'Nieuw signaal: Genk verliest Ito'

door
'Nieuw signaal: Genk verliest Ito'

KRC Genk lijkt dit seizoen aan een nieuw hoofdstuk te beginnen na een teleurstellend jaar. Met Wouter Vrancken kwam een nieuwe trainer en die zal ook een nieuwe ploeg moeten bouwen. De Genkse mercato kwam immers maar traag op gang, maar nu lijken toch de nodige sterkhouders de club te gaan verlaten.


Kristian Thorstvedt tekende eerder al bij Sassuolo, Theo Bongonda traint al de hele zomer apart in afwachting van een transfer en ook voor Jhon Lucumi lijkt de interesse stilaan los te komen. De volgende vertrekker lijkt echter Junya Ito te gaan worden. De 29-jarige winger was nochtans niet één van de smaakmakers van wie Genk verwachtte dat hij zou vertrekken.

De voorbije dagen werd echter duidelijk dat Stade Reims de pijlsnelle Japanner graag naar Frankrijk wil lokken en dat ze bereid zijn daarvoor zijn afkoopsom van 10 miljoen euro te betalen. Genk staat dus voor het blok en de beslissing ligt volledig in handen van Ito. Die lijkt donderdag alvast een stevige indicatie over zijn keuze te geven, want Het Laatste Nieuws weet dat hij niet meer met de groep traint.

TRANSFER NADERT
In plaats daarvan werkt Ito apart en dat lijkt erop te wijzen dat een transfer eraan zit te komen. Voor Genk zou het een groot verlies zijn en zou het de nood aan een extra flankaanvaller stilaan zeer groot maken. Zondag in Brugge viel immers Luca Oyen uit met een knieblessure die hem maanden aan de kant zal houden. Daardoor zou Vrancken enkel nog John Paintsil en piepkuikens Kelvin John en Bilal El Khannouss overhouden.

LEES OOK: Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Is Reims een stap vooruit ten opzichte van Genk?

Meest recent

Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

0
0
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

63
63
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

22
22
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

11
11
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

395
395
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

47
47
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

88
88
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

438
438
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

243
243
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

181
181
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

497
497
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

325
325
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

320
320
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

72
72
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

709
709
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

236
236
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

122
122
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

19
19
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

35
35
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

425
425
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

205
205
Plots derde Belgische trainerskandidaat bij KRC Genk?

KRC Genk is volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Er doen al heel wat namen de ...

667
667
OH Leuven neemt rigoureuze financiële beslissing

OH Leuven is al jaren een club die verwachtingen niet inlost. Er is heel veel potentieel aanwezig, ...

89
89
Olivier Deschacht breekt na breuk met Annelien: 'Pure chaos'

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

128
128
Anderlecht kampioen? 'Dubbeltransfer voor landstitel'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

397
397

Meer sportnieuws