Mertens krijgt fraai eerbetoon van Napels

door
Mertens krijgt fraai eerbetoon van Napels

Na negen jaar is het sprookje van Dries Mertens bij Napoli voorbij, want de Rode Duivel vond geen akkoord over een nieuw contract. De club nam een tijdje geleden vrij koeltjes afscheid van zijn topschutter aller tijden, maar Mertens volgde dat voorbeeld niet. Hij kwam enkele dagen geleden met een emotionele afscheidsboodschap voor de fans.


De video werd inmiddels meer dan 1 miljoen keer bekeken en heeft Napels duidelijk niet onberoerd gelaten. Het mag duidelijk zijn dat Mertens tot de laatste snik de lieveling was van de fans en dat zorgt er nu zelfs voor dat de stad Mertens een zeer mooie eer gaat bewijzen. Burgemeester Gaetano Manfredi kondigt immers aan dat Mertens tot ereburger benoemd zal worden.

"Ik heb veel verzoeken gekregen, zowel in de gemeenteraad als van burgers. Iedereen was geraakt door de band die Mertens met de stad heeft, getuige ook zijn wens om zijn huis hier te houden", legde Manfredi uit. "We zullen het proces opstarten om hem het ereburgerschap toe te kennen. Dat lijkt mij niet alleen passend, maar ook een erkenning voor één van onze medeburgers die zoveel gegeven heeft, zowel op sportief vlak als aan de stad. Ik hoop dat hij dat ook zal blijven doen."

GEEN JUVENTUS
Zijn liefde voor Napoli speelt ook een rol in de clubkeuze van Mertens. De 35-jarige zou immers nog een fraai voorstel gekregen hebben van Juventus, waar hij voor twee jaar aan een stevig salaris kon tekenen. Hij wees die aanbieding echter af omdat hij zijn geliefde stad geen pijn wou doen.


LEES OOK: Romelu Lukaku laat Anderlecht watertanden met uitspraken

Verdient Mertens dat eerbetoon?

Meest recent

‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

0
0
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

29
29
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

119
119
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

86
86
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

187
187
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

153
153
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

67
67
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

67
67
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

306
306
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

186
186
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

239
239
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

530
530
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

205
205
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

413
413
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

514
514
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

584
584
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

607
607
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

215
215
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

343
343
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

282
282
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

387
387
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

389
389
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

577
577
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

288
288
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

372
372

Meer sportnieuws