Club Brugge de waanzin voorbij met Berge

door
Club Brugge de waanzin voorbij met Berge

Sander Berge staat op de radar van Club Brugge. De 24-jarige middenvelder mag beschikken bij Sheffield United, maar enkel voor een minimumprijs van 26 miljoen euro. Club bracht een tijdje terug al een bod uit op Berge, maar die aanbieding lachten de Engelsen al weg. “Dat was zo laag, het was eigenlijk niets waard”, zei trainer Paul Heckiingbottom daarover. Desondanks blijven de Bruggelingen de situatie van Berge opvolgen, maar met een vraagprijs van 26 miljoen en de interesse van minstens twee Premier League-clubs, heeft Club gewoon geen schijn van kans in dit dossier.


COMPLIMENTEN VAN KLOPP

5 november 2019. Terwijl de spelers van Liverpool zich opwarmen voor het Champions League-duel tegen KRC Genk, aanschouwt Jurgen Klopp één speler van de tegenpartij: Sander Berge. Na de match – waarin de Noorse middenvelder overigens sterk presteerde – wachtte Klopp hem op in de catacomben van Anfield Road. “Je bent een interessante speler, een heel interessante speler.” Dik twee maanden later trok Berge naar de Premier League. Niet naar Liverpool FC, maar wel naar Sheffield United.



ROLLS ROYCE VAN DE CHAMPIONSHIP

The Blades betaalden 23 miljoen euro om Sander Berge naar Bramall Lane te halen, en daarmee werd het clubrecord van Sheffield United destijds aan diggelen geslagen. De Noor kende een veelbelovend begin in de Premier League maar in het seizoen 2020/2021 kwam hij slechts sporadisch in actie door een zware blessure en een operatie. Ook vorig seizoen kampte Berge met heel wat blessureleed, en ondertussen degradeerde Sheffield naar de Championship, maar aan het eind van de jaargang verscheen hij terug aan de oppervlakte.

“Sander wordt een geweldige speler voor ons”, zei coach Paul Heckingbottom vorig seizoen nadat Sander Berge terug wedstrijden kon spelen voor Sheffield United. “Als Sander speelt wanneer hij fysiek goed is en zijn wil kan opleggen, dan zijn er niet veel spelers beter dan hem. Heckingbottom voorzag ook een nieuwe positie voor de Noor. Bij KRC Genk speelde hij doorgaans als een centrale middenvelder, maar in het vorige seizoen werd Berge ook vaak als aanvallende middenvelder gepositioneerd.



"Nu gaat hij veel meer in de ruimtes waar hij voor gevaar kan zorgen”, duidde Paul Heckingbottom in de Engelse pers. “Hij kan duidelijk goed afwerken en we willen hem dat veel vaker laten doen, want daar heeft hij de kwaliteiten voor.” Berge bleef in de Championship ook indruk maken met zijn onversneden klasse en uitstekend voetballend vermogen. Zijn groot talent en kwaliteiten komen nog steeds het best wanneer hij het leer vaak voelt: in de passing en in het balbezit. Met lichte zin voor overdrijving werd hij over het Kanaal omschreven als de Rolls Royce van de Championship.

VRAAGPRIJS: 26 MILJOEN EURO

Sander Berge zou dus zeker zijn plaats hebben in de visie van Carl Hoefkens bij Club Brugge, die een dominante speelwijze nastreeft. Alleen is het nog maar de vraag of de Noor überhaupt wel haalbaar is voor de Belgische landskampioen. Sheffield United vraagt namelijk 26 miljoen euro voor de middenvelder en dat is een onhaalbare som voor de West-Vlamingen. Enkele maanden geleden heeft Club Brugge reeds een bod uitgebracht voor Berge, maar die aanbieding werd net niet weggelachen.

“We hebben een tijdje terug een bod van Club Brugge gehad”, vertelde Paul Heckingbottom aan Yorkshire Live. “Maar dat was zo laag, het was eigenlijk niets waard. Maar verder hebben we niets gehoord.” Volgens Het Laatste Nieuws heeft Club Brugge de strijd om Sander Berge nog niet opgegeven en wordt zijn situatie nog steeds van nabij opgevolgd. Het is ook geen geheim dat Club nog een extra centrale middenvelder wil aantrekken die een directe impact kan maken.



En dan is Sander Berge - indien financieel haalbaar uiteraard - een erg interessante optie. Al zal Club Brugge wel rekening moeten houden met concurrentie vanuit de Premier League. Volgens The Athletic geniet de Noor de interesse van minstens twee clubs uit de Engelse hoogste voetbaldivisie. En die hebben veel minder moeite om 26 miljoen euro te betalen, een som die voor Club Brugge gewoon onhaalbaar is.

LEES OOK: Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Maakt Club Brugge een kans op Berge?

Meest recent

Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

16
16
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

34
34
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

77
77
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

131
131
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

46
46
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

125
125
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

331
331
Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

179
179
Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

FC Barcelona kan de interland-break met een goed gemoed inzetten. De koploper in La Liga liet zich ...

39
39
Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

Union SG, Club Brugge, STVV en KV Mechelen ... vier ploegen zijn inmiddels al zeker van hun deelname ...

172
172
Play-Off-boost AA Gent: De Mil heeft uitstekend nieuws

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

207
207
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

82
82
"Sabotage!" - Eén keuze Garcia zwaar onder vuur genomen

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

163
163
'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

180
180
'Keepersdilemma Rode Duivels: beslissing al gevallen'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

227
227
Pure waanzin! Ajax-fans bestormen spelersbus ... op volle snelweg

In Nederland staat zondagnamiddag de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax op het programma. Beide ...

154
154
Grote honger Anderlecht: twee topdoelen in seizoenslot

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

335
335
Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Club Brugge wil zondagavond op eigen veld tegen KV Mechelen een mooi einde breien aan de reguliere ...

248
248
Baetens en Huybrechts stunten verder en cashen flink

Andy Baetens en Kim Huybrechts blijven in positieve zin verrassen op de Euro Tour in Wieze. Op de ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

161
161
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

68
68
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

41
41
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

148
148
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

169
169
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

294
294

Meer sportnieuws