OHL bovenaan klassement: "Dat is onze visie"

59 stemmen
OHL bovenaan klassement:

Een aantal ploegen is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen en daar mag Oud-Heverlee Leuven zeker bijgerekend worden. De Vlaams-Brabanders staan na twee speeldagen zelfs mee aan de leiding in het klassement. Zo pakten de mannen van coach Marc Brys een knappe zes op zes.


De Leuvenaars gingen tijdens de openingsspeeldag met de volle buit aan de haal op het veld van KV Kortrijk en bevestigde zaterdagavond voor eigen volk. Zo haalde OHL het met 2-0 van promovendus KVC Westerlo. Bij momenten hadden de Vlaams-Brabanders het weliswaar lastig, maar de mannen van Brys lieten regelmatig ook goed voetbal zien. Over het algemeen viel dan ook niets aan te merken op de overwinning.

Aanwinst Ewoud Pletinckx was achteraf dus behoorlijk tevreden met de prestatie van zijn ploeg. "Het ging niet altijd even gemakkelijk, maar iedereen heeft zijn job gedaan, zowel op offensief als defensief vlak", klonk het op de clubwebstek. "Zelfs als we onder druk stonden, probeerden we te voetballen van achteruit. We hebben een visie dat we altijd mooi en opbouwend voetbal willen brengen, zelfs als het wat minder gaat."

LASTIG PROGRAMMA
OHL heeft zijn start dus niet gemist, maar in de komende weken moet wel bevestigd worden tegen op papier veel zwaardere tegenstanders. "We wisten op voorhand dat die eerste twee wedstrijden heel belangrijk waren. We winnen beide wedstrijden, dus nu kunnen we met vertrouwen naar het volgende drieluik. Soms is het zelfs makkelijker voetballen tegen de grote ploegen. We moeten onze visie blijven doortrekken en wie weet volgen er nog meer mooie wedstrijden", besluit Pletinckx.

LEES OOK: 'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

OHL kan dit seizoen wel eens de revelatie worden ...

Meest recent

'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

85
85
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

24
24
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

32
32
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

257
257
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

127
127
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

109
109
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

353
353
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

179
179
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

203
203
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

376
376
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

670
670
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

312
312
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3526
3526
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

66
66
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

81
81
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

60
60
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

212
212
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

71
71
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

236
236
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

207
207
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39

Meer sportnieuws