Antwerp zwoegt zich naar 6 op 6 tegen moedig Essevee

158
Antwerp zwoegt zich naar 6 op 6 tegen moedig Essevee

Antwerp heeft al meteen een voorsprongetje genomen op zijn concurrenten voor de titel. Terwijl Club Brugge en Anderlecht dit weekend onderuit gingen, prijkt de Great Old met zes op zes samen met OH Leuven aan de leiding. Het moest voor zijn tweede zege wel zwoegen, want Zulte Waregem liet zich op de Bosuil niet doen. Een goal van Balikwisha bleek uiteindelijk wel voldoende voor de drie punten.


Beide ploegen maakten in de openingsminuten meteen hun offensieve intenties duidelijk. Vossen deed Antwerp meteen schrikken door tegen de lat te koppen, terwijl Antwerp reageerde door via Balikwisha en Miyoshi meteen Bossut aan het werk te zetten. Daarna waren het vooral de bezoekers die dreigden, tot de match rond het halfuur stilviel. Een vrijschop van Nainggolan ging nog net naast, maar al bij was 0-0 zo toch een logische ruststand.

De tweede helft begon met een misser van formaat van Balikwisha, die een binnentikker nog in de handen van Bossut duwde. Gelukkig voor de Antwerpse aanvaller was de vlag ook de hoogte ingegaan. Daarna nam de thuisploeg het commando over, al bleef ook Essevee dreigen op de tegenaanval. Iets over halfweg de tweede helft werd de ban echter alsnog gebroken voor Antwerp. Balikwisha maakte zijn eerder misser goed door een goede combinatie tussen Frey en Vines te verzilveren.

GEEN SLOTOFFENSIEF
Dat was een domper voor Zulte Waregem na een goede wedstrijd. Een slotoffensief zagen de West-Vlamingen bovendien ook snel in het water vallen, want Miroshi pakte een kwartier voor tijd zijn tweede gele kaart. Daarmee was de veer definitief gebroken, waardoor Mbaye Leye zijn eerste nederlaag als trainer van Zulte Waregem geleden heeft.

Scoreverloop:
1-0 (68') Balikwisha

Rode kaart:
75' Miroshi (2x geel)

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Zal Antwerp op dit elan doorgaan?

Meest recent

Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

3
3
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

59
59
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

17
17
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

16
16
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

57
57
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

79
79
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

39
39
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

35
35
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

41
41
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

52
52
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

285
285
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

54
54
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

46
46
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

124
124
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

84
84
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

138
138
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

170
170
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

63
63
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

73
73
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

366
366
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

973
973
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

105
105
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

29
29
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

195
195
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

87
87

Meer sportnieuws