Antwerp zwoegt zich naar 6 op 6 tegen moedig Essevee

door
Antwerp zwoegt zich naar 6 op 6 tegen moedig Essevee

Antwerp heeft al meteen een voorsprongetje genomen op zijn concurrenten voor de titel. Terwijl Club Brugge en Anderlecht dit weekend onderuit gingen, prijkt de Great Old met zes op zes samen met OH Leuven aan de leiding. Het moest voor zijn tweede zege wel zwoegen, want Zulte Waregem liet zich op de Bosuil niet doen. Een goal van Balikwisha bleek uiteindelijk wel voldoende voor de drie punten.


Beide ploegen maakten in de openingsminuten meteen hun offensieve intenties duidelijk. Vossen deed Antwerp meteen schrikken door tegen de lat te koppen, terwijl Antwerp reageerde door via Balikwisha en Miyoshi meteen Bossut aan het werk te zetten. Daarna waren het vooral de bezoekers die dreigden, tot de match rond het halfuur stilviel. Een vrijschop van Nainggolan ging nog net naast, maar al bij was 0-0 zo toch een logische ruststand.

De tweede helft begon met een misser van formaat van Balikwisha, die een binnentikker nog in de handen van Bossut duwde. Gelukkig voor de Antwerpse aanvaller was de vlag ook de hoogte ingegaan. Daarna nam de thuisploeg het commando over, al bleef ook Essevee dreigen op de tegenaanval. Iets over halfweg de tweede helft werd de ban echter alsnog gebroken voor Antwerp. Balikwisha maakte zijn eerder misser goed door een goede combinatie tussen Frey en Vines te verzilveren.

GEEN SLOTOFFENSIEF
Dat was een domper voor Zulte Waregem na een goede wedstrijd. Een slotoffensief zagen de West-Vlamingen bovendien ook snel in het water vallen, want Miroshi pakte een kwartier voor tijd zijn tweede gele kaart. Daarmee was de veer definitief gebroken, waardoor Mbaye Leye zijn eerste nederlaag als trainer van Zulte Waregem geleden heeft.

Scoreverloop:
1-0 (68') Balikwisha

Rode kaart:
75' Miroshi (2x geel)

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Zal Antwerp op dit elan doorgaan?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

43
43
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

117
117
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

375
375
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

292
292
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

124
124
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

102
102
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

67
67
'Club Brugge in nesten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

174
174
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

328
328
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

181
181
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

92
92
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

32
32
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

235
235
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

260
260
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

409
409
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

390
390
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

268
268
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

44
44
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

155
155
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

134
134
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

48
48
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

187
187
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

91
91
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

377
377
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

97
97

Meer sportnieuws