'Marseille-talent strijkt neer in Genk'

293
'Marseille-talent strijkt neer in Genk'

KRC Genk zette de voorbije jaren al grondig in op jong talent en deinsde er ook niet voor terug om dat in het buitenland te gaan zoeken. Het kan nu nog een extra troef voorleggen om die jonge spelers te overtuigen, want vanaf komend seizoen mag Jong Genk aan de bak in 1B. Ze zullen daar dus de kans krijgen om zich snel met volwassenen te meten.


In tegenstelling tot Club NXT en SL16 FC haalde Jong Genk tot dusver nog geen externe versterkingen voor het nieuwe seizoen, maar daar kan wel snel verandering in komen. Woensdag speelden de troepen van Hans Somers een oefenwedstrijd tegen MVV, waarin met 3-2 gewonnen werd. De doelpunten kwamen van Diawara, Van de Perre en Arabaci, maar Het Belang van Limburg zag dat ook een jonge tester zijn kans kreeg.

Genk heeft dezer dagen namelijk Jonathan Pitou op proef. De 17-jarige offensieve middenvelder, die ook op links uit de voeten kan, is momenteel een vrije speler nadat zijn contract bij Olympique Marseille niet verlengd werd. Nochtans kan Pitou mooie adelbrieven voorleggen. Hij is Frans jeugdinternational bij de U18 en maakte ondanks zijn piepjonge leeftijd al deel uit van de B-ploeg van de Franse traditieclub. Daarmee kwam hij vorig seizoen dertien keer uit in de Franse vierde klasse.

EUROPESE AVONDEN
Pitou mocht zelfs al een paar keer proeven van de A-ploeg van Marseille, want hij mocht in twee Europese wedstrijden op de bank plaatsnemen. In november mocht hij een groepswedstrijd in de Europa League op Galatasaray meemaken, terwijl hij daarna in april ook tot de selectie behoorde voor de terugwedstrijd in de kwartfinale van de Conference League op het veld van PAOK.

LEES OOK: 'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

Moet Genk hem een contract geven?

Meest recent

Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

24
24
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

34
34
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

157
157
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

85
85
‘Van Bommel schokt België met harde De Bruyne-ingreep’

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

65
65
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

64
64
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

192
192
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

116
116
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

230
230
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

173
173
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

154
154
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

147
147
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

112
112
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

205
205
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

264
264
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

92
92
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

127
127
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

102
102
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

128
128
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

20
20
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

26
26
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

89
89
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

243
243
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

133
133
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

117
117

Meer sportnieuws