'Plan-A: Hazard krijgt uitstekend nieuws bij Real'

372 stemmen
'Plan-A: Hazard krijgt uitstekend nieuws bij Real'

Binnen exact twee weken trekt ook Real Madrid zijn nieuwe seizoen op gang met de Europese Supercup tegen Eintracht Frankfurt. Die wedstrijd bereidt de Champions League-winnaar momenteel voor op Amerikaanse bodem. En daar laat Eden Hazard op een positieve manier van zich spreken.


Afgelopen weekend startte onze landgenoot in de basis tijdens de oefenmatch tegen FC Barcelona (1-0-nederlaag), maar kon hij niet bepaald overtuigen. Dinsdagnacht tegen Club America (2-2) kreeg Hazard dan weer een volledige tweede helft. En dit keer was hij wél op de afspraak. De Rode Duivel toonde zich gretig, pakte uit met enkele snedige acties, combineerde vrij vlot mee en bekroonde zijn optreden met een strafschopdoelpunt. Zijn eerste goal in 188 dagen namens Real Madrid.

Opmerkelijk: in beide oefenduels werd Hazard uitgespeeld in een centrale rol, als 'valse 9' ter vervanging van Karim Benzema. En hij lijkt steeds meer te groeien op deze positie. Dat zag ook zijn coach Carlo Ancelotti. "Eden is een uitstekende speler en wij hebben de beste Hazard nodig. In vergelijking met de partij tegen Barcelona leverde hij vandaag ook een betere wedstrijd af", vertelde de Italiaanse trainer na de match tegen de Mexicanen.

PLAN-A
Volgens Marca maakt Hazard dan ook deel van uit van Ancelotti's plannen voor volgend seizoen. Meer nog: de Belg zou zelfs het plan-A worden achter Benzema. Uiteraard is de Fransman een veel grotere killer voor doel en heeft hij veel meer duelkracht. Maar Benzema laat zich ook vaak uitzakken om de aanvallen mee op te bouwen en ruimte te creëren voor onder meer Vinicius Junior. Wat dat betreft zou Ancelotti (voorlopig) geen betere optie dan Hazard zien in zijn kern.

Bovendien moet de 31-jarige op deze positie veel minder defensieve arbeid opknappen en dus wordt hij veel minder fysiek belast, wat gezien zijn recente blessuregeschiedenis allerminst een slechte zaak is. Uiteraard moet Hazard zijn prestatie van dinsdagnacht nog bevestigen, niet in het minst tijdens officiële matchen. Maar Real is voorlopig niet van plan om een extra spits te gaan halen en is zelfs bereid om Mariano Diaz en Borja Mayoral nog te laten vertrekken. Hazard heeft dus wel degelijk een toekomst in de Spaanse hoofdstad. Aan hem om die laatste kans te grijpen, maar de eerste voortekenen zijn alvast gunstig.

LEES OOK: Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

🚀

Hazard gaat dit seizoen zijn beste vorm weer vinden ...

Meest recent

'Vandenhaute & Alderweireld willen Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

5
5
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

65
65
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

156
156
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

52
52
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

58
58
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

36
36
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

115
115
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

63
63
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

47
47
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

287
287
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

174
174
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

196
196
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

385
385
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

98
98
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

229
229
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

76
76
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

409
409
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

191
191
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

177
177
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

75
75
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

301
301
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

297
297
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

102
102
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

353
353
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

1093
1093

Meer sportnieuws