Nsoki drukt criticasters met neus op de feiten

door
Nsoki drukt criticasters met neus op de feiten

Stanley Nsoki voetbalt dit seizoen niet meer bij Club Brugge. De Franse verdediger werd eerder deze week verkocht aan TSG Hoffenheim en door deze transfer strijkt Blauw-Zwart een knappe transfersom op: 12 miljoen euro. Een gouden deal volgens de ene, een spijtige zaak volgens de andere.


NSOKI VERDEELT DE MENINGEN

Net nadat Club Brugge verkoop van Nsoki naar Hoffenheim communiceerde, waren de meeste reacties op Twitter enorm positief en (laaiend) enthousiast. Door de Fransman te verpatsen voor 12 miljoen euro verdubbelde Blauw-Zwart in eerste instantie hun initiële investering in Nsoki. Vele Twitteraars wilden hem voor dat bedrag ook persoonlijk richting Duitsland brengen.



Tijdens zijn één jaar bij Club Brugge maakte Nsoki een wisselvallige indruk, waarbij hij de goede prestaties varieerde met soms dramatische matchen. Toch werd hij, volgens onder meer ook Krant van West-Vlaanderen, niet geheel onterecht beschouwd als intrinsiek de beste verdediger van de Bruggelingen. Ex-coach Alfred Schreuder zei vorig seizoen bijvoorbeeld nog dat Nsoki ongelofelijk veel potentieel heeft.

DE MEERWAARDE VAN NSOKI

Ook Carl Hoefkens verklaarde eerder deze week nog dat Nsoki een speler is met veel potentieel en dat hij de Franse verdediger liever niet ziet vertrekken. En ook Vincent Kompany heeft Nsoki trouwens hoog op. Ook al begon hij dit seizoen wederom op een dramatische manier, na zijn vertrek zullen Nsoki’s intrinsieke kwaliteiten toch voelbaar zijn bij Club Brugge.



In het Jan Breydelstadion was Nsoki vorig seizoen namelijk de verdediger die het meeste geslaagde intercepties telde, alsook de meest geslaagde passes per wedstrijd. De Fransman legde tevens een enorme verticaliteit in zijn spel, een spelaspect waarin enkel Wesley Hoedt (RSC Anderlecht) onder alle centrale verdedigers van de Jupiler Pro League nog beter deed dan hem.

CHAMPIONS LEAGUE

In de huidige competitie, die nog maar net gestart is, daalden die betreffende parameters weliswaar serieus, maar een Nsoki in vorm, die zal ongetwijfeld gemist worden bij Club Brugge. We mogen trouwens ook niet vergeten dat hij ook in de Champions League vaak vlagen van zijn groot talent demonstreerde.

Zo was Nsoki na José Luis Palomino (Atalanta), Mats Hummels (Borussia Dortmund) en Lasse Nielsen (Malmö FF) de defensief regelmatigste speler van het vorige Kampioenenbal. Op het gebied van geslaagde intercepties per wedstrijd deed enkel Marquinhos (Paris Saint-Germain) nog beter dan Nsoki.



Uiteraard heeft Nsoki nog veel stappen te zetten in het mentale aspect van het spelletje, voornamelijk concentratieproblemen liggen aan de basis van zijn grote wisselvalligheid, maar eens hij dat werkpunt bijschaaft, dan is the sky the limit voor hem, zoals ook Het Nieuwsblad eerder aanhaalde.

LEES OOK: 'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Zal Nsoki slagen in de Bundesliga?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

73
73
'Genk trekt kaart jeugd: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

3
3
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

53
53
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

181
181
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

387
387
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

359
359
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

222
222
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

330
330
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

639
639
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

118
118
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

122
122
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

45
45
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

25
25
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

44
44
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

65
65
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

151
151
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

105
105
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

335
335
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

134
134
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

239
239
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

40
40
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

245
245
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

66
66
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

214
214
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

219
219
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

339
339

Meer sportnieuws