'Genk pakt uit met dubbelslag: Argentijn én Belgisch talent'

door
'Genk pakt uit met dubbelslag: Argentijn én Belgisch talent'

Het bleef bij KRC Genk lange tijd rustig wat transfers betreft, maar vlak na de start van de competitie brak toch alle hel los in de Cegeka Arena. In eerste instantie leidt dat tot een pak vertrekkers, want Kristian Thorstvedt en Junya Ito zijn al weg en ook Cyriel Dessers, Jhon Lucumi en Daniel Muñoz en/of Angelo Preciado zullen of kunnen nog snel volgen. Maar zij zullen uiteraard ook allemaal vervangen worden.


Zo zouden de Limburgers op het punt staan om met de jonge Deen Rasmus Carstensen al een nieuwe rechtsachter binnen te halen, maar daar zal het niet bij blijven. Ook op het middenveld was Genk nog op zoek naar versterking, waarvoor het in Argentinië speurde. Uiteindelijk grepen ze echter naast Fausto Vera, die voor Corinthians koos. Volgens Het Laatste Nieuws zou één van zijn ex-ploegmaats echter naar Genk kunnen komen.

Ze zouden nu immers hun zinnen gezet hebben op Matias Galarza, een 20-jarige Argentijn die bij Argentinos Juniors aan de zijde van Vera speelde. Die lijkt met een marktwaarde van 800.000 euro een goedkopere optie te zijn dan zijn gewezen ploegmakker, maar hij kan ook minder ervaring voorleggen. Tot dusver kwam hij 26 keer in actie voor zijn ploeg, waarin hij één keer scoorde en twee assists leverde.

TERUGKEER
Er zou ook nog een oude bekende op de terugweg zijn naar de Cegeka Arena. Genk zou immers ook op het punt staan om jeugdproduct Daan Dierckx terug te halen. De 19-jarige verdediger was in januari 2021 naar Parma verhuisd en brak daar verrassend meteen door. Hij speelde in zijn eerste halfjaar meteen zeven matchen en werd zo de eerste speler geboren in 2003 die minuten maakte in de Serie A. Parma degradeerde echter en vorig seizoen kwam hij door aanhoudend blessureleed geen enkele keer in actie. Hij zou nu op huurbasis met aankoopoptie terugkeren naar de heimat, al zou hij vooralsnog aansluiten bij Jong Genk in 1B.

LEES OOK: Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

Goede transfers van Genk?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

7
7
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

48
48
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

16
16
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

60
60
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

111
111
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

112
112
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

91
91
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

142
142
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

261
261
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

17
17
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

423
423
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

719
719
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

151
151
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

22
22
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

100
100
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

94
94
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

120
120
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

489
489
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

295
295
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

142
142
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

120
120
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

451
451
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

652
652
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

334
334
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

149
149

Meer sportnieuws