Leye voert druk bij Club Brugge gevoelig op

door
Leye voert druk bij Club Brugge gevoelig op

Landskampioen Club Brugge mag vrijdagavond de derde speeldag in de Jupiler Pro League op gang trappen. Blauw-Zwart neemt het voor eigen volk op tegen provinciegenoot Zulte Waregem. En de mannen van coach Carl Hoefkens hebben dan toch één en ander recht te zetten.


De Bruggelingen speelden afgelopen weekend immers een non-match op het veld van KAS Eupen en liepen toen ook meteen hun eerste nederlaag van het seizoen op. Een gepaste reactie is dus noodzakelijk om de rust te behouden. Zulte Waregem opende zijn seizoen dan weer met een cruciale zege tegen Seraing en maakte het leider Antwerp vorig weekend knap lastig. In principe heeft Essevee ook nu weer weinig te verliezen.

Toch wil coach Mbaye Leye dat zijn ploeg het beste van zichzelf zal geven, al liet hij het niet na om de druk in het kamp van de tegenstander nog wat op te voeren. "Zowel Antwerp als Brugge moeten altijd winnen in eigen huis", klonk het stellig op de clubwebstite. "We moeten met dezelfde ambitie op de bus stappen als toen we naar Antwerp gingen. Met de ingesteldheid om telkens iets te rapen, vatten we elke verplaatsing aan."

VERPLICHT TE WINNEN
Dat Blauw-Zwart vorige week de boot inging, is natuurlijk wel een motivatie om het in eigen huis beter te doen. Maar het doet de druk natuurlijk nog meer toenemen. "Hun verloren partij tegen Eupen zal hen nog meer motiveren", aldus Leye. "Er is meer druk op de ploeg en de staf. Club Brugge is een topploeg en dan wordt verwacht dat zij altijd winnen."

LEES OOK: Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

Bij een nederlaag van Club, zou de positie van Hoefkens al kunnen wankelen ...

Meest recent

Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

22
22
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

60
60
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

126
126
Potje Lamine Yamal kookt over: Flick komt met verklaring

FC Barcelona heeft zaterdag gouden zaken gedaan in de Spaanse titelstrijd. Terwijl grote rivaal Real ...

33
33
'City eist uitsluitsel Guardiola: opvolger al aangeduid'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

106
106
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

391
391
Union bevoordeeld tegen STVV? Frank Boeckx velt verdict

Leider Union SG heeft een foutloze start van de Champions' Play-Offs genomen. De Brusselaars wonnen ...

251
251
Goedkope strafschop tegen Antwerp: Oosting reageert

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

184
184
Boskamp zet fans op scherp met opvallende RVV-voorspelling

Op een dag waarop heel Vlaanderen in de ban is van wielrennen, zorgt Johan Boskamp voor een ...

24
24
Club Brugge of Union kampioen? "Zij zijn in het voordeel"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

180
180
TRANSFERUURTJE 'Nieuwe TD Anderlecht, pijnlijke aftocht Dolberg'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

231
231
Drama rond DAZN: twee oplossingen voor Pro League

Nu de play-offs losbarsten laait ook het debat rond DAZN opnieuw op. Voorlopig blijft het ...

290
290
'Anderlecht moet verkopen: onmogelijke eisen De Cat'

Zowel in de play-offs als de bekerfinale staat er de komende weken nog heel wat op het spel bij RSC ...

320
320
Geen speeltijd maar wel held: Vossen verovert harten

De frustratie groeit, maar Jelle Vossen blijft niet bij de pakken zitten. Terwijl hij bij Zulte ...

94
94
DAZN versus Pro League: nieuwe plottwist in dossier

Met de reguliere competitie achter de rug gaat het nu pas écht om de knikkers in de Jupiler ...

287
287
'Newcastle wil shoppen bij KRC Genk en Club Brugge'

In de play-offs nemen ze het wellicht niet meer tegen mekaar op, maar op de zomermercato kunnen de ...

229
229
Ambras in Anderlecht: 'nieuwe TD' meteen onder vuur

Na een lange zoektocht heeft RSC Anderlecht wellicht eindelijk een opvolger voor Olivier Renard te ...

205
205
Hayen vloekt: Genk incasseert opdoffer uit ziekenboeg

KRC Genk boekte vrijdag een 1-2 zege op het veld van Antwerp. Geen valse start dus voor de koploper ...

213
213
‘Hazard-deal dreigt Anderlecht te verstikken’

Bij Anderlecht groeit de twijfel rond Thorgan Hazard. Een contractverlenging lijkt logisch, maar ...

248
248
'Antwerp kan cashen: ruwe diamant al richting exit?'

"Er wordt gerekend op uitgaande transfers in de zomermercato. Hierbij verklaart de raad van bestuur ...

219
219
’De Cat op radar van Spaanse gigant: RSCA in paniek’

Nathan De Cat dreigt Anderlecht stilaan door de vingers te glippen. Terwijl paars-wit nog hoopt op ...

385
385
‘Lukaku kan meteen weg: club ligt al op de loer‘

Romelu Lukaku lijkt in Napels stilaan op weg naar de uitgang. Door het oplopende conflict met Napoli ...

322
322
’Onrust bij Kompany: belangrijk vertrek in de maak’

Bayern München doet het voortreffelijk met Vincent Kompany als trainer. De voormalige coach van ...

63
63
Dolberg-fiasco: Ajax voelt zich bestolen door Anderlecht

Wat een droomtransfer moest worden, dreigt voor Ajax uit te draaien op een dure flop. Kasper Dolberg ...

636
636
‘Verscheurende keuze bij Anderlecht: exit sterkhouder’

Anderlecht staat voor een verscheurende keuze. Een speler wil graag blijven, maar voor paars-wit ...

231
231

Meer sportnieuws