Dessers zet zwierig Racing Genk op weg naar eerste zege

121
Dessers zet zwierig Racing Genk op weg naar eerste zege

Na een spektakelstuk in de eerste helft heeft Racing Genk relatief vlot zijn eerste zege gepakt onder nieuwe T1 Wouter Vrancken. De Limburgers voetbalden vorig weekend al prima op het veld van Club Brugge maar koppelden daar vandaag ook een resultaat aan.

Een week na de zure nederlaag op Jan Breydel, stond Racing Genk al voor zijn tweede topper met een thuiswedstrijd tegen Standard. Het team van Ronny Deila gaf vorige week een prima indruk tegen AA Gent en pakte meteen zijn eerste punt. Vrancken bracht Paintsil en de jonge El Khannouss aan de aftrap in plaats van de vertrokken Ito en de geblesseerde Oyen. Bij de Rouches werd de tegenvallende Ngoy aan de kant gehouden, Dewaele kreeg zijn kans.
Dessers grote held in Genks spektakelstuk
Racing Genk kende een droomstart in eigen stadion, binnen de eerste vijf minuten vond Paintsil de vrijstaande Dessers en die werkte heerlijk achter het steunbeen binnen: 1-0. De Genkse storm ging nadien even liggen maar barstte op het kwartier weer stevig los. Deze keer werd de vrijstaande Trésor na een razend snelle counter gevonden en die werkte in twee tijden af: 2-0 en Standard zat stevig in de penarie. De bezoekers stelden daar voorlopig enkel een vrije trap tegenover van Amallah die over vloog. Halfweg de eerste periode was er toch terug hoop bij de bezoekers, deze keer schakelde het team van Deila prima en Dragus werkte de counter ook fraai af: 2-1. De hoop bij Standard werd echter even snel weer de kop ingedrukt, een minuut later beging Dewaele ongelukkig handspel in de eigen zestien meter en Dessers werkte de strafschop (na twee pogingen) keurig binnen: 3-1 en we waren nog niet eens een halfuur ver in de Cegeka Arena. De supporters mochten nadien wat op adem komen, halfweg leek Vrancken op weg naar zijn eerste zege als T1 van de Limburgers.

Drie doelpunten nu al in twee wedstrijden, Dessers zet de vorm van bij Feyenoord gewoon door.
Controlerende thuisploeg houdt moedig Standard af
De tweede helft begon zoals de eerste: met vuurwerk. Paintsil verraste bijna meteen doelman Bodart in de korte hoek, bij de daaropvolgende hoekschop werd een kopbal van El Khannouss nog van de lijn gekeerd. Iets voor het uur was ook de volgende kans voor de thuisploeg, Trésor probeerde het met een fraaie trap maar het antwoord van Bodart was even knap. Racing Genk controleerde nadien relatief eenvoudig tegen een onmondig Standard. In het slot ontsnapte Heynen nog aan een tweede gele kaart na een verkeerde inschatting van scheidsrechter Van Driessche en vergat Dragus om het terug spannend te maken door van dichtbij Vandevoordt op zijn weg te vinden. Bij de daaropvolgende counter vond Preciado de paal op zijn weg. Uiteindelijk bleef het bij een 3-1 zege voor Vrancken en co na een uiterst aangename pot voetbal.
Scoreverloop:
1-0 (5') Dessers, 2-0 (16') Trésor, 2-1 (24') Dragus, 3-1 (29') Dessers (p)

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Moet Dessers gewoon de vaste spits worden van Racing Genk?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

15
15
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

23
23
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

10
10
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

54
54
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

19
19
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

104
104
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

321
321
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

35
35
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

325
325
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

144
144
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

174
174
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

458
458
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

149
149
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

155
155
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

679
679
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

173
173
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

107
107
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

143
143
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

37
37
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

85
85
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

346
346
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

50
50
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

61
61
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

25
25
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

139
139

Meer sportnieuws