Westerlo keert terug door grote poort in Jupiler Pro League

door
Westerlo keert terug door grote poort in Jupiler Pro League

Na een prima prestatie heeft Westerlo zijn terugkeer in de Jupiler Pro League opgeluisterd met een knappe zege tegen Cercle Brugge. Het team van Jonas De Roeck voetbalde bij momenten uitstekend maar had ook wel wat meeval dat de Vereniging al na een halfuur met een man minder viel.

Als allerlaatste mocht ook promovendus Westerlo de wei in voor een duel tegen Cercle Brugge. Het team van Jonas De Roeck was vorig seizoen oppermachtig in 1B en behield ook grotendeels de kern die de promotie bewerkstelligde. De Vereniging kende dan weer een prima periode onder coach Thalhammer, die laatste mocht nu van bij de start van de competitie een team smeden.
Cercle snijdt in eigen voet tegen prima Westerlo
Tuur Dierckx was één van die bekende namen bij Westerlo en hij zorgde na vijf minuten spelen voor het eerste gevaar met een hard schot, Warleson had er niet teveel moeite mee. De thuisploeg eiste de bal op en combineerde bij momenten ook prima, Cercle slaagde er voorlopig niet in om een kans af te dwingen. Op het halfuur werd de opdracht nog wat zwaarder voor Cercle Brugge, Popovic kwam wild in en slikte zijn tweede gele kaart. Met een man minder ontsnapten de bezoekers even later ook aan de openingstreffer: Vaesen kapte zich prima vrij maar centraal kon Warleson knap redding brengen op het schot van de aanvaller. Even later was het toch raak voor het team van De Roeck: Warleson pakte eerst prima maar in de rebound trof Daci eenvoudig raak, met een 1-0 voorsprong mocht Westerlo de rust in.

Dierckx maakte ook zijn wederoptreden in de Jupiler Pro League.
Westerlo speelt met geluk maar houdt finaal stand
Ook na de pauze kwam de eerste kans van de thuisploeg en opnieuw was het Dierckx met een lage schuiver die nipt voorlangs vloog. Westerlo wou snel korte metten maken met Cercle en amper een minuut later dwong van den Keybus de bezoekende doelman tot een prachtige redding. Iets voor het uur was ook Vaesen nog eens dicht bij een doelpunt maar opnieuw schoot hij te centraal, het team van De Roeck speelde met zijn geluk. Cercle creëerde zo goed als niets maar bleef in zijn kansen geloven, op vijf minuten van het einde schoot Deman vanuit een prima positie over. Uiteindelijk hield Westerlo stand en in de blessuretijd zorgde Vetokele nog voor de kers op de taart met de 2-0. Zo werd het meteen een fraaie zege voor de nieuwkomer in de Jupiler Pro League.
Scoreverloop:
1-0 (41') Daci, 2-0 (90+5') Vetokele
Bijzonderheid:
Popovic (Cercle Brugge) krijgt een tweede gele kaart (30').

LEES OOK: Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Is Westerlo een aanwinst voor de JPL?

Meest recent

'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

17
17
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

88
88
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

93
93
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

282
282
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

180
180
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

30
30
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

187
187
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

346
346
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

165
165
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

343
343
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

87
87
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

70
70
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

524
524
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

719
719
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

93
93
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

86
86
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

149
149
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1612
1612
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

168
168
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

231
231
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

57
57
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

1486
1486
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

519
519
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

78
78
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

44
44

Meer sportnieuws