Leye voert druk bij Club Brugge gevoelig op

267 stemmen
Leye voert druk bij Club Brugge gevoelig op

Landskampioen Club Brugge mag vrijdagavond de derde speeldag in de Jupiler Pro League op gang trappen. Blauw-Zwart neemt het voor eigen volk op tegen provinciegenoot Zulte Waregem. En de mannen van coach Carl Hoefkens hebben dan toch één en ander recht te zetten.


De Bruggelingen speelden afgelopen weekend immers een non-match op het veld van KAS Eupen en liepen toen ook meteen hun eerste nederlaag van het seizoen op. Een gepaste reactie is dus noodzakelijk om de rust te behouden. Zulte Waregem opende zijn seizoen dan weer met een cruciale zege tegen Seraing en maakte het leider Antwerp vorig weekend knap lastig. In principe heeft Essevee ook nu weer weinig te verliezen.

Toch wil coach Mbaye Leye dat zijn ploeg het beste van zichzelf zal geven, al liet hij het niet na om de druk in het kamp van de tegenstander nog wat op te voeren. "Zowel Antwerp als Brugge moeten altijd winnen in eigen huis", klonk het stellig op de clubwebstite. "We moeten met dezelfde ambitie op de bus stappen als toen we naar Antwerp gingen. Met de ingesteldheid om telkens iets te rapen, vatten we elke verplaatsing aan."

VERPLICHT TE WINNEN
Dat Blauw-Zwart vorige week de boot inging, is natuurlijk wel een motivatie om het in eigen huis beter te doen. Maar het doet de druk natuurlijk nog meer toenemen. "Hun verloren partij tegen Eupen zal hen nog meer motiveren", aldus Leye. "Er is meer druk op de ploeg en de staf. Club Brugge is een topploeg en dan wordt verwacht dat zij altijd winnen."

LEES OOK: 'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Bij een nederlaag van Club, zou de positie van Hoefkens al kunnen wankelen ...

Meest recent

'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

27
27
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

92
92
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

148
148
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

199
199
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

305
305
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

66
66
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

557
557
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

617
617
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

326
326
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

442
442
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

71
71
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

215
215
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

71
71
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

121
121
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

555
555
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

720
720
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

228
228
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

171
171
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

192
192
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

445
445
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

115
115
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

125
125
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

198
198
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

636
636
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

90
90

Meer sportnieuws