Union heeft nog een extra spits beet

52 stemmen
Union heeft nog een extra spits beet

Het wordt uitkijken naar de prestaties van Union komend seizoen, want het zal voor de verrassende vice-kampioen niet evident worden om te bevestigen na het vertrek van onder meer Felice Mazzu, Deniz Undav, Casper Nielsen en Kaoru Mitoma. De Brusselaars haalden wel al de nodige versterkingen om hen te vervangen, waarbij Simon Adingra zich vorig weekend met een knappe goal al in de kijker speelde. Desondanks leek er voorin nog wel wat bij te mogen.


Karel Geraerts blijft ook met twee spitsen spelen en koos naast Dante Vanzeir voor zomeraankoop Dennis Eckert Ayensa. Dat moest wel, want andere spitsen heeft de nieuwe coach niet in zijn kern. Meer concurrentie was dus zeker welkom, ook met het oog op de drukke weken die eraan zitten te komen met de voorrondes van de Champions League. Union heeft nu alvast één extra spits gevonden.

Ze hebben zich namelijk weten te versterken met Gustaf Nilsson, een 25-jarige Zweed. Hij komt over van de Duitse derdeklasser Wehen Wiesbaden, waar hij het voorbije anderhalf jaar aan de slag was. Eerder kwam hij ook al uit voor Falkenberg, Bröndby, Silkeborg, Vejle en Häcken. In 2018 maakte hij ook zijn debuut voor de Zweedse nationale ploeg, in een oefeninterland tegen Estland. Enkele dagen scoorde hij tegen Denemarken ook zijn eerste doelpunt, maar het zou voorlopig ook zijn laatste interland blijken.

TWEE JAAR
Bij Wiesbaden was Nilsson in de voorbije periode goed voor een stevige 21 goals en zeven assists in 50 wedstrijden. Hij moet die lijn nu zien door te trekken in het Dudenpark, waar hij een contract voor twee jaar met optie op een extra seizoen mocht tekenen.


LEES OOK: Evenepoel haalt verrassend hard uit naar Anderlecht

Zal hij een meerwaarde zijn voor Union?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

17
17
Oranje met grote zorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

53
53
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

135
135
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

62
62
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

144
144
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

387
387
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

96
96
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

488
488
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

295
295
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

628
628
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

151
151
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

389
389
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

177
177
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

72
72
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

116
116
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

108
108
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

289
289
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

314
314
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

438
438
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

474
474
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

496
496
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

174
174
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

212
212
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

87
87
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

470
470

Meer sportnieuws