Union heeft nog een extra spits beet

door
Union heeft nog een extra spits beet

Het wordt uitkijken naar de prestaties van Union komend seizoen, want het zal voor de verrassende vice-kampioen niet evident worden om te bevestigen na het vertrek van onder meer Felice Mazzu, Deniz Undav, Casper Nielsen en Kaoru Mitoma. De Brusselaars haalden wel al de nodige versterkingen om hen te vervangen, waarbij Simon Adingra zich vorig weekend met een knappe goal al in de kijker speelde. Desondanks leek er voorin nog wel wat bij te mogen.


Karel Geraerts blijft ook met twee spitsen spelen en koos naast Dante Vanzeir voor zomeraankoop Dennis Eckert Ayensa. Dat moest wel, want andere spitsen heeft de nieuwe coach niet in zijn kern. Meer concurrentie was dus zeker welkom, ook met het oog op de drukke weken die eraan zitten te komen met de voorrondes van de Champions League. Union heeft nu alvast één extra spits gevonden.

Ze hebben zich namelijk weten te versterken met Gustaf Nilsson, een 25-jarige Zweed. Hij komt over van de Duitse derdeklasser Wehen Wiesbaden, waar hij het voorbije anderhalf jaar aan de slag was. Eerder kwam hij ook al uit voor Falkenberg, Bröndby, Silkeborg, Vejle en Häcken. In 2018 maakte hij ook zijn debuut voor de Zweedse nationale ploeg, in een oefeninterland tegen Estland. Enkele dagen scoorde hij tegen Denemarken ook zijn eerste doelpunt, maar het zou voorlopig ook zijn laatste interland blijken.

TWEE JAAR
Bij Wiesbaden was Nilsson in de voorbije periode goed voor een stevige 21 goals en zeven assists in 50 wedstrijden. Hij moet die lijn nu zien door te trekken in het Dudenpark, waar hij een contract voor twee jaar met optie op een extra seizoen mocht tekenen.


LEES OOK: Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

Zal hij een meerwaarde zijn voor Union?

Meest recent

Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

27
27
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

63
63
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

69
69
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

25
25
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

52
52
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

119
119
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

319
319
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

341
341
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

243
243
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

213
213
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

1557
1557
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

108
108
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

315
315
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

350
350
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

225
225
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

182
182
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

224
224
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

237
237
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

89
89
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

88
88
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

67
67
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

151
151
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

261
261
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

221
221
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

479
479

Meer sportnieuws