Club Brugge de waanzin voorbij met Berge

door
Club Brugge de waanzin voorbij met Berge

Sander Berge staat op de radar van Club Brugge. De 24-jarige middenvelder mag beschikken bij Sheffield United, maar enkel voor een minimumprijs van 26 miljoen euro. Club bracht een tijdje terug al een bod uit op Berge, maar die aanbieding lachten de Engelsen al weg. “Dat was zo laag, het was eigenlijk niets waard”, zei trainer Paul Heckiingbottom daarover. Desondanks blijven de Bruggelingen de situatie van Berge opvolgen, maar met een vraagprijs van 26 miljoen en de interesse van minstens twee Premier League-clubs, heeft Club gewoon geen schijn van kans in dit dossier.


COMPLIMENTEN VAN KLOPP

5 november 2019. Terwijl de spelers van Liverpool zich opwarmen voor het Champions League-duel tegen KRC Genk, aanschouwt Jurgen Klopp één speler van de tegenpartij: Sander Berge. Na de match – waarin de Noorse middenvelder overigens sterk presteerde – wachtte Klopp hem op in de catacomben van Anfield Road. “Je bent een interessante speler, een heel interessante speler.” Dik twee maanden later trok Berge naar de Premier League. Niet naar Liverpool FC, maar wel naar Sheffield United.



ROLLS ROYCE VAN DE CHAMPIONSHIP

The Blades betaalden 23 miljoen euro om Sander Berge naar Bramall Lane te halen, en daarmee werd het clubrecord van Sheffield United destijds aan diggelen geslagen. De Noor kende een veelbelovend begin in de Premier League maar in het seizoen 2020/2021 kwam hij slechts sporadisch in actie door een zware blessure en een operatie. Ook vorig seizoen kampte Berge met heel wat blessureleed, en ondertussen degradeerde Sheffield naar de Championship, maar aan het eind van de jaargang verscheen hij terug aan de oppervlakte.

“Sander wordt een geweldige speler voor ons”, zei coach Paul Heckingbottom vorig seizoen nadat Sander Berge terug wedstrijden kon spelen voor Sheffield United. “Als Sander speelt wanneer hij fysiek goed is en zijn wil kan opleggen, dan zijn er niet veel spelers beter dan hem. Heckingbottom voorzag ook een nieuwe positie voor de Noor. Bij KRC Genk speelde hij doorgaans als een centrale middenvelder, maar in het vorige seizoen werd Berge ook vaak als aanvallende middenvelder gepositioneerd.



"Nu gaat hij veel meer in de ruimtes waar hij voor gevaar kan zorgen”, duidde Paul Heckingbottom in de Engelse pers. “Hij kan duidelijk goed afwerken en we willen hem dat veel vaker laten doen, want daar heeft hij de kwaliteiten voor.” Berge bleef in de Championship ook indruk maken met zijn onversneden klasse en uitstekend voetballend vermogen. Zijn groot talent en kwaliteiten komen nog steeds het best wanneer hij het leer vaak voelt: in de passing en in het balbezit. Met lichte zin voor overdrijving werd hij over het Kanaal omschreven als de Rolls Royce van de Championship.

VRAAGPRIJS: 26 MILJOEN EURO

Sander Berge zou dus zeker zijn plaats hebben in de visie van Carl Hoefkens bij Club Brugge, die een dominante speelwijze nastreeft. Alleen is het nog maar de vraag of de Noor überhaupt wel haalbaar is voor de Belgische landskampioen. Sheffield United vraagt namelijk 26 miljoen euro voor de middenvelder en dat is een onhaalbare som voor de West-Vlamingen. Enkele maanden geleden heeft Club Brugge reeds een bod uitgebracht voor Berge, maar die aanbieding werd net niet weggelachen.

“We hebben een tijdje terug een bod van Club Brugge gehad”, vertelde Paul Heckingbottom aan Yorkshire Live. “Maar dat was zo laag, het was eigenlijk niets waard. Maar verder hebben we niets gehoord.” Volgens Het Laatste Nieuws heeft Club Brugge de strijd om Sander Berge nog niet opgegeven en wordt zijn situatie nog steeds van nabij opgevolgd. Het is ook geen geheim dat Club nog een extra centrale middenvelder wil aantrekken die een directe impact kan maken.



En dan is Sander Berge - indien financieel haalbaar uiteraard - een erg interessante optie. Al zal Club Brugge wel rekening moeten houden met concurrentie vanuit de Premier League. Volgens The Athletic geniet de Noor de interesse van minstens twee clubs uit de Engelse hoogste voetbaldivisie. En die hebben veel minder moeite om 26 miljoen euro te betalen, een som die voor Club Brugge gewoon onhaalbaar is.

JOUW MENING TELT:
Maakt Club Brugge een kans op Berge?

Meest recent

"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

36
36
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

48
48
Speelminuten voor Penders? Dit zegt Chelsea-trainer

Het WK voor clubs is afgelopen weekend helemaal op gang gekomen. Maandagavond maakt ook Chelsea zijn ...

58
58
Bournemouth haalt speler die nog Rode Duivel kan worden

In de Premier League was AFC Bournemouth afgelopen seizoen één van de aangename ...

37
37
'Napoli koppelt De Bruyne en Lukaku aan Belgisch toptalent'

Napoli zorgde deze zomer al voor een flinke stunt door Kevin De Bruyne binnen te halen. Daardoor ...

116
116
'Leko maakt slachtoffers: Gent stuurt meubelstuk weg'

Bij AA Gent nemen ze na een teleurstellend seizoen deze zomer een nieuwe start. Met Ivan Leko kwam ...

328
328
Standard heeft eindelijk coach: bekende naam keert terug

Het nieuwe Standard begint alsmaar meer vorm te krijgen. CEO Giacomo Angelini haalde met Marc ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod De Cuyper, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

358
358
'Overmars baalt: Eredivisie berooft Antwerp opnieuw'

Net als in de vorige mercato's lijkt ook deze zomer verkopen weer het ordewoord te worden bij ...

183
183
"Wat Michael Verschueren daar deed, tart elke verbeelding…"

Heel wat mensen hebben een afkeer van het vernieuwde WK voor clubs, één landgenoot zit ...

431
431
'Club Brugge haalt belangrijke transferslag thuis'

Club Brugge greep dit seizoen naast de landstitel, maar pakte wel de beker en schopte het in de ...

1137
1137
'Union mag oude bekende van verlanglijstje schrappen'

Het bleef tot dusver nog rustig op het vlak van transfers bij Union, maar daar zal ongetwijfeld nog ...

86
86
Courtois schittert weer… maar zíjn zoon steelt de show

Thibaut Courtois zit momenteel in Amerika, waar hij binnenkort start aan het WK voor clubs met Real ...

94
94
Standard sluit belangrijke deal voor vijf seizoenen

Er is deze zomer nog héél veel werk aan de winkel voor Standard. CEO Giacomo Angelini ...

154
154
Mart Smeets breekt privé: "Spoor van vernieling achtergelaten"

Bij ons heb je Karl Vannieuwkerke die doorgaans te zien is bij de meeste grote sportevenement, in ...

89
89
'Toptransfer nadert: De Cuyper geeft groen licht'

Voorlopig liet Club Brugge deze zomer nog geen spelers vertrekken, maar het lijkt slechts een ...

569
569
'Overbodige pion kan Union aan topaanwinst helpen'

Het zal ongetwijfeld weer een drukke transferzomer worden bij Union. De Brusselaars zullen zich ...

35
35
'Lommel SK plukt ervaren middenvelder weg bij Beerschot'

Bij Beerschot gaat er veel volk vertrekken deze zomer, waardoor een aantal ploegen uiteraard ...

179
179
'Wilmots wil ex-speler aanstellen als coach van Standard'

De zoektocht naar een nieuwe trainer loopt niet alleen moeizaam bij Royal Antwerp FC, maar ook bij ...

286
286
'Rapid Wenen plukt smaakmaker weg bij AA Gent'

AA Gent gaat mogelijk een van zijn aanvallende krachten verliezen. VoetbalNieuws weet dat Rapid ...

365
365
WK Clubs: Messi opgelucht na sensationele fase, Atlético in nesten

In de Verenigde Staten wordt momenteel het gloednieuwe WK voor clubteams afgewerkt. In Groep A kon ...

73
73
'Vanden Borre duikt plots op bij Belgische eersteklasser'

Anthony Vanden Borre was de voorbije jaren wat van de radar verdwenen. Maar de 29-voudige Rode ...

307
307
'Club zet zich schrap: nieuwe transferontwikkeling Jashari'

Ardon Jashari werd afgelopen seizoen door zijn collega's verkozen tot beste speler in de Jupiler Pro ...

794
794
'City gaat compleet los: vijfde (!) zomeraanwinst binnen'

Manchester City start woensdag zijn campagne op het WK voor clubteams tegen het Marokkaanse ...

174
174
Doelmannenklucht bij Anderlecht: Coosemans verraden?

Anderlecht leeft in een doelmannenklucht: Colin Coosemans schitterde afgelopen seizoen, maar ...

707
707

Meer sportnieuws