Nsoki drukt criticasters met neus op de feiten

door
Nsoki drukt criticasters met neus op de feiten

Stanley Nsoki voetbalt dit seizoen niet meer bij Club Brugge. De Franse verdediger werd eerder deze week verkocht aan TSG Hoffenheim en door deze transfer strijkt Blauw-Zwart een knappe transfersom op: 12 miljoen euro. Een gouden deal volgens de ene, een spijtige zaak volgens de andere.


NSOKI VERDEELT DE MENINGEN

Net nadat Club Brugge verkoop van Nsoki naar Hoffenheim communiceerde, waren de meeste reacties op Twitter enorm positief en (laaiend) enthousiast. Door de Fransman te verpatsen voor 12 miljoen euro verdubbelde Blauw-Zwart in eerste instantie hun initiële investering in Nsoki. Vele Twitteraars wilden hem voor dat bedrag ook persoonlijk richting Duitsland brengen.



Tijdens zijn één jaar bij Club Brugge maakte Nsoki een wisselvallige indruk, waarbij hij de goede prestaties varieerde met soms dramatische matchen. Toch werd hij, volgens onder meer ook Krant van West-Vlaanderen, niet geheel onterecht beschouwd als intrinsiek de beste verdediger van de Bruggelingen. Ex-coach Alfred Schreuder zei vorig seizoen bijvoorbeeld nog dat Nsoki ongelofelijk veel potentieel heeft.

DE MEERWAARDE VAN NSOKI

Ook Carl Hoefkens verklaarde eerder deze week nog dat Nsoki een speler is met veel potentieel en dat hij de Franse verdediger liever niet ziet vertrekken. En ook Vincent Kompany heeft Nsoki trouwens hoog op. Ook al begon hij dit seizoen wederom op een dramatische manier, na zijn vertrek zullen Nsoki’s intrinsieke kwaliteiten toch voelbaar zijn bij Club Brugge.



In het Jan Breydelstadion was Nsoki vorig seizoen namelijk de verdediger die het meeste geslaagde intercepties telde, alsook de meest geslaagde passes per wedstrijd. De Fransman legde tevens een enorme verticaliteit in zijn spel, een spelaspect waarin enkel Wesley Hoedt (RSC Anderlecht) onder alle centrale verdedigers van de Jupiler Pro League nog beter deed dan hem.

CHAMPIONS LEAGUE

In de huidige competitie, die nog maar net gestart is, daalden die betreffende parameters weliswaar serieus, maar een Nsoki in vorm, die zal ongetwijfeld gemist worden bij Club Brugge. We mogen trouwens ook niet vergeten dat hij ook in de Champions League vaak vlagen van zijn groot talent demonstreerde.

Zo was Nsoki na José Luis Palomino (Atalanta), Mats Hummels (Borussia Dortmund) en Lasse Nielsen (Malmö FF) de defensief regelmatigste speler van het vorige Kampioenenbal. Op het gebied van geslaagde intercepties per wedstrijd deed enkel Marquinhos (Paris Saint-Germain) nog beter dan Nsoki.



Uiteraard heeft Nsoki nog veel stappen te zetten in het mentale aspect van het spelletje, voornamelijk concentratieproblemen liggen aan de basis van zijn grote wisselvalligheid, maar eens hij dat werkpunt bijschaaft, dan is the sky the limit voor hem, zoals ook Het Nieuwsblad eerder aanhaalde.

LEES OOK: Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Zal Nsoki slagen in de Bundesliga?

Meest recent

Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

6
6
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

30
30
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

63
63
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

23
23
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

21
21
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

22
22
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

34
34
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

173
173
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

213
213
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

304
304
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

139
139
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

74
74
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

50
50
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

249
249
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

464
464
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

248
248
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

150
150
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

421
421
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

211
211
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

419
419
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

171
171
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

103
103
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

694
694
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

317
317
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

770
770

Meer sportnieuws