'Snel witte rook over vertrek Ito bij Genk'

door
'Snel witte rook over vertrek Ito bij Genk'

Bij KRC Genk waren ze deze zomer voorbereid op een nieuwe start, waarbij ze afscheid zouden nemen van een aantal sterkhouders van de voorbije jaren. De Limburgers anticipeerden op transfers van spelers als Theo Bongonda, Jhon Lucumi en Paul Onuachu, maar tot dusver zijn het echter onverwachte smaakmakers die de deur uitlopen. Na Kristian Thorstvedt (Sassuolo) staat nu ook Junya Ito op vertrekken.


Aan een transfer van de Japanse flankaanvaller hadden ze in de Cegeka Arena niet meteen gedacht, maar de afkoopsom van 10 miljoen euro in diens contract doet hen de das om. Stade Reims bleek de voorbije dagen immers bereid om dat bedrag op tafel te leggen, ondanks dat het toch een flinke investering is in een 29-jarige. Genk deed nog een ultieme poging om Ito een nieuw contract zonder clausule voor te schotelen, maar die faalde.

En dus is Ito op weg om zijn transfer naar Frankrijk af te ronden en dat zal snel gebeuren. Volgens Het Nieuwsblad neemt hij vrijdag al afscheid van zijn ploegmaats, waarna hij richting Reims trekt om zijn medische en fysieke testen af te leggen. Eens die in orde zijn, kunnen de handtekeningen gezet worden. Ito zal er dus niet meer bij zijn wanneer Genk zondag Standard op bezoek krijgt.

SENSATIE
Ito streek in januari 2019 neer in Genk, dat hem eerst anderhalf jaar lang huurde van Kashiwa Reysol. De Japanner groeide toch enigszins onverwacht uit tot één van de sensaties van de ploeg en het was dan ook een no-brainer voor Genk om zijn aankoopoptie te lichten. Na 3,5 jaar moeten ze hem echter uitzwaaien. Ito neemt afscheid van Genk met 29 goals en 49 assists in 144 wedstrijden en een titel, een beker en een Supercup op zijn palmares.

LEES OOK: Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Kan Genk zijn vertrek opvangen?

Meest recent

TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

18
18
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

1
1
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

19
19
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

68
68
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

24
24
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

17
17
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

49
49
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

123
123
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

22
22
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

73
73
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

99
99
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

79
79
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

140
140
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

391
391
Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

107
107
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

384
384
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

309
309
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

518
518
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

251
251
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

743
743
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

595
595
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

253
253
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

27
27
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

88
88
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

92
92

Meer sportnieuws