Miljoenenaankoop Anderlecht in grote problemen

438
Miljoenenaankoop Anderlecht in grote problemen

RSC Anderlecht volgde Ishaq Abdulrazak al een hele tijd, maar pas in de huidige zomermercato haalde Peter Verbeke zijn slag thuis. De Nigeriaan maakte alvast geen goede start bij Sporting, want na amper twee wedstrijden ligt hij er al zwaar onder vuur. Zaterdag pakte Ishaq na 35 minuten een rode kaart tegen Cercle Brugge, een domme actie die bepalend was voor het 1-0 verlies van Anderlecht. Maar het was vooral zijn dramatische prestatie die de wenkbrauwen deed fronsen.


HOGE VERWACHTINGEN

De sportieve cel van Anderlecht was het unaniem eens over de transfer van Ishaq Abdulrazak. De Belgische recordkampioen legde 3 miljoen euro neer om hem weg te halen bij IFK Norrköping, waarmee de Nigeriaan de duurste clubaankoop is in de huidige zomermercato. Peter Verbeke verklaarde op Mauve TV dat hij op een bepaald moment een meerwaarde zal geven, maar dat hij ook rekening houdt met een zekere aanpassingsperiode.

Ondertussen is het duidelijk geworden dat die aanpassingsperiode nodig zal zijn. Ishaq Abdulrazak kende een wisselvallige voorbereiding, waarin hij weliswaar indruk maakte in de oefenmatch tegen Roda JC. De wingback viel toen op met zijn offensieve overlappingen, snelheid, diepgang, techniek en goede centers. Daarnaast leverde hij ook goed defensief werk, waardoor de 20-jarige zich opwierp als een belangrijke pion voor het 3-5-2 spelsysteem van Felice Mazzu.



Met zijn goede prestatie tegen Roda JC bevestigde Ishaq Abdulrazak de lovende woorden die Peter Verbeke zei toen de Nigeriaan officieel werd voorgesteld bij Anderlecht. “Ishaq heeft enerzijds veel fysieke kwaliteiten; hij is snel, wendbaar, heeft volume en speelt met veel agressiviteit. Anderzijds beschikt hij ook over veel technisch vermogen waardoor hij polyvalent inzetbaar is.” Maar in de eerste twee officiële wedstrijden van het seizoen viel Ishaq echter door de mand.

HET GAAT TE SNEL VOOR ISHAQ

Tegen KV Oostende speelde hij bijvoorbeeld een onopvallende wedstrijd. Ishaq Abdulrazak legde tegen de kustploeg weinig risico in zijn spel maar tegelijkertijd leverde hij op het offensief vlak eveneens geen grote bijdrage. Maar het was vooral zaterdag tegen Cercle Brugge dat Ishaq volledig door de mand viel. Dat kwam heus niet alleen door zijn domme rode kaart na een elleboogstoot aan Leonardo Lopes. Zijn algehele prestatie was zaterdag gewoon ontoereikend.



Het Nieuwsblad omschrijft de 35 gespeelde minuten van Ishaq Abdulrazak tegen KV Oostende als “best verontrustend”, waarin het precies allemaal veel te snel ging voor hem. Dat heeft ook veel te maken door de intensieve speelwijze van Cercle Brugge, dat een enorme pressing op Anderlecht zette. Daardoor beging Ishaq maar liefst 3 overtredingen, wat evenveel is als Sebastiano Esposito in 76 minuten, en bijna zoveel als de ‘primus’ Tibo Somers (4 fouten in 99 minuten).

WACHTEN OP MURILLO

De krant stelde dat Ishaq Abdulrazak nog veel boterhammen zal moeten eten want zijn prestatie was op veel vlakken niet volgens het niveau dat Anderlecht nastreeft. De Nigeriaan speelde een erbarmelijke wedstrijd waarin hij in een tijdspanne van 35 minuten slechts 5 geslaagde acties telde op een totaal van 35. Daarmee was hij in het Jan Breydelstadion de minst efficiënte speler van Anderlecht én van Cercle Brugge. Datzelfde geldt trouwens ook voor de duels, waarvan hij er slechts 1 (!) op 13 won.



Ishaq Abdulrazak verloor tevens al zijn kopduels, maar dat is uiteraard niet zijn grote sterkte. De dribbels zijn dat wel, maar ook daar grossierde hij in onkunde want geen enkele van zijn 4 verrichte één-tegen-één-situaties waren geslaagd. De fans van Anderlecht hopen alvast dat Michael Murillo, de Panamees die trouwens ook niet in de bovenste schuif ligt bij de achterban, snel de positie van Ishaq kan innemen. Over een gemiste start gesproken van de Nigeriaan van 3 miljoen euro …

LEES OOK: Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Zal Ishaq nog slagen bij Anderlecht?

Meest recent

Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

19
19
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

54
54
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

45
45
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

43
43
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

445
445
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

66
66
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

96
96
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

61
61
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

27
27
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

302
302
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

344
344
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

311
311
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

285
285
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

72
72
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

324
324
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

110
110
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

127
127
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

43
43
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

306
306
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

199
199
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

60
60
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

198
198
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1184
1184

Meer sportnieuws