'Marseille-talent strijkt neer in Genk'

door
'Marseille-talent strijkt neer in Genk'

KRC Genk zette de voorbije jaren al grondig in op jong talent en deinsde er ook niet voor terug om dat in het buitenland te gaan zoeken. Het kan nu nog een extra troef voorleggen om die jonge spelers te overtuigen, want vanaf komend seizoen mag Jong Genk aan de bak in 1B. Ze zullen daar dus de kans krijgen om zich snel met volwassenen te meten.


In tegenstelling tot Club NXT en SL16 FC haalde Jong Genk tot dusver nog geen externe versterkingen voor het nieuwe seizoen, maar daar kan wel snel verandering in komen. Woensdag speelden de troepen van Hans Somers een oefenwedstrijd tegen MVV, waarin met 3-2 gewonnen werd. De doelpunten kwamen van Diawara, Van de Perre en Arabaci, maar Het Belang van Limburg zag dat ook een jonge tester zijn kans kreeg.

Genk heeft dezer dagen namelijk Jonathan Pitou op proef. De 17-jarige offensieve middenvelder, die ook op links uit de voeten kan, is momenteel een vrije speler nadat zijn contract bij Olympique Marseille niet verlengd werd. Nochtans kan Pitou mooie adelbrieven voorleggen. Hij is Frans jeugdinternational bij de U18 en maakte ondanks zijn piepjonge leeftijd al deel uit van de B-ploeg van de Franse traditieclub. Daarmee kwam hij vorig seizoen dertien keer uit in de Franse vierde klasse.

EUROPESE AVONDEN
Pitou mocht zelfs al een paar keer proeven van de A-ploeg van Marseille, want hij mocht in twee Europese wedstrijden op de bank plaatsnemen. In november mocht hij een groepswedstrijd in de Europa League op Galatasaray meemaken, terwijl hij daarna in april ook tot de selectie behoorde voor de terugwedstrijd in de kwartfinale van de Conference League op het veld van PAOK.

LEES OOK: Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Moet Genk hem een contract geven?

Meest recent

Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

5
5
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

26
26
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

103
103
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

124
124
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

143
143
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

34
34
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

107
107
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

74
74
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

102
102
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

62
62
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

50
50
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

113
113
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

49
49
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

104
104
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

58
58
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

214
214
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

473
473
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

67
67
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

263
263
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

42
42
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

67
67
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

119
119
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

108
108
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

722
722
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

298
298

Meer sportnieuws