'Barça grijpt drastisch in: tweetal buiten gepest'

door
'Barça grijpt drastisch in: tweetal buiten gepest'

FC Barcelona verbaasde tijdens de huidige transferperiode vriend en vijand. Hoewel de gevallen grootmacht verre van financieel gezond is, werd de ene aanwinst na de andere binnengehaald. Daar tegenover moet de club nu ook spelers van de hand gaan doen. En dat loopt niet bij iedereen van een leien dakje.


Om ruimte te creëren binnen de selectie en voldoende salarisbudget vrij te maken om alle nieuwkomers te kunnen inschrijven voor La Liga, wil Barcelona een behoorlijk lijstje aan spelers lozen. En die 'Operacion Salida' (operatie grote kuis) draait momenteel op volle toeren. Oscar Mingueza werd bijvoorbeeld al aan Celta de Vigo verpatst, Riqui Puig lijkt op weg naar de MLS en reserve-doelman Neto zou op punt staan om bij Bournemouth aan de slag te gaan. Daarnaast zijn ook de transfer van Memphis Depay en Frenkie de Jong allerminst van de baan.

Maar twee andere spelers liggen momenteel dwars: Martin Braithwaite en Samuel Umtiti. Die laatste kreeg al enkele aanbiedingen binnen, onder meer vanuit Turkije. Maar Umtiti toont zich kieskeurig en wil enkel naar een club die hem zowel sportief als financieel kan bekoren. De verdediger blijft dus wachten op een betere aanbieding. Ook Braithwaite kan rekenen op interesse, onder meer vanuit Spanje en Saudi-Arabië. De Deen is echter niet van plan om zijn achterstallige salaris, dat hij liet achterhouden zodat de club onder meer de corona-crisis kon overbruggen, te laten vallen. En zolang Barça niet over de brug komt, zou hij niet met andere ploegen willen onderhandelen.

GEEN RUGNUMMER, GEEN PERSPECTIEF
Beide dossiers zitten momenteel dus in een impasse, tot grote frustratie van de clubleiding. Volgens SPORT nam Barça dan ook drastische maatregelen. Zo zou men het tweetal duidelijk hebben gemaakt dat ze totaal geen onderdeel maken van de A-kern en dat ze zelfs geen rugnummer zullen krijgen. Indien er tegen het einde van de transferperiode geen oplossing gevonden is, zou men zelfs willen overgaan tot een contractontbinding. In dat geval moet Barcelona hen alsnog een stevige vergoeding betalen, de Catalanen hopen dus dat er alsnog een oplossing uit de bus komt.

LEES OOK: Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

Vindt u dat Barcelona momenteel goed gerund wordt?

Meest recent

‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

8
8
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

15
15
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

45
45
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

100
100
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

32
32
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

63
63
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

91
91
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

284
284
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

251
251
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

65
65
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

166
166
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

358
358
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

212
212
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

369
369
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

338
338
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

110
110
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

106
106
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

466
466
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

259
259
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

334
334
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

690
690
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

284
284
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

471
471
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

654
654
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

680
680

Meer sportnieuws