'Plan-A: Hazard krijgt uitstekend nieuws bij Real'

door
'Plan-A: Hazard krijgt uitstekend nieuws bij Real'

Binnen exact twee weken trekt ook Real Madrid zijn nieuwe seizoen op gang met de Europese Supercup tegen Eintracht Frankfurt. Die wedstrijd bereidt de Champions League-winnaar momenteel voor op Amerikaanse bodem. En daar laat Eden Hazard op een positieve manier van zich spreken.


Afgelopen weekend startte onze landgenoot in de basis tijdens de oefenmatch tegen FC Barcelona (1-0-nederlaag), maar kon hij niet bepaald overtuigen. Dinsdagnacht tegen Club America (2-2) kreeg Hazard dan weer een volledige tweede helft. En dit keer was hij wél op de afspraak. De Rode Duivel toonde zich gretig, pakte uit met enkele snedige acties, combineerde vrij vlot mee en bekroonde zijn optreden met een strafschopdoelpunt. Zijn eerste goal in 188 dagen namens Real Madrid.

Opmerkelijk: in beide oefenduels werd Hazard uitgespeeld in een centrale rol, als 'valse 9' ter vervanging van Karim Benzema. En hij lijkt steeds meer te groeien op deze positie. Dat zag ook zijn coach Carlo Ancelotti. "Eden is een uitstekende speler en wij hebben de beste Hazard nodig. In vergelijking met de partij tegen Barcelona leverde hij vandaag ook een betere wedstrijd af", vertelde de Italiaanse trainer na de match tegen de Mexicanen.

PLAN-A
Volgens Marca maakt Hazard dan ook deel van uit van Ancelotti's plannen voor volgend seizoen. Meer nog: de Belg zou zelfs het plan-A worden achter Benzema. Uiteraard is de Fransman een veel grotere killer voor doel en heeft hij veel meer duelkracht. Maar Benzema laat zich ook vaak uitzakken om de aanvallen mee op te bouwen en ruimte te creëren voor onder meer Vinicius Junior. Wat dat betreft zou Ancelotti (voorlopig) geen betere optie dan Hazard zien in zijn kern.

Bovendien moet de 31-jarige op deze positie veel minder defensieve arbeid opknappen en dus wordt hij veel minder fysiek belast, wat gezien zijn recente blessuregeschiedenis allerminst een slechte zaak is. Uiteraard moet Hazard zijn prestatie van dinsdagnacht nog bevestigen, niet in het minst tijdens officiële matchen. Maar Real is voorlopig niet van plan om een extra spits te gaan halen en is zelfs bereid om Mariano Diaz en Borja Mayoral nog te laten vertrekken. Hazard heeft dus wel degelijk een toekomst in de Spaanse hoofdstad. Aan hem om die laatste kans te grijpen, maar de eerste voortekenen zijn alvast gunstig.

LEES OOK: ‘Straffe wending: Real hakt knoop door over Alonso’

Hazard gaat dit seizoen zijn beste vorm weer vinden ...

Meest recent

Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

3
3
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

22
22
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

33
33
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

27
27
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

168
168
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

105
105
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

140
140
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

93
93
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

62
62
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

94
94
'Union tussen hoop en vrees: details over interesse bekend'

Het lijkt voor Union alweer een spannende mercato te gaan worden. In zowat elke transferperiode moet ...

37
37
'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Divock Origi zou deze winter eindelijk weer voetballer kunnen worden. De ex-Rode Duivel zat het ...

172
172
Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

AA Gent krijgt zaterdag het bezoek van Westerlo en op die wedstrijd staat er toch behoorlijk wat ...

220
220
Domper Anderlecht: verdict voor Stroeykens en Camara bekend

Deze week is de Africa Cup van start gegaan en daardoor moeten ook heel wat Belgische clubs een ...

241
241
Theate waarschuwt Rode Duivels voor WK-valkuil

Voor de Rode Duivels zal 2026 in het teken staan van het WK. In maart trekken ze al naar de ...

74
74
Meteen puzzelen voor Hayen, stormloop in Genk

Een uitgebreid kerstfeest zal er voor de spelers en clubs in de Jupiler Pro League niet inzitten, ...

457
457
Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

338
338
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

424
424
Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Cristiano Ronaldo verdient een fortuin in Saudi-Arabië en de Portugese superster heeft aldus ...

88
88
'Lionel Messi incasseert familiedrama tijdens feestdagen'

Lionel Messi en zijn familie heeft een ferme klap geïncasseerd. Volgens Argentijnse media is de ...

69
69
‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

De wintermercato staat voor de deur en dan draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Ook in ...

116
116
Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

73
73
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

196
196
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

590
590
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

125
125

Meer sportnieuws