Westerlo keert terug door grote poort in Jupiler Pro League

door
Westerlo keert terug door grote poort in Jupiler Pro League

Na een prima prestatie heeft Westerlo zijn terugkeer in de Jupiler Pro League opgeluisterd met een knappe zege tegen Cercle Brugge. Het team van Jonas De Roeck voetbalde bij momenten uitstekend maar had ook wel wat meeval dat de Vereniging al na een halfuur met een man minder viel.

Als allerlaatste mocht ook promovendus Westerlo de wei in voor een duel tegen Cercle Brugge. Het team van Jonas De Roeck was vorig seizoen oppermachtig in 1B en behield ook grotendeels de kern die de promotie bewerkstelligde. De Vereniging kende dan weer een prima periode onder coach Thalhammer, die laatste mocht nu van bij de start van de competitie een team smeden.
Cercle snijdt in eigen voet tegen prima Westerlo
Tuur Dierckx was één van die bekende namen bij Westerlo en hij zorgde na vijf minuten spelen voor het eerste gevaar met een hard schot, Warleson had er niet teveel moeite mee. De thuisploeg eiste de bal op en combineerde bij momenten ook prima, Cercle slaagde er voorlopig niet in om een kans af te dwingen. Op het halfuur werd de opdracht nog wat zwaarder voor Cercle Brugge, Popovic kwam wild in en slikte zijn tweede gele kaart. Met een man minder ontsnapten de bezoekers even later ook aan de openingstreffer: Vaesen kapte zich prima vrij maar centraal kon Warleson knap redding brengen op het schot van de aanvaller. Even later was het toch raak voor het team van De Roeck: Warleson pakte eerst prima maar in de rebound trof Daci eenvoudig raak, met een 1-0 voorsprong mocht Westerlo de rust in.

Dierckx maakte ook zijn wederoptreden in de Jupiler Pro League.
Westerlo speelt met geluk maar houdt finaal stand
Ook na de pauze kwam de eerste kans van de thuisploeg en opnieuw was het Dierckx met een lage schuiver die nipt voorlangs vloog. Westerlo wou snel korte metten maken met Cercle en amper een minuut later dwong van den Keybus de bezoekende doelman tot een prachtige redding. Iets voor het uur was ook Vaesen nog eens dicht bij een doelpunt maar opnieuw schoot hij te centraal, het team van De Roeck speelde met zijn geluk. Cercle creëerde zo goed als niets maar bleef in zijn kansen geloven, op vijf minuten van het einde schoot Deman vanuit een prima positie over. Uiteindelijk hield Westerlo stand en in de blessuretijd zorgde Vetokele nog voor de kers op de taart met de 2-0. Zo werd het meteen een fraaie zege voor de nieuwkomer in de Jupiler Pro League.
Scoreverloop:
1-0 (41') Daci, 2-0 (90+5') Vetokele
Bijzonderheid:
Popovic (Cercle Brugge) krijgt een tweede gele kaart (30').

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

Is Westerlo een aanwinst voor de JPL?

Meest recent

Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

253
253
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

194
194
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

185
185
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

30
30
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

233
233
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

106
106
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

671
671
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

332
332
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

552
552
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

108
108
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

479
479
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

68
68
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

518
518
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

340
340
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

275
275
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

171
171
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

382
382
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

362
362
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

537
537
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

47
47
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

411
411
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

180
180
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

237
237
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

433
433
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

559
559

Meer sportnieuws