Antwerp zwoegt zich naar 6 op 6 tegen moedig Essevee

door
Antwerp zwoegt zich naar 6 op 6 tegen moedig Essevee

Antwerp heeft al meteen een voorsprongetje genomen op zijn concurrenten voor de titel. Terwijl Club Brugge en Anderlecht dit weekend onderuit gingen, prijkt de Great Old met zes op zes samen met OH Leuven aan de leiding. Het moest voor zijn tweede zege wel zwoegen, want Zulte Waregem liet zich op de Bosuil niet doen. Een goal van Balikwisha bleek uiteindelijk wel voldoende voor de drie punten.


Beide ploegen maakten in de openingsminuten meteen hun offensieve intenties duidelijk. Vossen deed Antwerp meteen schrikken door tegen de lat te koppen, terwijl Antwerp reageerde door via Balikwisha en Miyoshi meteen Bossut aan het werk te zetten. Daarna waren het vooral de bezoekers die dreigden, tot de match rond het halfuur stilviel. Een vrijschop van Nainggolan ging nog net naast, maar al bij was 0-0 zo toch een logische ruststand.

De tweede helft begon met een misser van formaat van Balikwisha, die een binnentikker nog in de handen van Bossut duwde. Gelukkig voor de Antwerpse aanvaller was de vlag ook de hoogte ingegaan. Daarna nam de thuisploeg het commando over, al bleef ook Essevee dreigen op de tegenaanval. Iets over halfweg de tweede helft werd de ban echter alsnog gebroken voor Antwerp. Balikwisha maakte zijn eerder misser goed door een goede combinatie tussen Frey en Vines te verzilveren.

GEEN SLOTOFFENSIEF
Dat was een domper voor Zulte Waregem na een goede wedstrijd. Een slotoffensief zagen de West-Vlamingen bovendien ook snel in het water vallen, want Miroshi pakte een kwartier voor tijd zijn tweede gele kaart. Daarmee was de veer definitief gebroken, waardoor Mbaye Leye zijn eerste nederlaag als trainer van Zulte Waregem geleden heeft.

Scoreverloop:
1-0 (68') Balikwisha

Rode kaart:
75' Miroshi (2x geel)

LEES OOK: Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Zal Antwerp op dit elan doorgaan?

Meest recent

Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

14
14
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

15
15
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

55
55
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

47
47
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

53
53
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

168
168
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

30
30
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

301
301
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

228
228
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

87
87
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

126
126
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

219
219
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

90
90
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

67
67
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

136
136
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

38
38
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

100
100
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

336
336
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

133
133
Vandenbempt draait kar volledig over Club Brugge

Club Brugge staat in de Champions League-tussenronde tegenover Atlético Madrid. De ...

446
446
Noa Lang haalt ferm uit na glansrol bij Galatasaray

Noa Lang verliet Napoli in de winter voor Galatasaray. De concurrentie in Italië was enorm en ...

134
134
Mignolet emotioneel: "Ze vragen alleen of ik pijn heb"

Bij Club Brugge leven ze toe naar wat hopelijk opnieuw een sprookjesachtige avond wordt op Jan ...

231
231
Einde CL-verhaal voor Mignolet? 'Big Si' velt oordeel

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden als doelman van Club Brugge. Hij is er einde ...

327
327
'Anderlecht en Renard: dé oorzaak voor vertrek bekend'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard, wat geen verrassende beslissing was. De sportief directeur ...

437
437

Meer sportnieuws