'Snel witte rook over vertrek Ito bij Genk'

door
'Snel witte rook over vertrek Ito bij Genk'

Bij KRC Genk waren ze deze zomer voorbereid op een nieuwe start, waarbij ze afscheid zouden nemen van een aantal sterkhouders van de voorbije jaren. De Limburgers anticipeerden op transfers van spelers als Theo Bongonda, Jhon Lucumi en Paul Onuachu, maar tot dusver zijn het echter onverwachte smaakmakers die de deur uitlopen. Na Kristian Thorstvedt (Sassuolo) staat nu ook Junya Ito op vertrekken.


Aan een transfer van de Japanse flankaanvaller hadden ze in de Cegeka Arena niet meteen gedacht, maar de afkoopsom van 10 miljoen euro in diens contract doet hen de das om. Stade Reims bleek de voorbije dagen immers bereid om dat bedrag op tafel te leggen, ondanks dat het toch een flinke investering is in een 29-jarige. Genk deed nog een ultieme poging om Ito een nieuw contract zonder clausule voor te schotelen, maar die faalde.

En dus is Ito op weg om zijn transfer naar Frankrijk af te ronden en dat zal snel gebeuren. Volgens Het Nieuwsblad neemt hij vrijdag al afscheid van zijn ploegmaats, waarna hij richting Reims trekt om zijn medische en fysieke testen af te leggen. Eens die in orde zijn, kunnen de handtekeningen gezet worden. Ito zal er dus niet meer bij zijn wanneer Genk zondag Standard op bezoek krijgt.

SENSATIE
Ito streek in januari 2019 neer in Genk, dat hem eerst anderhalf jaar lang huurde van Kashiwa Reysol. De Japanner groeide toch enigszins onverwacht uit tot één van de sensaties van de ploeg en het was dan ook een no-brainer voor Genk om zijn aankoopoptie te lichten. Na 3,5 jaar moeten ze hem echter uitzwaaien. Ito neemt afscheid van Genk met 29 goals en 49 assists in 144 wedstrijden en een titel, een beker en een Supercup op zijn palmares.

LEES OOK: JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

Kan Genk zijn vertrek opvangen?

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

221
221
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

67
67
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

177
177
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

72
72
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

627
627
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

797
797
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

294
294
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

177
177
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

63
63
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

208
208
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

139
139
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

407
407
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

30
30
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

190
190
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

214
214
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

77
77
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

121
121
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

301
301
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

210
210
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

25
25
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

72
72
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

137
137
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

530
530
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

125
125
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

766
766

Meer sportnieuws