Vanderhaeghe: "Voor Anderlecht was het wél penalty geweest"

door
Vanderhaeghe:

KV Oostende is er tijdens de openingsspeeldag van de Jupiler Pro League niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Zo ging de Kustploeg zondagavond met 2-0 onderuit op het veld van RSC Anderlecht. Al bij een al een logisch resultaat, al hadden de zaken er ook anders kunnen uitzien voor KVO.


Zeker in de eerste periode was Anderlecht duidelijk de betere ploeg. Terwijl Paars-Wit de bal vlot liet rondgaan, hadden de bezoekers het lastig om tot combinaties te komen. Na de pauze liep het echter bij KVO. Er volgden ook de nodige kansen, maar de ploeg van coach Yves Vanderhaeghe liet het afweten in de afwerking. Bovendien claimde Oostende tot twee keer toe een strafschop. Eén keer na een vermeende fout van Zeno Debast op Alessandro Albanese, vervolgens na contact tussen Wesley Hoedt en Thierry Ambrose.

Maar telkens liet de wedstrijdleiding begaan en volgens Vanderhaeghe is dat nu eenmaal het lot van de 'kleinere ploegen'. "Eén van die twee fases aan de overkant van het veld levert zeker een penalty op”, reageerde hij na de match bij Eleven Sports. “We moeten daar niet te veel tatati of tatata van maken, maar gewoon aanvaarden. Onze verdediger maakt amper twee fouten en krijgt twee keer geel. Ik hoor dan in de catacomben zeggen dat de ref toegaf z’n tweede geel te snel te hebben getrokken. De kleine beslissingen vielen in ons nadeel."

BETER AFWERKEN
En zo is er meteen wat druk op de eerste thuiswedstrijd van komend weekend tegen KV Mechelen. Al zag Vanderhaeghe ook voldoende zaken om zich aan op te trekken. "Anderlecht maakte het ons moeilijk met een vlotte balcirculatie. Toch maakten we het hen op bepaalde momenten moeilijk, maar we moeten dié momenten wel beter uitspelen. Op een bepaald moment hebben we zelfs de kans in een één-op-éénsituatie met de keeper... maar helaas."

LEES OOK: Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

Wordt de kleinere ploegen volgens u benadeeld?

Meest recent

WK en vertrek bij Union: David speelt open kaart

Union lijkt de Champions' Play-Off in te zullen gaan als leider, maar desondanks zijn vele analisten ...

0
0
Rode Duivels stellen nieuw uitshirt voor

Binnen iets minder dan drie maanden staat de start van het WK al op het programma en dat betekent ...

12
12
Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

32
32
Hayen slaat alarm bij Genk: "Kan moeilijke week worden"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond in de Europa League na een zware 5-1-nederlaag op het veld van SC ...

93
93
Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

122
122
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

52
52
Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

103
103
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

383
383
Anderlecht vreest: noodscenario voor start Play-Offs

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

298
298
UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League verdeeld. ...

37
37
Akelige blessure Lang krijgt staartje: Gala eist harde actie

Noa Lang zorgde woensdagavond voor een pijnlijk beeld in de Champions League. Na een verkeerd ...

96
96
België uitgeteld in Europa: Genk sneuvelt na Duitse afgang

De Europese campagne zit erop voor de Belgische ploegen. Met KRC Genk sneuvelde donderdagavond de ...

106
106
Van hemel naar hel: Matte Smets beleeft Europees drama

KRC Genk wou zich donderdagavond plaatsen voor de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor moest ...

192
192
'Garcia hint op WK-bommetje met verrassende debutant'

Rudi Garcia ziet zijn opties achterin met de week slinken, en dat kan de deur openzetten voor een ...

101
101
Laatste tickets Play-Off I: Gillet voorspelt deze twee clubs

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

322
322
Bizar: Club-speler opgeroepen bij ... twéé nationale ploegen

Volgende weken wordt het clubvoetbal even on hold gezet voor de eerste interland-periode van het ...

137
137
DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

443
443
Union blíj́ft cashen: verse toptransfers staan klaar

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

149
149
Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Bayern München heeft woensdag opnieuw indruk gemaakt in de Champions League en won ook zijn ...

189
189
De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

76
76
JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

128
128
Garcia geeft geheimen prijs: WK-selectie Duivels onthuld?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde ...

174
174
'De Cat in etalage: rampscenario Anderlecht dichterbij'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

431
431
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

524
524
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

830
830

Meer sportnieuws