'Depay maakt kastje leeg bij Barça'

door
'Depay maakt kastje leeg bij Barça'

Na één seizoen is Memphis Depay alweer weg bij FC Barcelona. Zowel de clubleiding als trainer Xavi hebben de Nederlander duidelijk gemaakt dat hij volgend seizoen niet veel meer in actie zal komen. Nochtans was Depay vorig seizoen de vierde vlotst scorende spits van LaLiga.


Memphis Depay arriveerde vorige zomer als transfervrije speler op Camp Nou, maar in Barcelona werd hij nooit helemaal geaccepteerd. De Oranje-international was vorig jaar vooral een interessante optie door zijn transfervrije status, waardoor Barça bij een potentiële doorverkoop stevig zou kunnen cashen op hem. En na amper één seizoen lijkt dat scenario al uit te komen. In een persoonlijk gesprek tijdens de huidige voorbereiding heeft Xavi Hernandez reeds duidelijk aangegeven dat Memphis beter snel vertrekt, want door de komst van Robert Lewandowski zal de concurrentie in de aanval komend seizoen moordend zijn.

Ondertussen hebben meerdere clubs hun belangstelling in Memphis Depay uitgesproken, waaronder Juventus zich als meest concrete kandidaat stelt. Volgens de Spaanse tak van ESPN hebben Barcelona en Juventus zelfs de onderhandelingen opgestart over de transfer van de Nederlander. De Oude Dame heeft zich officieel gemeld voor een transfer van Memphis. Ook Tottenham toonde interesse maar zij worden nu dus afgetroefd door Juventus.

20 MILJOEN

Barça zou om en bij de 20 miljoen euro vragen voor de aanvaller, die er nochtans een goed seizoen had opzitten in Catalonië. Memphis Depay was in La Liga na Karim Benzema (Real Madrid), Gerard Moreno (Villarreal) en Arnaut Danjuma (Villarreal) de vlotst scorende centrale spits van de ganse Spaanse competitie. Bij Barça was hij voor het doel ook nog eens de meest efficiënte speler van het seizoen. En zo’n belangrijke pion wil men in Catalonië blijkbaar erg gemakkelijk laten vertrekken. Bovendien deed Memphis het ook best wel goed in de pre season tour van Barcelona in de Verenigde Staten. Maar het is bekend dat de Catalanen zich vandaag vooral oriënteren op snel geldgewin en minder gericht op de toekomst.

LEES HIER: Memphis het slachtoffer van verkeerde visie bij Barça

LEES OOK: Voetbalicoon Edgar Davids voor schut gezet door vrouw

Trending:

"366 miljoen euro!" Marc Coucke helemaal losgeslagen

Goede beslissing van Barça?

Meest recent

'Antwerp hoopt op herhaling van succestransfer'

Er is bij Antwerp nog heel veel werk aan de winkel voor het nieuwe seizoen. De eerste twee ...

47
47
'Milan verliest geduld: deadline voor Club en Jashari'

Club Brugge ging zondag in zijn tweede oefenwedstrijd van deze voorbereiding gelijkspelen op het ...

290
290
'PSG verbaast en wil titanendeal met Real Madrid sluiten'

Na jaren van frustratie haalde Paris Saint-Germain dit seizoen eindelijk zijn gram door de Champions ...

69
69
'Antwerp moet afscheid nemen van jeugdinternational'

De voorbije jaren moest de vinger op de knip bij Antwerp, waardoor de grote namen en dikke ...

54
54
'Club schakelt bliksemsnel: op zucht van vervanger Jashari'

Bij Club Brugge viel er de voorbije dagen een transferbommetje, want Ardon Jashari vertrok zaterdag ...

429
429
Antwerp kondigt extra versterking aan voor Stef Wils

Bij Antwerp is het deze zomer nog maar eens herbeginnen, want er vertrekken opnieuw heel wat spelers ...

143
143
'Prestigieuze transfer voor smaakmaker KV Kortrijk'

KV Kortrijk begint dit seizoen met een propere lei, want na de degradatie uit de Jupiler Pro League ...

169
169
'Club Brugge zorgt voor sensatie met vervanger Talbi'

Club Brugge moest zondag in zijn tweede oefenwedstrijd van de zomer vrede nemen met een ...

1114
1114
Red Flames gaan voor ouderwets voetbalmirakel: "Alles kan!"

De 1-0-nederlaag tegen Italië kwam héél ongelegen voor de Red Flames. Ze treffen ...

41
41
KRC Genk verrast met plotse Spaanse transferdeal

KRC Genk heeft dit weekend een verrassende transfer afgerond. De Limburgers laten een van de ...

236
236
De Cuyper naar Brighton: een exclusieve blik achter de schermen

Maxim De Cuyper heeft zijn transfer naar Brighton & Hove Albion afgerond. De Rode Duivel brengt ...

515
515
'PSV geeft Anderlecht en Antwerp transferboost van jewelste'

Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht zijn nog op zoek naar versterking. Ze krijgen plots bijzonder ...

704
704
'Club Brugge casht wéér: partijen vinden miljoenenakkoord'

Club Brugge weet even niet waar het zijn geld moet stapelen. Het komt plots langs alle kanten ...

933
933
Hasi verklapt eerste indruk: "Dit belooft wat"

Bij RSC Anderlecht kreeg Besnik Hasi al zes nieuwe spelers. De Brusselaars zijn zeker nog niet klaar ...

363
363
Lokeren kondigt culttransfer aan: "Dicht bij akkoord"

Sporting Lokeren is volop bezig om zich klaar te stomen voor het komende seizoen. De Waaslanders ...

236
236
Union SG met ultiem masterplan: "Dit was voorzien"

Het waren al drukke weken bij Union SG. Het geld vloeide al rijkelijk in en uit het Dudenpark. Er ...

105
105
Deze ex-JPL-sterren doen Verenigde Staten nu daveren

In de Major League Soccer spelen de nodige spelers met een verleden in de Jupiler Pro League. Wij ...

353
353
Hayen leert bij: verrassende meevaller plus grote flop

Club Brugge speelde 2-2 tegen Rangers FC. Het werd een partij met twee gezichten. Blauw-Zwart was ...

1088
1088
Mysterie rond Kevin De Bruyne groeit met deze beelden

Voor Kevin De Bruyne begint heel binnenkort een nieuw avontuur. Onze landgenoot gaat aan de slag bij ...

213
213
Standard gokt met Henry: wordt dit drama of droom?

Standard lijkt op weg een meer dan degelijke kern samen te stellen. De Rouches haalden met Casper ...

355
355
Anderlecht in de knoop: drie dossiers barsten open

RSC Anderlecht is nog zeker niet klaar op de transfermarkt. Paars-Wit zoekt naar versterking en ...

924
924
Club Brugge-debuut van Reis verloopt bijzonder opvallend

Club Brugge speelde om 15u een oefenpot op het veld van Rangers FC. Het was vooral uitkijken naar ...

370
370
Salarisbom bij VRT: Vannieuwkerke én Van Gucht shockeren

Ze zijn ongetwijfeld twee van de absolute boegbeelden van de openbare omroep: Karl Vannieuwkerke en ...

509
509
Boetedoening of mediastunt? Antwerp-fan Tom Waes breekt

Het eerste halfjaar van 2025 was ongetwijfeld niet het meest gelukkig uit het leven van Tom Waes. De ...

97
97
AI rukt op: vrouwenploeg test straffe vernieuwing

In Zwitserland vindt momenteel het UEFA Women’s EURO plaats, met onder meer de Red Flames. Zij ...

11
11

Meer sportnieuws