Strafschoppenfestival helpt Deila aan eerste zege bij Standard

door
Strafschoppenfestival helpt Deila aan eerste zege bij Standard

De kop is eraf voor Ronny Deila bij Standard. Na drie speeldagen heeft de nieuwe coach van de Rouches zijn eerste zege te pakken. Tegen een machteloos Cercle Brugge waren twee strafschoppen genoeg voor de thuisploeg om de driepunter over de streep te trekken. 


Ronny Deila zocht na twee speeldagen nog steeds naar zijn eerste zege als T1 van Standard. De Rouches openden prima en pakten met tien man een gelijkspel tegen AA Gent, dat hoopvol punt werd gevolgd door een nederlaag bij Racing Genk. Tegenstander vandaag op Sclessin was Cercle Brugge, de Vereniging verraste vorige week nog in eigen huis RSCA en had zijn eerste driepunter dus al te pakken. De thuisploeg deed het met dezelfde elf spelers als vorig weekend, Thalhammer bracht Popovic en Denkey aan de aftrap.

Strafschoppenfestival levert Rouches voorsprong op

Standard eiste de bal op in de openingsfase maar grote kansen kon het daar niet aan koppelen. In het eerste halfuur lag het spel voortdurend stil vanwege storende overtredingen. Bij één daarvan had Dönnum enorm veel geluk dat zijn gestrekt been op Van der Bruggen niet bestraft werd met een rode kaart. Op het halfuur kreeg de thuisploeg plots een uitgelezen kans op de openingstreffer toen Denkey handspel beging in de zestien meter. Amallah zette zich achter de bal en bezorgde de Rouches een 1-0 voorsprong.

Het team van Deila duwde nu door maar Dönnum verslikte zich een paar keer in zijn dribbels (tot frustratie van de eigen aanhang). Aan de overzijde was Bodart dan weer alert bij een poging van Denkey. In de blessuretijd van de eerste helft kreeg Standard ook nog een tweede strafschop. Na tussenkomst van de VAR werd een overtreding op Dönnum bestraft met een nieuwe strafschop en met zijn tweede elfmeter zette Amallah de 2-0 op het bord. Een machteloos en onherkenbaar Cercle Brugge liep voortdurend achter de feiten aan.

Amallah is de man van dit prille seizoensbegin bij Standard.

Zwakke Vereniging kan geen vuist maken

Thalhammer wisselde na de pauze een paar keer maar veel beterschap bracht dat niet in het spel van de Vereniging. Pas iets voorbij het uur kon het eens voor dreiging zorgen maar Somers mikte in het zijnet. Aan de overzijde vond Dragus dan weer Majecki op zijn weg. Standard freewheelde en had weinig te vrezen van een zwak Cercle Brugge. Op een kwartier van het einde kon Boljevic de wedstrijd helemaal beslissen maar de Montenegrijn ging voor eigen succes in plaats van de bal af te spelen voor doel.

De bezoekers stelden daar werkelijk niets tegenover, het was opmerkelijk wat een gedaanteverwisseling de Vereniging had doorgemaakt na de prima prestatie vorige week tegen Anderlecht. Een flauwe kopbal van Popovic op tien minuten van het einde was zowat de enige keer dat Bodart nog eens de handschoenen mocht opwarmen. Uiteindelijk hield Standard dus eenvoudig stand en met vier punten uit drie wedstrijden heeft het zijn start alvast niet gemist. Cercle Brugge moet zich volgende week herpakken op eigen veld tegen KV Mechelen.

Scoreverloop:
1-0 (31') Amallah (p), 2-0 (45+5') Amallah (p)

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Kan dit Standard de verrassing van de competitie worden dit seizoen?

Meest recent

'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

37
37
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

20
20
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

41
41
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

52
52
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

45
45
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

83
83
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

93
93
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

266
266
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

106
106
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

282
282
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

118
118
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

39
39
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

401
401
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

193
193
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

128
128
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

45
45
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

89
89
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

282
282
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

139
139
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

415
415
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

240
240
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

123
123

Meer sportnieuws