Toptransfer Club Brugge roept grote vragen op

door
Toptransfer Club Brugge roept grote vragen op

Verrassing alom eerder deze week bij Club Brugge. Stanley Nsoki werd plotsklaps voor 12 miljoen euro verkocht aan TSG Hoffenheim. Daarmee leken de West-Vlamingen een uitstekende deal gesloten te hebben. Club maakt namelijk 6 miljoen euro winst op de verkoop van Nsoki, die een wisselvallig parcours kende in Brugge. Anderzijds was de 23-jarige intrinsiek met voorsprong de beste centrale verdediger van Club en misschien zelfs van de Jupiler Pro League. Heeft Club dan niet te kortzichtig gehandeld door Nsoki zo snel te verkopen?


CLUB AARZELT NIET

Met hoogtes en laagtes. Zo kan je de éénjarige passage van Stanley Nsoki bij Club Brugge het beste omschrijven. De Franse verdediger maakte door een combinatie van hoogmoed, nonchalance en een gebrek aan concentratie in elke wedstrijd wel ‘zijn’ foutje, maar in een goede dag imponeerde hij met zijn onversneden klasse en puur talent. Voor velen is de verkoop van Nsoki een uitstekende zaak maar toch zat er op termijn veel meer in voor Club Brugge.

Stanley Nsoki kende geen goede start van het nieuwe voetbalseizoen. Hij leverde een belabberde prestatie af tegen KAS Eupen en met een kopstoot pakte hij een domme rode kaart in een oefenwedstrijd tegen Beerschot. Club Brugge stak in de voorbije maanden veel tijd en energie om zijn concentratie- en mentale problemen te verhelpen, maar toen TSG Hoffenheim op de proppen kwam met 12 miljoen euro, ging Vincent Mannaert uiteindelijk overstag om de Fransman te verkopen.



Met dat bedrag is Stanley Nsoki na Odilon Kossounou de tweede duurste duurste verdediger die de Jupiler Pro League verlaat, en op die manier pakt Club Brugge nog een knappe nettowinst van 6 miljoen euro. De West-Vlamingen laten hem wel erg gemakkelijk gaan, want intrinsiek was hij veruit de beste verdediger van Club en misschien zelfs van de ganse Belgische competitie. Op termijn zou Nsoki zelfs véél meer dan 12 miljoen euro opgeleverd hebben.

PSG, JUVENTUS, LIVERPOOL

Stanley Nsoki geldt al een vijftal jaar als een ‘player to watch’ voor verschillende Europese (top)clubs, en die doen dat met een duidelijke reden. In 2018 was Nsoki klaar om de Franse en Europese voetbaltop te bestormen, want Paris Saint-Germain leverde een grote financiële inspanning om zijn jeugdproduct bij de club te houden. Toen hij op 19-jarige leeftijd zijn eerste profcontract tekende bij PSG, werd hij volgens L’Equipe daarvoor beloond met een tekenpremie van maar liefst 3 miljoen euro.



Op die manier probeerde Paris Saint-Germain de interesse van andere clubs zoals Olympique de Marseille, Newcastle United en Liverpool FC te elimineren. Met succes dus. En ook de Parijse achterban was wild over hun ruwe talent. Zo’n 2.400 supporters van PSG verkozen Stanley Nsoki namelijk tot de beste linksachter die opgeleid werd bij de club, al brak hij nooit volledig door bij de Franse topclub. In 2019 OGC Nice maakte van Nsoki vervolgens de duurste verdediger van de club en zij waren onder meer Juventus en Olympique Lyon te snel af.

GUARDIOLA & KOMPANY

Stanley Nsoki stond dus al erg vroeg op de radar van verschillende grote Europese (top)clubs en dat is logisch door zijn enorm intrinsiek talent en groot potentieel. De Fransman bewees zijn pure kwaliteiten meermaals in het shirt van Club Brugge, zowel in de Belgische competitie en in de Champions League. Nsoki maakte zelfs een grote indruk op Vincent Kompany, die als ex-speler van Manchester City en de Rode Duivels een oog heeft voor topverdedigers.

In oktober vorig jaar bereidde Pep Guardiola zich minutieus voor op de Champions League wedstrijd tegen Club Brugge, en hij onderschatte de West-Vlamingen allerminst. Naar eigen zeggen had de Spanjaard ook zijn goede vriend Vincent Kompany opgebeld om meer informatie te weten te komen over Club Brugge. “Het is misschien een geheim maar ik heb Vinnie gebeld. Hij gaf me wat tips”, verklaarde Guardiola tijdens de persconferentie na de match.



“Natuurlijk belde ik hem. Ik heb tijdens de interlandbreak Club Brugge ook goed bestudeerd, maar Vinnie weet er natuurlijk meer van”, zei Pep Guardiola. De Spanjaard gaf onder meer mee dat Vincent Kompany voornamelijk de kwaliteiten onderstreepte van Hans Vanaken als spelmaker, maar hij wist Guardiola tevens te vertellen dat ‘die linkerverdediger’ razendsnel is. Die linkerverdediger in kwestie was … Stanley Nsoki, die evenwel geen grootse wedstrijd afwerkte in de Champions League tegen Manchester City.

SKY IS THE LIMIT

Na een wisselvallige start bij Club Brugge met nonchalante fouten en concentratieproblemen, afgewisseld met sterke prestaties en grootse acties, herpakte Stanley Nsoki zich na Nieuwjaar en was hij sindsdien niet meer uit de ploeg te denken. De beoordeling in de media is dan ook dat de Fransman een enorm grote toekomst voor zich heeft, maar tegelijkertijd hij dringend werk moet maken van zijn minpunten. Zodoende zal hij nooit zijn ware potentieel kunnen waarmaken.

“Intrinsiek de beste verdediger bij Club”, schreef Krant van West-Vlaanderen bijvoorbeeld. “Maar die schoonheidsfoutjes moeten eruit als hij de volgende stap wil zetten”, waarschuwde de krant. Het Nieuwsblad beschouwde Stanley Nsoki vorig seizoen als één van de weinig geslaagde zomeraankopen, die weliswaar enkele kortsluitingen kende. “Over het algemeen een sterke, betrouwbare verdediger, die zijn nonchalance nog moet wegwerken. Als dat gebeurt, is the sky the limit.”



Ook zijn ex-coaches bij Club Brugge hadden eigenlijk niets dan mooie woorden over voor Stanley Nsoki. “Op training zie je meteen de kwaliteiten die we ook uit de scouting hebben gehaald”, zei Philippe Clement, net na de aankomst van Nsoki bij Club Brugge. “Ik stel die jongen op, omdat ik veel vertrouwen in hem heb. En ik blijf dat ook behouden, omdat hij ongelofelijk veel potentieel heeft”, zei Alfred Schreuder. En ook Carl Hoefkens zei donderdag alleen maar positieve zaken. “Stanley was een speler met veel potentieel en zo een speler zie je liever niet vertrekken. Het is een keuze van de club, waar ik bij betrokken was, en een keuze van Nsoki.”

LEES OOK: 'Club Brugge duikt transfermarkt op met Furo-miljoenen'

Is de verkoop van Nsoki een goede zaak voor Club?

Meest recent

Zulte Waregem pakt uit met stunt als eerste winteraanwinst

De Belgische clubs draaien warm op de wintermercato. Ook Zulte Waregem heeft op de officiële ...

12
12
De Cat zorgt voor nervositeit bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers voor grof geld gaan verkopen. De Brusselaars hebben een ...

151
151
Peter Bosz kapt transferpraat af bij PSV

Bij PSV blijft Joey Veerman dan toch en Ricardo Pepi mag ondanks een bod van 30 miljoen euro ...

19
19
‘Zulte Waregem roert zich op de markt’

Zulte Waregem en La Louvière promoveerden samen naar de Jupiler Pro League. De twee clubs ...

48
48
Ongeziene woede-uitbarsting Hasi: "Sprong een zekering"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

170
170
‘De Bruyne verbijsterd: Napoli duwt richting vertrek’

Kevin De Bruyne had zich dit anders voorgesteld. Wat een nieuw hoofdstuk moest worden, voelt plots ...

214
214
'Club Brugge duikt transfermarkt op met Furo-miljoenen'

Club Brugge staat op punt een erg straffe transfer te beklinken. Zo is Kaye Furo na amper een ...

497
497
Genk vindt 'opvolger Hrosovsky': Hayen laaiend enthousiast

KRC Genk wil zich na de winterstop herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. Coach Nicky ...

293
293
'Anderlecht gaat los: transfergesprekken met international'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

355
355
72ste Gouden Schoen: drama voor Club Brugge in de maak?

Zondagavond is het zover, dan wordt in het Silt te Middelkerke de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. ...

426
426
'België boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

58
58
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

115
115
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

41
41
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

524
524
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

86
86
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

403
403
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

59
59
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

197
197
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

403
403
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

493
493
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

247
247
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

857
857
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

534
534
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

131
131
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

225
225

Meer sportnieuws