Kompany verklapt de reden waarom hij naar Burnley trok

318
Kompany verklapt de reden waarom hij naar Burnley trok

Vincent Kompany staat voor een vuurdoop bij Burnley. Hij mag vanavond aantreden tegen Huddersfield. De coach wordt in Engeland al aanzien als de toekomstige manager van Manchester City, maar dat is niet het 'grote plan' volgens Vince the Prince.


Kompany leverde goed werk bij Anderlecht, waar hij jonge spelers duidelijk beter maakte. Onder zijn hoede werden spelers als Hannes Delcroix, Sambi Lokonga, Zeno Debast, Sergio Gomez, Joshua Zirkzee, Lukas Nmecha, Kristian Arnstad, Marco Kana en anderen duidelijk beter. RSCA zal daar later financieel nog de vruchten van plukken. Bij Burnley zal Kompany hetzelfde werk moeten doen. Jonge spelers beter maken, zodat ze op termijn geld in het laatje brengen.

ZOALS BIJ RSCA

"Ik tekende een contract voor vier tot vijf jaar en ik kende de situatie van de club. Ze waren heel transparant, wat één van de grote redenen was dat ik naar de club kwam. De situatie is herkenbaar met die ik al eerder kende (bij Anderlecht, nvdr.)", zegt hij aan The Guardian. Kompany zag dat het bestuur van Anderlecht nu al wil oogsten, ook al lijkt de club financieel en op sportief vlak nog net tekort te komen om mee strijden voor de hoofdprijs. Bij Burnley hoopt Kompany dat het bestuur wel geduldig blijft. Zij zagen dat er jaarlijks progressie werd gemaakt bij Anderlecht en Burnley, dat financieel geen gekke dingen kan doen zoals andere Engelse degradanten in het verleden wel deden, hoopt dat Kompany hen de komende jaren weer naar de Premier League kan loodsen.

Als Kompany slaagt bij Burnley, zal hij snel aan Manchester City worden gelinkt. Hij haalde er ook deze mercato drie spelers weg en de contacten zijn er nog steeds heel goed. "Ik heb alles gegeven voor City toen ik daar was, maar ik wil dat mensen hier bij Burnley er zeker van zijn dat ik deze baan op dezelfde manier ga benaderen. Er is geen groter plan dan het juiste te doen voor Burnley."

LEES OOK: Druk op Clement en Hayen neemt nu al toe

Zal Kompany ooit coach worden van Man City?

Meest recent

Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

16
16
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

79
79
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

166
166
Pijnlijke 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

132
132
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

104
104
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

219
219
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

94
94
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

105
105
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

40
40
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

64
64
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

85
85
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

192
192
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

22
22
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

350
350
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

129
129
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

66
66
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

313
313
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

309
309
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

36
36
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

154
154
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

236
236
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

172
172
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

194
194
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

105
105
Blunder Standard en gouden zet van Anderlecht?

Neerpede heeft RSC Anderlecht de afgelopen tien jaar gered. Sportief en financieel. De Brusselaars ...

684
684

Meer sportnieuws