Mertens heeft al maatje bij Gala: "Samen kebab eten"

198 stemmen
Mertens heeft al maatje bij Gala:

Dries Mertens heeft voor een verrassende wending in de herfst van zijn carrière gekozen. Nadat zijn contract bij SSC Napoli afgelopen was, zat de Rode Duivel de voorbije weken zonder club. Maar inmiddels heeft hij onderdak gevonden bij de Turkse grootmacht Galatasaray.


Nadat hij afgelopen weekend al als een held werd onthaald in Istanbul, tekende Mertens maandag ook zijn contract bij Cim Bom Bom. En dat legde hem geen windeieren. Volgens de communicatie van de club zal de aanvaller een jaarsalaris van 2.9 miljoen euro opstrijken. Daar komt ook nog een tekenpremie van 1.1 miljoen euro bovenop. Zo'n 4 miljoen euro dus voor één seizoen, waarin niet eens Europese wedstrijden op het programma staan.

Financieel gezien zet Mertens dus allerminst een stap achteruit. Maar ook sportief gezien ziet hij opportuniteiten. Waar hij in Napels vrede zou moeten nemen met een invallersrol, zal hij bij Galatasaray normaal gezien als vaste titularis uitgespeeld worden. "De fans zijn hier gek zoals in Napels, maar tegelijk hangt er ook een familiale sfeer. Daarom ben ik naar hier gekomen. Ik wil hier een legende worden", werd hij geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

KEBAB MET TOREIRA
Mertens heeft in ieder geval al een maatje gevonden bij zijn nieuwe club. Zo werd hij samen voorgesteld met Lucas Toreira, die de overstap maakte van Arsenal. De Uruguayaanse middenvelder reisde ook samen met Mertens naar Turkije af en blijkbaar was er meteen een goede klik. "Dit is mijn derde dag in Istanbul. En Torreira blijft me maar bellen om samen een kebab te gaan eten."

LEES OOK: 'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

Snapt u de keuze van Mertens?

Meest recent

Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

0
0
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

43
43
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

117
117
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

49
49
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

53
53
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

178
178
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

15
15
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

429
429
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

364
364
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

60
60
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

350
350
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

365
365
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

177
177
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

197
197
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

398
398
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

553
553
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

149
149
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

329
329
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

103
103
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

714
714
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

139
139
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

406
406
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

57
57
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

97
97

Meer sportnieuws