Sys: "Zonder hem stond Club Brugge laatste"

184 stemmen
Sys:

Club Brugge heeft niet bepaald een goede competitiestart genomen. Na amper drie speeldagen staat de titelverdediger alweer op vijf punten achterstand van Antwerp FC, op papier de grote uitdager dit seizoen. En de schade bij Blauw-Zwart had zelfs nog veel groter kunnen zijn.


De Bruggelingen begonnen vrij behoorlijk aan het seizoen met de zege in de Supercup, maar toen al was er duidelijk ruimte voor verbetering zichtbaar. En sindsdien ging het eigenlijk alleen maar bergaf. De uitwedstrijd tegen KAS Eupen was zelfs een verschrikking. Maar ook in de thuismatchen tegen KRC Genk en Zulte Waregem was een puike Simon Mignolet nodig om een volledige schipbreuk te vermijden.

Volgens Jacques Sys, hoofdredacteur bij Sport/Voetbalmagazine, is de doelman dan ook de belangrijkste reden dat Club niet helemaal onderaan het klassement bengelt. "Vier op negen is inderdaad mager. Maar het meest zorgwekkende is: zonder Simon Mignolet zou het nul op negen zijn geweest en stond Club nu laatste", stelt Sys in zijn wekelijkse analyse.

STERKHOUDERS NIET IN VORM
Dat Mignolet zich zo moest onderscheiden heeft voor een groot deel te maken met de sputterende defensie, die het de voorbije weken helemaal liet afweten. Maar ook in de voorste linies is Club nog lang niet op. Op Andreas Skov Olsen na, kan eigenlijk geen enkele basisspeler tevreden zijn over zijn seizoensstart. Het is voor coach Carl Hoefkens dan ook te hopen dat enkele dragende spelers snel weer hun beste vorm terugvinden. Zo niet, kan het vizier wel eens snel op de nieuwe trainer gericht worden.

LEES OOK: Exodus Club Brugge: víj́f kampioenenmakers naar uitgang

Club moet zijn defensie nog verder versterken ...

Meest recent

KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

6
6
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

66
66
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

430
430
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

71
71
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

68
68
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

31
31
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

88
88
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

113
113
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

111
111
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

814
814
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

374
374
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

118
118
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

843
843
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

407
407
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

476
476
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

459
459
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

137
137
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

518
518
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

118
118
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

37
37
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

283
283
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

265
265
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

267
267
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

703
703
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

180
180

Meer sportnieuws