. Bob Peeters gaat ongetwijfeld nog versterking ...

338
338
'Anderlecht raast door: onderhandelingen voor international'

Met Oliver Antman heeft RSC Anderlecht zich van een vierde zomeraanwinst verzekerd. Daar blijft het ...

559
559
Union verzilvert supercup: smaakmaker terug naar JPL

Union SG legde vrijdagavond beslag op zijn eerst trofee van het seizoen: het won de supercup na ...

71
71
'Napoli stuurt Noa Lang door: prijskaartje al bekend'

Ook na de trainerswissel lijkt het niet goed te komen met Noa Lang bij SSC Napoli. Volgens het ...

904
904
Anderlecht pusht voor miljoenentarget: trainer doet oproep

RSC Anderlecht heeft zijn eerste Europese opdracht tot een goed einde gebracht, maar de volgende ...

311
311
'El Ouahdi op vertrekken: volgende topclub meldt zich'

Zakaria El Ouahdi heeft zich opnieuw gemeld bij KRC Genk. De rechtsachter kreeg door zijn ...

413
413
'Club hoest 12 (!) miljoen op: nieuwste transferdetails'

Club Brugge drukt stevig door voor zijn nieuwe middenvelder. De landskampioen blijkt bereikt om fors ...

515
515
Infantino maakt zichzelf onmogelijk: UEFA zegt vertrouwen op

Gianni Infantino heeft zichzelf serieus in de nesten gewerkt. Zijn megalomane 'FIFA Forward ...

213
213
Sterke man Bayern bezorgt Kompany ingrijpend nieuws

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

327
327
TRANSFERUURTJE: 'Witte rook Antwerp, Club dokt enorme som'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

224
224
Hubert deelt sneer uit aan Club Brugge na Supercup

Union SG begint het seizoen met een prijs. De Brusselaars speelden in de Belgische Supercup 1-1 ...

1174
1174
KBVB roept straf statement na Infantino-crash

Gianni Infantino wilde de rechten van het WK verkopen, maar dat plannetje kon al snel de vuilbak in. ...

51
51

Meer sportnieuws