Nsoki drukt criticasters met neus op de feiten

door
Nsoki drukt criticasters met neus op de feiten

Stanley Nsoki voetbalt dit seizoen niet meer bij Club Brugge. De Franse verdediger werd eerder deze week verkocht aan TSG Hoffenheim en door deze transfer strijkt Blauw-Zwart een knappe transfersom op: 12 miljoen euro. Een gouden deal volgens de ene, een spijtige zaak volgens de andere.


NSOKI VERDEELT DE MENINGEN

Net nadat Club Brugge verkoop van Nsoki naar Hoffenheim communiceerde, waren de meeste reacties op Twitter enorm positief en (laaiend) enthousiast. Door de Fransman te verpatsen voor 12 miljoen euro verdubbelde Blauw-Zwart in eerste instantie hun initiële investering in Nsoki. Vele Twitteraars wilden hem voor dat bedrag ook persoonlijk richting Duitsland brengen.



Tijdens zijn één jaar bij Club Brugge maakte Nsoki een wisselvallige indruk, waarbij hij de goede prestaties varieerde met soms dramatische matchen. Toch werd hij, volgens onder meer ook Krant van West-Vlaanderen, niet geheel onterecht beschouwd als intrinsiek de beste verdediger van de Bruggelingen. Ex-coach Alfred Schreuder zei vorig seizoen bijvoorbeeld nog dat Nsoki ongelofelijk veel potentieel heeft.

DE MEERWAARDE VAN NSOKI

Ook Carl Hoefkens verklaarde eerder deze week nog dat Nsoki een speler is met veel potentieel en dat hij de Franse verdediger liever niet ziet vertrekken. En ook Vincent Kompany heeft Nsoki trouwens hoog op. Ook al begon hij dit seizoen wederom op een dramatische manier, na zijn vertrek zullen Nsoki’s intrinsieke kwaliteiten toch voelbaar zijn bij Club Brugge.



In het Jan Breydelstadion was Nsoki vorig seizoen namelijk de verdediger die het meeste geslaagde intercepties telde, alsook de meest geslaagde passes per wedstrijd. De Fransman legde tevens een enorme verticaliteit in zijn spel, een spelaspect waarin enkel Wesley Hoedt (RSC Anderlecht) onder alle centrale verdedigers van de Jupiler Pro League nog beter deed dan hem.

CHAMPIONS LEAGUE

In de huidige competitie, die nog maar net gestart is, daalden die betreffende parameters weliswaar serieus, maar een Nsoki in vorm, die zal ongetwijfeld gemist worden bij Club Brugge. We mogen trouwens ook niet vergeten dat hij ook in de Champions League vaak vlagen van zijn groot talent demonstreerde.

Zo was Nsoki na José Luis Palomino (Atalanta), Mats Hummels (Borussia Dortmund) en Lasse Nielsen (Malmö FF) de defensief regelmatigste speler van het vorige Kampioenenbal. Op het gebied van geslaagde intercepties per wedstrijd deed enkel Marquinhos (Paris Saint-Germain) nog beter dan Nsoki.



Uiteraard heeft Nsoki nog veel stappen te zetten in het mentale aspect van het spelletje, voornamelijk concentratieproblemen liggen aan de basis van zijn grote wisselvalligheid, maar eens hij dat werkpunt bijschaaft, dan is the sky the limit voor hem, zoals ook Het Nieuwsblad eerder aanhaalde.

LEES OOK: ‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

Zal Nsoki slagen in de Bundesliga?

Meest recent

'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

46
46
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

31
31
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

17
17
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

27
27
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

96
96
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

229
229
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

379
379
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

52
52
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

64
64
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

876
876
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

237
237
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

682
682
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

195
195
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

413
413
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

41
41
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

139
139
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

51
51
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

56
56
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

74
74
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

370
370
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

460
460
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

225
225
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

169
169
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

638
638
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

1050
1050

Meer sportnieuws