Strafschoppenfestival helpt Deila aan eerste zege bij Standard

door
Strafschoppenfestival helpt Deila aan eerste zege bij Standard

De kop is eraf voor Ronny Deila bij Standard. Na drie speeldagen heeft de nieuwe coach van de Rouches zijn eerste zege te pakken. Tegen een machteloos Cercle Brugge waren twee strafschoppen genoeg voor de thuisploeg om de driepunter over de streep te trekken. 


Ronny Deila zocht na twee speeldagen nog steeds naar zijn eerste zege als T1 van Standard. De Rouches openden prima en pakten met tien man een gelijkspel tegen AA Gent, dat hoopvol punt werd gevolgd door een nederlaag bij Racing Genk. Tegenstander vandaag op Sclessin was Cercle Brugge, de Vereniging verraste vorige week nog in eigen huis RSCA en had zijn eerste driepunter dus al te pakken. De thuisploeg deed het met dezelfde elf spelers als vorig weekend, Thalhammer bracht Popovic en Denkey aan de aftrap.

Strafschoppenfestival levert Rouches voorsprong op

Standard eiste de bal op in de openingsfase maar grote kansen kon het daar niet aan koppelen. In het eerste halfuur lag het spel voortdurend stil vanwege storende overtredingen. Bij één daarvan had Dönnum enorm veel geluk dat zijn gestrekt been op Van der Bruggen niet bestraft werd met een rode kaart. Op het halfuur kreeg de thuisploeg plots een uitgelezen kans op de openingstreffer toen Denkey handspel beging in de zestien meter. Amallah zette zich achter de bal en bezorgde de Rouches een 1-0 voorsprong.

Het team van Deila duwde nu door maar Dönnum verslikte zich een paar keer in zijn dribbels (tot frustratie van de eigen aanhang). Aan de overzijde was Bodart dan weer alert bij een poging van Denkey. In de blessuretijd van de eerste helft kreeg Standard ook nog een tweede strafschop. Na tussenkomst van de VAR werd een overtreding op Dönnum bestraft met een nieuwe strafschop en met zijn tweede elfmeter zette Amallah de 2-0 op het bord. Een machteloos en onherkenbaar Cercle Brugge liep voortdurend achter de feiten aan.

Amallah is de man van dit prille seizoensbegin bij Standard.

Zwakke Vereniging kan geen vuist maken

Thalhammer wisselde na de pauze een paar keer maar veel beterschap bracht dat niet in het spel van de Vereniging. Pas iets voorbij het uur kon het eens voor dreiging zorgen maar Somers mikte in het zijnet. Aan de overzijde vond Dragus dan weer Majecki op zijn weg. Standard freewheelde en had weinig te vrezen van een zwak Cercle Brugge. Op een kwartier van het einde kon Boljevic de wedstrijd helemaal beslissen maar de Montenegrijn ging voor eigen succes in plaats van de bal af te spelen voor doel.

De bezoekers stelden daar werkelijk niets tegenover, het was opmerkelijk wat een gedaanteverwisseling de Vereniging had doorgemaakt na de prima prestatie vorige week tegen Anderlecht. Een flauwe kopbal van Popovic op tien minuten van het einde was zowat de enige keer dat Bodart nog eens de handschoenen mocht opwarmen. Uiteindelijk hield Standard dus eenvoudig stand en met vier punten uit drie wedstrijden heeft het zijn start alvast niet gemist. Cercle Brugge moet zich volgende week herpakken op eigen veld tegen KV Mechelen.

Scoreverloop:
1-0 (31') Amallah (p), 2-0 (45+5') Amallah (p)

LEES OOK: Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Kan dit Standard de verrassing van de competitie worden dit seizoen?

Meest recent

'Salah vertrekt met slaande deuren: eerste bod onderweg'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

14
14
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

169
169
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

200
200
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

142
142
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

825
825
Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

460
460
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

225
225
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen gelekt

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

752
752
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

1550
1550
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

724
724
Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Als een donderslag bij heldere hemel nam Club Brugge zopas afscheid van Nicky Hayen. Misschien ...

1106
1106
Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

1047
1047
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

1590
1590
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

2216
2216
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

2071
2071
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

1182
1182
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

27
27
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

917
917
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

274
274
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

213
213
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

94
94
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

163
163
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

249
249
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

72
72

Meer sportnieuws