Kompany verklapt de reden waarom hij naar Burnley trok

door
Kompany verklapt de reden waarom hij naar Burnley trok

Vincent Kompany staat voor een vuurdoop bij Burnley. Hij mag vanavond aantreden tegen Huddersfield. De coach wordt in Engeland al aanzien als de toekomstige manager van Manchester City, maar dat is niet het 'grote plan' volgens Vince the Prince.


Kompany leverde goed werk bij Anderlecht, waar hij jonge spelers duidelijk beter maakte. Onder zijn hoede werden spelers als Hannes Delcroix, Sambi Lokonga, Zeno Debast, Sergio Gomez, Joshua Zirkzee, Lukas Nmecha, Kristian Arnstad, Marco Kana en anderen duidelijk beter. RSCA zal daar later financieel nog de vruchten van plukken. Bij Burnley zal Kompany hetzelfde werk moeten doen. Jonge spelers beter maken, zodat ze op termijn geld in het laatje brengen.

ZOALS BIJ RSCA

"Ik tekende een contract voor vier tot vijf jaar en ik kende de situatie van de club. Ze waren heel transparant, wat één van de grote redenen was dat ik naar de club kwam. De situatie is herkenbaar met die ik al eerder kende (bij Anderlecht, nvdr.)", zegt hij aan The Guardian. Kompany zag dat het bestuur van Anderlecht nu al wil oogsten, ook al lijkt de club financieel en op sportief vlak nog net tekort te komen om mee strijden voor de hoofdprijs. Bij Burnley hoopt Kompany dat het bestuur wel geduldig blijft. Zij zagen dat er jaarlijks progressie werd gemaakt bij Anderlecht en Burnley, dat financieel geen gekke dingen kan doen zoals andere Engelse degradanten in het verleden wel deden, hoopt dat Kompany hen de komende jaren weer naar de Premier League kan loodsen.

Als Kompany slaagt bij Burnley, zal hij snel aan Manchester City worden gelinkt. Hij haalde er ook deze mercato drie spelers weg en de contacten zijn er nog steeds heel goed. "Ik heb alles gegeven voor City toen ik daar was, maar ik wil dat mensen hier bij Burnley er zeker van zijn dat ik deze baan op dezelfde manier ga benaderen. Er is geen groter plan dan het juiste te doen voor Burnley."

LEES OOK: Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Zal Kompany ooit coach worden van Man City?

Meest recent

Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

1
1
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

25
25
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

17
17
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

165
165
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

99
99
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

350
350
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

145
145
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

175
175
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

402
402
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

648
648
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

289
289
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

619
619
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

120
120
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

357
357
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

557
557
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

515
515
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

61
61
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

256
256
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

408
408
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

559
559
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

148
148
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

322
322
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

331
331
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

192
192

Meer sportnieuws