'Plan-A: Hazard krijgt uitstekend nieuws bij Real'

door
'Plan-A: Hazard krijgt uitstekend nieuws bij Real'

Binnen exact twee weken trekt ook Real Madrid zijn nieuwe seizoen op gang met de Europese Supercup tegen Eintracht Frankfurt. Die wedstrijd bereidt de Champions League-winnaar momenteel voor op Amerikaanse bodem. En daar laat Eden Hazard op een positieve manier van zich spreken.


Afgelopen weekend startte onze landgenoot in de basis tijdens de oefenmatch tegen FC Barcelona (1-0-nederlaag), maar kon hij niet bepaald overtuigen. Dinsdagnacht tegen Club America (2-2) kreeg Hazard dan weer een volledige tweede helft. En dit keer was hij wél op de afspraak. De Rode Duivel toonde zich gretig, pakte uit met enkele snedige acties, combineerde vrij vlot mee en bekroonde zijn optreden met een strafschopdoelpunt. Zijn eerste goal in 188 dagen namens Real Madrid.

Opmerkelijk: in beide oefenduels werd Hazard uitgespeeld in een centrale rol, als 'valse 9' ter vervanging van Karim Benzema. En hij lijkt steeds meer te groeien op deze positie. Dat zag ook zijn coach Carlo Ancelotti. "Eden is een uitstekende speler en wij hebben de beste Hazard nodig. In vergelijking met de partij tegen Barcelona leverde hij vandaag ook een betere wedstrijd af", vertelde de Italiaanse trainer na de match tegen de Mexicanen.

PLAN-A
Volgens Marca maakt Hazard dan ook deel van uit van Ancelotti's plannen voor volgend seizoen. Meer nog: de Belg zou zelfs het plan-A worden achter Benzema. Uiteraard is de Fransman een veel grotere killer voor doel en heeft hij veel meer duelkracht. Maar Benzema laat zich ook vaak uitzakken om de aanvallen mee op te bouwen en ruimte te creëren voor onder meer Vinicius Junior. Wat dat betreft zou Ancelotti (voorlopig) geen betere optie dan Hazard zien in zijn kern.

Bovendien moet de 31-jarige op deze positie veel minder defensieve arbeid opknappen en dus wordt hij veel minder fysiek belast, wat gezien zijn recente blessuregeschiedenis allerminst een slechte zaak is. Uiteraard moet Hazard zijn prestatie van dinsdagnacht nog bevestigen, niet in het minst tijdens officiële matchen. Maar Real is voorlopig niet van plan om een extra spits te gaan halen en is zelfs bereid om Mariano Diaz en Borja Mayoral nog te laten vertrekken. Hazard heeft dus wel degelijk een toekomst in de Spaanse hoofdstad. Aan hem om die laatste kans te grijpen, maar de eerste voortekenen zijn alvast gunstig.

LEES OOK: Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Hazard gaat dit seizoen zijn beste vorm weer vinden ...

Meest recent

Done deal: Anderlecht kondigt eerste wintertransfer aan

Terwijl de spelers van RSC Anderlecht momenteel de tweede seizoenshelft voorbereiden op Spaanse ...

3
3
'Real flikt het weer: wereldster transfervrij naar Madrid'

Real Madrid wist de voorbije jaren heel wat topspelers op transfervrije basis binnen te halen. En ...

22
22
'De Mil weet genoeg: vijftal moet weg bij AA Gent'

Bij KAA Gent is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Rik De Mil en zijn ...

83
83
Vermant nu al zeker: "Als híj́ de Gouden Schoen niet wint ..."

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hoewel hij in het voorbije kalenderjaar voor ...

130
130
Luke Littler met verstomming geslagen door Rode Duivel

In Alexandra Palace kwam zaterdagavond een einde aan een spetterend WK Darts. De winnaar konden de ...

87
87
'Masterplan Anderlecht: ruwe diamant wordt klaargestoomd'

Bij RSC Anderlecht loopt er nog héél veel talent rond op Neerpede. De Brusselaars ...

145
145
'Premier League zet Club Brugge op jackpot'

Club Brugge verkocht de afgelopen jaren zeer goed. Eén van die spelers doet het nu zeer goed ...

269
269
'Bologna speurt rond en komt uit bij Belgische topclub'

Bij Bologna hebben ze altijd de Belgische spelersmarkt goed in de gaten gehouden. De Italiaanse club ...

52
52
Hommeles bij Manchester United: Amorim zorgt voor onrust

Zijn de dagen van Ruben Amorim als manager van Manchester United geteld? Het begint er steeds meer ...

61
61
'Como wil Union SG beroven van smaakmaker'

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

54
54
'Club Brugge ontploft: schokkende transfer met FC Barcelona'

Er wordt gesproken met zijn entourage en Barça zou al een sportief plan klaar hebben: ...

356
356
Hasi krijgt meteen twee enorme opstekers bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard na een povere zomermercato veel werk. Hij staat toch voor ...

260
260
Gouden Schoen-race terug open: Vanaken spreekt zich uit

Komende zondag is het zover, dan wordt bekend gemaakt wie de Gouden Schoen 2025 heeft gewonnen. Hans ...

272
272
'Zware klap voor Hayen: steunpilaar naar uitgang'

Nicky Hayen werd vlak voor de interland-break aangesteld als de man die het seizoen van KRC Genk ...

364
364
'Overuren Renard: drie vertrekkers voor twee topaanwinsten'

Bij RSC Anderlecht is de voorbereiding op de tweede seizoenshelft inmiddels al begonnen. Afgelopen ...

493
493
Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

203
203
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

44
44
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

213
213
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

607
607
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

217
217
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

221
221
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

74
74
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

199
199
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

260
260
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

702
702

Meer sportnieuws