Opmerkelijk: Essevee én Antwerp tevreden na 1-0 op Bosuil

door
Opmerkelijk: Essevee én Antwerp tevreden na 1-0 op Bosuil

De tweede speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een intense partij tussen Antwerp en Zulte Waregem, die beiden er alles aan deden om hun maximum te behouden. Het was uiteindelijk de Great Old die daarin slaagde, want dankzij een goal van Balikwisha in de tweede helft haalden ze het met 1-0. Essevee leed zo zijn eerste nederlaag van het seizoen, maar kon daarmee leven.


"We hebben ons mannetje gestaan vandaag", was aanvoerder Sammy Bossut opvallend positief bij Sporza. "Het was een wedstrijd "wie eerst scoort, wint". Ik vind dat het duidelijk te zien is dat we een nieuwe weg ingeslaan zijn. Als we dit kunnen brengen tegen Antwerp - die zoveel inkopen heeft gedaan - dan ziet het er goed uit voor ons."

Daarmee heerste tevredenheid aan beide kanten, want Radja Nainggolan was uiteraard ook blij met drie punten. "We zijn een sterke groep. Dat is ook nodig deze periode. We hebben al heel wat matchen op de teller. Nu al. Daarom moeten we het momenteel doen met onze mentaliteit, en niet altijd met onze kwaliteit. Maar kijk, we verliezen moeilijk en staan nu eerste. Dan kan je niet klagen."

HOGE VERWACHTINGEN
De druk zal dit seizoen enorm zijn op de Bosuil na de exploten op de transfermarkt deze zomer, maar voorlopig kan de ploeg van Mark van Bommel die weerstaan. Het is de enige topclub die zijn eerste twee competitiematchen zonder kleerscheuren doorstaan heeft en deelt met OH Leuven de leiding. Daarnaast werd ook de eerste Europese horde genomen, al maakte het Kosovaarse FC Drita het hen niet makkelijk.

LEES OOK: Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Mogen beide teams tevreden zijn?

Meest recent

Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

KRC Genk boekte zaterdagavond een belangrijke overwinning op het veld van KVC Westerlo. Naast ...

6
6
Optater Anderlecht: Stroeykens krijgt zwaar eerste verdict

RSC Anderlecht wil zich in de Champions' Play-Offs verzekeren van een plek in de top vier, maar ...

55
55
Invloed Kompany: drastische beslissing Bayern-kleedkamer

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Duitse titelstrijd. Indien het Bayern München van ...

21
21
"Dramatisch" - pijnlijke 3 op 10 in basisploeg Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond opnieuw het maximum aan resultaat uit een mindere prestatie ...

115
115
Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

De zenuwen in de Champions' Play-Offs staan zondagavond hooggespannen. Voor de eerste keer in deze ...

59
59
Ongeziene dominantie: Beveren pakt ook déze prijzen in CPL

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

188
188
Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

51
51
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

35
35
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

161
161
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

129
129
Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Standard Luik won met 1-2 op het veld van Sporting Charleroi in de Waalse Derby. Een beladen ...

60
60
Mourinho weer naar grootmacht? Portugees reageert gevat

José Mourinho heeft al heel wat watertjes doorzwommen en de Portugees is één ...

55
55
Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Marc Coucke kende niet meteen zijn beste maanden. Op sportief vlak kende Anderlecht (andermaal) een ...

139
139
Lammens reageert na topper: twijfels over Rode Duivel

Manchester United won de belangrijke topper tegen Chelsea met 0-1. De uitploeg kwam een paar keer ...

159
159
Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Afgelopen nacht werd er weer een speeldag afgewerkt in de Major League Soccer, de hoogste klasse van ...

50
50
Van Brederode haalt uit na Anderlecht: “Kleine kinderen!”

KV Mechelen kwam op voorsprong tegen RSC Anderlecht, maar uiteindelijk won Paars-Wit nog na een ...

308
308
Italië verwoest Kevin De Bruyne: “Toestand is ernstig”

Napoli zit in de hoek waar de klappen vallen. In eigen huis ging het met 0-2 onderuit tegen Lazio. ...

217
217
Saliba komt met héél bizarre uitspraak na zege

Bij RSC Anderlecht waren ze uiteraard zeer gelukkig met de volgende zege. Ze wonnen met 1-2 van KV ...

304
304
Vanderbiest briest: "Na uur moest het 4-0 staan"

KV Mechelen verloor met 1-2 van RSC Anderlecht na een al bij al matige pot voetbal. Bij de ...

143
143
Union SG verrast: nieuw pareltje duikt op

Union SG heeft een uitstekende scouting. Daarmee hebben ze veel aanzien gekregen in Europa en het ...

73
73
Zorgwekkende situatie Vranckx: terugkeer naar JPL?

De zomermercato loert om de hoek en de Belgische clubs zijn bezig met het opstellen van de profielen ...

293
293
Club Brugge onder druk: alles staat op het spel

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Alle druk ligt bij de Bruggelingen, want als ...

178
178
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

162
162
Taravel ziet probleem: "Zo lukt het niet elke keer"

RSC Anderlecht won met 1-2 op het veld van KV Mechelen. Paars-Wit speelde zeker niet goed, maar pakt ...

202
202
‘Kompany blaast mercato op: eerste zomerknaller in aantocht’

Bayern werkt achter de schermen aan een opvallende transferzet. De club ziet een nieuwe ...

90
90

Meer sportnieuws