Kranten meedogenloos voor 'brokkenpiloot' Club Brugge

796 stemmen
Kranten meedogenloos voor 'brokkenpiloot' Club Brugge

Club Brugge heeft een erg matige start van het seizoen genomen in de Jupiler Pro League. Vrijdagavond liep de landskampioen ook tegen zijn eerste puntenverlies voor eigen volk aan. Tegen Zulte Waregem bleef Blauw-Zwart steken op 1-1 en wederom was een sterke Simon Mignolet nodig om erger te voorkomen.


De landskampioen speelde dan ook een erg wisselvallige match en liet vooral achterin steken vallen. Door het vertrek van Stanley Nsoki en de verrassende niet-selectie van Jack Hendry, besloot coach Carl Hoefkens om Owen Otasowie achterin te posteren. Maar de zet van de trainer, die overigens beweert dat defensieve versterking geen absolute must is, pakte niet bepaald goed. Zo speelde de Amerikaan een erg belabberde wedstrijd. Van zijn degelijke optredens in de voorbereiding bleef niets meer over, Otasowie beging de ene fout na de andere.

Daags nadien krijgt hij dan ook de volle lading in de kranten. Bij La Dernière Heure bijvoorbeeld, krijgt hij een beoordeling van 2 op 10. "Hij stapelde de slechte keuzes op en bood zo grote kansen aan de aanvallers van Zulte Waregem aan. Wederom een kans voorbij, terwijl hij na het vertrek van Nsoki en afwezigheid van Hendry toch een troef had." Bij Het Nieuwsblad zag men hoe Otasowie wel ietwat groeide in de match. "Dramatisch begin: twee keer stom balverlies, evenveel keer redde Mignolet de meubelen. Herpakte zich na de rust, maar werd geblesseerd gewisseld."

BETROUWBAARDER ALS MODEL
Otasowie moest inderdaad met een blessure naar de kant. De vraag is evenwel of hij snel weer terug in de basis zal staan, hoewel hij daar fysiek gezien wel de kwaliteiten voor heeft. "Een krachtpatser van z'n eightpack kunnen we alleen maar dromen", schrijft men bij Het Laatste Nieuws. "Helaas voor Club is Otasowie ook een brokkenpiloot. De jongeman is betrouwbaarder op de catwalk, als model van Burberry, dan in een defensie. Drie keer ging het licht gisteravond uit bij Otasowie. Alleen al in de eerste helft."

LEES OOK: Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

Club moet zich achterin nog verder versterken ...

Meest recent

Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

15
15
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

17
17
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

196
196
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

21
21
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

300
300
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

96
96
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

43
43
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

203
203
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

34
34
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

45
45
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

201
201
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

604
604
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

188
188
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

74
74
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

444
444
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

76
76
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

226
226
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

552
552
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

545
545
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

493
493
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

374
374
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

208
208
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

608
608
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

275
275
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1116
1116

Meer sportnieuws