Brys: "Antwerp en Club Brugge zijn buitencategorie"

door
Brys:

Na twee speeldagen in de Jupiler Pro League is het zowaar Oud-Heverlee Leuven dat mee aan de leiding staat in het klassement. De Vlaams-Brabanders wisten hun eerste twee duels al winnend af te sluiten. Maar zondagavond staan de troepen van coach Marc Brys voor een eerste echt grote test.


Met KV Kortrijk en Westerlo als tegenstanders, waren de kalendermakers tijdens de eerste twee speeldagen nog redelijk mild voor de Leuvenaars. Daar komt nu echter verandering in. Zo staat OHL in de komende weken nog voor duels tegen Club Brugge en Standard, maar zondagavond wacht eerst een bezoek aan Antwerp FC. De Great Old, één van de grootste titelkandidaten, is de enige andere ploeg die haar eerste twee duels kon winnen.

OHL heeft zondag dan ook weinig te verliezen, al wil Brys wel dat zijn ploeg trouw blijft aan de eigen spelprincipes. "Club Brugge en Antwerp zijn buitencategorie", klinkt het op de Leuvense clubwebstek. "Die wedstrijden zijn goed voor ons om te zien waar we staan. We gaan de principes die we geïntegreerd hebben, proberen te tonen. Je kan dan een debacle oplopen, maar dat is de rol die je moet aanvaarden. De spelers willen de uitdaging aangaan."

STERK TEGEN TOPPERS
De Leuvenaars hopen in ieder geval de lijn van vorig seizoen door te trekken. Toen deden ze het meermaals erg goed tegenover de traditionele topploegen. "Ik kan met heel mijn hart zeggen dat ik heel erg hoop dat we daar een verlengstuk aan kunnen breien", aldus Brys. "Wij moeten goed zijn om een resultaat te kunnen neerzetten. Dat moeten wij trachten vast te houden."

LEES OOK: Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

Welke club heeft momenteel de sterkste kern?

Meest recent

'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

39
39
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

42
42
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

117
117
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

46
46
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

75
75
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

32
32
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

232
232
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

166
166
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

229
229
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

259
259
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

123
123
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

244
244
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

961
961
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

102
102
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

50
50
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

116
116
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

613
613
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

251
251
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

669
669
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

185
185
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

251
251
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

46
46
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

56
56
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

703
703
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

868
868

Meer sportnieuws