'Ito neemt beslissing over vertrek bij Genk'

door
'Ito neemt beslissing over vertrek bij Genk'

KRC Genk voert een heuse schoonmaak door in de spelerskern, maar Junya Ito wil men graag houden. De Japanner geniet echter concrete interesse van Stade Reims. De kans wordt steeds groter dat Ito de Limburgers gaat verlaten.


Stade Reims drukt door voor Ito, die een opstapclausule in zijn contract heeft staan. De Franse club kan de speler makkelijk weghalen uit Limburg, mits het betalen van een bedrag van iets meer dan 10 miljoen euro. De Fransen zijn bereid om dergelijke inspanning te doen en volgens Het Laatste Nieuws is de kans groot dat Ito akkoord gaat met een transfer. De krant baseert zich op geluiden uit de omgeving van de rechterflankaanvaller.

NU OF NOOIT

Ito is 29 jaar en het is een beetje nu of nooit om de stap naar een grotere competitie te zetten. De spurtbom is al jaren één van de absolute uitblinkers op de Belgische velden en het is al opmerkelijk dat Genk hem zo lang aan boord kon houden. Ito kan immers geweldige statistieken aan de dag leggen sinds hij in Genk neerstreek.

De speler, veruit één van de allerbeste aankopen ooit van Racing Genk, speelde tot op heden 144 partijen voor Racing Genk. Daarin wist hij 29 keer te scoren en 49 assists uit te delen. Als flankaanvaller was Ito goed voor een beslissende actie om de 147,87 minuten, wat zeer goede cijfers zijn. Bij Racing Genk hopen ze Ito te overtuigen om te blijven, maar de kans lijkt steeds groter te worden dat hij de Cegeka Arena zal gaan verlaten.

LEES OOK: Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Een groot verlies voor Genk?

Meest recent

'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

9
9
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

96
96
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

76
76
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

83
83
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

89
89
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

102
102
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

96
96
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

70
70
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

225
225
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

358
358
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

152
152
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

192
192
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

256
256
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

448
448
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

271
271
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

88
88
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

807
807
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

234
234
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

268
268
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

240
240
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

109
109
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

70
70
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

571
571
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

261
261

Meer sportnieuws