Westerlo keert terug door grote poort in Jupiler Pro League

132 stemmen
Westerlo keert terug door grote poort in Jupiler Pro League

Na een prima prestatie heeft Westerlo zijn terugkeer in de Jupiler Pro League opgeluisterd met een knappe zege tegen Cercle Brugge. Het team van Jonas De Roeck voetbalde bij momenten uitstekend maar had ook wel wat meeval dat de Vereniging al na een halfuur met een man minder viel.

Als allerlaatste mocht ook promovendus Westerlo de wei in voor een duel tegen Cercle Brugge. Het team van Jonas De Roeck was vorig seizoen oppermachtig in 1B en behield ook grotendeels de kern die de promotie bewerkstelligde. De Vereniging kende dan weer een prima periode onder coach Thalhammer, die laatste mocht nu van bij de start van de competitie een team smeden.
Cercle snijdt in eigen voet tegen prima Westerlo
Tuur Dierckx was één van die bekende namen bij Westerlo en hij zorgde na vijf minuten spelen voor het eerste gevaar met een hard schot, Warleson had er niet teveel moeite mee. De thuisploeg eiste de bal op en combineerde bij momenten ook prima, Cercle slaagde er voorlopig niet in om een kans af te dwingen. Op het halfuur werd de opdracht nog wat zwaarder voor Cercle Brugge, Popovic kwam wild in en slikte zijn tweede gele kaart. Met een man minder ontsnapten de bezoekers even later ook aan de openingstreffer: Vaesen kapte zich prima vrij maar centraal kon Warleson knap redding brengen op het schot van de aanvaller. Even later was het toch raak voor het team van De Roeck: Warleson pakte eerst prima maar in de rebound trof Daci eenvoudig raak, met een 1-0 voorsprong mocht Westerlo de rust in.

Dierckx maakte ook zijn wederoptreden in de Jupiler Pro League.
Westerlo speelt met geluk maar houdt finaal stand
Ook na de pauze kwam de eerste kans van de thuisploeg en opnieuw was het Dierckx met een lage schuiver die nipt voorlangs vloog. Westerlo wou snel korte metten maken met Cercle en amper een minuut later dwong van den Keybus de bezoekende doelman tot een prachtige redding. Iets voor het uur was ook Vaesen nog eens dicht bij een doelpunt maar opnieuw schoot hij te centraal, het team van De Roeck speelde met zijn geluk. Cercle creëerde zo goed als niets maar bleef in zijn kansen geloven, op vijf minuten van het einde schoot Deman vanuit een prima positie over. Uiteindelijk hield Westerlo stand en in de blessuretijd zorgde Vetokele nog voor de kers op de taart met de 2-0. Zo werd het meteen een fraaie zege voor de nieuwkomer in de Jupiler Pro League.
Scoreverloop:
1-0 (41') Daci, 2-0 (90+5') Vetokele
Bijzonderheid:
Popovic (Cercle Brugge) krijgt een tweede gele kaart (30').

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Is Westerlo een aanwinst voor de JPL?

Meest recent

'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

238
238
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

12
12
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

105
105
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

119
119
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

175
175
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

106
106
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

94
94
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

161
161
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

109
109
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

47
47
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

473
473
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

82
82
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

40
40
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

231
231
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

98
98
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

187
187
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

435
435
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

361
361
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

97
97
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

65
65
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

198
198
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

182
182
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

67
67
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

458
458
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

351
351

Meer sportnieuws