'Marseille-talent strijkt neer in Genk'

door
'Marseille-talent strijkt neer in Genk'

KRC Genk zette de voorbije jaren al grondig in op jong talent en deinsde er ook niet voor terug om dat in het buitenland te gaan zoeken. Het kan nu nog een extra troef voorleggen om die jonge spelers te overtuigen, want vanaf komend seizoen mag Jong Genk aan de bak in 1B. Ze zullen daar dus de kans krijgen om zich snel met volwassenen te meten.


In tegenstelling tot Club NXT en SL16 FC haalde Jong Genk tot dusver nog geen externe versterkingen voor het nieuwe seizoen, maar daar kan wel snel verandering in komen. Woensdag speelden de troepen van Hans Somers een oefenwedstrijd tegen MVV, waarin met 3-2 gewonnen werd. De doelpunten kwamen van Diawara, Van de Perre en Arabaci, maar Het Belang van Limburg zag dat ook een jonge tester zijn kans kreeg.

Genk heeft dezer dagen namelijk Jonathan Pitou op proef. De 17-jarige offensieve middenvelder, die ook op links uit de voeten kan, is momenteel een vrije speler nadat zijn contract bij Olympique Marseille niet verlengd werd. Nochtans kan Pitou mooie adelbrieven voorleggen. Hij is Frans jeugdinternational bij de U18 en maakte ondanks zijn piepjonge leeftijd al deel uit van de B-ploeg van de Franse traditieclub. Daarmee kwam hij vorig seizoen dertien keer uit in de Franse vierde klasse.

EUROPESE AVONDEN
Pitou mocht zelfs al een paar keer proeven van de A-ploeg van Marseille, want hij mocht in twee Europese wedstrijden op de bank plaatsnemen. In november mocht hij een groepswedstrijd in de Europa League op Galatasaray meemaken, terwijl hij daarna in april ook tot de selectie behoorde voor de terugwedstrijd in de kwartfinale van de Conference League op het veld van PAOK.

LEES OOK: Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Moet Genk hem een contract geven?

Meest recent

De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

0
0
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

87
87
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

85
85
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

228
228
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

288
288
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

409
409
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

261
261
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

195
195
Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander heeft weer vuur ...

242
242
Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

61
61
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

210
210
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

116
116
Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

261
261
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

475
475
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

309
309
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

273
273
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

238
238
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

285
285
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

342
342
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

323
323
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

130
130
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

384
384
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

94
94
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

331
331
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

129
129

Meer sportnieuws