Brys: "Antwerp en Club Brugge zijn buitencategorie"

door
Brys:

Na twee speeldagen in de Jupiler Pro League is het zowaar Oud-Heverlee Leuven dat mee aan de leiding staat in het klassement. De Vlaams-Brabanders wisten hun eerste twee duels al winnend af te sluiten. Maar zondagavond staan de troepen van coach Marc Brys voor een eerste echt grote test.


Met KV Kortrijk en Westerlo als tegenstanders, waren de kalendermakers tijdens de eerste twee speeldagen nog redelijk mild voor de Leuvenaars. Daar komt nu echter verandering in. Zo staat OHL in de komende weken nog voor duels tegen Club Brugge en Standard, maar zondagavond wacht eerst een bezoek aan Antwerp FC. De Great Old, één van de grootste titelkandidaten, is de enige andere ploeg die haar eerste twee duels kon winnen.

OHL heeft zondag dan ook weinig te verliezen, al wil Brys wel dat zijn ploeg trouw blijft aan de eigen spelprincipes. "Club Brugge en Antwerp zijn buitencategorie", klinkt het op de Leuvense clubwebstek. "Die wedstrijden zijn goed voor ons om te zien waar we staan. We gaan de principes die we geïntegreerd hebben, proberen te tonen. Je kan dan een debacle oplopen, maar dat is de rol die je moet aanvaarden. De spelers willen de uitdaging aangaan."

STERK TEGEN TOPPERS
De Leuvenaars hopen in ieder geval de lijn van vorig seizoen door te trekken. Toen deden ze het meermaals erg goed tegenover de traditionele topploegen. "Ik kan met heel mijn hart zeggen dat ik heel erg hoop dat we daar een verlengstuk aan kunnen breien", aldus Brys. "Wij moeten goed zijn om een resultaat te kunnen neerzetten. Dat moeten wij trachten vast te houden."

LEES OOK: Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

Welke club heeft momenteel de sterkste kern?

Meest recent

Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

8
8
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

9
9
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

29
29
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

23
23
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

179
179
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

131
131
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

136
136
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

148
148
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

92
92
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

237
237
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

276
276
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

752
752
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

44
44
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

303
303
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

71
71
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1080
1080
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

379
379
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

135
135
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

162
162
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

387
387
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

57
57
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

156
156
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

2144
2144
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

614
614
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

637
637

Meer sportnieuws