Opmerkelijk: Essevee én Antwerp tevreden na 1-0 op Bosuil

door
Opmerkelijk: Essevee én Antwerp tevreden na 1-0 op Bosuil

De tweede speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een intense partij tussen Antwerp en Zulte Waregem, die beiden er alles aan deden om hun maximum te behouden. Het was uiteindelijk de Great Old die daarin slaagde, want dankzij een goal van Balikwisha in de tweede helft haalden ze het met 1-0. Essevee leed zo zijn eerste nederlaag van het seizoen, maar kon daarmee leven.


"We hebben ons mannetje gestaan vandaag", was aanvoerder Sammy Bossut opvallend positief bij Sporza. "Het was een wedstrijd "wie eerst scoort, wint". Ik vind dat het duidelijk te zien is dat we een nieuwe weg ingeslaan zijn. Als we dit kunnen brengen tegen Antwerp - die zoveel inkopen heeft gedaan - dan ziet het er goed uit voor ons."

Daarmee heerste tevredenheid aan beide kanten, want Radja Nainggolan was uiteraard ook blij met drie punten. "We zijn een sterke groep. Dat is ook nodig deze periode. We hebben al heel wat matchen op de teller. Nu al. Daarom moeten we het momenteel doen met onze mentaliteit, en niet altijd met onze kwaliteit. Maar kijk, we verliezen moeilijk en staan nu eerste. Dan kan je niet klagen."

HOGE VERWACHTINGEN
De druk zal dit seizoen enorm zijn op de Bosuil na de exploten op de transfermarkt deze zomer, maar voorlopig kan de ploeg van Mark van Bommel die weerstaan. Het is de enige topclub die zijn eerste twee competitiematchen zonder kleerscheuren doorstaan heeft en deelt met OH Leuven de leiding. Daarnaast werd ook de eerste Europese horde genomen, al maakte het Kosovaarse FC Drita het hen niet makkelijk.

LEES OOK: Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Mogen beide teams tevreden zijn?

Meest recent

Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

33
33
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

35
35
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

45
45
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

209
209
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

208
208
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

257
257
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

47
47
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

229
229
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

64
64
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

98
98
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

108
108
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

114
114
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

53
53
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

553
553
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

84
84
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

218
218
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

130
130
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

524
524
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

206
206
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

120
120
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

307
307
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

186
186
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

320
320
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

620
620
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

276
276

Meer sportnieuws