Exodus duurt voort: volgende vertrekker bij Barça

133 stemmen
Exodus duurt voort: volgende vertrekker bij Barça

Van alle Europese topclubs toonde FC Barcelona zich deze zomer tot dusver het meest actief op de transfermakt. De Catalanen willen volgend seizoen dan ook weer voor de prijzen meedoen en pakten de voorbije weken uit met ene aanwinst na de andere. Ten gevolge daarvan lijkt nu een heuse exodus te volgen.


Met Andreas Christensen, Franck Kessié (beiden transfervrij), Raphina (Leeds United) en Robert Lewandowski (Bayern München), Jules Koundé (Sevilla) telt het lijstje al vijf directe versterkingen. Daarnaast werd ook het aflopende contract van Ousmane Dembéle opengebroken. En de transferhonger is nog steeds niet gestild. Zo blijft men dromen van Bernardo Silva en willen de Catalanen ook hun verdediging verder versterken.

Maar om te voldoen aan de Financial Fair Play-regels van La Liga, zal er flink in het salarisbudget gesnoeid moeten worden en zullen dus spelers van de hand gedaan moeten worden. Daar zijn de Catalanen momenteel volop mee bezig. Voor Oscar Mingueza werd afgelopen weekend een oplossing gevonden bij Celta de Vigo, terwijl het gevallen toptalent Riqui Puig voor een Amerikaans avontuur bij LA Galaxy koos. En ook de volgende vertrekker staat vast.

OOK NETO WEG
Zo nemen de Catalanen afscheid van Norberto Murara, kortweg Neto. De 33-jarige Braziliaan werd in 2019 overgenomen van Valencia CF en moest op Camp Nou de concurrentie met Marc-André Ter Stegen aan gaan. Neto aasde echter al een tijdje op een transfer en zijn vertrek paste ook in de plannen van de club. En dus gaat het sluitstuk nu op transfervrije basis in Engeland aan de slag. Zo tekende hij een contract bij AFC Bournemouth in de Premier League.

LEES OOK: 'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

Denkt u dat Barça komend seizoen weer zal aanknopen met de Europese top?

Meest recent

'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

11
11
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

104
104
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

101
101
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

250
250
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

213
213
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

296
296
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

279
279
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

113
113
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

119
119
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

46
46
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

129
129
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

323
323
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

525
525
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

89
89
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

320
320
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

447
447
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

424
424
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

375
375
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

312
312
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

273
273
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

538
538
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

329
329
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

323
323
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

331
331
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

95
95

Meer sportnieuws