Dessers zet zwierig Racing Genk op weg naar eerste zege

door
Dessers zet zwierig Racing Genk op weg naar eerste zege

Na een spektakelstuk in de eerste helft heeft Racing Genk relatief vlot zijn eerste zege gepakt onder nieuwe T1 Wouter Vrancken. De Limburgers voetbalden vorig weekend al prima op het veld van Club Brugge maar koppelden daar vandaag ook een resultaat aan.

Een week na de zure nederlaag op Jan Breydel, stond Racing Genk al voor zijn tweede topper met een thuiswedstrijd tegen Standard. Het team van Ronny Deila gaf vorige week een prima indruk tegen AA Gent en pakte meteen zijn eerste punt. Vrancken bracht Paintsil en de jonge El Khannouss aan de aftrap in plaats van de vertrokken Ito en de geblesseerde Oyen. Bij de Rouches werd de tegenvallende Ngoy aan de kant gehouden, Dewaele kreeg zijn kans.
Dessers grote held in Genks spektakelstuk
Racing Genk kende een droomstart in eigen stadion, binnen de eerste vijf minuten vond Paintsil de vrijstaande Dessers en die werkte heerlijk achter het steunbeen binnen: 1-0. De Genkse storm ging nadien even liggen maar barstte op het kwartier weer stevig los. Deze keer werd de vrijstaande Trésor na een razend snelle counter gevonden en die werkte in twee tijden af: 2-0 en Standard zat stevig in de penarie. De bezoekers stelden daar voorlopig enkel een vrije trap tegenover van Amallah die over vloog. Halfweg de eerste periode was er toch terug hoop bij de bezoekers, deze keer schakelde het team van Deila prima en Dragus werkte de counter ook fraai af: 2-1. De hoop bij Standard werd echter even snel weer de kop ingedrukt, een minuut later beging Dewaele ongelukkig handspel in de eigen zestien meter en Dessers werkte de strafschop (na twee pogingen) keurig binnen: 3-1 en we waren nog niet eens een halfuur ver in de Cegeka Arena. De supporters mochten nadien wat op adem komen, halfweg leek Vrancken op weg naar zijn eerste zege als T1 van de Limburgers.

Drie doelpunten nu al in twee wedstrijden, Dessers zet de vorm van bij Feyenoord gewoon door.
Controlerende thuisploeg houdt moedig Standard af
De tweede helft begon zoals de eerste: met vuurwerk. Paintsil verraste bijna meteen doelman Bodart in de korte hoek, bij de daaropvolgende hoekschop werd een kopbal van El Khannouss nog van de lijn gekeerd. Iets voor het uur was ook de volgende kans voor de thuisploeg, Trésor probeerde het met een fraaie trap maar het antwoord van Bodart was even knap. Racing Genk controleerde nadien relatief eenvoudig tegen een onmondig Standard. In het slot ontsnapte Heynen nog aan een tweede gele kaart na een verkeerde inschatting van scheidsrechter Van Driessche en vergat Dragus om het terug spannend te maken door van dichtbij Vandevoordt op zijn weg te vinden. Bij de daaropvolgende counter vond Preciado de paal op zijn weg. Uiteindelijk bleef het bij een 3-1 zege voor Vrancken en co na een uiterst aangename pot voetbal.
Scoreverloop:
1-0 (5') Dessers, 2-0 (16') Trésor, 2-1 (24') Dragus, 3-1 (29') Dessers (p)

LEES OOK: Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Moet Dessers gewoon de vaste spits worden van Racing Genk?

Meest recent

Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

5
5
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

39
39
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

35
35
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

27
27
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

124
124
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

100
100
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

106
106
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

338
338
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

545
545
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

165
165
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

155
155
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

352
352
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

23
23
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

112
112
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

117
117
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

266
266
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

126
126
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

77
77
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

96
96
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

206
206
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

48
48
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

190
190
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

37
37
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

202
202
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

281
281

Meer sportnieuws