Leye voert druk bij Club Brugge gevoelig op

door
Leye voert druk bij Club Brugge gevoelig op

Landskampioen Club Brugge mag vrijdagavond de derde speeldag in de Jupiler Pro League op gang trappen. Blauw-Zwart neemt het voor eigen volk op tegen provinciegenoot Zulte Waregem. En de mannen van coach Carl Hoefkens hebben dan toch één en ander recht te zetten.


De Bruggelingen speelden afgelopen weekend immers een non-match op het veld van KAS Eupen en liepen toen ook meteen hun eerste nederlaag van het seizoen op. Een gepaste reactie is dus noodzakelijk om de rust te behouden. Zulte Waregem opende zijn seizoen dan weer met een cruciale zege tegen Seraing en maakte het leider Antwerp vorig weekend knap lastig. In principe heeft Essevee ook nu weer weinig te verliezen.

Toch wil coach Mbaye Leye dat zijn ploeg het beste van zichzelf zal geven, al liet hij het niet na om de druk in het kamp van de tegenstander nog wat op te voeren. "Zowel Antwerp als Brugge moeten altijd winnen in eigen huis", klonk het stellig op de clubwebstite. "We moeten met dezelfde ambitie op de bus stappen als toen we naar Antwerp gingen. Met de ingesteldheid om telkens iets te rapen, vatten we elke verplaatsing aan."

VERPLICHT TE WINNEN
Dat Blauw-Zwart vorige week de boot inging, is natuurlijk wel een motivatie om het in eigen huis beter te doen. Maar het doet de druk natuurlijk nog meer toenemen. "Hun verloren partij tegen Eupen zal hen nog meer motiveren", aldus Leye. "Er is meer druk op de ploeg en de staf. Club Brugge is een topploeg en dan wordt verwacht dat zij altijd winnen."

LEES OOK: Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Bij een nederlaag van Club, zou de positie van Hoefkens al kunnen wankelen ...

Meest recent

Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

0
0
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

1
1
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

49
49
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

124
124
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

204
204
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

244
244
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

240
240
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

214
214
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

88
88
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

121
121
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

207
207
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

88
88
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

945
945
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

66
66
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

30
30
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

92
92
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

510
510
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

129
129
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

42
42
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

439
439
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

158
158
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

213
213
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

334
334
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

103
103
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

129
129

Meer sportnieuws