'Marseille klopt opnieuw aan in Genk'

294 stemmen
'Marseille klopt opnieuw aan in Genk'

KRC Genk begon dit seizoen aan een nieuw hoofdstuk. Niet alleen rekenen de Limburgers op Wouter Vrancken om het tij te keren, ook in de kleedkamer wordt grote kuis gehouden. Al maken daarbij ook wel een aantal (voormalige) sterkhouders hun kastjes leeg.


Zo nam Genk reeds afscheid van Junya Ito en Kristian Thorsvedt, Théo Bongonda mag dan weer beschikken uit de Cegeka Arena. Daar trekt ook Jhon Lucumi de deur straks achter zich dicht. Vorige zomer bleef de 24-jarige Colombiaan nog enigszins verrassend aan boord, dit keer lijkt een vertrek onvermijdelijk. De voorbije weken werd Lucumi al gelinkt aan diverse kandidaat-overnemers. De meest concrete gegadigde was tot dusver Bologna, maar een eerste bod van vijf miljoen werd naar de prullenbak verwezen.

Terecht, want de belangstelling neemt blijkbaar alsmaar toe. Volgens het Franse medium Foot Mercato heeft nu ook Olympique Marseille immers een oogje laten vallen op de gegeerde linkspoot, wiens marktwaarde momenteel op een negental miljoen wordt geschat. Hoewel het gezien de gemaakte afspraken en zijn aflopend contract wellicht genoegen neemt met iets minder, wrijft Genk zich alvast in de handen. Tenslotte komt het wie weet dan toch tot een opbod en vangt het alsnog de jackpot voor Lucumi.

MBEMBA & MAEHLE
Opvallend: Marseille ging deze zomer al stevig tekeer op de transfermarkt, waarbij het in de achterhoede onder andere reeds oude bekende Chancel Mbemba (ex-Anderlecht) verwelkomde en Samuel Gigot (ex-AA Gent) terug in de armen sloot. Toch heeft coach Igor Tudor zijn zinnen gezet op Lucumi. Twee jaar geleden trachtte de Franse topclub trouwens tevergeefs Joakim Maehle weg te plukken uit de Cegeka Arena. Afwachten of de moeizame onderhandelingen van toen geen sporen hebben nagelaten.

LEES OOK: KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

In welke competitie past Lucumi het best?

Meest recent

Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

16
16
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

184
184
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

179
179
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

26
26
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

124
124
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

353
353
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

244
244
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

498
498
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

142
142
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

201
201
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

438
438
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

365
365
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

563
563
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

542
542
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

215
215
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

618
618
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

173
173
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

235
235
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

236
236
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

126
126
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

249
249
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

577
577
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

174
174
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

299
299
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

235
235

Meer sportnieuws