Anderlecht-titularis dreigt uit de boot te vallen

386 stemmen
Anderlecht-titularis dreigt uit de boot te vallen

RSC Anderlecht zette in zijn oefencampagne al enkele veelbelovende resultaten neer en kon die lijn ook doortrekken tijdens de openingsspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo werd zondagavond met 2-0 gewonnen van KV Oostende. En daar speelde het nieuwe spitsenduo een belangrijke rol in.


Sebastiano Esposito kon dan wel niet scoren, tegen KVO werd andermaal duidelijk dat hij dit seizoen zal worden uitgespeeld als diepste man in de basiself. Daarnaast had Fabio Silva nog geen 10 minuten nodig om zijn eerste goal in paars-witte loondienst te scoren. De twee huurlingen, die ook naast het veld goed met mekaar overweg kunnen, lijken dan ook voorbestemd om samen de nieuwe voorlinie te gaan dragen.

Maar dat betekent niet voor iedereen goed nieuws. Volgens SudPresse moet vooral Lior Refaelov gaan vrezen voor zijn plek. Hoewel hij inmiddels weer 36 jaar is, was de voormalige Gouden Schoen vorig seizoen één van de bepalende spelers. Nu dreigt hij echter naast een basisplaats te vallen door het veelbelovende optreden van Silva. In principe zou hij ook op de plek van Yari Verschaeren kunnen spelen, maar die is helemaal aan het ontbolsteren in het systeem van Felice Mazzu en zal dus niet snel naast de basiself vallen.

HOPEN OP EUROPA
Refaelov zou wel kunnen uitgespeeld worden als luxe-joker, maar ook wat dat betreft zijn de plaatsjes voorin duur. Benito Raman zorgt bijvoorbeeld voor veel meer diepgang, wat beter past binnen de Mazzu-filosofie. En binnen de club wordt dit seizoen ook heel wat verwacht van de jonge Mario Stroeykens. Het is dus te hopen dat Anderlecht zich kan plaatsen voor de Europese poulefase, zo niet dreigt het een erg rustig seizoen te worden voor Refaelov.

LEES OOK: 'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Denkt u dat Refaelov dit seizoen nog vaak zal spelen?

Meest recent

'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

18
18
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

38
38
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

22
22
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

13
13
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

74
74
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

50
50
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

396
396
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

41
41
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

170
170
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

147
147
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

210
210
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

92
92
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

153
153
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

186
186
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

26
26
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

263
263
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

117
117
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

208
208
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

135
135
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

279
279
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

40
40
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

172
172
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

116
116
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

240
240
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1282
1282

Meer sportnieuws