Laporta kondigt volgende Barça-aanwinst al aan

130 stemmen
Laporta kondigt volgende Barça-aanwinst al aan

FC Barcelona lijkt helemaal klaar voor de start van het nieuwe seizoen in de Primera Division. De Catalanen maakten zondagavond alvast indruk tijdens de laatste grote test van de voorbereiding. En ondertussen is de Spaanse vice-kampioen nog steeds niet klaar met het aantrekken van versterking.


Traditiegetrouw sloot Barça de voorbereiding af met een gala-wedstrijd, de zogenaamde Trofeo Joan Gamper. Dit jaar vormde het Mexicaanse Pumas van ex-speler Dani Alves de tegenstander van dienst. En de Mexicanen werden getrakteerd op een bolwassing: 6-0. Robert Lewandowski werd achteraf verkozen tot 'Man van de Match', ook andere nieuwkomers zoals Raphinha, Franck Kessié en Jules Koundé maakten speelminuten.

En coach Xavi zal normaal gezien ook volgende week tijdens de competitieopener tegen Rayo Vallecano beroep kunnen doen op deze aanwinsten. Hier en daar werd geopperd dat Barça niet in regel is met de Financial Fair Play-verplichtingen en de versterkingen dus niet zou kunnen inschrijven voor La Liga. Maar zondagavond maakte preses Joan Laporta dat alle nieuwkomers tijdig geregistreerd zullen worden. Daar voegde hij wel aan toe dat spelers zoals Samuel Umtiti en Martin Braithwaite best zo snel mogelijk vertrekken.

EXTRA AANWINST
En Laporta kon de supporters nog wat extra plezieren, zo kondigde hij alweer de volgende aanwinst aan. "We gaan nog één inkomende transfer afronden, daarover hebben we een principe-akkoord", aldus de voorzitter. Volgens transferautoriteit Fabrizio Romano gaat het om Marcos Alonso. De Spaanse vleugelback zou op punt staan om de overstap te maken vanuit Chelsea en zou minder dan 10 miljoen euro moeten kosten.

LEES OOK: Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

In de breedte heeft Barça momenteel een betere kern dan Real ...

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

10
10
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

61
61
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

32
32
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

52
52
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

284
284
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

76
76
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

120
120
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

453
453
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

54
54
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

234
234
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

354
354
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1259
1259
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

542
542
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

177
177
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

205
205
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

798
798
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

588
588
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

276
276
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

138
138
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

203
203
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws