'Marseille klopt opnieuw aan in Genk'

door
'Marseille klopt opnieuw aan in Genk'

KRC Genk begon dit seizoen aan een nieuw hoofdstuk. Niet alleen rekenen de Limburgers op Wouter Vrancken om het tij te keren, ook in de kleedkamer wordt grote kuis gehouden. Al maken daarbij ook wel een aantal (voormalige) sterkhouders hun kastjes leeg.


Zo nam Genk reeds afscheid van Junya Ito en Kristian Thorsvedt, Théo Bongonda mag dan weer beschikken uit de Cegeka Arena. Daar trekt ook Jhon Lucumi de deur straks achter zich dicht. Vorige zomer bleef de 24-jarige Colombiaan nog enigszins verrassend aan boord, dit keer lijkt een vertrek onvermijdelijk. De voorbije weken werd Lucumi al gelinkt aan diverse kandidaat-overnemers. De meest concrete gegadigde was tot dusver Bologna, maar een eerste bod van vijf miljoen werd naar de prullenbak verwezen.

Terecht, want de belangstelling neemt blijkbaar alsmaar toe. Volgens het Franse medium Foot Mercato heeft nu ook Olympique Marseille immers een oogje laten vallen op de gegeerde linkspoot, wiens marktwaarde momenteel op een negental miljoen wordt geschat. Hoewel het gezien de gemaakte afspraken en zijn aflopend contract wellicht genoegen neemt met iets minder, wrijft Genk zich alvast in de handen. Tenslotte komt het wie weet dan toch tot een opbod en vangt het alsnog de jackpot voor Lucumi.

MBEMBA & MAEHLE
Opvallend: Marseille ging deze zomer al stevig tekeer op de transfermarkt, waarbij het in de achterhoede onder andere reeds oude bekende Chancel Mbemba (ex-Anderlecht) verwelkomde en Samuel Gigot (ex-AA Gent) terug in de armen sloot. Toch heeft coach Igor Tudor zijn zinnen gezet op Lucumi. Twee jaar geleden trachtte de Franse topclub trouwens tevergeefs Joakim Maehle weg te plukken uit de Cegeka Arena. Afwachten of de moeizame onderhandelingen van toen geen sporen hebben nagelaten.

LEES OOK: ‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

In welke competitie past Lucumi het best?

Meest recent

Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

82
82
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

187
187
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

120
120
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

97
97
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

145
145
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

23
23
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

182
182
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

121
121
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

103
103
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

177
177
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

47
47
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

65
65
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

316
316
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

256
256
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

240
240
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

154
154
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

128
128
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

185
185
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

68
68
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

106
106
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

337
337
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

148
148
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

485
485
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

164
164
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

416
416

Meer sportnieuws