Toptransfer Club Brugge roept grote vragen op

door
Toptransfer Club Brugge roept grote vragen op

Verrassing alom eerder deze week bij Club Brugge. Stanley Nsoki werd plotsklaps voor 12 miljoen euro verkocht aan TSG Hoffenheim. Daarmee leken de West-Vlamingen een uitstekende deal gesloten te hebben. Club maakt namelijk 6 miljoen euro winst op de verkoop van Nsoki, die een wisselvallig parcours kende in Brugge. Anderzijds was de 23-jarige intrinsiek met voorsprong de beste centrale verdediger van Club en misschien zelfs van de Jupiler Pro League. Heeft Club dan niet te kortzichtig gehandeld door Nsoki zo snel te verkopen?


CLUB AARZELT NIET

Met hoogtes en laagtes. Zo kan je de éénjarige passage van Stanley Nsoki bij Club Brugge het beste omschrijven. De Franse verdediger maakte door een combinatie van hoogmoed, nonchalance en een gebrek aan concentratie in elke wedstrijd wel ‘zijn’ foutje, maar in een goede dag imponeerde hij met zijn onversneden klasse en puur talent. Voor velen is de verkoop van Nsoki een uitstekende zaak maar toch zat er op termijn veel meer in voor Club Brugge.

Stanley Nsoki kende geen goede start van het nieuwe voetbalseizoen. Hij leverde een belabberde prestatie af tegen KAS Eupen en met een kopstoot pakte hij een domme rode kaart in een oefenwedstrijd tegen Beerschot. Club Brugge stak in de voorbije maanden veel tijd en energie om zijn concentratie- en mentale problemen te verhelpen, maar toen TSG Hoffenheim op de proppen kwam met 12 miljoen euro, ging Vincent Mannaert uiteindelijk overstag om de Fransman te verkopen.



Met dat bedrag is Stanley Nsoki na Odilon Kossounou de tweede duurste duurste verdediger die de Jupiler Pro League verlaat, en op die manier pakt Club Brugge nog een knappe nettowinst van 6 miljoen euro. De West-Vlamingen laten hem wel erg gemakkelijk gaan, want intrinsiek was hij veruit de beste verdediger van Club en misschien zelfs van de ganse Belgische competitie. Op termijn zou Nsoki zelfs véél meer dan 12 miljoen euro opgeleverd hebben.

PSG, JUVENTUS, LIVERPOOL

Stanley Nsoki geldt al een vijftal jaar als een ‘player to watch’ voor verschillende Europese (top)clubs, en die doen dat met een duidelijke reden. In 2018 was Nsoki klaar om de Franse en Europese voetbaltop te bestormen, want Paris Saint-Germain leverde een grote financiële inspanning om zijn jeugdproduct bij de club te houden. Toen hij op 19-jarige leeftijd zijn eerste profcontract tekende bij PSG, werd hij volgens L’Equipe daarvoor beloond met een tekenpremie van maar liefst 3 miljoen euro.



Op die manier probeerde Paris Saint-Germain de interesse van andere clubs zoals Olympique de Marseille, Newcastle United en Liverpool FC te elimineren. Met succes dus. En ook de Parijse achterban was wild over hun ruwe talent. Zo’n 2.400 supporters van PSG verkozen Stanley Nsoki namelijk tot de beste linksachter die opgeleid werd bij de club, al brak hij nooit volledig door bij de Franse topclub. In 2019 OGC Nice maakte van Nsoki vervolgens de duurste verdediger van de club en zij waren onder meer Juventus en Olympique Lyon te snel af.

GUARDIOLA & KOMPANY

Stanley Nsoki stond dus al erg vroeg op de radar van verschillende grote Europese (top)clubs en dat is logisch door zijn enorm intrinsiek talent en groot potentieel. De Fransman bewees zijn pure kwaliteiten meermaals in het shirt van Club Brugge, zowel in de Belgische competitie en in de Champions League. Nsoki maakte zelfs een grote indruk op Vincent Kompany, die als ex-speler van Manchester City en de Rode Duivels een oog heeft voor topverdedigers.

In oktober vorig jaar bereidde Pep Guardiola zich minutieus voor op de Champions League wedstrijd tegen Club Brugge, en hij onderschatte de West-Vlamingen allerminst. Naar eigen zeggen had de Spanjaard ook zijn goede vriend Vincent Kompany opgebeld om meer informatie te weten te komen over Club Brugge. “Het is misschien een geheim maar ik heb Vinnie gebeld. Hij gaf me wat tips”, verklaarde Guardiola tijdens de persconferentie na de match.



“Natuurlijk belde ik hem. Ik heb tijdens de interlandbreak Club Brugge ook goed bestudeerd, maar Vinnie weet er natuurlijk meer van”, zei Pep Guardiola. De Spanjaard gaf onder meer mee dat Vincent Kompany voornamelijk de kwaliteiten onderstreepte van Hans Vanaken als spelmaker, maar hij wist Guardiola tevens te vertellen dat ‘die linkerverdediger’ razendsnel is. Die linkerverdediger in kwestie was … Stanley Nsoki, die evenwel geen grootse wedstrijd afwerkte in de Champions League tegen Manchester City.

SKY IS THE LIMIT

Na een wisselvallige start bij Club Brugge met nonchalante fouten en concentratieproblemen, afgewisseld met sterke prestaties en grootse acties, herpakte Stanley Nsoki zich na Nieuwjaar en was hij sindsdien niet meer uit de ploeg te denken. De beoordeling in de media is dan ook dat de Fransman een enorm grote toekomst voor zich heeft, maar tegelijkertijd hij dringend werk moet maken van zijn minpunten. Zodoende zal hij nooit zijn ware potentieel kunnen waarmaken.

“Intrinsiek de beste verdediger bij Club”, schreef Krant van West-Vlaanderen bijvoorbeeld. “Maar die schoonheidsfoutjes moeten eruit als hij de volgende stap wil zetten”, waarschuwde de krant. Het Nieuwsblad beschouwde Stanley Nsoki vorig seizoen als één van de weinig geslaagde zomeraankopen, die weliswaar enkele kortsluitingen kende. “Over het algemeen een sterke, betrouwbare verdediger, die zijn nonchalance nog moet wegwerken. Als dat gebeurt, is the sky the limit.”



Ook zijn ex-coaches bij Club Brugge hadden eigenlijk niets dan mooie woorden over voor Stanley Nsoki. “Op training zie je meteen de kwaliteiten die we ook uit de scouting hebben gehaald”, zei Philippe Clement, net na de aankomst van Nsoki bij Club Brugge. “Ik stel die jongen op, omdat ik veel vertrouwen in hem heb. En ik blijf dat ook behouden, omdat hij ongelofelijk veel potentieel heeft”, zei Alfred Schreuder. En ook Carl Hoefkens zei donderdag alleen maar positieve zaken. “Stanley was een speler met veel potentieel en zo een speler zie je liever niet vertrekken. Het is een keuze van de club, waar ik bij betrokken was, en een keuze van Nsoki.”

LEES OOK: Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Is de verkoop van Nsoki een goede zaak voor Club?

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

100
100
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

171
171
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

114
114
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

64
64
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

26
26
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1121
1121
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

184
184
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

216
216
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

299
299
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

32
32
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

153
153
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

722
722
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

37
37
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

40
40
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

184
184
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

103
103
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

127
127
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

118
118
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

122
122
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

129
129
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

324
324
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

38
38
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

332
332
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

186
186

Meer sportnieuws