Overmars wil Club loer draaien met ‘nieuwe Lang’

1050 stemmen
Overmars wil Club loer draaien met ‘nieuwe Lang’

Jurgen Ekkelenkamp is hot in België. Club Brugge zit al aan zijn derde poging om de veelzijdige aanvaller aan te trekken, terwijl ook Antwerp FC hem probeert los te weken bij Hertha BSC. Ekkelenkamp zou een voorkeur hebben voor een transfer naar Brugge, maar Antwerp houdt met Marc Overmars een niet te onderschatten troef achter de hand.


CLUB BRUGGE

Derde keer goede keer voor Club Brugge? De Belgische landskampioen toonde in de wintermercato van 2020 en in de zomermercato van 2021 concrete interesse om Jurgen Ekkelenkamp, destijds onder contract bij Ajax, naar het Jan Breydelstadion te halen. Toen kwam Club telkens van een een kale reis terug, maar ondertussen verkaste Ekkelenkamp naar Hertha BSC, waar de 21-jarige vorig seizoen geen basisstek wist te bemachtigen. Daarom staat de Nederlander open voor een transfer in de komende weken.



Jurgen Ekkelenkamp kan de toekomstige offensieve leemte vullen die Charles De Ketelaere en Noa Lang straks zullen laten. De Jong Oranje-international (15 caps, 7 goals) kan namelijk verschillende offensieve posities bemannen. Hij werd bij Ajax opgeleid als centrale middenvelder, en in Amsterdam werkte hij het gros van zijn wedstrijden af op die positie. Ekkelenkamp speelde bij Ajax ook vaak als aanvallende middenvelder, en bij Hertha kwam hij in actie als linker- en rechterflank. Hij zou alvast gecharmeerd zijn door de Brugse interesse, vooral het uitzicht om te spelen in de Champions League spreekt hem aan.

ANTWERP FC

Maar Club Brugge zal aan Antwerp FC een lastige concurrent hebben. Voorzitter Paul Gheysens beloofde onlangs nog vuurwerk op het transfergebied. El presidente zei eerder deze week in Het Nieuwsblad dat er nog wel wat zal gebeuren op het inkomend en uitgaand vlak. “We hebben nog een goeie maand en die zullen we kunnen gebruiken. Zo heel veel geld hebben we ook nog niet uitgegeven, hè. We hebben nog geen dure transfers gedaan”, aldus Gheysens.



Diezelfde krant weet dat Antwerp FC eerder deze zomer al onderhandelde met Jurgen Ekkelenkamp. Uiteindelijk vroeg Hertha BSC te veel geld en zou de vraagprijs nu bepaald zijn op zes miljoen euro plus bonussen. Dergelijke transfersom lijkt ons wel te catalogeren onder “een dure transfer.” En als Gheysens de kans ruikt om Club Brugge een hak te zetten, dan zal hij dat zeker niet laten. Bovendien heeft de voorzitter van Antwerp een grote troef achter de hand met Marc Overmars.

DE FACTOR-OVERMARS

Die was namelijk de technisch directeur toen Jurgen Ekkelenkamp actief was bij Ajax, waardoor hij zijn kwaliteiten, mentaliteit en persoonlijkheid erg goed kent. Marc Overmars liet Ekkelenkamp in 2021 wel gemakkelijk vertrekken naar uit Amsterdam (naar Hertha BSC voor een transfersom van 3 miljoen euro) samen met Kjell Scherpen (Brighton & Hove Albion), Noa Lang (Club Brugge). Het trio bezat de intrinsieke kwaliteiten om te slagen bij Ajax, maar door omstandigheden bleef hun doorbraak uit bij Ajax.



“Ons middenveld is overvol”, verklaarde Marc Overmars het vertrek van Jurgen Ekkelenkamp bij Ajax. “Jurgen heeft nog een eenjarig contract en mag verlengen, maar wat kan je die jongen bieden? Het is gewoon een prima speler, die sterk geworden is en nog gaat helpen in wedstrijden. In de denkwijze van de club zou je hem misschien wel moeten behouden. Alleen voetballenderwijs kan je het hem niet aandoen om nog een volledig seizoen in die rol door te brengen. We denken dat het goed voor hem is om een stap te maken naar een club die serieus met hem verder aan de slag gaat.”

DE NIEUWE LANG?

Jurgen Ekkelenkamp bevond zich bij Ajax dus in dezelfde situatie zoals Noa Lang destijds. Hij kan zich alvast spiegelen aan zijn landgenoot, die in de Jupiler Pro League in mum van tijd uitgroeide tot één van de beste spelers van de competitie. De grote vraag is evenwel welke club hij zal kiezen. Antwerp FC zal hem uiteraard aanspreken door de Nederlandse connectie met Marc Overmars, Mark van Bommel, Vincent Janssen, John Stegeman (assistent-coach) en Marco Heering (scout), alsook door de enorme financiële slagkracht en het ambitieuze sportieve plan van de club.



Anderzijds is Club Brugge nog steeds de grootste club van België met de beste omkadering, de grootste reputatie en sportieve mogelijkheden. En met de groepsronde van de Champions League als klap op de vuurpijl. Bovendien kan Jurgen Ekkelenkamp ook nog eens zelf te rade gaan bij Noa Lang, ex-ploegmaat bij Ajax en diens potentiële vervanger bij Club Brugge, die ongetwijfeld enkel en alleen maar mooie woorden zal vertellen over zijn club.

LEES OOK: Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Welke club moet Ekkelenkamp halen?

Meest recent

'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

18
18
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

25
25
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

18
18
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

22
22
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

48
48
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

149
149
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

115
115
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

55
55
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

48
48
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

63
63
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

504
504
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

556
556
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

127
127
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

384
384
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

177
177
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

276
276
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

228
228
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1188
1188
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

88
88
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

479
479
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

325
325
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

713
713
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

848
848
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

88
88
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

177
177

Meer sportnieuws