Hoefkens in lastig parket: "Daarom werd hij ook gekozen"

door
Hoefkens in lastig parket:

Het bestuur van Club Brugge besloot het deze zomer over een andere boeg te gooien. Om het vertrek van hoofdcoach Alfred Schreuder op te vangen, koos de clubleiding immers voor een interne oplossing door assistent-trainer Carl Hoefkens te promoveren. Maar die heeft niet bepaald een vlotte start gemaakt.


Met de Supercup heeft Hoefkens weliswaar al een eerste prijsje beet, de competitiestart valt dan weer dik tegen. Na amper drie speeldagen bedraagt de achterstand op rivaal Antwerp FC al vijf punten. Er zit ook weinig lijn in het geleverde spel en defensief staat Blauw-Zwart telkens te trillen op zijn benen. De ploeg van Hoefkens staat dus allerminst op punt. Maar de omstandigheden waarin hij moet werken zijn dan ook niet evident.

Waar Club de voorbije jaren zijn selectie telkens redelijk intact kon houden, verloor het met Charles De Ketelaere en Stanley Nsoki al twee sterkhouders. Normaal gezien komt daar ook Noa Lang bij. Daar tegenover werden wel enkele nieuwkomers aangetrokken en er zal ongetwijfeld nog meer versterking volgen, maar die aanwinsten moeten telkens ook ingepast worden. "Voor het eerst sinds lang zal Club Brugge zich niet verbeteren in de komende tijd. Ze zullen eerst weer moeten heropbouwen. Te beginnen met de komst van een extra centrale verdediger", stelt analist Alexandre Teklak dan ook bij La Dernière Heure.

MEER KNEEDBAAR
Niet bepaald dus een ideale situatie voor een beginnend hoofdcoach. Teklak vermoedt echter dat de Brugse clubleiding net daarom voor Hoefkens koos. "De situatie moet lastig zijn voor de Brugse coach. Maar ik denk dat Hoefkens net om die reden gekozen is voor dit seizoen. Hij was al van Club en heeft een meer kneedbare en volgzame kant dan Schreuder. Het bestuur wou iemand die de situatie zou accepteren, namelijk dat de club vooral veel geld zou verdienen aan de verkoop van spelers. Een andere trainer, met een rijker palmares, zou dat minder snel accepteren."

LEES OOK: Leko geeft dé reden voor belabberde prestatie Club Brugge

Club had voor een meer ervaren trainer moeten gaan ...

Meest recent

Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

22
22
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

16
16
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

35
35
Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

61
61
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

22
22
Leko geeft dé reden voor belabberde prestatie Club Brugge

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

311
311
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

429
429
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

306
306
Bayat zorgt voor nieuwe stunt vlak na beker-exploot Charleroi

Sporting Charleroi is met een grote stunt aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Carolo's ...

112
112
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

30
30
‘Club Brugge winterbom: Bailey als stunttransfer?’

Club Brugge zoekt deze winter een aanvallende injectie, maar niet zonder twijfel. De naam Bailey ...

566
566
Club Brugge kookt over: Tzolis ontsnapt na bizarre actie

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de Croky Cup. In de slotfase liepen de ...

479
479
City op finalekoers: Engelse pers ontploft over Doku

Manchester City staat met anderhalf been in de finale van de Engelse League Cup. De Citizens wonnen ...

178
178
'Antwerp bibbert en beeft: bekerheld richting uitgang'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

220
220
Gezichtsverlies Club Brugge: Verhaeghe stormt vroegtijdig weg

Club Brugge is met een enorme tegenvaller aan de tweede seizoenshelft begonnen. De regerende ...

590
590
'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

335
335
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

542
542
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

152
152
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

44
44
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

214
214
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

199
199
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

140
140
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

225
225
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

83
83
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

438
438

Meer sportnieuws