Union heeft nog een extra spits beet

door
Union heeft nog een extra spits beet

Het wordt uitkijken naar de prestaties van Union komend seizoen, want het zal voor de verrassende vice-kampioen niet evident worden om te bevestigen na het vertrek van onder meer Felice Mazzu, Deniz Undav, Casper Nielsen en Kaoru Mitoma. De Brusselaars haalden wel al de nodige versterkingen om hen te vervangen, waarbij Simon Adingra zich vorig weekend met een knappe goal al in de kijker speelde. Desondanks leek er voorin nog wel wat bij te mogen.


Karel Geraerts blijft ook met twee spitsen spelen en koos naast Dante Vanzeir voor zomeraankoop Dennis Eckert Ayensa. Dat moest wel, want andere spitsen heeft de nieuwe coach niet in zijn kern. Meer concurrentie was dus zeker welkom, ook met het oog op de drukke weken die eraan zitten te komen met de voorrondes van de Champions League. Union heeft nu alvast één extra spits gevonden.

Ze hebben zich namelijk weten te versterken met Gustaf Nilsson, een 25-jarige Zweed. Hij komt over van de Duitse derdeklasser Wehen Wiesbaden, waar hij het voorbije anderhalf jaar aan de slag was. Eerder kwam hij ook al uit voor Falkenberg, Bröndby, Silkeborg, Vejle en Häcken. In 2018 maakte hij ook zijn debuut voor de Zweedse nationale ploeg, in een oefeninterland tegen Estland. Enkele dagen scoorde hij tegen Denemarken ook zijn eerste doelpunt, maar het zou voorlopig ook zijn laatste interland blijken.

TWEE JAAR
Bij Wiesbaden was Nilsson in de voorbije periode goed voor een stevige 21 goals en zeven assists in 50 wedstrijden. Hij moet die lijn nu zien door te trekken in het Dudenpark, waar hij een contract voor twee jaar met optie op een extra seizoen mocht tekenen.


LEES OOK: Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Zal hij een meerwaarde zijn voor Union?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

79
79
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

22
22
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

75
75
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

98
98
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

110
110
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

39
39
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

57
57
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

376
376
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

372
372
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

257
257
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

233
233
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

383
383
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

640
640
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

396
396
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

376
376
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

452
452
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

664
664
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

161
161
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

149
149
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

64
64
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

28
28
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

57
57
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

78
78
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

169
169
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

120
120
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

364
364

Meer sportnieuws