Kompany verklapt de reden waarom hij naar Burnley trok

door
Kompany verklapt de reden waarom hij naar Burnley trok

Vincent Kompany staat voor een vuurdoop bij Burnley. Hij mag vanavond aantreden tegen Huddersfield. De coach wordt in Engeland al aanzien als de toekomstige manager van Manchester City, maar dat is niet het 'grote plan' volgens Vince the Prince.


Kompany leverde goed werk bij Anderlecht, waar hij jonge spelers duidelijk beter maakte. Onder zijn hoede werden spelers als Hannes Delcroix, Sambi Lokonga, Zeno Debast, Sergio Gomez, Joshua Zirkzee, Lukas Nmecha, Kristian Arnstad, Marco Kana en anderen duidelijk beter. RSCA zal daar later financieel nog de vruchten van plukken. Bij Burnley zal Kompany hetzelfde werk moeten doen. Jonge spelers beter maken, zodat ze op termijn geld in het laatje brengen.

ZOALS BIJ RSCA

"Ik tekende een contract voor vier tot vijf jaar en ik kende de situatie van de club. Ze waren heel transparant, wat één van de grote redenen was dat ik naar de club kwam. De situatie is herkenbaar met die ik al eerder kende (bij Anderlecht, nvdr.)", zegt hij aan The Guardian. Kompany zag dat het bestuur van Anderlecht nu al wil oogsten, ook al lijkt de club financieel en op sportief vlak nog net tekort te komen om mee strijden voor de hoofdprijs. Bij Burnley hoopt Kompany dat het bestuur wel geduldig blijft. Zij zagen dat er jaarlijks progressie werd gemaakt bij Anderlecht en Burnley, dat financieel geen gekke dingen kan doen zoals andere Engelse degradanten in het verleden wel deden, hoopt dat Kompany hen de komende jaren weer naar de Premier League kan loodsen.

Als Kompany slaagt bij Burnley, zal hij snel aan Manchester City worden gelinkt. Hij haalde er ook deze mercato drie spelers weg en de contacten zijn er nog steeds heel goed. "Ik heb alles gegeven voor City toen ik daar was, maar ik wil dat mensen hier bij Burnley er zeker van zijn dat ik deze baan op dezelfde manier ga benaderen. Er is geen groter plan dan het juiste te doen voor Burnley."

LEES OOK: 'Anderlecht gaat pittige transferstrijd aan met Napoli'

Zal Kompany ooit coach worden van Man City?

Meest recent

Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

1
1
Nainggolan zéér duidelijk over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

24
24
'Anderlecht gaat pittige transferstrijd aan met Napoli'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

36
36
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

66
66
Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Club Brugge uit en thuis is een enorm verschil. Na RSC Anderlecht werd ook KV Mechelen vlot ...

80
80
Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

51
51
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

159
159
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

73
73
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

132
132
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

266
266
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

258
258
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

25
25
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

568
568
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

413
413
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

255
255
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

400
400
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

110
110
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

82
82
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

57
57
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

176
176
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

55
55
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

109
109
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

79
79
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

85
85
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

53
53

Meer sportnieuws