Kompany verklapt de reden waarom hij naar Burnley trok

door
Kompany verklapt de reden waarom hij naar Burnley trok

Vincent Kompany staat voor een vuurdoop bij Burnley. Hij mag vanavond aantreden tegen Huddersfield. De coach wordt in Engeland al aanzien als de toekomstige manager van Manchester City, maar dat is niet het 'grote plan' volgens Vince the Prince.


Kompany leverde goed werk bij Anderlecht, waar hij jonge spelers duidelijk beter maakte. Onder zijn hoede werden spelers als Hannes Delcroix, Sambi Lokonga, Zeno Debast, Sergio Gomez, Joshua Zirkzee, Lukas Nmecha, Kristian Arnstad, Marco Kana en anderen duidelijk beter. RSCA zal daar later financieel nog de vruchten van plukken. Bij Burnley zal Kompany hetzelfde werk moeten doen. Jonge spelers beter maken, zodat ze op termijn geld in het laatje brengen.

ZOALS BIJ RSCA

"Ik tekende een contract voor vier tot vijf jaar en ik kende de situatie van de club. Ze waren heel transparant, wat één van de grote redenen was dat ik naar de club kwam. De situatie is herkenbaar met die ik al eerder kende (bij Anderlecht, nvdr.)", zegt hij aan The Guardian. Kompany zag dat het bestuur van Anderlecht nu al wil oogsten, ook al lijkt de club financieel en op sportief vlak nog net tekort te komen om mee strijden voor de hoofdprijs. Bij Burnley hoopt Kompany dat het bestuur wel geduldig blijft. Zij zagen dat er jaarlijks progressie werd gemaakt bij Anderlecht en Burnley, dat financieel geen gekke dingen kan doen zoals andere Engelse degradanten in het verleden wel deden, hoopt dat Kompany hen de komende jaren weer naar de Premier League kan loodsen.

Als Kompany slaagt bij Burnley, zal hij snel aan Manchester City worden gelinkt. Hij haalde er ook deze mercato drie spelers weg en de contacten zijn er nog steeds heel goed. "Ik heb alles gegeven voor City toen ik daar was, maar ik wil dat mensen hier bij Burnley er zeker van zijn dat ik deze baan op dezelfde manier ga benaderen. Er is geen groter plan dan het juiste te doen voor Burnley."

LEES OOK: Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Zal Kompany ooit coach worden van Man City?

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

19
19
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

149
149
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

10
10
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

207
207
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

37
37
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

87
87
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

22
22
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

44
44
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

60
60
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

47
47
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

35
35
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

76
76
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

33
33
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

67
67
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

649
649
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

224
224
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

278
278
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

78
78
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

511
511
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

19
19
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

93
93
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

109
109
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

153
153
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1185
1185

Meer sportnieuws