Strafschoppenfestival helpt Deila aan eerste zege bij Standard

door
Strafschoppenfestival helpt Deila aan eerste zege bij Standard

De kop is eraf voor Ronny Deila bij Standard. Na drie speeldagen heeft de nieuwe coach van de Rouches zijn eerste zege te pakken. Tegen een machteloos Cercle Brugge waren twee strafschoppen genoeg voor de thuisploeg om de driepunter over de streep te trekken. 


Ronny Deila zocht na twee speeldagen nog steeds naar zijn eerste zege als T1 van Standard. De Rouches openden prima en pakten met tien man een gelijkspel tegen AA Gent, dat hoopvol punt werd gevolgd door een nederlaag bij Racing Genk. Tegenstander vandaag op Sclessin was Cercle Brugge, de Vereniging verraste vorige week nog in eigen huis RSCA en had zijn eerste driepunter dus al te pakken. De thuisploeg deed het met dezelfde elf spelers als vorig weekend, Thalhammer bracht Popovic en Denkey aan de aftrap.

Strafschoppenfestival levert Rouches voorsprong op

Standard eiste de bal op in de openingsfase maar grote kansen kon het daar niet aan koppelen. In het eerste halfuur lag het spel voortdurend stil vanwege storende overtredingen. Bij één daarvan had Dönnum enorm veel geluk dat zijn gestrekt been op Van der Bruggen niet bestraft werd met een rode kaart. Op het halfuur kreeg de thuisploeg plots een uitgelezen kans op de openingstreffer toen Denkey handspel beging in de zestien meter. Amallah zette zich achter de bal en bezorgde de Rouches een 1-0 voorsprong.

Het team van Deila duwde nu door maar Dönnum verslikte zich een paar keer in zijn dribbels (tot frustratie van de eigen aanhang). Aan de overzijde was Bodart dan weer alert bij een poging van Denkey. In de blessuretijd van de eerste helft kreeg Standard ook nog een tweede strafschop. Na tussenkomst van de VAR werd een overtreding op Dönnum bestraft met een nieuwe strafschop en met zijn tweede elfmeter zette Amallah de 2-0 op het bord. Een machteloos en onherkenbaar Cercle Brugge liep voortdurend achter de feiten aan.

Amallah is de man van dit prille seizoensbegin bij Standard.

Zwakke Vereniging kan geen vuist maken

Thalhammer wisselde na de pauze een paar keer maar veel beterschap bracht dat niet in het spel van de Vereniging. Pas iets voorbij het uur kon het eens voor dreiging zorgen maar Somers mikte in het zijnet. Aan de overzijde vond Dragus dan weer Majecki op zijn weg. Standard freewheelde en had weinig te vrezen van een zwak Cercle Brugge. Op een kwartier van het einde kon Boljevic de wedstrijd helemaal beslissen maar de Montenegrijn ging voor eigen succes in plaats van de bal af te spelen voor doel.

De bezoekers stelden daar werkelijk niets tegenover, het was opmerkelijk wat een gedaanteverwisseling de Vereniging had doorgemaakt na de prima prestatie vorige week tegen Anderlecht. Een flauwe kopbal van Popovic op tien minuten van het einde was zowat de enige keer dat Bodart nog eens de handschoenen mocht opwarmen. Uiteindelijk hield Standard dus eenvoudig stand en met vier punten uit drie wedstrijden heeft het zijn start alvast niet gemist. Cercle Brugge moet zich volgende week herpakken op eigen veld tegen KV Mechelen.

Scoreverloop:
1-0 (31') Amallah (p), 2-0 (45+5') Amallah (p)

LEES OOK: Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen
57

Kan dit Standard de verrassing van de competitie worden dit seizoen?

Meest recent

Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

4
4
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

140
140
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

57
57
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

97
97
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

96
96
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

59
59
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

64
64
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

64
64
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

152
152
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

160
160
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

298
298
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

359
359
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

189
189
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

359
359
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

51
51
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

181
181
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

166
166
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

90
90
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

191
191
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

61
61
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

165
165
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

209
209
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

263
263
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

RSC Anderlecht gaat mogelijk op zoek naar een nieuwe trainer, al is daar nog geen duidelijkheid ...

404
404
Beerschot slijpt de messen: "Dat gaan we tonen!"

In de Challenger Pro League beginnen de Play-Offs voor de promotie. Beerschot neemt het op tegen ...

159
159

Meer sportnieuws