Antwerp zwoegt zich naar 6 op 6 tegen moedig Essevee

158 stemmen
Antwerp zwoegt zich naar 6 op 6 tegen moedig Essevee

Antwerp heeft al meteen een voorsprongetje genomen op zijn concurrenten voor de titel. Terwijl Club Brugge en Anderlecht dit weekend onderuit gingen, prijkt de Great Old met zes op zes samen met OH Leuven aan de leiding. Het moest voor zijn tweede zege wel zwoegen, want Zulte Waregem liet zich op de Bosuil niet doen. Een goal van Balikwisha bleek uiteindelijk wel voldoende voor de drie punten.


Beide ploegen maakten in de openingsminuten meteen hun offensieve intenties duidelijk. Vossen deed Antwerp meteen schrikken door tegen de lat te koppen, terwijl Antwerp reageerde door via Balikwisha en Miyoshi meteen Bossut aan het werk te zetten. Daarna waren het vooral de bezoekers die dreigden, tot de match rond het halfuur stilviel. Een vrijschop van Nainggolan ging nog net naast, maar al bij was 0-0 zo toch een logische ruststand.

De tweede helft begon met een misser van formaat van Balikwisha, die een binnentikker nog in de handen van Bossut duwde. Gelukkig voor de Antwerpse aanvaller was de vlag ook de hoogte ingegaan. Daarna nam de thuisploeg het commando over, al bleef ook Essevee dreigen op de tegenaanval. Iets over halfweg de tweede helft werd de ban echter alsnog gebroken voor Antwerp. Balikwisha maakte zijn eerder misser goed door een goede combinatie tussen Frey en Vines te verzilveren.

GEEN SLOTOFFENSIEF
Dat was een domper voor Zulte Waregem na een goede wedstrijd. Een slotoffensief zagen de West-Vlamingen bovendien ook snel in het water vallen, want Miroshi pakte een kwartier voor tijd zijn tweede gele kaart. Daarmee was de veer definitief gebroken, waardoor Mbaye Leye zijn eerste nederlaag als trainer van Zulte Waregem geleden heeft.

Scoreverloop:
1-0 (68') Balikwisha

Rode kaart:
75' Miroshi (2x geel)

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

🚀

Zal Antwerp op dit elan doorgaan?

Meest recent

Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

1
1
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

18
18
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

36
36
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

24
24
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

186
186
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

74
74
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

107
107
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

114
114
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

132
132
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

432
432
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

138
138
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

117
117
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

341
341
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

260
260
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

83
83
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

607
607
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

222
222
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

167
167
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

499
499
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

230
230
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

372
372
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

442
442
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

844
844
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

319
319
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3867
3867

Meer sportnieuws