'Marseille klopt opnieuw aan in Genk'

294
'Marseille klopt opnieuw aan in Genk'

KRC Genk begon dit seizoen aan een nieuw hoofdstuk. Niet alleen rekenen de Limburgers op Wouter Vrancken om het tij te keren, ook in de kleedkamer wordt grote kuis gehouden. Al maken daarbij ook wel een aantal (voormalige) sterkhouders hun kastjes leeg.


Zo nam Genk reeds afscheid van Junya Ito en Kristian Thorsvedt, Théo Bongonda mag dan weer beschikken uit de Cegeka Arena. Daar trekt ook Jhon Lucumi de deur straks achter zich dicht. Vorige zomer bleef de 24-jarige Colombiaan nog enigszins verrassend aan boord, dit keer lijkt een vertrek onvermijdelijk. De voorbije weken werd Lucumi al gelinkt aan diverse kandidaat-overnemers. De meest concrete gegadigde was tot dusver Bologna, maar een eerste bod van vijf miljoen werd naar de prullenbak verwezen.

Terecht, want de belangstelling neemt blijkbaar alsmaar toe. Volgens het Franse medium Foot Mercato heeft nu ook Olympique Marseille immers een oogje laten vallen op de gegeerde linkspoot, wiens marktwaarde momenteel op een negental miljoen wordt geschat. Hoewel het gezien de gemaakte afspraken en zijn aflopend contract wellicht genoegen neemt met iets minder, wrijft Genk zich alvast in de handen. Tenslotte komt het wie weet dan toch tot een opbod en vangt het alsnog de jackpot voor Lucumi.

MBEMBA & MAEHLE
Opvallend: Marseille ging deze zomer al stevig tekeer op de transfermarkt, waarbij het in de achterhoede onder andere reeds oude bekende Chancel Mbemba (ex-Anderlecht) verwelkomde en Samuel Gigot (ex-AA Gent) terug in de armen sloot. Toch heeft coach Igor Tudor zijn zinnen gezet op Lucumi. Twee jaar geleden trachtte de Franse topclub trouwens tevergeefs Joakim Maehle weg te plukken uit de Cegeka Arena. Afwachten of de moeizame onderhandelingen van toen geen sporen hebben nagelaten.

LEES OOK: 'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

In welke competitie past Lucumi het best?

Meest recent

‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

25
25
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

58
58
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

48
48
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

24
24
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

178
178
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

248
248
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

81
81
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

82
82
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

170
170
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

69
69
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

237
237
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

329
329
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

48
48
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

440
440
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

349
349
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

115
115
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

196
196
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

29
29
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

75
75
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

50
50
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

115
115
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

117
117
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

41
41
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

17
17
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

19
19

Meer sportnieuws