'Nieuw signaal: Genk verliest Ito'

door
'Nieuw signaal: Genk verliest Ito'

KRC Genk lijkt dit seizoen aan een nieuw hoofdstuk te beginnen na een teleurstellend jaar. Met Wouter Vrancken kwam een nieuwe trainer en die zal ook een nieuwe ploeg moeten bouwen. De Genkse mercato kwam immers maar traag op gang, maar nu lijken toch de nodige sterkhouders de club te gaan verlaten.


Kristian Thorstvedt tekende eerder al bij Sassuolo, Theo Bongonda traint al de hele zomer apart in afwachting van een transfer en ook voor Jhon Lucumi lijkt de interesse stilaan los te komen. De volgende vertrekker lijkt echter Junya Ito te gaan worden. De 29-jarige winger was nochtans niet één van de smaakmakers van wie Genk verwachtte dat hij zou vertrekken.

De voorbije dagen werd echter duidelijk dat Stade Reims de pijlsnelle Japanner graag naar Frankrijk wil lokken en dat ze bereid zijn daarvoor zijn afkoopsom van 10 miljoen euro te betalen. Genk staat dus voor het blok en de beslissing ligt volledig in handen van Ito. Die lijkt donderdag alvast een stevige indicatie over zijn keuze te geven, want Het Laatste Nieuws weet dat hij niet meer met de groep traint.

TRANSFER NADERT
In plaats daarvan werkt Ito apart en dat lijkt erop te wijzen dat een transfer eraan zit te komen. Voor Genk zou het een groot verlies zijn en zou het de nood aan een extra flankaanvaller stilaan zeer groot maken. Zondag in Brugge viel immers Luca Oyen uit met een knieblessure die hem maanden aan de kant zal houden. Daardoor zou Vrancken enkel nog John Paintsil en piepkuikens Kelvin John en Bilal El Khannouss overhouden.

LEES OOK: 'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

Is Reims een stap vooruit ten opzichte van Genk?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

40
40
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

13
13
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

22
22
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

157
157
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

268
268
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

248
248
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

363
363
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

604
604
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

664
664
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

435
435
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1144
1144
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

705
705
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

438
438
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1077
1077
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

128
128
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

219
219
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

150
150
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

236
236
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

658
658
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

439
439
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

901
901
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1466
1466

Meer sportnieuws