Mazzu ziet Europees voordeel voor Anderlecht

door
Mazzu ziet Europees voordeel voor Anderlecht

RSC Anderlecht kruist zaterdagnamiddag de degens met Cercle Brugge en hoopt dan zijn eerste uitzege van het nieuwe seizoen te boeken. Maar op Neerpede wordt ongetwijfeld ook al naar komende donderdag toegeleefd. Dan vat de recordkampioen immers zijn Europese campagne aan.


Paars-Wit eindigde vorig seizoen op de derde plaats in de Champions' Play-Offs. Hierdoor kwalificeerde het zich voor de vierde voorronde van de Conference League. De Brusselaars moeten dus twee voorrondes zien te overleven om de poulefase te halen. En de eerste tegenstander lijkt alvast een haalbare kaart. Zo neemt RSCA het op tegen Paide Linnameeskond uit Estland.

Paide haalde het deze week van het Armeense FC Ararat. En dat is volgens coach Felice Mazzu een goede zaak voor Anderlecht. "Een reis naar Armenië zou namelijk iets vermoeiender geweest zijn voor de spelers, zeker omdat we ook meteen opnieuw een competitiewedstrijd spelen op zondag", vertelt de trainer op de clubwebstek.

MEER RITME
Al is er ook een nadeel aan deze loting verbonden. Paide zit immers midden in het seizoen in Estland en is dus al goed gerodeerd. "Het kwaliteitsverschil met de Armeense tegenstanders is moeilijk in te schatten. Ik weet wel dat Paide al verder gevorderd is in hun competitie en dus al meer ritme heeft dan de tegenstander uit Armenië", aldus Mazzu.

LEES OOK: UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

Indien RSCA de poules niet haalt, zou dat een blamage zijn ...

Meest recent

'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

10
10
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

7
7
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

19
19
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

108
108
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

27
27
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

153
153
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

255
255
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

663
663
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

125
125
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

40
40
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

370
370
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

97
97
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

560
560
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

573
573
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

422
422
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

61
61
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1081
1081
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

311
311
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

451
451
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

84
84
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1271
1271
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

118
118
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

237
237
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

371
371
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

126
126

Meer sportnieuws