'Marseille-talent strijkt neer in Genk'

door
'Marseille-talent strijkt neer in Genk'

KRC Genk zette de voorbije jaren al grondig in op jong talent en deinsde er ook niet voor terug om dat in het buitenland te gaan zoeken. Het kan nu nog een extra troef voorleggen om die jonge spelers te overtuigen, want vanaf komend seizoen mag Jong Genk aan de bak in 1B. Ze zullen daar dus de kans krijgen om zich snel met volwassenen te meten.


In tegenstelling tot Club NXT en SL16 FC haalde Jong Genk tot dusver nog geen externe versterkingen voor het nieuwe seizoen, maar daar kan wel snel verandering in komen. Woensdag speelden de troepen van Hans Somers een oefenwedstrijd tegen MVV, waarin met 3-2 gewonnen werd. De doelpunten kwamen van Diawara, Van de Perre en Arabaci, maar Het Belang van Limburg zag dat ook een jonge tester zijn kans kreeg.

Genk heeft dezer dagen namelijk Jonathan Pitou op proef. De 17-jarige offensieve middenvelder, die ook op links uit de voeten kan, is momenteel een vrije speler nadat zijn contract bij Olympique Marseille niet verlengd werd. Nochtans kan Pitou mooie adelbrieven voorleggen. Hij is Frans jeugdinternational bij de U18 en maakte ondanks zijn piepjonge leeftijd al deel uit van de B-ploeg van de Franse traditieclub. Daarmee kwam hij vorig seizoen dertien keer uit in de Franse vierde klasse.

EUROPESE AVONDEN
Pitou mocht zelfs al een paar keer proeven van de A-ploeg van Marseille, want hij mocht in twee Europese wedstrijden op de bank plaatsnemen. In november mocht hij een groepswedstrijd in de Europa League op Galatasaray meemaken, terwijl hij daarna in april ook tot de selectie behoorde voor de terugwedstrijd in de kwartfinale van de Conference League op het veld van PAOK.

LEES OOK: Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

Moet Genk hem een contract geven?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

18
18
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

70
70
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

24
24
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

72
72
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

137
137
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

129
129
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

107
107
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

155
155
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

286
286
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

18
18
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

446
446
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

738
738
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

160
160
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

24
24
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

110
110
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

98
98
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

124
124
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

501
501
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

304
304
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

148
148
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

123
123
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

460
460
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

670
670
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

337
337
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

152
152

Meer sportnieuws