Vanderhaeghe: "Voor Anderlecht was het wél penalty geweest"

215
Vanderhaeghe:

KV Oostende is er tijdens de openingsspeeldag van de Jupiler Pro League niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Zo ging de Kustploeg zondagavond met 2-0 onderuit op het veld van RSC Anderlecht. Al bij een al een logisch resultaat, al hadden de zaken er ook anders kunnen uitzien voor KVO.


Zeker in de eerste periode was Anderlecht duidelijk de betere ploeg. Terwijl Paars-Wit de bal vlot liet rondgaan, hadden de bezoekers het lastig om tot combinaties te komen. Na de pauze liep het echter bij KVO. Er volgden ook de nodige kansen, maar de ploeg van coach Yves Vanderhaeghe liet het afweten in de afwerking. Bovendien claimde Oostende tot twee keer toe een strafschop. Eén keer na een vermeende fout van Zeno Debast op Alessandro Albanese, vervolgens na contact tussen Wesley Hoedt en Thierry Ambrose.

Maar telkens liet de wedstrijdleiding begaan en volgens Vanderhaeghe is dat nu eenmaal het lot van de 'kleinere ploegen'. "Eén van die twee fases aan de overkant van het veld levert zeker een penalty op”, reageerde hij na de match bij Eleven Sports. “We moeten daar niet te veel tatati of tatata van maken, maar gewoon aanvaarden. Onze verdediger maakt amper twee fouten en krijgt twee keer geel. Ik hoor dan in de catacomben zeggen dat de ref toegaf z’n tweede geel te snel te hebben getrokken. De kleine beslissingen vielen in ons nadeel."

BETER AFWERKEN
En zo is er meteen wat druk op de eerste thuiswedstrijd van komend weekend tegen KV Mechelen. Al zag Vanderhaeghe ook voldoende zaken om zich aan op te trekken. "Anderlecht maakte het ons moeilijk met een vlotte balcirculatie. Toch maakten we het hen op bepaalde momenten moeilijk, maar we moeten dié momenten wel beter uitspelen. Op een bepaald moment hebben we zelfs de kans in een één-op-éénsituatie met de keeper... maar helaas."

LEES OOK: Yves Vanderhaeghe bezorgt Bouchez en co mooie start in CPL

Wordt de kleinere ploegen volgens u benadeeld?

Meest recent

Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

33
33
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

21
21
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

65
65
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

86
86
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

42
42
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

19
19
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

90
90
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

120
120
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

318
318
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

298
298
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

227
227
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

175
175
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

51
51
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

30
30
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

25
25
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

47
47
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

92
92
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

37
37
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

157
157
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

99
99
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

100
100
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

191
191
Fernandez-Pardo debuteert, Newcastle pakt laat punt

In de Premier League speelde Newcastle in eigen huis tegen Bournemouth. Het was uitkijken of ...

52
52
Ajax - PSV: Jordi Cruijff all-in met groot risico

Om 20u ontvangt Ajax PSV in de eigen ArenA. Het is een cruciaal duel voor de Amsterdammers, want de ...

48
48
Vermeeren terug naar Antwerp: verkeerde keuzes spelen parten

Royal Antwerp FC zorgde voor een grote stunt door Arthur Vermeeren terug te halen. De 21-jarige ...

176
176

Meer sportnieuws