Dessers zet zwierig Racing Genk op weg naar eerste zege

door
Dessers zet zwierig Racing Genk op weg naar eerste zege

Na een spektakelstuk in de eerste helft heeft Racing Genk relatief vlot zijn eerste zege gepakt onder nieuwe T1 Wouter Vrancken. De Limburgers voetbalden vorig weekend al prima op het veld van Club Brugge maar koppelden daar vandaag ook een resultaat aan.

Een week na de zure nederlaag op Jan Breydel, stond Racing Genk al voor zijn tweede topper met een thuiswedstrijd tegen Standard. Het team van Ronny Deila gaf vorige week een prima indruk tegen AA Gent en pakte meteen zijn eerste punt. Vrancken bracht Paintsil en de jonge El Khannouss aan de aftrap in plaats van de vertrokken Ito en de geblesseerde Oyen. Bij de Rouches werd de tegenvallende Ngoy aan de kant gehouden, Dewaele kreeg zijn kans.
Dessers grote held in Genks spektakelstuk
Racing Genk kende een droomstart in eigen stadion, binnen de eerste vijf minuten vond Paintsil de vrijstaande Dessers en die werkte heerlijk achter het steunbeen binnen: 1-0. De Genkse storm ging nadien even liggen maar barstte op het kwartier weer stevig los. Deze keer werd de vrijstaande Trésor na een razend snelle counter gevonden en die werkte in twee tijden af: 2-0 en Standard zat stevig in de penarie. De bezoekers stelden daar voorlopig enkel een vrije trap tegenover van Amallah die over vloog. Halfweg de eerste periode was er toch terug hoop bij de bezoekers, deze keer schakelde het team van Deila prima en Dragus werkte de counter ook fraai af: 2-1. De hoop bij Standard werd echter even snel weer de kop ingedrukt, een minuut later beging Dewaele ongelukkig handspel in de eigen zestien meter en Dessers werkte de strafschop (na twee pogingen) keurig binnen: 3-1 en we waren nog niet eens een halfuur ver in de Cegeka Arena. De supporters mochten nadien wat op adem komen, halfweg leek Vrancken op weg naar zijn eerste zege als T1 van de Limburgers.

Drie doelpunten nu al in twee wedstrijden, Dessers zet de vorm van bij Feyenoord gewoon door.
Controlerende thuisploeg houdt moedig Standard af
De tweede helft begon zoals de eerste: met vuurwerk. Paintsil verraste bijna meteen doelman Bodart in de korte hoek, bij de daaropvolgende hoekschop werd een kopbal van El Khannouss nog van de lijn gekeerd. Iets voor het uur was ook de volgende kans voor de thuisploeg, Trésor probeerde het met een fraaie trap maar het antwoord van Bodart was even knap. Racing Genk controleerde nadien relatief eenvoudig tegen een onmondig Standard. In het slot ontsnapte Heynen nog aan een tweede gele kaart na een verkeerde inschatting van scheidsrechter Van Driessche en vergat Dragus om het terug spannend te maken door van dichtbij Vandevoordt op zijn weg te vinden. Bij de daaropvolgende counter vond Preciado de paal op zijn weg. Uiteindelijk bleef het bij een 3-1 zege voor Vrancken en co na een uiterst aangename pot voetbal.
Scoreverloop:
1-0 (5') Dessers, 2-0 (16') Trésor, 2-1 (24') Dragus, 3-1 (29') Dessers (p)

LEES OOK: Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Moet Dessers gewoon de vaste spits worden van Racing Genk?

Meest recent

Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

39
39
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

76
76
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

44
44
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

21
21
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen3

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

36
36
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

160
160
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

72
72
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

73
73
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

109
109
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

89
89
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

268
268
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

107
107
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

420
420
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

77
77
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

43
43
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

486
486
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

208
208
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

31
31
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

123
123
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

74
74
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

665
665
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

59
59
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

275
275
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

392
392
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

330
330

Meer sportnieuws