Antwerp zwoegt zich naar 6 op 6 tegen moedig Essevee

door
Antwerp zwoegt zich naar 6 op 6 tegen moedig Essevee

Antwerp heeft al meteen een voorsprongetje genomen op zijn concurrenten voor de titel. Terwijl Club Brugge en Anderlecht dit weekend onderuit gingen, prijkt de Great Old met zes op zes samen met OH Leuven aan de leiding. Het moest voor zijn tweede zege wel zwoegen, want Zulte Waregem liet zich op de Bosuil niet doen. Een goal van Balikwisha bleek uiteindelijk wel voldoende voor de drie punten.


Beide ploegen maakten in de openingsminuten meteen hun offensieve intenties duidelijk. Vossen deed Antwerp meteen schrikken door tegen de lat te koppen, terwijl Antwerp reageerde door via Balikwisha en Miyoshi meteen Bossut aan het werk te zetten. Daarna waren het vooral de bezoekers die dreigden, tot de match rond het halfuur stilviel. Een vrijschop van Nainggolan ging nog net naast, maar al bij was 0-0 zo toch een logische ruststand.

De tweede helft begon met een misser van formaat van Balikwisha, die een binnentikker nog in de handen van Bossut duwde. Gelukkig voor de Antwerpse aanvaller was de vlag ook de hoogte ingegaan. Daarna nam de thuisploeg het commando over, al bleef ook Essevee dreigen op de tegenaanval. Iets over halfweg de tweede helft werd de ban echter alsnog gebroken voor Antwerp. Balikwisha maakte zijn eerder misser goed door een goede combinatie tussen Frey en Vines te verzilveren.

GEEN SLOTOFFENSIEF
Dat was een domper voor Zulte Waregem na een goede wedstrijd. Een slotoffensief zagen de West-Vlamingen bovendien ook snel in het water vallen, want Miroshi pakte een kwartier voor tijd zijn tweede gele kaart. Daarmee was de veer definitief gebroken, waardoor Mbaye Leye zijn eerste nederlaag als trainer van Zulte Waregem geleden heeft.

Scoreverloop:
1-0 (68') Balikwisha

Rode kaart:
75' Miroshi (2x geel)

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Zal Antwerp op dit elan doorgaan?

Meest recent

Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

2
2
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

33
33
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

79
79
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

65
65
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

230
230
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

169
169
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

114
114
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

110
110
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

146
146
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

310
310
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

166
166
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

109
109
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

139
139
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

107
107
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

173
173
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

53
53
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

126
126
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

373
373
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

151
151
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

225
225
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

60
60
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

233
233
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

102
102
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

33
33

Meer sportnieuws