Nsoki drukt criticasters met neus op de feiten

door
Nsoki drukt criticasters met neus op de feiten

Stanley Nsoki voetbalt dit seizoen niet meer bij Club Brugge. De Franse verdediger werd eerder deze week verkocht aan TSG Hoffenheim en door deze transfer strijkt Blauw-Zwart een knappe transfersom op: 12 miljoen euro. Een gouden deal volgens de ene, een spijtige zaak volgens de andere.


NSOKI VERDEELT DE MENINGEN

Net nadat Club Brugge verkoop van Nsoki naar Hoffenheim communiceerde, waren de meeste reacties op Twitter enorm positief en (laaiend) enthousiast. Door de Fransman te verpatsen voor 12 miljoen euro verdubbelde Blauw-Zwart in eerste instantie hun initiële investering in Nsoki. Vele Twitteraars wilden hem voor dat bedrag ook persoonlijk richting Duitsland brengen.



Tijdens zijn één jaar bij Club Brugge maakte Nsoki een wisselvallige indruk, waarbij hij de goede prestaties varieerde met soms dramatische matchen. Toch werd hij, volgens onder meer ook Krant van West-Vlaanderen, niet geheel onterecht beschouwd als intrinsiek de beste verdediger van de Bruggelingen. Ex-coach Alfred Schreuder zei vorig seizoen bijvoorbeeld nog dat Nsoki ongelofelijk veel potentieel heeft.

DE MEERWAARDE VAN NSOKI

Ook Carl Hoefkens verklaarde eerder deze week nog dat Nsoki een speler is met veel potentieel en dat hij de Franse verdediger liever niet ziet vertrekken. En ook Vincent Kompany heeft Nsoki trouwens hoog op. Ook al begon hij dit seizoen wederom op een dramatische manier, na zijn vertrek zullen Nsoki’s intrinsieke kwaliteiten toch voelbaar zijn bij Club Brugge.



In het Jan Breydelstadion was Nsoki vorig seizoen namelijk de verdediger die het meeste geslaagde intercepties telde, alsook de meest geslaagde passes per wedstrijd. De Fransman legde tevens een enorme verticaliteit in zijn spel, een spelaspect waarin enkel Wesley Hoedt (RSC Anderlecht) onder alle centrale verdedigers van de Jupiler Pro League nog beter deed dan hem.

CHAMPIONS LEAGUE

In de huidige competitie, die nog maar net gestart is, daalden die betreffende parameters weliswaar serieus, maar een Nsoki in vorm, die zal ongetwijfeld gemist worden bij Club Brugge. We mogen trouwens ook niet vergeten dat hij ook in de Champions League vaak vlagen van zijn groot talent demonstreerde.

Zo was Nsoki na José Luis Palomino (Atalanta), Mats Hummels (Borussia Dortmund) en Lasse Nielsen (Malmö FF) de defensief regelmatigste speler van het vorige Kampioenenbal. Op het gebied van geslaagde intercepties per wedstrijd deed enkel Marquinhos (Paris Saint-Germain) nog beter dan Nsoki.



Uiteraard heeft Nsoki nog veel stappen te zetten in het mentale aspect van het spelletje, voornamelijk concentratieproblemen liggen aan de basis van zijn grote wisselvalligheid, maar eens hij dat werkpunt bijschaaft, dan is the sky the limit voor hem, zoals ook Het Nieuwsblad eerder aanhaalde.

LEES OOK: Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Zal Nsoki slagen in de Bundesliga?

Meest recent

Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

6
6
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

45
45
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

33
33
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

91
91
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

501
501
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

137
137
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

402
402
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

278
278
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

108
108
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

223
223
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

149
149
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

459
459
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

390
390
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

174
174
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

331
331
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

838
838
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

277
277
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

487
487
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

348
348
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

391
391
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

244
244
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

99
99
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

933
933
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

195
195
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

582
582

Meer sportnieuws