Toptransfer Club Brugge roept grote vragen op

844 stemmen
Toptransfer Club Brugge roept grote vragen op

Verrassing alom eerder deze week bij Club Brugge. Stanley Nsoki werd plotsklaps voor 12 miljoen euro verkocht aan TSG Hoffenheim. Daarmee leken de West-Vlamingen een uitstekende deal gesloten te hebben. Club maakt namelijk 6 miljoen euro winst op de verkoop van Nsoki, die een wisselvallig parcours kende in Brugge. Anderzijds was de 23-jarige intrinsiek met voorsprong de beste centrale verdediger van Club en misschien zelfs van de Jupiler Pro League. Heeft Club dan niet te kortzichtig gehandeld door Nsoki zo snel te verkopen?


CLUB AARZELT NIET

Met hoogtes en laagtes. Zo kan je de éénjarige passage van Stanley Nsoki bij Club Brugge het beste omschrijven. De Franse verdediger maakte door een combinatie van hoogmoed, nonchalance en een gebrek aan concentratie in elke wedstrijd wel ‘zijn’ foutje, maar in een goede dag imponeerde hij met zijn onversneden klasse en puur talent. Voor velen is de verkoop van Nsoki een uitstekende zaak maar toch zat er op termijn veel meer in voor Club Brugge.

Stanley Nsoki kende geen goede start van het nieuwe voetbalseizoen. Hij leverde een belabberde prestatie af tegen KAS Eupen en met een kopstoot pakte hij een domme rode kaart in een oefenwedstrijd tegen Beerschot. Club Brugge stak in de voorbije maanden veel tijd en energie om zijn concentratie- en mentale problemen te verhelpen, maar toen TSG Hoffenheim op de proppen kwam met 12 miljoen euro, ging Vincent Mannaert uiteindelijk overstag om de Fransman te verkopen.



Met dat bedrag is Stanley Nsoki na Odilon Kossounou de tweede duurste duurste verdediger die de Jupiler Pro League verlaat, en op die manier pakt Club Brugge nog een knappe nettowinst van 6 miljoen euro. De West-Vlamingen laten hem wel erg gemakkelijk gaan, want intrinsiek was hij veruit de beste verdediger van Club en misschien zelfs van de ganse Belgische competitie. Op termijn zou Nsoki zelfs véél meer dan 12 miljoen euro opgeleverd hebben.

PSG, JUVENTUS, LIVERPOOL

Stanley Nsoki geldt al een vijftal jaar als een ‘player to watch’ voor verschillende Europese (top)clubs, en die doen dat met een duidelijke reden. In 2018 was Nsoki klaar om de Franse en Europese voetbaltop te bestormen, want Paris Saint-Germain leverde een grote financiële inspanning om zijn jeugdproduct bij de club te houden. Toen hij op 19-jarige leeftijd zijn eerste profcontract tekende bij PSG, werd hij volgens L’Equipe daarvoor beloond met een tekenpremie van maar liefst 3 miljoen euro.



Op die manier probeerde Paris Saint-Germain de interesse van andere clubs zoals Olympique de Marseille, Newcastle United en Liverpool FC te elimineren. Met succes dus. En ook de Parijse achterban was wild over hun ruwe talent. Zo’n 2.400 supporters van PSG verkozen Stanley Nsoki namelijk tot de beste linksachter die opgeleid werd bij de club, al brak hij nooit volledig door bij de Franse topclub. In 2019 OGC Nice maakte van Nsoki vervolgens de duurste verdediger van de club en zij waren onder meer Juventus en Olympique Lyon te snel af.

GUARDIOLA & KOMPANY

Stanley Nsoki stond dus al erg vroeg op de radar van verschillende grote Europese (top)clubs en dat is logisch door zijn enorm intrinsiek talent en groot potentieel. De Fransman bewees zijn pure kwaliteiten meermaals in het shirt van Club Brugge, zowel in de Belgische competitie en in de Champions League. Nsoki maakte zelfs een grote indruk op Vincent Kompany, die als ex-speler van Manchester City en de Rode Duivels een oog heeft voor topverdedigers.

In oktober vorig jaar bereidde Pep Guardiola zich minutieus voor op de Champions League wedstrijd tegen Club Brugge, en hij onderschatte de West-Vlamingen allerminst. Naar eigen zeggen had de Spanjaard ook zijn goede vriend Vincent Kompany opgebeld om meer informatie te weten te komen over Club Brugge. “Het is misschien een geheim maar ik heb Vinnie gebeld. Hij gaf me wat tips”, verklaarde Guardiola tijdens de persconferentie na de match.



“Natuurlijk belde ik hem. Ik heb tijdens de interlandbreak Club Brugge ook goed bestudeerd, maar Vinnie weet er natuurlijk meer van”, zei Pep Guardiola. De Spanjaard gaf onder meer mee dat Vincent Kompany voornamelijk de kwaliteiten onderstreepte van Hans Vanaken als spelmaker, maar hij wist Guardiola tevens te vertellen dat ‘die linkerverdediger’ razendsnel is. Die linkerverdediger in kwestie was … Stanley Nsoki, die evenwel geen grootse wedstrijd afwerkte in de Champions League tegen Manchester City.

SKY IS THE LIMIT

Na een wisselvallige start bij Club Brugge met nonchalante fouten en concentratieproblemen, afgewisseld met sterke prestaties en grootse acties, herpakte Stanley Nsoki zich na Nieuwjaar en was hij sindsdien niet meer uit de ploeg te denken. De beoordeling in de media is dan ook dat de Fransman een enorm grote toekomst voor zich heeft, maar tegelijkertijd hij dringend werk moet maken van zijn minpunten. Zodoende zal hij nooit zijn ware potentieel kunnen waarmaken.

“Intrinsiek de beste verdediger bij Club”, schreef Krant van West-Vlaanderen bijvoorbeeld. “Maar die schoonheidsfoutjes moeten eruit als hij de volgende stap wil zetten”, waarschuwde de krant. Het Nieuwsblad beschouwde Stanley Nsoki vorig seizoen als één van de weinig geslaagde zomeraankopen, die weliswaar enkele kortsluitingen kende. “Over het algemeen een sterke, betrouwbare verdediger, die zijn nonchalance nog moet wegwerken. Als dat gebeurt, is the sky the limit.”



Ook zijn ex-coaches bij Club Brugge hadden eigenlijk niets dan mooie woorden over voor Stanley Nsoki. “Op training zie je meteen de kwaliteiten die we ook uit de scouting hebben gehaald”, zei Philippe Clement, net na de aankomst van Nsoki bij Club Brugge. “Ik stel die jongen op, omdat ik veel vertrouwen in hem heb. En ik blijf dat ook behouden, omdat hij ongelofelijk veel potentieel heeft”, zei Alfred Schreuder. En ook Carl Hoefkens zei donderdag alleen maar positieve zaken. “Stanley was een speler met veel potentieel en zo een speler zie je liever niet vertrekken. Het is een keuze van de club, waar ik bij betrokken was, en een keuze van Nsoki.”

LEES OOK: 'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Is de verkoop van Nsoki een goede zaak voor Club?

Meest recent

'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

0
0
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

2
2
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

31
31
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

50
50
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

43
43
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

72
72
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

48
48
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

454
454
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

124
124
'Neuer blijft Kompany trouw: imposant jaarsalaris gelekt'

Hoewel hij inmiddels alweer 40 jaar oud is, toonde Manuel Neuer zich ook dit seizoen weer van ...

65
65
Anderlecht vs. Union: Boeckx doet voorspelling bekerfinale

Donderdagnamiddag om 16u is het zover. Dan kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met ...

292
292
Karl Vannieuwkerke veroorzaakt zwoele storm op Instagram

Karl Vannieuwkerke toont plots zijn zachtste kant en Vlaanderen kijkt massaal mee. De ...

55
55
Real blijft uithalen: Arbeloa viseert Barça en Spaanse bond

De laatste weken spelen er zich ongeziene taferelen af bij Real Madrid. Spelers gaan op training met ...

91
91
Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

151
151
Antwerp lanceert nieuwe parel: “Al dit seizoen”

Bij Antwerp moesten ze de voorbije seizoenen noodgedwongen vaak teruggrijpen naar jonge talenten. Op ...

188
188
Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

124
124
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

433
433
‘Kogel door de kerk: Lukaku en Napoli vinden akkoord’

Vrijdag zal Rudi Garcia bekendmaken welke 26 Rode Duivels mee mogen naar het WK. Daar zal normaal ...

394
394
'Keiharde conclusie Bayern: Kompany krijgt eerste aanwinst'

Voor Bayern München zit het seizoen er bijna op. Komend weekend staat nog een laatste wedstrijd ...

142
142
Anderlecht leeft toe naar bekerfinale: opvallende special guest

Voor iedereen bij Anderlecht staat donderdag om 15u met rood in de agenda aangestipt. Dan neemt ...

182
182
MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

125
125
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

591
591
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

204
204
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

240
240
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

58
58

Meer sportnieuws