Vanderhaeghe: "Voor Anderlecht was het wél penalty geweest"

215 stemmen
Vanderhaeghe:

KV Oostende is er tijdens de openingsspeeldag van de Jupiler Pro League niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Zo ging de Kustploeg zondagavond met 2-0 onderuit op het veld van RSC Anderlecht. Al bij een al een logisch resultaat, al hadden de zaken er ook anders kunnen uitzien voor KVO.


Zeker in de eerste periode was Anderlecht duidelijk de betere ploeg. Terwijl Paars-Wit de bal vlot liet rondgaan, hadden de bezoekers het lastig om tot combinaties te komen. Na de pauze liep het echter bij KVO. Er volgden ook de nodige kansen, maar de ploeg van coach Yves Vanderhaeghe liet het afweten in de afwerking. Bovendien claimde Oostende tot twee keer toe een strafschop. Eén keer na een vermeende fout van Zeno Debast op Alessandro Albanese, vervolgens na contact tussen Wesley Hoedt en Thierry Ambrose.

Maar telkens liet de wedstrijdleiding begaan en volgens Vanderhaeghe is dat nu eenmaal het lot van de 'kleinere ploegen'. "Eén van die twee fases aan de overkant van het veld levert zeker een penalty op”, reageerde hij na de match bij Eleven Sports. “We moeten daar niet te veel tatati of tatata van maken, maar gewoon aanvaarden. Onze verdediger maakt amper twee fouten en krijgt twee keer geel. Ik hoor dan in de catacomben zeggen dat de ref toegaf z’n tweede geel te snel te hebben getrokken. De kleine beslissingen vielen in ons nadeel."

BETER AFWERKEN
En zo is er meteen wat druk op de eerste thuiswedstrijd van komend weekend tegen KV Mechelen. Al zag Vanderhaeghe ook voldoende zaken om zich aan op te trekken. "Anderlecht maakte het ons moeilijk met een vlotte balcirculatie. Toch maakten we het hen op bepaalde momenten moeilijk, maar we moeten dié momenten wel beter uitspelen. Op een bepaald moment hebben we zelfs de kans in een één-op-éénsituatie met de keeper... maar helaas."

LEES OOK: ‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

Wordt de kleinere ploegen volgens u benadeeld?

Meest recent

Union dropt bommetje: Christian Burgess verlaat vicekampioen

Union SG heeft zondagmiddag een drastische beslissing bekend gemaakt. Zo neemt de Belgische ...

122
122
'Alonso meldt zich met Chelsea-miljoenen bij Club Brugge'

Maandag begint Xabi Alonso aan zijn nieuwe avontuur bij Chelsea FC. De Spaanse trainer zal dan ...

268
268
Deschacht verrast vriend en vijand met nieuwe rol

Van de grasmat naar de camera. Olivier Deschacht heeft een opvallende nieuwe uitdaging gevonden na ...

25
25
Nieuwe coach voor Liverpool: "Er is maar één man"

Amper een jaar nadat hij de club naar de titel had geloodst, is het verhaal van Arne Slot bij ...

45
45
De Condé maakt agenda vrij: heftige transferzomer Genk

KRC Genk strijd zondagavond tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar ongeacht de ...

128
128
'Nieuwe club Van Bommel: niemand zag dit aankomen'

Sins Mark van Bommel zo'n twee jaar geleden door de grote poort vertrok bij Antwerp FC, zit de ...

315
315
'Garcia krijgt cruciaal nieuws over toekomst bij Duivels'

Rudi Garcia maakt zich op voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Voor de ...

197
197
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemaftocht Jashari, Genk wil international'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

260
260
KRC Genk-smaakmaker hint naar enorme transferwending

KRC Genk moet nog Europees voetbal over de streep zien te trekken tegen KAA Gent. De Limburgers ...

175
175
KAA Gent-fans clashen met speler: “Dat gaat te ver”

KAA Gent speelt een levensbelangrijke barragewedstrijd tegen KRC Genk. De Buffalo’s kunnen nog ...

163
163
Toby Alderweireld roept grote schande na CL-finale

Paris Saint-Germain heeft voor het tweede jaar op rij de Champions League gewonnen. Arsenal kwam op ...

154
154
El Ouahdi onthult last-minute poging KBVB: harde afwijzing

De Rode Duivels zagen de afgelopen maanden heel wat spelers voor een ander land kiezen. De keuze van ...

196
196
Chelsea maakt Arsenal en Trossard compleet belachelijk

Arsenal stond dicht bij zijn eerste Champions League. De Londenaren kwamen op voorsprong, maar PSG ...

123
123
‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

Sint-Truiden VV was dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

442
442
Pijnlijk verdict Verschaeren: “Wie zit op hem te wachten?"

RSC Anderlecht zal een aantal spelers de club zien verlaten. Gilles De Bilde sprak bij DAZN over ...

409
409
Transfers tussen Club en Feyenoord: Rigaux reageert

Dévy Rigaux is de nieuwe sportief directeur van Feyenoord. Hij kwam over van Club Brugge. ...

218
218
‘Standard zoekt geld: topspelers in de kijker’

Standard is op zoek naar versterking en er worden veel namen genoemd. Ook aan uitgaande zijde gaat ...

200
200
Stijnen terug naar Club Brugge? "Misplaatste arrogantie"

Bij Club Brugge haalden ze Ivan Leko terug als coach en die bezorgde hen de landstitel. Er is nog ...

355
355
Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

Dennis Praet nam afscheid van Royal Antwerp FC. De ervaren ex-Rode Duivel kende een anonieme periode ...

413
413
Inter vernedert Club met Stankovic-bom: “Dit doet pijn”

Club Brugge dreigt één van zijn strafste transfers van het seizoen alweer kwijt te ...

1199
1199
“Lukaku naar Anderlecht? Ik zou het niet doen”

RSC Anderlecht hoopt Romelu Lukaku zo snel mogelijk te zien terugkeren, maar de spits en zijn ...

328
328
Club Brugge twijfelt: drie 'eigen' jongens op weg naar de uitgang?

Club Brugge gaat deze zomer heel wat spelers verliezen. Er zijn vooral sterkhouders die de club gaan ...

631
631
Twee teleurstellingen bij Anderlecht: houden of verkopen?

Bij RSC Anderlecht moéten zeker geen zestien spelers weg. Dergelijke lijstjes worden snel ...

495
495
Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

105
105
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

56
56

Meer sportnieuws