Vanderhaeghe: "Voor Anderlecht was het wél penalty geweest"

215 stemmen
Vanderhaeghe:

KV Oostende is er tijdens de openingsspeeldag van de Jupiler Pro League niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Zo ging de Kustploeg zondagavond met 2-0 onderuit op het veld van RSC Anderlecht. Al bij een al een logisch resultaat, al hadden de zaken er ook anders kunnen uitzien voor KVO.


Zeker in de eerste periode was Anderlecht duidelijk de betere ploeg. Terwijl Paars-Wit de bal vlot liet rondgaan, hadden de bezoekers het lastig om tot combinaties te komen. Na de pauze liep het echter bij KVO. Er volgden ook de nodige kansen, maar de ploeg van coach Yves Vanderhaeghe liet het afweten in de afwerking. Bovendien claimde Oostende tot twee keer toe een strafschop. Eén keer na een vermeende fout van Zeno Debast op Alessandro Albanese, vervolgens na contact tussen Wesley Hoedt en Thierry Ambrose.

Maar telkens liet de wedstrijdleiding begaan en volgens Vanderhaeghe is dat nu eenmaal het lot van de 'kleinere ploegen'. "Eén van die twee fases aan de overkant van het veld levert zeker een penalty op”, reageerde hij na de match bij Eleven Sports. “We moeten daar niet te veel tatati of tatata van maken, maar gewoon aanvaarden. Onze verdediger maakt amper twee fouten en krijgt twee keer geel. Ik hoor dan in de catacomben zeggen dat de ref toegaf z’n tweede geel te snel te hebben getrokken. De kleine beslissingen vielen in ons nadeel."

BETER AFWERKEN
En zo is er meteen wat druk op de eerste thuiswedstrijd van komend weekend tegen KV Mechelen. Al zag Vanderhaeghe ook voldoende zaken om zich aan op te trekken. "Anderlecht maakte het ons moeilijk met een vlotte balcirculatie. Toch maakten we het hen op bepaalde momenten moeilijk, maar we moeten dié momenten wel beter uitspelen. Op een bepaald moment hebben we zelfs de kans in een één-op-éénsituatie met de keeper... maar helaas."

LEES OOK: 'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Wordt de kleinere ploegen volgens u benadeeld?

Meest recent

'Kompany krijgt zijn zin: Bayern akkoord voor topaanwinst'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, met ...

19
19
Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

20
20
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

143
143
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

29
29
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

22
22
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

43
43
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

315
315
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

31
31
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

142
142
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

109
109
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

567
567
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

121
121
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

107
107
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

368
368
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

24
24
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

624
624
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

460
460
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

70
70
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

401
401
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

473
473
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

217
217
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

244
244
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

437
437
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

645
645
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

155
155

Meer sportnieuws