Mertens krijgt fraai eerbetoon van Napels

door
Mertens krijgt fraai eerbetoon van Napels

Na negen jaar is het sprookje van Dries Mertens bij Napoli voorbij, want de Rode Duivel vond geen akkoord over een nieuw contract. De club nam een tijdje geleden vrij koeltjes afscheid van zijn topschutter aller tijden, maar Mertens volgde dat voorbeeld niet. Hij kwam enkele dagen geleden met een emotionele afscheidsboodschap voor de fans.


De video werd inmiddels meer dan 1 miljoen keer bekeken en heeft Napels duidelijk niet onberoerd gelaten. Het mag duidelijk zijn dat Mertens tot de laatste snik de lieveling was van de fans en dat zorgt er nu zelfs voor dat de stad Mertens een zeer mooie eer gaat bewijzen. Burgemeester Gaetano Manfredi kondigt immers aan dat Mertens tot ereburger benoemd zal worden.

"Ik heb veel verzoeken gekregen, zowel in de gemeenteraad als van burgers. Iedereen was geraakt door de band die Mertens met de stad heeft, getuige ook zijn wens om zijn huis hier te houden", legde Manfredi uit. "We zullen het proces opstarten om hem het ereburgerschap toe te kennen. Dat lijkt mij niet alleen passend, maar ook een erkenning voor één van onze medeburgers die zoveel gegeven heeft, zowel op sportief vlak als aan de stad. Ik hoop dat hij dat ook zal blijven doen."

GEEN JUVENTUS
Zijn liefde voor Napoli speelt ook een rol in de clubkeuze van Mertens. De 35-jarige zou immers nog een fraai voorstel gekregen hebben van Juventus, waar hij voor twee jaar aan een stevig salaris kon tekenen. Hij wees die aanbieding echter af omdat hij zijn geliefde stad geen pijn wou doen.


LEES OOK: Napoli baalt enorm, Arsenal blijft foutloos doorrazen

Verdient Mertens dat eerbetoon?

Meest recent

Harde woorden bij Westerlo: "Dringend voor de spiegel staan"

Het draait de laatste weken plots vierkant bij Westerlo. Het sneuvelde in de beker meteen tegen ...

2
2
'Fabregas hoopt op transferbom bij Club Brugge'

Bij Club Brugge lieten ze vorige zomer al een pak sterkhouders vertrekken, maar ook in de komende ...

44
44
Hoogspanning op Bosuil: fans halen keihard uit naar bestuur

Antwerp zakte de voorbije weken weg in een diepe crisis. Het staat momenteel zelfs pas voorlaatste ...

47
47
Deschacht trekt conclusie: "Die spelers mist Anderlecht"

Zondag is het in de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de klassieker tussen Club Brugge en ...

34
34
Ultieme gelijkmaker verpest glansrol voor Trossard

Arsenal heeft zaterdag voor de derde keer dit seizoen punten laten liggen in de Premier League. Het ...

15
15
Charleroi herpakt zich en duwt Westerlo dieper in moeras

Charleroi heeft zich weer herpakt na de nederlaag in de Waalse derby. De Zebra's haalden het met 2-0 ...

6
6
Garcia onverbiddelijk: einde verhaal voor Rode Duivel

Rudi Garcia houdt van stabiliteit in zijn selectie. Ondanks de vele geblesseerden bij de Rode ...

175
175
Hayen speelt open kaart: sterkhouder out bij Club Brugge?

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de fraaie stunt tegen FC Barcelona, want zondag ...

622
622
Van Gucht zwaar aangepakt: "Narcist met groot ego!"

Andermaal staat Ruben Van Gucht in de belangstelling, dit keer niet om zijn werk bij televisie of ...

509
509
Rookgordijn in Anderlecht: Coucke herovert de macht

Zondag zijn alle ogen op de klassieker tussen RSC Anderlecht en Club Brugge. Een deel van de ...

252
252
'Belgisch voetbal weldra terug op Telenet & Proximus?'

Er is de afgelopen weken en maanden reeds heel wat inkt gevloeid over de uitzendingen van het ...

1275
1275
Mazzu raast door en pakt ook de scalp van Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League moest Cercle Brugge het namiddag opnemen tegen OH Leuven. Voor de twee toch ...

56
56
'Hasi houdt adem in: Anderlecht langer zonder De Cat?'

In een uitverkocht Lotto Park krijgt RSC Anderlecht zondag Club Brugge over de vloer. Met ...

180
180
Kompany vermijdt verlies, monsterzege voor Leverkusen

In de Bundesliga hoopte Vincent Kompany met Bayern München de zeventiende zege op rij te ...

65
65
'Leegloop bij KRC Genk: lieveling Fink richting exit?'

De topmatchen volgen elkaar snel op voor KRC Genk, dat een paar dagen na de stunt in Braga alweer op ...

340
340
Donkere wolken boven Bosuil: Antwerp-fans luiden alarmbel

De zenuwen staan strakgespannen op de Bosuil voor het bezoek van La Louvière, stilaan zowaar ...

198
198
'5 voor 12 in Anderlecht: dagen Renard zijn geteld'

De topper tegen Club Brugge luidt een nieuw tijdperk in bij RSC Anderlecht, waar kersvers voorzitter ...

301
301
Fink velt hard verdict: sterkhouder KRC Genk buitenspel

KRC Genk zorgde donderdag voor een regelrechte stunt door in Braga, tot dan ongenaakbaar in de ...

316
316
Bertaccini looft RSCA'er: "Beste met wie ik ooit speelde"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. Tegen Club Brugge krijgen Besnik Hasi & co een ...

169
169
Tottenham en Man Utd verwennen fans met waanzinnig slot

Manchester United is de laatste weken goed bezig. Ze hoopten namiddag in de (sub)topper tegen ...

56
56
RSCA-revelatie geeft toe: “Renard overtuigde me”

Bij RSC Anderlecht maakte Olivier Renard nog niet héél veel indruk. De sportieve baas ...

167
167
'Coucke gooit bom bij Anderlecht: topnaam op komst?'

Kenneth Bornauw en Michael Verschueren zullen tegen Club Brugge voor het eerst als de nieuwe CEO en ...

903
903
Kompany verovert Bayern: topman breekt stilzwijgen

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De coach tekende onlangs twee jaar bij ...

148
148
Anderlecht weer kampioen? Edwin van der Sar stelt voorwaarde

RSC Anderlecht kruist zondagmiddag de degens met rivaal Club Brugge en die partij krijgt voor de ...

263
263
Kroos zwaar onder de indruk: "Daarvoor verdient Kompany lof"

Vincent Kompany levert fantastisch werk bij Bayern München. Vorig jaar op overtuigende wijze de ...

92
92

Meer sportnieuws