Geurtje aan veelbesproken rode kaart Anderlecht

door
Geurtje aan veelbesproken rode kaart Anderlecht

RSC Anderlecht opent aanstaande donderdag zijn Europese campagne tegen het Estse Paide Linnameeskond. Maar de generale repetitie op dat duel was allesbehalve geslaagd. Tijdens de tweede speeldag van de Jupiler Pro League liep de ploeg van coach Felice Mazzu immers een nederlaag op tegen Cercle Brugge.


Het vernieuwde Paars-Wit staat dus duidelijk niet op punt. De Brusselaars speelden op Jan Breydel een vrij povere wedstrijd en kwamen in de eerste helft meermaals met de schrik weg. De tweede periode was weliswaar beter voor Anderlecht, maar na een doelpunt van Louis Torres ging de recordkampioen alsnog kopje onder. Een pijnlijke nederlaag, al zaten de omstandigheden ook niet bepaald mee.

Zo moest RSCA het merendeel van de wedstrijd met een mannetje minder afwerken. Nieuwkomer Ishaq Abdulrazak pakte in de eerste helft immers al een rode kaart. De Nigeriaanse winger deelde immers een por uit aan zijn tegenstander en werd naar de kleedkamers gestuurd. In de herhaling was ook te zien hoe er licht contact was, toch hangt er een geurtje aan de bewuste fase.

GEEN VRIJE TRAP
Analist Frank Boeckx merkte bij Eleven Sports immers op dat de vrije trap die het incident inleidde, niet correct was. Volgens de doelman maakte RSCA-spits Sebastiano Esposito geen overtreding en had het spel gewoon voort moeten gaan, waardoor de fase met de rode kaart niet had plaatsgevonden. "Ishaq krijgt rood na een 'fout' van Esposito die ook niet gefloten had kunnen worden. Voor de duidelijkheid: het neemt niet weg dat je als speler geen slaande beweging moet doen. Maar ik vond het licht om te fluiten, waardoor Anderlecht met tien stond", aldus Boeckx.

LEES OOK: Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

De rode kaart was terecht ...

Meest recent

Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

6
6
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

38
38
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

95
95
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

78
78
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

54
54
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

30
30
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

110
110
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

35
35
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

370
370
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

328
328
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

121
121
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

225
225
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

33
33
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

689
689
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

132
132
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

458
458
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

257
257
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

56
56
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

580
580
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

417
417
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

222
222
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

151
151
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

618
618
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

68
68
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

107
107

Meer sportnieuws