Sys: "Zonder hem stond Club Brugge laatste"

door
Sys:

Club Brugge heeft niet bepaald een goede competitiestart genomen. Na amper drie speeldagen staat de titelverdediger alweer op vijf punten achterstand van Antwerp FC, op papier de grote uitdager dit seizoen. En de schade bij Blauw-Zwart had zelfs nog veel groter kunnen zijn.


De Bruggelingen begonnen vrij behoorlijk aan het seizoen met de zege in de Supercup, maar toen al was er duidelijk ruimte voor verbetering zichtbaar. En sindsdien ging het eigenlijk alleen maar bergaf. De uitwedstrijd tegen KAS Eupen was zelfs een verschrikking. Maar ook in de thuismatchen tegen KRC Genk en Zulte Waregem was een puike Simon Mignolet nodig om een volledige schipbreuk te vermijden.

Volgens Jacques Sys, hoofdredacteur bij Sport/Voetbalmagazine, is de doelman dan ook de belangrijkste reden dat Club niet helemaal onderaan het klassement bengelt. "Vier op negen is inderdaad mager. Maar het meest zorgwekkende is: zonder Simon Mignolet zou het nul op negen zijn geweest en stond Club nu laatste", stelt Sys in zijn wekelijkse analyse.

STERKHOUDERS NIET IN VORM
Dat Mignolet zich zo moest onderscheiden heeft voor een groot deel te maken met de sputterende defensie, die het de voorbije weken helemaal liet afweten. Maar ook in de voorste linies is Club nog lang niet op. Op Andreas Skov Olsen na, kan eigenlijk geen enkele basisspeler tevreden zijn over zijn seizoensstart. Het is voor coach Carl Hoefkens dan ook te hopen dat enkele dragende spelers snel weer hun beste vorm terugvinden. Zo niet, kan het vizier wel eens snel op de nieuwe trainer gericht worden.

LEES OOK: Hayen komt met héél ander verhaal over Mignolet en Jackers

Club moet zijn defensie nog verder versterken ...

Meest recent

Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

18
18
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

11
11
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

59
59
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

11
11
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

38
38
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

229
229
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

106
106
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

143
143
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

81
81
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

301
301
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

167
167
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

144
144
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

419
419
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

145
145
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

157
157
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

31
31
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

257
257
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

260
260
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

357
357
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

134
134
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

298
298
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

184
184
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

121
121
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

277
277
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

44
44

Meer sportnieuws