Hoefkens reageert 'penalty-akkefietje' bij Club

door
Hoefkens reageert 'penalty-akkefietje' bij Club

Club Brugge is zonder fouten begonnen aan zijn campagne in de Jupiler Pro League. De landskampioen hield zondagmiddag immers de drie punten thuis tegen KRC Genk. Maar Blauw-Zwart moest er wel voor zwoegen en uiteindelijk viel de winnende treffer pas erg laat in de wedstrijd.


Met name in de eerste helft hadden de Bruggelingen het knap lastig. Simon Mignolet moest zijn niveau van in de Play-Offs van vorig seizoen bovenhalen om te voorkomen dat zijn ploeg met een achterstand de kleedkamer inging. Na de pauze liep het dan weer beter bij Blauw-Zwart. Onder impuls van uitblinkers Andreas Skov Olsen en Ferran Jutgla haalde de landskampioen het uiteindelijk met 3-2.

Club had wel wat meeval nodig om de drie punten binnen te halen. Zo viel de winnende treffer van Skov Olsen na een rebound op een strafschop. Die penalty zorgde overigens voor wat commotie. Hans Vanaken leek immers de aangewezen man om de elfmeter te trappen. Na wat overleg op het veld nam nieuwkomer Cyle Larin echter plaats achter de bal en de Canadees trapte zowaar op de paal. Bij de Brugse achterban doken meteen flashbacks over het Mbaye Diagne-incident op.

OPDRACHT HOEFKENS
Maar coach Carl Hoefkens beweerde achteraf dat het wel degelijk de bedoeling was om Larin te laten trappen. "Hans kwam naar mij en zei dat hij niet meer kon, dat hij niet meer kon trappen", verklaarde Hoefkens bij Eleven Sports. "Als Hans op het veld staat en fit is, dan trapt hij de penalty's. Dat is een garantie, dat is ongelofelijk duidelijk. Ik weet dat we hier een geschiedenis mee hebben, maar dat was vandaag niet het geval. Ik heb Cyle dan aangeduid, want hij trapt de penalty's bij Canada. Hans stond bij de stip, maar er was geen discussie. Het was meer een overleg van hoe we het zouden doen."

LEES OOK: Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Gelooft u de uitleg van Hoefkens?

Meest recent

Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

1
1
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

22
22
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

20
20
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

35
35
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

230
230
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

80
80
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

68
68
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

219
219
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

241
241
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

190
190
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

226
226
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

582
582
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

369
369
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

313
313
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

329
329
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

225
225
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

330
330
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

286
286
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

566
566
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

640
640
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

427
427
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

584
584
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

361
361
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

378
378
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

85
85

Meer sportnieuws