Sys: "Zonder hem stond Club Brugge laatste"

door
Sys:

Club Brugge heeft niet bepaald een goede competitiestart genomen. Na amper drie speeldagen staat de titelverdediger alweer op vijf punten achterstand van Antwerp FC, op papier de grote uitdager dit seizoen. En de schade bij Blauw-Zwart had zelfs nog veel groter kunnen zijn.


De Bruggelingen begonnen vrij behoorlijk aan het seizoen met de zege in de Supercup, maar toen al was er duidelijk ruimte voor verbetering zichtbaar. En sindsdien ging het eigenlijk alleen maar bergaf. De uitwedstrijd tegen KAS Eupen was zelfs een verschrikking. Maar ook in de thuismatchen tegen KRC Genk en Zulte Waregem was een puike Simon Mignolet nodig om een volledige schipbreuk te vermijden.

Volgens Jacques Sys, hoofdredacteur bij Sport/Voetbalmagazine, is de doelman dan ook de belangrijkste reden dat Club niet helemaal onderaan het klassement bengelt. "Vier op negen is inderdaad mager. Maar het meest zorgwekkende is: zonder Simon Mignolet zou het nul op negen zijn geweest en stond Club nu laatste", stelt Sys in zijn wekelijkse analyse.

STERKHOUDERS NIET IN VORM
Dat Mignolet zich zo moest onderscheiden heeft voor een groot deel te maken met de sputterende defensie, die het de voorbije weken helemaal liet afweten. Maar ook in de voorste linies is Club nog lang niet op. Op Andreas Skov Olsen na, kan eigenlijk geen enkele basisspeler tevreden zijn over zijn seizoensstart. Het is voor coach Carl Hoefkens dan ook te hopen dat enkele dragende spelers snel weer hun beste vorm terugvinden. Zo niet, kan het vizier wel eens snel op de nieuwe trainer gericht worden.

LEES OOK: Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club moet zijn defensie nog verder versterken ...

Meest recent

‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

0
0
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

2
2
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

5
5
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

24
24
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

26
26
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

196
196
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

55
55
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

128
128
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

250
250
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

231
231
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

182
182
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

210
210
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

227
227
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

397
397
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

313
313
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

82
82
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

278
278
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

151
151
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

194
194
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

553
553
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

66
66
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

215
215
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

615
615
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

189
189

Meer sportnieuws