'Marseille klopt opnieuw aan in Genk'

door
'Marseille klopt opnieuw aan in Genk'

KRC Genk begon dit seizoen aan een nieuw hoofdstuk. Niet alleen rekenen de Limburgers op Wouter Vrancken om het tij te keren, ook in de kleedkamer wordt grote kuis gehouden. Al maken daarbij ook wel een aantal (voormalige) sterkhouders hun kastjes leeg.


Zo nam Genk reeds afscheid van Junya Ito en Kristian Thorsvedt, Théo Bongonda mag dan weer beschikken uit de Cegeka Arena. Daar trekt ook Jhon Lucumi de deur straks achter zich dicht. Vorige zomer bleef de 24-jarige Colombiaan nog enigszins verrassend aan boord, dit keer lijkt een vertrek onvermijdelijk. De voorbije weken werd Lucumi al gelinkt aan diverse kandidaat-overnemers. De meest concrete gegadigde was tot dusver Bologna, maar een eerste bod van vijf miljoen werd naar de prullenbak verwezen.

Terecht, want de belangstelling neemt blijkbaar alsmaar toe. Volgens het Franse medium Foot Mercato heeft nu ook Olympique Marseille immers een oogje laten vallen op de gegeerde linkspoot, wiens marktwaarde momenteel op een negental miljoen wordt geschat. Hoewel het gezien de gemaakte afspraken en zijn aflopend contract wellicht genoegen neemt met iets minder, wrijft Genk zich alvast in de handen. Tenslotte komt het wie weet dan toch tot een opbod en vangt het alsnog de jackpot voor Lucumi.

MBEMBA & MAEHLE
Opvallend: Marseille ging deze zomer al stevig tekeer op de transfermarkt, waarbij het in de achterhoede onder andere reeds oude bekende Chancel Mbemba (ex-Anderlecht) verwelkomde en Samuel Gigot (ex-AA Gent) terug in de armen sloot. Toch heeft coach Igor Tudor zijn zinnen gezet op Lucumi. Twee jaar geleden trachtte de Franse topclub trouwens tevergeefs Joakim Maehle weg te plukken uit de Cegeka Arena. Afwachten of de moeizame onderhandelingen van toen geen sporen hebben nagelaten.

LEES OOK: ‘OM heeft het gehad met Vermeeren: exit akelig dichtbij’

In welke competitie past Lucumi het best?

Meest recent

Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

61
61
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

107
107
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

55
55
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

24
24
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen3

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

38
38
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

174
174
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

81
81
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

75
75
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

114
114
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

92
92
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

272
272
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

113
113
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

429
429
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

80
80
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

45
45
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

493
493
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

211
211
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

31
31
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

123
123
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

76
76
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

667
667
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

61
61
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

276
276
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

392
392
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

330
330

Meer sportnieuws