Brys: "Antwerp en Club Brugge zijn buitencategorie"

door
Brys:

Na twee speeldagen in de Jupiler Pro League is het zowaar Oud-Heverlee Leuven dat mee aan de leiding staat in het klassement. De Vlaams-Brabanders wisten hun eerste twee duels al winnend af te sluiten. Maar zondagavond staan de troepen van coach Marc Brys voor een eerste echt grote test.


Met KV Kortrijk en Westerlo als tegenstanders, waren de kalendermakers tijdens de eerste twee speeldagen nog redelijk mild voor de Leuvenaars. Daar komt nu echter verandering in. Zo staat OHL in de komende weken nog voor duels tegen Club Brugge en Standard, maar zondagavond wacht eerst een bezoek aan Antwerp FC. De Great Old, één van de grootste titelkandidaten, is de enige andere ploeg die haar eerste twee duels kon winnen.

OHL heeft zondag dan ook weinig te verliezen, al wil Brys wel dat zijn ploeg trouw blijft aan de eigen spelprincipes. "Club Brugge en Antwerp zijn buitencategorie", klinkt het op de Leuvense clubwebstek. "Die wedstrijden zijn goed voor ons om te zien waar we staan. We gaan de principes die we geïntegreerd hebben, proberen te tonen. Je kan dan een debacle oplopen, maar dat is de rol die je moet aanvaarden. De spelers willen de uitdaging aangaan."

STERK TEGEN TOPPERS
De Leuvenaars hopen in ieder geval de lijn van vorig seizoen door te trekken. Toen deden ze het meermaals erg goed tegenover de traditionele topploegen. "Ik kan met heel mijn hart zeggen dat ik heel erg hoop dat we daar een verlengstuk aan kunnen breien", aldus Brys. "Wij moeten goed zijn om een resultaat te kunnen neerzetten. Dat moeten wij trachten vast te houden."

LEES OOK: Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

Welke club heeft momenteel de sterkste kern?

Meest recent

Sneijder geeft topfavorieten én smaakmaker WK 2026 prijs

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

14
14
Straffe onthulling De Bruyne: "Spraken in de zomer met KDB"

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

34
34
Luxe voor Hasi: "Zij vielen de laatsten weken goed in"

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

52
52
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

37
37
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

115
115
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

167
167
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

19
19
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

107
107
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

132
132
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

136
136
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

128
128
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

69
69
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

43
43
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

196
196
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

674
674
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

101
101
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

77
77
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

87
87
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

290
290
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

177
177
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

188
188
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

58
58
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

253
253
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

67
67
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

121
121

Meer sportnieuws