Westerlo keert terug door grote poort in Jupiler Pro League

132 stemmen
Westerlo keert terug door grote poort in Jupiler Pro League

Na een prima prestatie heeft Westerlo zijn terugkeer in de Jupiler Pro League opgeluisterd met een knappe zege tegen Cercle Brugge. Het team van Jonas De Roeck voetbalde bij momenten uitstekend maar had ook wel wat meeval dat de Vereniging al na een halfuur met een man minder viel.

Als allerlaatste mocht ook promovendus Westerlo de wei in voor een duel tegen Cercle Brugge. Het team van Jonas De Roeck was vorig seizoen oppermachtig in 1B en behield ook grotendeels de kern die de promotie bewerkstelligde. De Vereniging kende dan weer een prima periode onder coach Thalhammer, die laatste mocht nu van bij de start van de competitie een team smeden.
Cercle snijdt in eigen voet tegen prima Westerlo
Tuur Dierckx was één van die bekende namen bij Westerlo en hij zorgde na vijf minuten spelen voor het eerste gevaar met een hard schot, Warleson had er niet teveel moeite mee. De thuisploeg eiste de bal op en combineerde bij momenten ook prima, Cercle slaagde er voorlopig niet in om een kans af te dwingen. Op het halfuur werd de opdracht nog wat zwaarder voor Cercle Brugge, Popovic kwam wild in en slikte zijn tweede gele kaart. Met een man minder ontsnapten de bezoekers even later ook aan de openingstreffer: Vaesen kapte zich prima vrij maar centraal kon Warleson knap redding brengen op het schot van de aanvaller. Even later was het toch raak voor het team van De Roeck: Warleson pakte eerst prima maar in de rebound trof Daci eenvoudig raak, met een 1-0 voorsprong mocht Westerlo de rust in.

Dierckx maakte ook zijn wederoptreden in de Jupiler Pro League.
Westerlo speelt met geluk maar houdt finaal stand
Ook na de pauze kwam de eerste kans van de thuisploeg en opnieuw was het Dierckx met een lage schuiver die nipt voorlangs vloog. Westerlo wou snel korte metten maken met Cercle en amper een minuut later dwong van den Keybus de bezoekende doelman tot een prachtige redding. Iets voor het uur was ook Vaesen nog eens dicht bij een doelpunt maar opnieuw schoot hij te centraal, het team van De Roeck speelde met zijn geluk. Cercle creëerde zo goed als niets maar bleef in zijn kansen geloven, op vijf minuten van het einde schoot Deman vanuit een prima positie over. Uiteindelijk hield Westerlo stand en in de blessuretijd zorgde Vetokele nog voor de kers op de taart met de 2-0. Zo werd het meteen een fraaie zege voor de nieuwkomer in de Jupiler Pro League.
Scoreverloop:
1-0 (41') Daci, 2-0 (90+5') Vetokele
Bijzonderheid:
Popovic (Cercle Brugge) krijgt een tweede gele kaart (30').

LEES OOK: 'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

Is Westerlo een aanwinst voor de JPL?

Meest recent

'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

28
28
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

113
113
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

204
204
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

49
49
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

76
76
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

36
36
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

40
40
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

408
408
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

107
107
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

145
145
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

161
161
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

852
852
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

80
80
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

225
225
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

114
114
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

75
75
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

33
33
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

340
340
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

93
93
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

68
68
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

248
248
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

341
341
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

106
106
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

196
196
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

46
46

Meer sportnieuws