Club maakt haast: 7 opvolgers voor Nsoki

door
Club maakt haast: 7 opvolgers voor Nsoki

In het zog van Charles De Ketelaere trok ook Stanley Nsoki zopas de poorten van Jan Breydel achter zich dicht. Een donderslag bij heldere hemel voor de buitenwereld, met als gevolg dat er weinig geruchten de ronde doen over zijn potentiële opvolgers. Intern was Club Brugge, dat de kassa nog maar eens ziet rinkelen, echter ongetwijfeld voorbereid op het abrupt afscheid van de wisselvallige Fransman. Om hem te vervangen pronken de volgende zeven namen wellicht op Vincent Mannaert zijn shortlist.


Dat de landskampioen op zoek gaat naar een opvolger staat tenslotte buiten kijf. Meer nog: er is enige haast mee gemoeid. Niet alleen was Nsoki ondanks zijn mindere momenten een van de vaste steunpilaren in het defensief trio, ook mét de linkspoot nog op post plots op wankele poten, Carl Hoefkens heeft amper alternatieven voorhanden. Tenzij hij Federico Ricca terug opvist is de jonge Abakar Sylla nu zelfs de enige linksbenige verdediger in de kern. Zondag in Eupen kwam nieuwe linksachter Bjorn Meijer reeds Nsoki aflossen, eventueel kan ook Éder Balanta er depanneren. Andere noodoplossingen zoals Brandon Mechele, de net herstelde Denis Odoi of jonkies Owen Otasowie en Noah Mbamba staan er allen dan weer tegen hun voet – en evenmin op hun natuurlijke positie. Kersverse aanwinst Joel Ordóñez tot slot is vooral een optie op de toekomst.



Met de 12 miljoen die Nsoki opbrengt moet Mannaert dus dringend aan de slag. De kat even uit de boom kijken is dit keer uit den boze, een direct inzetbare versterking staat er liever vandaag dan morgen. Het gewenste profiel is alvast duidelijk: een atletische linkspoot mét opbouwende kwaliteiten. Bij voorkeur geen al te oud exemplaar, wel iemand die in navolging van eerder ook Odilon Kossounou op termijn centen in het laatje brengt – weliswaar geen noodzaak. Net zoals de nieuwe spits en verhoopte komst van Sander Berge mag die operatie trouwens gerust wat kosten, al lijkt Blauw-Zwart niet van plan om haar inkomsten meteen weer integraal te investeren. Hoewel het licht geregeld uitging en hij af en toe door de ondergrens zakte, wordt het alleszins geen makkelijke opdracht om Nsoki te vervangen. Mogelijk kunnen onderstaande pistes een handje helpen.

Jhon LUCUMI (24, KRC Genk) – MW: 9 miljoen
De bovenstaande beschrijving lijkt haast op Lucumi zijn lijf geschreven, alleen zou het ons verbazen mocht Genk meewerken aan een transfer richting een rechtstreekse concurrent. Nochtans staat het vast dat de Colombiaan deze zomer vertrekt. Genoeg gegadigden in het buitenland, maar wat als Club met het beste voorstel op de proppen komt? Hoe dan ook zou de landskampioen een surplus betalen.

Siebe VAN DER HEYDEN (24, Union) – MW: 3 miljoen
Blauw-Zwart plukte al Casper Nielsen weg bij de titeluitdager van vorig seizoen. Doet het dat kunstje nog eens over? Van der Heyden schopte het dankzij het sprookje van Union zelfs tot Rode Duivel, al verloor hij later zijn plek. Vandaag is de publiekslieveling terug titularis, voorlopig althans. Beperkter in de opbouw, doch met een Belgisch paspoort als handige troef. In de jeugd zelfs kort bij Club actief.



Elias COBBAUT (24, Parma) – MW: 3 miljoen
Cobbaut zijn verleden bij Anderlecht ligt vermoedelijk dan ook een pak gevoeliger. Deze zomer ruilde hij het Lotto Park definitief in voor de Italiaanse tweedeklasser Parma, wat daarom niet per se betekent dat onze landgenoot daar aan boord blijft. Eerder werd de eenmalig Rode Duivel alvast reeds gelinkt aan Feyenoord. Parma wil hem wel niet zomaar laten vertrekken. Volgt hij in de voetsporen van Odoi?

Jan VERTONGHEN (35, Benfica) – MW: 2 miljoen
De laatste Belg in onze lijst. Gezien zijn leeftijd de vreemde eind in de bijt ook, maar voor Vertonghen maakt Bart Verhaeghe graag een uitzondering. In de afgelopen campagne stond de recordinternational doorgaans wel nog gewoon in de basis bij Benfica. Een stunt dus, die weliswaar meer in het kraam van Antwerp past. Daar schiet maatje Alderweireld qua snelheid en wendbaarheid voorlopig niks tekort.



Mads Bech SÖRENSEN (23, Brentford) – MW: 5 miljoen
Gaat net als Lucumi in Genk zijn laatste contractjaar in bij het Deens getinte Brentford, waar Sörensen bovendien niet altijd zeker is van een basisplaats. Misschien peperen Nielsen en Andreas Skov Olsen de grote inworpspecialist wel in dat Jan Breydel de ideale plek vormt om een WK-ticket af te dwingen? Een divisie lager in Engeland zit Jacob Greaves, eveneens een interessant target, in dezelfde situatie.

Lilian BRASSIER (22, Brest) – MW: 4 miljoen
Of zoekt Club haar heil opnieuw in de Ligue 1? Het profiel van Brassier doet alleszins wat denken aan dat van Nsoki. Zo wordt ook hij bij Brest af en toe ingezet als linksachter, hoewel de toekomst van de Fransman duidelijk centraal achterin ligt. Een tijdje terug klonk het dat teams uit de Serie A op de loer lagen, maar intussen blijft het toch al een tijdje stil. Nog in Frankrijk is Maxime Estève wellicht te duur.



Jorge CUENCA (22, Villareal) – MW: 8 miljoen
De grootste vis bewaren we voor het laatst. Een jaar voor Ferran Jutgla er neerstreek trok Cuenca van Barcelona B naar Villareal, dat hem het voorbije seizoen uitleende aan Getafe. Dat wil de voormalig belofteninternational graag definitief overnemen, alleen ligt Unai Emery nog dwars. Nochtans gaat ook Cuenca zelf liever elders zijn kans, én moet Villareal de loonkost drukken. Een kans om toe te slaan?

Marktwaarden volgens www.transfermarkt.be

LEES OOK: De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Wie van deze 7 vindt u de beste optie voor Club?

Meest recent

Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

2
2
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

37
37
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

28
28
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

28
28
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

79
79
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

60
60
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

9
9
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

253
253
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

14
14
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

135
135
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

72
72
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

87
87
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

35
35
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

184
184
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

219
219
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

39
39
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

128
128
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

78
78
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

286
286
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

79
79
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

113
113
Vanderbiest gooit Mechelse ambitie in PO1 op tafel

Zondag staat nog de laatste speeldag van de reguliere competitie op het spel, maar daarna staan de ...

131
131
Mokerslag Liverpool: Brighton wint ondanks megablunder

Slechts enkele dagen na de kwalificatie voor de kwartfinales van de Champions League, staat ...

18
18
Taravel zet Anderlecht op scherp: twéé grote doelen

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

181
181
Tielemans laat zich gelden bij Duivels: "Sterk signaal"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

32
32

Meer sportnieuws