Kompany verklapt de reden waarom hij naar Burnley trok

318 stemmen
Kompany verklapt de reden waarom hij naar Burnley trok

Vincent Kompany staat voor een vuurdoop bij Burnley. Hij mag vanavond aantreden tegen Huddersfield. De coach wordt in Engeland al aanzien als de toekomstige manager van Manchester City, maar dat is niet het 'grote plan' volgens Vince the Prince.


Kompany leverde goed werk bij Anderlecht, waar hij jonge spelers duidelijk beter maakte. Onder zijn hoede werden spelers als Hannes Delcroix, Sambi Lokonga, Zeno Debast, Sergio Gomez, Joshua Zirkzee, Lukas Nmecha, Kristian Arnstad, Marco Kana en anderen duidelijk beter. RSCA zal daar later financieel nog de vruchten van plukken. Bij Burnley zal Kompany hetzelfde werk moeten doen. Jonge spelers beter maken, zodat ze op termijn geld in het laatje brengen.

ZOALS BIJ RSCA

"Ik tekende een contract voor vier tot vijf jaar en ik kende de situatie van de club. Ze waren heel transparant, wat één van de grote redenen was dat ik naar de club kwam. De situatie is herkenbaar met die ik al eerder kende (bij Anderlecht, nvdr.)", zegt hij aan The Guardian. Kompany zag dat het bestuur van Anderlecht nu al wil oogsten, ook al lijkt de club financieel en op sportief vlak nog net tekort te komen om mee strijden voor de hoofdprijs. Bij Burnley hoopt Kompany dat het bestuur wel geduldig blijft. Zij zagen dat er jaarlijks progressie werd gemaakt bij Anderlecht en Burnley, dat financieel geen gekke dingen kan doen zoals andere Engelse degradanten in het verleden wel deden, hoopt dat Kompany hen de komende jaren weer naar de Premier League kan loodsen.

Als Kompany slaagt bij Burnley, zal hij snel aan Manchester City worden gelinkt. Hij haalde er ook deze mercato drie spelers weg en de contacten zijn er nog steeds heel goed. "Ik heb alles gegeven voor City toen ik daar was, maar ik wil dat mensen hier bij Burnley er zeker van zijn dat ik deze baan op dezelfde manier ga benaderen. Er is geen groter plan dan het juiste te doen voor Burnley."

LEES OOK: Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Zal Kompany ooit coach worden van Man City?

Meest recent

"Absolute schande" - topanalisten fulmineren in affaire-Balogun

De beslissing van de FIFA om de rode kaart van Folarin Balogun in te trekken, heeft heel wat ...

43
43
Opstelling Duivels: Garcia grijpt in, grote naam op bank

De Rode Duivels strijden maandagnacht tegen de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van ...

127
127
Gevaarlijk spel Club Brugge: miljoenen voor probleemspits

Club Brugge zoekt een nieuwe spits en kijkt daarbij naar een naam die meteen vragen oproept. De ...

161
161
'Gevolgen na België-Senegal: Vanaken krijgt flinke tik'

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

374
374
Voetbalwereld verbolgen: schokkende details in soap-Balogun

Nog voor het eerste fluitsignaal heeft weerklonken, heeft de 1/8ste finale tussen Verenigde Staten ...

426
426
Puur spektakel! Engeland wipt Mexico na waanzinnige clash

Engeland heeft zich als vierde land geplaatst voor de kwartfinales van het WK 2026. Het moest ...

95
95
Wat een stunt! Onvermijdelijke Haaland velt Brazilië

Na Duitsland en Nederland is er zondagavond opnieuw een topland gesneuveld op het WK. Ook voor ...

103
103
Zéér misplaatste reactie Pochettino op Balogun-gate

De hele wereld zal dinsdag om 2u met argusogen kijken naar de wedstrijd tussen de Rode Duivels en de ...

502
502
Garcia geeft hint over opstelling: "3 twijfelgevallen"

De Rode Duivels hebben nog een dag om zich klaar te stomen voor hun achtste finale op het WK, waarin ...

119
119
'Strasbourg stelt waanzinnige eis voor Moreira'

Hij moest op dit WK lange tijd geduld oefenen, maar met een sterke invalbeurt tegen Senegal bewees ...

78
78
Ook Garcia schiet met scherp na beslissing van FIFA

Hét nieuws van de dag op het WK was een mokerslag voor de Rode Duivels. Zij moeten voor hun ...

178
178
Bom barst bij Antwerp: fans halen keihard uit

Het is een woelige week geweest voor Antwerp. Er stonden grote vraagtekens achter de toekomst van de ...

356
356
Verbijstering na ongezien Balogun-nieuws, KBVB haalt uit

Dinsdagochtend om 2u nemen de Rode Duivels in hun achtste finale op het WK op tegen gastland ...

424
424
'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

31
31
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

135
135
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

106
106
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

580
580
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

691
691
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

91
91
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

676
676
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

330
330
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

136
136
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

1092
1092
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

1006
1006
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

173
173

Meer sportnieuws