Strafschoppenfestival helpt Deila aan eerste zege bij Standard

door
Strafschoppenfestival helpt Deila aan eerste zege bij Standard

De kop is eraf voor Ronny Deila bij Standard. Na drie speeldagen heeft de nieuwe coach van de Rouches zijn eerste zege te pakken. Tegen een machteloos Cercle Brugge waren twee strafschoppen genoeg voor de thuisploeg om de driepunter over de streep te trekken. 


Ronny Deila zocht na twee speeldagen nog steeds naar zijn eerste zege als T1 van Standard. De Rouches openden prima en pakten met tien man een gelijkspel tegen AA Gent, dat hoopvol punt werd gevolgd door een nederlaag bij Racing Genk. Tegenstander vandaag op Sclessin was Cercle Brugge, de Vereniging verraste vorige week nog in eigen huis RSCA en had zijn eerste driepunter dus al te pakken. De thuisploeg deed het met dezelfde elf spelers als vorig weekend, Thalhammer bracht Popovic en Denkey aan de aftrap.

Strafschoppenfestival levert Rouches voorsprong op

Standard eiste de bal op in de openingsfase maar grote kansen kon het daar niet aan koppelen. In het eerste halfuur lag het spel voortdurend stil vanwege storende overtredingen. Bij één daarvan had Dönnum enorm veel geluk dat zijn gestrekt been op Van der Bruggen niet bestraft werd met een rode kaart. Op het halfuur kreeg de thuisploeg plots een uitgelezen kans op de openingstreffer toen Denkey handspel beging in de zestien meter. Amallah zette zich achter de bal en bezorgde de Rouches een 1-0 voorsprong.

Het team van Deila duwde nu door maar Dönnum verslikte zich een paar keer in zijn dribbels (tot frustratie van de eigen aanhang). Aan de overzijde was Bodart dan weer alert bij een poging van Denkey. In de blessuretijd van de eerste helft kreeg Standard ook nog een tweede strafschop. Na tussenkomst van de VAR werd een overtreding op Dönnum bestraft met een nieuwe strafschop en met zijn tweede elfmeter zette Amallah de 2-0 op het bord. Een machteloos en onherkenbaar Cercle Brugge liep voortdurend achter de feiten aan.

Amallah is de man van dit prille seizoensbegin bij Standard.

Zwakke Vereniging kan geen vuist maken

Thalhammer wisselde na de pauze een paar keer maar veel beterschap bracht dat niet in het spel van de Vereniging. Pas iets voorbij het uur kon het eens voor dreiging zorgen maar Somers mikte in het zijnet. Aan de overzijde vond Dragus dan weer Majecki op zijn weg. Standard freewheelde en had weinig te vrezen van een zwak Cercle Brugge. Op een kwartier van het einde kon Boljevic de wedstrijd helemaal beslissen maar de Montenegrijn ging voor eigen succes in plaats van de bal af te spelen voor doel.

De bezoekers stelden daar werkelijk niets tegenover, het was opmerkelijk wat een gedaanteverwisseling de Vereniging had doorgemaakt na de prima prestatie vorige week tegen Anderlecht. Een flauwe kopbal van Popovic op tien minuten van het einde was zowat de enige keer dat Bodart nog eens de handschoenen mocht opwarmen. Uiteindelijk hield Standard dus eenvoudig stand en met vier punten uit drie wedstrijden heeft het zijn start alvast niet gemist. Cercle Brugge moet zich volgende week herpakken op eigen veld tegen KV Mechelen.

Scoreverloop:
1-0 (31') Amallah (p), 2-0 (45+5') Amallah (p)

LEES OOK: Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

Kan dit Standard de verrassing van de competitie worden dit seizoen?

Meest recent

Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

26
26
Vanhaezebrouck snoeihard na KAA Gent-Club: “Bedroevend”

De topper tussen KAA Gent en Club Brugge wordt nog fel besproken. Blauw-Zwart trok aan het langste ...

27
27
Anderlecht of de VS? Vincent Janssen dropt grote hint

Vincent Janssen werd de afgelopen dagen genoemd bij als een optie bij RSC Anderlecht, maar mogelijk ...

109
109
Lukaku komt met emotioneel eerbetoon voor papa Roger

Romelu Lukaku kwam in de Supercoppa niet in actie bij Napoli, maar toch was de Rode Duivel uitbundig ...

13
13
Degryse vreest voor De Mil: “Dan is het kruis erover”

KAA Gent krijgt stevige klappen. Coach Ivan Leko vertrok naar Club Brugge en de Buffalo’s ...

218
218
Verrassende top 6-kandidaat: “Hangt magie in de lucht”

Royal Antwerp FC komt weer volledig boven water onder Joseph Oosting. De Nederlander werd aangesteld ...

173
173
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club clashen, Origi naar JPL?’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

344
344
Binnenkort ‘nieuwe Vanhaezebrouck’ in de Jupiler Pro League?

De Challenger Pro League gaat de winterstop in, maar de kaarten lijken bovenin het klassement al ...

156
156
‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Het rommelt bij Real Madrid. Niet alleen zijn er de perikelen rond Vinicius Junior, maar ook coach ...

85
85
Stijnen kent schorsing na rel: waslijst aan beschuldigingen

Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De ...

149
149
Bizarre twist in Brys-oorlog vs Eto'o: “Ongezien”

De situatie van Marc Brys in Kameroen wordt vreemder met de dag. De Belgische oefenmeester leeft al ...

215
215
“Molensteen om de nek” – Hayen meteen zwaar onder druk

KRC Genk heeft Nicky Hayen officieel aangesteld als de nieuwe hoofdtrainer. De Limburgers hebben zo ...

366
366
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

126
126
Theate onthult: dÍt denken Bundesliga-spelers over Kompany

De eerste helft van het seizoen zit er op in de Bundesliga en het is Bayern München dat met een ...

294
294
'Liverpool pakt uit: transferbom na zware blessure Isak'

Liverpool FC boekte afgelopen weekend een belangrijke zege tegen Tottenham Hotspur, maar zag wel ...

87
87
Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

362
362
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

304
304
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

186
186
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

463
463
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

413
413
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

104
104
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

902
902
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

218
218
Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

376
376
'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

1468
1468

Meer sportnieuws