Hoefkens reageert 'penalty-akkefietje' bij Club

door
Hoefkens reageert 'penalty-akkefietje' bij Club

Club Brugge is zonder fouten begonnen aan zijn campagne in de Jupiler Pro League. De landskampioen hield zondagmiddag immers de drie punten thuis tegen KRC Genk. Maar Blauw-Zwart moest er wel voor zwoegen en uiteindelijk viel de winnende treffer pas erg laat in de wedstrijd.


Met name in de eerste helft hadden de Bruggelingen het knap lastig. Simon Mignolet moest zijn niveau van in de Play-Offs van vorig seizoen bovenhalen om te voorkomen dat zijn ploeg met een achterstand de kleedkamer inging. Na de pauze liep het dan weer beter bij Blauw-Zwart. Onder impuls van uitblinkers Andreas Skov Olsen en Ferran Jutgla haalde de landskampioen het uiteindelijk met 3-2.

Club had wel wat meeval nodig om de drie punten binnen te halen. Zo viel de winnende treffer van Skov Olsen na een rebound op een strafschop. Die penalty zorgde overigens voor wat commotie. Hans Vanaken leek immers de aangewezen man om de elfmeter te trappen. Na wat overleg op het veld nam nieuwkomer Cyle Larin echter plaats achter de bal en de Canadees trapte zowaar op de paal. Bij de Brugse achterban doken meteen flashbacks over het Mbaye Diagne-incident op.

OPDRACHT HOEFKENS
Maar coach Carl Hoefkens beweerde achteraf dat het wel degelijk de bedoeling was om Larin te laten trappen. "Hans kwam naar mij en zei dat hij niet meer kon, dat hij niet meer kon trappen", verklaarde Hoefkens bij Eleven Sports. "Als Hans op het veld staat en fit is, dan trapt hij de penalty's. Dat is een garantie, dat is ongelofelijk duidelijk. Ik weet dat we hier een geschiedenis mee hebben, maar dat was vandaag niet het geval. Ik heb Cyle dan aangeduid, want hij trapt de penalty's bij Canada. Hans stond bij de stip, maar er was geen discussie. Het was meer een overleg van hoe we het zouden doen."

LEES OOK: Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Gelooft u de uitleg van Hoefkens?

Meest recent

Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

28
28
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

41
41
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

17
17
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

178
178
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

91
91
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

42
42
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

73
73
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

50
50
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

233
233
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

288
288
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

70
70
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

488
488
PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

137
137
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

583
583
AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

242
242
Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Zulte Waregem wil zondagavond de drie punten thuis houden tegen RSC Anderlecht. Opnieuw een mooie ...

176
176
Club verovert Europa: "Als ze zo in competitie spelen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

652
652
Absolute rotavond Courtois: Spaanse media vellen verdict

In de Spaanse Primera Division krijgt FC Barcelona zondagnamiddag een uitgelezen kans om de ...

86
86
Union komt met nieuws na noodlottige fase David

Union SG wist zaterdagavond zijn leidersplaats met succes te verdedigen en won op eigen veld met 2-1 ...

151
151
Anderlecht met rug tegen muur: "Als ze Schreuder echt willen ..."

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

392
392
Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

KRC Genk zit momenteel in een goede vorm en wist zijn vijf laatste matchen te winnen. Die lijn wil ...

47
47
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

94
94
TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

438
438
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

199
199
‘Strijd om Moreira barst los: monstersom op tafel’

De opmars van Diego Moreira is indrukwekkend. De buitenspeler groeide bij Strasbourg uit tot een ...

54
54

Meer sportnieuws