PL is Rode Duivel rijker: Mangala heeft transfer beet

59 stemmen
PL is Rode Duivel rijker: Mangala heeft transfer beet

In zowat alle Europese landen trekken de competities zich stilaan weer op gang of zijn ze zelfs al begonnen. Desondanks draait de zomerse transfercarrousel nog op volle toeren. En daarbij spelen ook enkele Rode Duivels een hoofdrol, Orel Mangala heeft zijn overgang naar de Premier League bijvoorbeeld beet.


De inmiddels 24-jarige middenvelder werd destijds gevormd binnen de jeugdopleiding van RSC Anderlecht. Maar tot een doorbraak bij Paars-Wit kwam het nooit. In 2017 werd hij immers weggeplukt door het Duitse VfB Stuttgart. Hij kreeg er zo nu en dan zijn kans, toch moest hij doorgaans op de bank plaatsnemen. Een jaartje later werd Mangala dan ook verhuurd aan Hamburg SV en daar ontbolsterde hij helemaal.

Vervolgens kreeg de middenvelder een nieuwe kans bij Stuttgart en groeide hij er uit tot een vaste sterkhouder. Die prestaties bleven ook niet onopgemerkt bij bondscoach Roberto Martinez. In maart van dit jaar maakte Mangala zijn officiële debuut bij de Rode Duivels. En ondertussen hadden ook verschillende buitenlandse clubs hem in het vizier gekregen. En uiteindelijk is het Nottingham Forrest die met zijn handtekening aan de haal gaat.

15 MILJOEN
De Premier League-promovendus, die zich bijzonder slagkrachtig toont op de transfermarkt, bood een slordige 15 miljoen euro voor de Rode Duivel en daar kon Stuttgart onmogelijk 'neen' tegen zeggen. Mangala zelf zette zijn kribbel onder een meerjarig contract in Nottingham. Hij hoopt in Engeland een plekje in de WK-selectie te gaan versieren.

LEES OOK: Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

Mangala verdient een selectie voor de Duivels in september ...

Meest recent

OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

7
7
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

37
37
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

62
62
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

59
59
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

79
79
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

167
167
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

155
155
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

143
143
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

348
348
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

176
176
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

82
82
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

413
413
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

231
231
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

246
246
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

92
92
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

173
173
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

333
333
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

183
183
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

201
201
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

232
232
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

859
859
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

180
180
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

702
702
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

637
637

Meer sportnieuws