Nsoki drukt criticasters met neus op de feiten

door
Nsoki drukt criticasters met neus op de feiten

Stanley Nsoki voetbalt dit seizoen niet meer bij Club Brugge. De Franse verdediger werd eerder deze week verkocht aan TSG Hoffenheim en door deze transfer strijkt Blauw-Zwart een knappe transfersom op: 12 miljoen euro. Een gouden deal volgens de ene, een spijtige zaak volgens de andere.


NSOKI VERDEELT DE MENINGEN

Net nadat Club Brugge verkoop van Nsoki naar Hoffenheim communiceerde, waren de meeste reacties op Twitter enorm positief en (laaiend) enthousiast. Door de Fransman te verpatsen voor 12 miljoen euro verdubbelde Blauw-Zwart in eerste instantie hun initiële investering in Nsoki. Vele Twitteraars wilden hem voor dat bedrag ook persoonlijk richting Duitsland brengen.



Tijdens zijn één jaar bij Club Brugge maakte Nsoki een wisselvallige indruk, waarbij hij de goede prestaties varieerde met soms dramatische matchen. Toch werd hij, volgens onder meer ook Krant van West-Vlaanderen, niet geheel onterecht beschouwd als intrinsiek de beste verdediger van de Bruggelingen. Ex-coach Alfred Schreuder zei vorig seizoen bijvoorbeeld nog dat Nsoki ongelofelijk veel potentieel heeft.

DE MEERWAARDE VAN NSOKI

Ook Carl Hoefkens verklaarde eerder deze week nog dat Nsoki een speler is met veel potentieel en dat hij de Franse verdediger liever niet ziet vertrekken. En ook Vincent Kompany heeft Nsoki trouwens hoog op. Ook al begon hij dit seizoen wederom op een dramatische manier, na zijn vertrek zullen Nsoki’s intrinsieke kwaliteiten toch voelbaar zijn bij Club Brugge.



In het Jan Breydelstadion was Nsoki vorig seizoen namelijk de verdediger die het meeste geslaagde intercepties telde, alsook de meest geslaagde passes per wedstrijd. De Fransman legde tevens een enorme verticaliteit in zijn spel, een spelaspect waarin enkel Wesley Hoedt (RSC Anderlecht) onder alle centrale verdedigers van de Jupiler Pro League nog beter deed dan hem.

CHAMPIONS LEAGUE

In de huidige competitie, die nog maar net gestart is, daalden die betreffende parameters weliswaar serieus, maar een Nsoki in vorm, die zal ongetwijfeld gemist worden bij Club Brugge. We mogen trouwens ook niet vergeten dat hij ook in de Champions League vaak vlagen van zijn groot talent demonstreerde.

Zo was Nsoki na José Luis Palomino (Atalanta), Mats Hummels (Borussia Dortmund) en Lasse Nielsen (Malmö FF) de defensief regelmatigste speler van het vorige Kampioenenbal. Op het gebied van geslaagde intercepties per wedstrijd deed enkel Marquinhos (Paris Saint-Germain) nog beter dan Nsoki.



Uiteraard heeft Nsoki nog veel stappen te zetten in het mentale aspect van het spelletje, voornamelijk concentratieproblemen liggen aan de basis van zijn grote wisselvalligheid, maar eens hij dat werkpunt bijschaaft, dan is the sky the limit voor hem, zoals ook Het Nieuwsblad eerder aanhaalde.

LEES OOK: ‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

Zal Nsoki slagen in de Bundesliga?

Meest recent

STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

4
4
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

89
89
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

154
154
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

45
45
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

368
368
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

289
289
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

125
125
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

273
273
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

312
312
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

143
143
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

245
245
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

86
86
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

455
455
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

328
328
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

131
131
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

198
198
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

820
820
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

274
274
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

160
160
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

310
310
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

362
362
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

424
424
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

189
189
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

892
892
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

535
535

Meer sportnieuws