Anderlecht-titularis dreigt uit de boot te vallen

386 stemmen
Anderlecht-titularis dreigt uit de boot te vallen

RSC Anderlecht zette in zijn oefencampagne al enkele veelbelovende resultaten neer en kon die lijn ook doortrekken tijdens de openingsspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo werd zondagavond met 2-0 gewonnen van KV Oostende. En daar speelde het nieuwe spitsenduo een belangrijke rol in.


Sebastiano Esposito kon dan wel niet scoren, tegen KVO werd andermaal duidelijk dat hij dit seizoen zal worden uitgespeeld als diepste man in de basiself. Daarnaast had Fabio Silva nog geen 10 minuten nodig om zijn eerste goal in paars-witte loondienst te scoren. De twee huurlingen, die ook naast het veld goed met mekaar overweg kunnen, lijken dan ook voorbestemd om samen de nieuwe voorlinie te gaan dragen.

Maar dat betekent niet voor iedereen goed nieuws. Volgens SudPresse moet vooral Lior Refaelov gaan vrezen voor zijn plek. Hoewel hij inmiddels weer 36 jaar is, was de voormalige Gouden Schoen vorig seizoen één van de bepalende spelers. Nu dreigt hij echter naast een basisplaats te vallen door het veelbelovende optreden van Silva. In principe zou hij ook op de plek van Yari Verschaeren kunnen spelen, maar die is helemaal aan het ontbolsteren in het systeem van Felice Mazzu en zal dus niet snel naast de basiself vallen.

HOPEN OP EUROPA
Refaelov zou wel kunnen uitgespeeld worden als luxe-joker, maar ook wat dat betreft zijn de plaatsjes voorin duur. Benito Raman zorgt bijvoorbeeld voor veel meer diepgang, wat beter past binnen de Mazzu-filosofie. En binnen de club wordt dit seizoen ook heel wat verwacht van de jonge Mario Stroeykens. Het is dus te hopen dat Anderlecht zich kan plaatsen voor de Europese poulefase, zo niet dreigt het een erg rustig seizoen te worden voor Refaelov.

LEES OOK: 'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Denkt u dat Refaelov dit seizoen nog vaak zal spelen?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

64
64
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

64
64
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

123
123
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

180
180
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

209
209
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

325
325
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

72
72
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

601
601
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

662
662
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

352
352
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

451
451
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

72
72
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

217
217
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

78
78
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

121
121
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

563
563
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

729
729
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

233
233
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

175
175
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

446
446
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

117
117
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

639
639

Meer sportnieuws