TRANSFERUURTJE: 'Club richting recordtransfer, Dessers vertrekt'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club richting recordtransfer, Dessers vertrekt'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Het gonst al weken omtrent geruchten over een vertrek van Cyriel Dessers bij KRC Genk. En de aanvaller maakte na de partij tegen Eupen bekend dat hij de club eerstdaags gaat verlaten. "Het is geen geheim dat de transfer dichtbij is. Italië? Ja, die kans zit er in. Dat kan ik wel zeggen", aldus Dessers bij Eleven Sports. De verwachting is dat Serie A-promovendus US Cremonese zijn bestemming wordt. Zondag zouden beide clubs over de laatste details onderhandelen.



Club Brugge blijft doordrukken voor één van zijn toptargets: Rasmus Højlund. De talentvolle Deen ligt momenteel onder contract bij het Oostenrijkse Sturm Graz en liet eerder al verstaan gecharmeerd te zijn door de Brugse interesse. Volgens Ekstra Bladet legde Club inmiddels al twee officiële aanbiedingen neer, waarvan het eerste al 8.5 miljoen euro bedroeg. Maar beide voorstellen werd geweigerd door Sturm Graz. De kans is dus groot dat Blauw-Zwart zijn eigen transferrecord zal moeten breken om de 19-jarige spits binnen te halen.



Turkse media linkten Adrien Trebel onlangs aan een transfer Giresunspor, maar La Capitale meldt dat ze bij RSC Anderlecht voorlopig niets gehoord hebben van een club omtrent de ervaren middenvelder. Voorlopig lijkt Trebel dus gewoon in Anderlecht te blijven, waar Felice Mazzu duidelijk een fan is van zijn manier van spelen. Volgens het medium MSV Foot zou Benito Raman dan weer mogen vertrekken bij een goed bod.



Roman Bezus vertrok deze zomer bij AA Gent nadat zijn contract er niet verlengd werd. Deze week geraakte echter bekend dat de Oost-Vlamingen de Oekraïense spelmaker alsnog een nieuw voorstel hadden gedaan. Maar Bezus besloot daar niet op in te gaan en koos voor Omonia Nicosia, toevallig ook de Europese tegenstander van de Buffalo's.

BUITENLAND
Enkele dagen nadat hij formeel afscheid nam van SSC Napoli, lijkt Dries Mertens een nieuwe uitdaging beet te hebben. Nadat de voorbije maanden al heel wat clubs de revue passeerden, blijkt Galatasaray nu echt met de aanvaller aan de haal te gaan. De Rode Duivel reisde zaterdagavond af naar Istanbul. De deal zou nog niet helemaal rond zijn, maar enkel de laatste details moeten nog onderhandeld worden. Mertens zou er zo'n 4 miljoen euro per jaar kunnen gaan opstrijken.



Chelsea FC wil zijn defensie absoluut versterken met Wesley Fofana. Leicester City gaf de voorbije dagen nochtans meermaals aan dat de 21-jarige Fransman niet te koop is. Dat blijkt de Londenaren echter niet af te schrikken. Volgens Jacob Steinberg van The Times zou Chelsea bereid zijn om tot 85 miljoen pond, een slordige 100 miljoen euro te gaan voor de komst van Fofana.



Volgens The Mirror wil Manchester United deze zomer zeker nog één aanvaller naar de club halen, nadat de transfer van Antony (Ajax) (voorlopig) in het water is gevallen én omdat Cristiano Ronaldo nog steeds wil vertrekken. Daarvoor zou het vizier nu op Leroy Sané zijn gericht, die is bij Bayern München immers niet langer verzekerd van een vaste basisplaats.

LEES OOK: Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Genk had Dessers beter gehouden ...

Meest recent

Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

5
5
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

27
27
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

18
18
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

113
113
‘Anderlecht flikt het: oude bekende komt aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

764
764
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

68
68
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

517
517
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

134
134
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

170
170
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

45
45
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

323
323
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

182
182
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

559
559
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

101
101
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

162
162
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

131
131
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

169
169
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

202
202
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

325
325
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

138
138
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

54
54
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

72
72
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

363
363
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

80
80
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

392
392

Meer sportnieuws