'Snel witte rook over vertrek Ito bij Genk'

door
'Snel witte rook over vertrek Ito bij Genk'

Bij KRC Genk waren ze deze zomer voorbereid op een nieuwe start, waarbij ze afscheid zouden nemen van een aantal sterkhouders van de voorbije jaren. De Limburgers anticipeerden op transfers van spelers als Theo Bongonda, Jhon Lucumi en Paul Onuachu, maar tot dusver zijn het echter onverwachte smaakmakers die de deur uitlopen. Na Kristian Thorstvedt (Sassuolo) staat nu ook Junya Ito op vertrekken.


Aan een transfer van de Japanse flankaanvaller hadden ze in de Cegeka Arena niet meteen gedacht, maar de afkoopsom van 10 miljoen euro in diens contract doet hen de das om. Stade Reims bleek de voorbije dagen immers bereid om dat bedrag op tafel te leggen, ondanks dat het toch een flinke investering is in een 29-jarige. Genk deed nog een ultieme poging om Ito een nieuw contract zonder clausule voor te schotelen, maar die faalde.

En dus is Ito op weg om zijn transfer naar Frankrijk af te ronden en dat zal snel gebeuren. Volgens Het Nieuwsblad neemt hij vrijdag al afscheid van zijn ploegmaats, waarna hij richting Reims trekt om zijn medische en fysieke testen af te leggen. Eens die in orde zijn, kunnen de handtekeningen gezet worden. Ito zal er dus niet meer bij zijn wanneer Genk zondag Standard op bezoek krijgt.

SENSATIE
Ito streek in januari 2019 neer in Genk, dat hem eerst anderhalf jaar lang huurde van Kashiwa Reysol. De Japanner groeide toch enigszins onverwacht uit tot één van de sensaties van de ploeg en het was dan ook een no-brainer voor Genk om zijn aankoopoptie te lichten. Na 3,5 jaar moeten ze hem echter uitzwaaien. Ito neemt afscheid van Genk met 29 goals en 49 assists in 144 wedstrijden en een titel, een beker en een Supercup op zijn palmares.

LEES OOK: 'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

Kan Genk zijn vertrek opvangen?

Meest recent

Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

30
30
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

59
59
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

44
44
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

43
43
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

264
264
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

77
77
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

98
98
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

206
206
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

193
193
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

184
184
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

174
174
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

63
63
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

94
94
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

151
151
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

121
121
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

525
525
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

323
323
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

74
74
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

144
144
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

368
368
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

479
479
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

144
144
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

148
148
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

213
213

Meer sportnieuws