Dessers zet zwierig Racing Genk op weg naar eerste zege

door
Dessers zet zwierig Racing Genk op weg naar eerste zege

Na een spektakelstuk in de eerste helft heeft Racing Genk relatief vlot zijn eerste zege gepakt onder nieuwe T1 Wouter Vrancken. De Limburgers voetbalden vorig weekend al prima op het veld van Club Brugge maar koppelden daar vandaag ook een resultaat aan.

Een week na de zure nederlaag op Jan Breydel, stond Racing Genk al voor zijn tweede topper met een thuiswedstrijd tegen Standard. Het team van Ronny Deila gaf vorige week een prima indruk tegen AA Gent en pakte meteen zijn eerste punt. Vrancken bracht Paintsil en de jonge El Khannouss aan de aftrap in plaats van de vertrokken Ito en de geblesseerde Oyen. Bij de Rouches werd de tegenvallende Ngoy aan de kant gehouden, Dewaele kreeg zijn kans.
Dessers grote held in Genks spektakelstuk
Racing Genk kende een droomstart in eigen stadion, binnen de eerste vijf minuten vond Paintsil de vrijstaande Dessers en die werkte heerlijk achter het steunbeen binnen: 1-0. De Genkse storm ging nadien even liggen maar barstte op het kwartier weer stevig los. Deze keer werd de vrijstaande Trésor na een razend snelle counter gevonden en die werkte in twee tijden af: 2-0 en Standard zat stevig in de penarie. De bezoekers stelden daar voorlopig enkel een vrije trap tegenover van Amallah die over vloog. Halfweg de eerste periode was er toch terug hoop bij de bezoekers, deze keer schakelde het team van Deila prima en Dragus werkte de counter ook fraai af: 2-1. De hoop bij Standard werd echter even snel weer de kop ingedrukt, een minuut later beging Dewaele ongelukkig handspel in de eigen zestien meter en Dessers werkte de strafschop (na twee pogingen) keurig binnen: 3-1 en we waren nog niet eens een halfuur ver in de Cegeka Arena. De supporters mochten nadien wat op adem komen, halfweg leek Vrancken op weg naar zijn eerste zege als T1 van de Limburgers.

Drie doelpunten nu al in twee wedstrijden, Dessers zet de vorm van bij Feyenoord gewoon door.
Controlerende thuisploeg houdt moedig Standard af
De tweede helft begon zoals de eerste: met vuurwerk. Paintsil verraste bijna meteen doelman Bodart in de korte hoek, bij de daaropvolgende hoekschop werd een kopbal van El Khannouss nog van de lijn gekeerd. Iets voor het uur was ook de volgende kans voor de thuisploeg, Trésor probeerde het met een fraaie trap maar het antwoord van Bodart was even knap. Racing Genk controleerde nadien relatief eenvoudig tegen een onmondig Standard. In het slot ontsnapte Heynen nog aan een tweede gele kaart na een verkeerde inschatting van scheidsrechter Van Driessche en vergat Dragus om het terug spannend te maken door van dichtbij Vandevoordt op zijn weg te vinden. Bij de daaropvolgende counter vond Preciado de paal op zijn weg. Uiteindelijk bleef het bij een 3-1 zege voor Vrancken en co na een uiterst aangename pot voetbal.
Scoreverloop:
1-0 (5') Dessers, 2-0 (16') Trésor, 2-1 (24') Dragus, 3-1 (29') Dessers (p)

LEES OOK: Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Moet Dessers gewoon de vaste spits worden van Racing Genk?

Meest recent

Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

2
2
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

79
79
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

166
166
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

140
140
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

40
40
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

639
639
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

440
440
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

86
86
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

353
353
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

286
286
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

142
142
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

744
744
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

147
147
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

60
60
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

146
146
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

177
177
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

904
904
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

163
163
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

246
246
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

110
110
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

246
246
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

1181
1181
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

306
306
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

262
262

Meer sportnieuws