Mazzu ziet Europees voordeel voor Anderlecht

door
Mazzu ziet Europees voordeel voor Anderlecht

RSC Anderlecht kruist zaterdagnamiddag de degens met Cercle Brugge en hoopt dan zijn eerste uitzege van het nieuwe seizoen te boeken. Maar op Neerpede wordt ongetwijfeld ook al naar komende donderdag toegeleefd. Dan vat de recordkampioen immers zijn Europese campagne aan.


Paars-Wit eindigde vorig seizoen op de derde plaats in de Champions' Play-Offs. Hierdoor kwalificeerde het zich voor de vierde voorronde van de Conference League. De Brusselaars moeten dus twee voorrondes zien te overleven om de poulefase te halen. En de eerste tegenstander lijkt alvast een haalbare kaart. Zo neemt RSCA het op tegen Paide Linnameeskond uit Estland.

Paide haalde het deze week van het Armeense FC Ararat. En dat is volgens coach Felice Mazzu een goede zaak voor Anderlecht. "Een reis naar Armenië zou namelijk iets vermoeiender geweest zijn voor de spelers, zeker omdat we ook meteen opnieuw een competitiewedstrijd spelen op zondag", vertelt de trainer op de clubwebstek.

MEER RITME
Al is er ook een nadeel aan deze loting verbonden. Paide zit immers midden in het seizoen in Estland en is dus al goed gerodeerd. "Het kwaliteitsverschil met de Armeense tegenstanders is moeilijk in te schatten. Ik weet wel dat Paide al verder gevorderd is in hun competitie en dus al meer ritme heeft dan de tegenstander uit Armenië", aldus Mazzu.

LEES OOK: Club verovert Europa: "Als ze zo in competitie spelen ..."

Indien RSCA de poules niet haalt, zou dat een blamage zijn ...

Meest recent

‘Duitsland ontploft: Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

30
30
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

17
17
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

99
99
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

51
51
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

210
210
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

25
25
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

202
202
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

38
38
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

454
454
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

167
167
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

171
171
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

59
59
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

73
73
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

190
190
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

162
162
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

83
83
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

229
229
'Ruben Van Gucht in shock: straffe bekentenis blijft hangen'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

325
325
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

47
47
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

254
254
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

236
236
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

40
40
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

414
414
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

140
140
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

66
66

Meer sportnieuws