Dessers zet zwierig Racing Genk op weg naar eerste zege

121 stemmen
Dessers zet zwierig Racing Genk op weg naar eerste zege

Na een spektakelstuk in de eerste helft heeft Racing Genk relatief vlot zijn eerste zege gepakt onder nieuwe T1 Wouter Vrancken. De Limburgers voetbalden vorig weekend al prima op het veld van Club Brugge maar koppelden daar vandaag ook een resultaat aan.

Een week na de zure nederlaag op Jan Breydel, stond Racing Genk al voor zijn tweede topper met een thuiswedstrijd tegen Standard. Het team van Ronny Deila gaf vorige week een prima indruk tegen AA Gent en pakte meteen zijn eerste punt. Vrancken bracht Paintsil en de jonge El Khannouss aan de aftrap in plaats van de vertrokken Ito en de geblesseerde Oyen. Bij de Rouches werd de tegenvallende Ngoy aan de kant gehouden, Dewaele kreeg zijn kans.
Dessers grote held in Genks spektakelstuk
Racing Genk kende een droomstart in eigen stadion, binnen de eerste vijf minuten vond Paintsil de vrijstaande Dessers en die werkte heerlijk achter het steunbeen binnen: 1-0. De Genkse storm ging nadien even liggen maar barstte op het kwartier weer stevig los. Deze keer werd de vrijstaande Trésor na een razend snelle counter gevonden en die werkte in twee tijden af: 2-0 en Standard zat stevig in de penarie. De bezoekers stelden daar voorlopig enkel een vrije trap tegenover van Amallah die over vloog. Halfweg de eerste periode was er toch terug hoop bij de bezoekers, deze keer schakelde het team van Deila prima en Dragus werkte de counter ook fraai af: 2-1. De hoop bij Standard werd echter even snel weer de kop ingedrukt, een minuut later beging Dewaele ongelukkig handspel in de eigen zestien meter en Dessers werkte de strafschop (na twee pogingen) keurig binnen: 3-1 en we waren nog niet eens een halfuur ver in de Cegeka Arena. De supporters mochten nadien wat op adem komen, halfweg leek Vrancken op weg naar zijn eerste zege als T1 van de Limburgers.

Drie doelpunten nu al in twee wedstrijden, Dessers zet de vorm van bij Feyenoord gewoon door.
Controlerende thuisploeg houdt moedig Standard af
De tweede helft begon zoals de eerste: met vuurwerk. Paintsil verraste bijna meteen doelman Bodart in de korte hoek, bij de daaropvolgende hoekschop werd een kopbal van El Khannouss nog van de lijn gekeerd. Iets voor het uur was ook de volgende kans voor de thuisploeg, Trésor probeerde het met een fraaie trap maar het antwoord van Bodart was even knap. Racing Genk controleerde nadien relatief eenvoudig tegen een onmondig Standard. In het slot ontsnapte Heynen nog aan een tweede gele kaart na een verkeerde inschatting van scheidsrechter Van Driessche en vergat Dragus om het terug spannend te maken door van dichtbij Vandevoordt op zijn weg te vinden. Bij de daaropvolgende counter vond Preciado de paal op zijn weg. Uiteindelijk bleef het bij een 3-1 zege voor Vrancken en co na een uiterst aangename pot voetbal.
Scoreverloop:
1-0 (5') Dessers, 2-0 (16') Trésor, 2-1 (24') Dragus, 3-1 (29') Dessers (p)

LEES OOK: Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Moet Dessers gewoon de vaste spits worden van Racing Genk?

Meest recent

Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

5
5
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

21
21
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

25
25
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

50
50
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

24
24
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

99
99
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

84
84
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

15
15
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

130
130
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

305
305
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

193
193
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

57
57
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

633
633
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

442
442
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

437
437
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

330
330
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

611
611
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

314
314
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

469
469
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

128
128
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2024
2024
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

177
177
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

259
259
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

243
243
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

77
77

Meer sportnieuws