'Genk pakt uit met dubbelslag: Argentijn én Belgisch talent'

422 stemmen
'Genk pakt uit met dubbelslag: Argentijn én Belgisch talent'

Het bleef bij KRC Genk lange tijd rustig wat transfers betreft, maar vlak na de start van de competitie brak toch alle hel los in de Cegeka Arena. In eerste instantie leidt dat tot een pak vertrekkers, want Kristian Thorstvedt en Junya Ito zijn al weg en ook Cyriel Dessers, Jhon Lucumi en Daniel Muñoz en/of Angelo Preciado zullen of kunnen nog snel volgen. Maar zij zullen uiteraard ook allemaal vervangen worden.


Zo zouden de Limburgers op het punt staan om met de jonge Deen Rasmus Carstensen al een nieuwe rechtsachter binnen te halen, maar daar zal het niet bij blijven. Ook op het middenveld was Genk nog op zoek naar versterking, waarvoor het in Argentinië speurde. Uiteindelijk grepen ze echter naast Fausto Vera, die voor Corinthians koos. Volgens Het Laatste Nieuws zou één van zijn ex-ploegmaats echter naar Genk kunnen komen.

Ze zouden nu immers hun zinnen gezet hebben op Matias Galarza, een 20-jarige Argentijn die bij Argentinos Juniors aan de zijde van Vera speelde. Die lijkt met een marktwaarde van 800.000 euro een goedkopere optie te zijn dan zijn gewezen ploegmakker, maar hij kan ook minder ervaring voorleggen. Tot dusver kwam hij 26 keer in actie voor zijn ploeg, waarin hij één keer scoorde en twee assists leverde.

TERUGKEER
Er zou ook nog een oude bekende op de terugweg zijn naar de Cegeka Arena. Genk zou immers ook op het punt staan om jeugdproduct Daan Dierckx terug te halen. De 19-jarige verdediger was in januari 2021 naar Parma verhuisd en brak daar verrassend meteen door. Hij speelde in zijn eerste halfjaar meteen zeven matchen en werd zo de eerste speler geboren in 2003 die minuten maakte in de Serie A. Parma degradeerde echter en vorig seizoen kwam hij door aanhoudend blessureleed geen enkele keer in actie. Hij zou nu op huurbasis met aankoopoptie terugkeren naar de heimat, al zou hij vooralsnog aansluiten bij Jong Genk in 1B.

LEES OOK: Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

Goede transfers van Genk?

Meest recent

'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

11
11
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

28
28
Hans Vanaken ontroert iedereen: één beeld blijft hangen

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

35
35
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

64
64
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

16
16
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

204
204
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

217
217
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

48
48
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

169
169
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

781
781
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

151
151
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

115
115
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

54
54
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

129
129
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

162
162
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

146
146
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

1064
1064
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

460
460
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

145
145
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

916
916
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

508
508
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

558
558
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

484
484
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

143
143

Meer sportnieuws