'Snel witte rook over vertrek Ito bij Genk'

door
'Snel witte rook over vertrek Ito bij Genk'

Bij KRC Genk waren ze deze zomer voorbereid op een nieuwe start, waarbij ze afscheid zouden nemen van een aantal sterkhouders van de voorbije jaren. De Limburgers anticipeerden op transfers van spelers als Theo Bongonda, Jhon Lucumi en Paul Onuachu, maar tot dusver zijn het echter onverwachte smaakmakers die de deur uitlopen. Na Kristian Thorstvedt (Sassuolo) staat nu ook Junya Ito op vertrekken.


Aan een transfer van de Japanse flankaanvaller hadden ze in de Cegeka Arena niet meteen gedacht, maar de afkoopsom van 10 miljoen euro in diens contract doet hen de das om. Stade Reims bleek de voorbije dagen immers bereid om dat bedrag op tafel te leggen, ondanks dat het toch een flinke investering is in een 29-jarige. Genk deed nog een ultieme poging om Ito een nieuw contract zonder clausule voor te schotelen, maar die faalde.

En dus is Ito op weg om zijn transfer naar Frankrijk af te ronden en dat zal snel gebeuren. Volgens Het Nieuwsblad neemt hij vrijdag al afscheid van zijn ploegmaats, waarna hij richting Reims trekt om zijn medische en fysieke testen af te leggen. Eens die in orde zijn, kunnen de handtekeningen gezet worden. Ito zal er dus niet meer bij zijn wanneer Genk zondag Standard op bezoek krijgt.

SENSATIE
Ito streek in januari 2019 neer in Genk, dat hem eerst anderhalf jaar lang huurde van Kashiwa Reysol. De Japanner groeide toch enigszins onverwacht uit tot één van de sensaties van de ploeg en het was dan ook een no-brainer voor Genk om zijn aankoopoptie te lichten. Na 3,5 jaar moeten ze hem echter uitzwaaien. Ito neemt afscheid van Genk met 29 goals en 49 assists in 144 wedstrijden en een titel, een beker en een Supercup op zijn palmares.

LEES OOK: "Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

Kan Genk zijn vertrek opvangen?

Meest recent

Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

4
4
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

5
5
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

44
44
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

13
13
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

39
39
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

318
318
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

136
136
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

174
174
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

43
43
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

309
309
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

17
17
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

76
76
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

83
83
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

108
108
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

986
986
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

169
169
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

51
51
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

37
37
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

93
93
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

452
452
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

50
50
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

223
223
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

79
79
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

75
75
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

355
355

Meer sportnieuws