Toptransfer Club Brugge roept grote vragen op

844 stemmen
Toptransfer Club Brugge roept grote vragen op

Verrassing alom eerder deze week bij Club Brugge. Stanley Nsoki werd plotsklaps voor 12 miljoen euro verkocht aan TSG Hoffenheim. Daarmee leken de West-Vlamingen een uitstekende deal gesloten te hebben. Club maakt namelijk 6 miljoen euro winst op de verkoop van Nsoki, die een wisselvallig parcours kende in Brugge. Anderzijds was de 23-jarige intrinsiek met voorsprong de beste centrale verdediger van Club en misschien zelfs van de Jupiler Pro League. Heeft Club dan niet te kortzichtig gehandeld door Nsoki zo snel te verkopen?


CLUB AARZELT NIET

Met hoogtes en laagtes. Zo kan je de éénjarige passage van Stanley Nsoki bij Club Brugge het beste omschrijven. De Franse verdediger maakte door een combinatie van hoogmoed, nonchalance en een gebrek aan concentratie in elke wedstrijd wel ‘zijn’ foutje, maar in een goede dag imponeerde hij met zijn onversneden klasse en puur talent. Voor velen is de verkoop van Nsoki een uitstekende zaak maar toch zat er op termijn veel meer in voor Club Brugge.

Stanley Nsoki kende geen goede start van het nieuwe voetbalseizoen. Hij leverde een belabberde prestatie af tegen KAS Eupen en met een kopstoot pakte hij een domme rode kaart in een oefenwedstrijd tegen Beerschot. Club Brugge stak in de voorbije maanden veel tijd en energie om zijn concentratie- en mentale problemen te verhelpen, maar toen TSG Hoffenheim op de proppen kwam met 12 miljoen euro, ging Vincent Mannaert uiteindelijk overstag om de Fransman te verkopen.



Met dat bedrag is Stanley Nsoki na Odilon Kossounou de tweede duurste duurste verdediger die de Jupiler Pro League verlaat, en op die manier pakt Club Brugge nog een knappe nettowinst van 6 miljoen euro. De West-Vlamingen laten hem wel erg gemakkelijk gaan, want intrinsiek was hij veruit de beste verdediger van Club en misschien zelfs van de ganse Belgische competitie. Op termijn zou Nsoki zelfs véél meer dan 12 miljoen euro opgeleverd hebben.

PSG, JUVENTUS, LIVERPOOL

Stanley Nsoki geldt al een vijftal jaar als een ‘player to watch’ voor verschillende Europese (top)clubs, en die doen dat met een duidelijke reden. In 2018 was Nsoki klaar om de Franse en Europese voetbaltop te bestormen, want Paris Saint-Germain leverde een grote financiële inspanning om zijn jeugdproduct bij de club te houden. Toen hij op 19-jarige leeftijd zijn eerste profcontract tekende bij PSG, werd hij volgens L’Equipe daarvoor beloond met een tekenpremie van maar liefst 3 miljoen euro.



Op die manier probeerde Paris Saint-Germain de interesse van andere clubs zoals Olympique de Marseille, Newcastle United en Liverpool FC te elimineren. Met succes dus. En ook de Parijse achterban was wild over hun ruwe talent. Zo’n 2.400 supporters van PSG verkozen Stanley Nsoki namelijk tot de beste linksachter die opgeleid werd bij de club, al brak hij nooit volledig door bij de Franse topclub. In 2019 OGC Nice maakte van Nsoki vervolgens de duurste verdediger van de club en zij waren onder meer Juventus en Olympique Lyon te snel af.

GUARDIOLA & KOMPANY

Stanley Nsoki stond dus al erg vroeg op de radar van verschillende grote Europese (top)clubs en dat is logisch door zijn enorm intrinsiek talent en groot potentieel. De Fransman bewees zijn pure kwaliteiten meermaals in het shirt van Club Brugge, zowel in de Belgische competitie en in de Champions League. Nsoki maakte zelfs een grote indruk op Vincent Kompany, die als ex-speler van Manchester City en de Rode Duivels een oog heeft voor topverdedigers.

In oktober vorig jaar bereidde Pep Guardiola zich minutieus voor op de Champions League wedstrijd tegen Club Brugge, en hij onderschatte de West-Vlamingen allerminst. Naar eigen zeggen had de Spanjaard ook zijn goede vriend Vincent Kompany opgebeld om meer informatie te weten te komen over Club Brugge. “Het is misschien een geheim maar ik heb Vinnie gebeld. Hij gaf me wat tips”, verklaarde Guardiola tijdens de persconferentie na de match.



“Natuurlijk belde ik hem. Ik heb tijdens de interlandbreak Club Brugge ook goed bestudeerd, maar Vinnie weet er natuurlijk meer van”, zei Pep Guardiola. De Spanjaard gaf onder meer mee dat Vincent Kompany voornamelijk de kwaliteiten onderstreepte van Hans Vanaken als spelmaker, maar hij wist Guardiola tevens te vertellen dat ‘die linkerverdediger’ razendsnel is. Die linkerverdediger in kwestie was … Stanley Nsoki, die evenwel geen grootse wedstrijd afwerkte in de Champions League tegen Manchester City.

SKY IS THE LIMIT

Na een wisselvallige start bij Club Brugge met nonchalante fouten en concentratieproblemen, afgewisseld met sterke prestaties en grootse acties, herpakte Stanley Nsoki zich na Nieuwjaar en was hij sindsdien niet meer uit de ploeg te denken. De beoordeling in de media is dan ook dat de Fransman een enorm grote toekomst voor zich heeft, maar tegelijkertijd hij dringend werk moet maken van zijn minpunten. Zodoende zal hij nooit zijn ware potentieel kunnen waarmaken.

“Intrinsiek de beste verdediger bij Club”, schreef Krant van West-Vlaanderen bijvoorbeeld. “Maar die schoonheidsfoutjes moeten eruit als hij de volgende stap wil zetten”, waarschuwde de krant. Het Nieuwsblad beschouwde Stanley Nsoki vorig seizoen als één van de weinig geslaagde zomeraankopen, die weliswaar enkele kortsluitingen kende. “Over het algemeen een sterke, betrouwbare verdediger, die zijn nonchalance nog moet wegwerken. Als dat gebeurt, is the sky the limit.”



Ook zijn ex-coaches bij Club Brugge hadden eigenlijk niets dan mooie woorden over voor Stanley Nsoki. “Op training zie je meteen de kwaliteiten die we ook uit de scouting hebben gehaald”, zei Philippe Clement, net na de aankomst van Nsoki bij Club Brugge. “Ik stel die jongen op, omdat ik veel vertrouwen in hem heb. En ik blijf dat ook behouden, omdat hij ongelofelijk veel potentieel heeft”, zei Alfred Schreuder. En ook Carl Hoefkens zei donderdag alleen maar positieve zaken. “Stanley was een speler met veel potentieel en zo een speler zie je liever niet vertrekken. Het is een keuze van de club, waar ik bij betrokken was, en een keuze van Nsoki.”

LEES OOK: 'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

Is de verkoop van Nsoki een goede zaak voor Club?

Meest recent

Grote zorgen om Onana; collega-Duivels tonen klasse

De Rode Duivels zullen hun 1/8ste finale van het WK 2026 tegen de Verenigde Staten niet snel ...

7
7
Dansje en subtiele prikjes: Duivels zetten Trump en co op hun plaats

België heeft zich ten koste van de Verenigde Staten geplaatst voor de kwarftinales van het WK ...

42
42
Wereldpers lyrisch over België: één Duivel hemel in geprezen

De Rode Duivels staan aanstaande vrijdag in de kwartfinales van het WK 2026. In de 1/8ste finales ...

226
226
Courtois haalt Amerikanen van wolk met pittige sneer

Neen, de Verenigde Staten zullen ook in eigen land geen kwartfinale spelen op het WK voetbal. ...

89
89
Punten van VN: België baas in Seattle, tweetal scoort 9/10

België heeft zich bij de beste acht landen op het wereldkampioenschap 2026 geschaard. In een ...

290
290
KWARTFINALE BINNEN! Beresterke Belgen kicken VS uit WK 2026

De Rode Duivels staan in de kwartfinale van het WK 2026. Na een uitstekende eerste helft en een ...

190
190
Koning Filip belt, Average Rob haalt uit: “Pandoering geven”

De spanning begint te stijgen. De Rode Duivels nemen het vannacht op tegen de Verenigde Staten, maar ...

103
103
Advocaat geeft Rode Duivels raad: “Klacht indienen”

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales op tegen de Verenigde Staten. De situatie rond ...

240
240
Ronaldo out: Spanje slaat toe in slot tegen Portugal

In de 1/16e finales stond een clash tussen Portugal en Spanje op het programma. Na een boeiende ...

58
58
Renard gaat na Anderlecht opvallende nieuwe uitdaging aan

Olivier Renard werd genadeloos ontslagen bij RSC Anderlecht. Antoine Sibierski is zijn vervanger en ...

105
105
STVV krijgt uitstekend nieuws voor Europees voetbal

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

85
85
Mbappé slaat keihard terug op ‘schaamteloos racisme’

De clash tussen Frankrijk en Paraguay mag gerust een oorlog worden genoemd. De Fransen trokken ...

81
81
"Kaakslag voetbalsport" - leugens Infantino pijnlijk blootgelegd

Ongeacht het verloop van de wedstrijd, er zal voor altijd een schaduw hangen over het WK-duel tussen ...

359
359
Hek van de dam: twee landen willen kaart aanvechten bij FIFA

De soap rond Folarin Balogun heeft het WK 2026 en bij uitbreiding de hele voetbalwereld, op zijn ...

899
899
Balogun-soap niet voorbij: KBVB waarschuwt Amerikaanse bond

Na een onwaarschijnlijke soap in de voorbije 24 uren, mag Folarin Balogun maandagnacht dan toch ...

762
762
'Opvolger Koeman: Nederland contacteert grote naam'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

104
104
VS - België: VRT komt met mooi alternatief voor nachtmatch

Ondanks alle commotie van de voorbije 24 uur, spelen de Rode Duivels wel degelijk tegen de Verenigde ...

1046
1046
Loodzware keuze Garcia: Mechele kind van de rekening?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

477
477
Witte rook: Club Brugge maakt uitgaande transfer bekend

Voorlopig blijft de schade nog beperkt, maar dat Club Brugge deze zomer heel wat sterkhouders zal ...

333
333
'Club Brugge casht: Tresoldi-deal in stroomversnelling'

In het zog van Aleksandar Stankovic dreigt Club Brugge ook Nicolo Tresoldi na amper ...

615
615
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

668
668
Nieuwe plottwist Balogun-gate: match onder voorbehoud

Mag hij straks spelen of niet? Amper een paar uur voor de aftrap van de achtste finale van het WK ...

1048
1048
Infantino breekt stilte: "Ja, ik heb gebeld met Trump"

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de achtste finale van het WK op tegen de Verenigde ...

389
389
Opvallende WK-post van Marc Coucke zorgt voor storm

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor hun allesbeslissende achtste finale tegen de Verenigde ...

546
546
Garcia maakt keuze: ‘onzichtbare’ kracht terug in de basis

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend tegen de Verenigde Staten. Bondscoach Rudi Garcia gaat sowieso ...

1575
1575

Meer sportnieuws