Hoefkens reageert 'penalty-akkefietje' bij Club

432 stemmen
Hoefkens reageert 'penalty-akkefietje' bij Club

Club Brugge is zonder fouten begonnen aan zijn campagne in de Jupiler Pro League. De landskampioen hield zondagmiddag immers de drie punten thuis tegen KRC Genk. Maar Blauw-Zwart moest er wel voor zwoegen en uiteindelijk viel de winnende treffer pas erg laat in de wedstrijd.


Met name in de eerste helft hadden de Bruggelingen het knap lastig. Simon Mignolet moest zijn niveau van in de Play-Offs van vorig seizoen bovenhalen om te voorkomen dat zijn ploeg met een achterstand de kleedkamer inging. Na de pauze liep het dan weer beter bij Blauw-Zwart. Onder impuls van uitblinkers Andreas Skov Olsen en Ferran Jutgla haalde de landskampioen het uiteindelijk met 3-2.

Club had wel wat meeval nodig om de drie punten binnen te halen. Zo viel de winnende treffer van Skov Olsen na een rebound op een strafschop. Die penalty zorgde overigens voor wat commotie. Hans Vanaken leek immers de aangewezen man om de elfmeter te trappen. Na wat overleg op het veld nam nieuwkomer Cyle Larin echter plaats achter de bal en de Canadees trapte zowaar op de paal. Bij de Brugse achterban doken meteen flashbacks over het Mbaye Diagne-incident op.

OPDRACHT HOEFKENS
Maar coach Carl Hoefkens beweerde achteraf dat het wel degelijk de bedoeling was om Larin te laten trappen. "Hans kwam naar mij en zei dat hij niet meer kon, dat hij niet meer kon trappen", verklaarde Hoefkens bij Eleven Sports. "Als Hans op het veld staat en fit is, dan trapt hij de penalty's. Dat is een garantie, dat is ongelofelijk duidelijk. Ik weet dat we hier een geschiedenis mee hebben, maar dat was vandaag niet het geval. Ik heb Cyle dan aangeduid, want hij trapt de penalty's bij Canada. Hans stond bij de stip, maar er was geen discussie. Het was meer een overleg van hoe we het zouden doen."

LEES OOK: 'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Gelooft u de uitleg van Hoefkens?

Meest recent

Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

3
3
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

20
20
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

68
68
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

53
53
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

35
35
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

52
52
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

258
258
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

158
158
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

234
234
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

246
246
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

74
74
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

851
851
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

284
284
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

320
320
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

426
426
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

137
137
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

100
100
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

166
166
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

263
263
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

43
43
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

364
364
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

227
227
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

43
43
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

45
45
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

174
174

Meer sportnieuws