'Snel witte rook over vertrek Ito bij Genk'

door
'Snel witte rook over vertrek Ito bij Genk'

Bij KRC Genk waren ze deze zomer voorbereid op een nieuwe start, waarbij ze afscheid zouden nemen van een aantal sterkhouders van de voorbije jaren. De Limburgers anticipeerden op transfers van spelers als Theo Bongonda, Jhon Lucumi en Paul Onuachu, maar tot dusver zijn het echter onverwachte smaakmakers die de deur uitlopen. Na Kristian Thorstvedt (Sassuolo) staat nu ook Junya Ito op vertrekken.


Aan een transfer van de Japanse flankaanvaller hadden ze in de Cegeka Arena niet meteen gedacht, maar de afkoopsom van 10 miljoen euro in diens contract doet hen de das om. Stade Reims bleek de voorbije dagen immers bereid om dat bedrag op tafel te leggen, ondanks dat het toch een flinke investering is in een 29-jarige. Genk deed nog een ultieme poging om Ito een nieuw contract zonder clausule voor te schotelen, maar die faalde.

En dus is Ito op weg om zijn transfer naar Frankrijk af te ronden en dat zal snel gebeuren. Volgens Het Nieuwsblad neemt hij vrijdag al afscheid van zijn ploegmaats, waarna hij richting Reims trekt om zijn medische en fysieke testen af te leggen. Eens die in orde zijn, kunnen de handtekeningen gezet worden. Ito zal er dus niet meer bij zijn wanneer Genk zondag Standard op bezoek krijgt.

SENSATIE
Ito streek in januari 2019 neer in Genk, dat hem eerst anderhalf jaar lang huurde van Kashiwa Reysol. De Japanner groeide toch enigszins onverwacht uit tot één van de sensaties van de ploeg en het was dan ook een no-brainer voor Genk om zijn aankoopoptie te lichten. Na 3,5 jaar moeten ze hem echter uitzwaaien. Ito neemt afscheid van Genk met 29 goals en 49 assists in 144 wedstrijden en een titel, een beker en een Supercup op zijn palmares.

LEES OOK: 'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Kan Genk zijn vertrek opvangen?

Meest recent

Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

6
6
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

27
27
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

53
53
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

134
134
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

126
126
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

56
56
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

44
44
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

54
54
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

36
36
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

432
432
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

247
247
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

148
148
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

374
374
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

43
43
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

394
394
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

205
205
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

183
183
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

321
321
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

200
200
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

502
502
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

145
145
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

47
47
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

259
259
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

476
476
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

52
52

Meer sportnieuws