'Ito neemt beslissing over transfer bij Genk'

door
'Ito neemt beslissing over transfer bij Genk'

KRC Genk zal in de zomer afscheid nemen van enkele sterkhouders, want het bleek in de zomer niet de juiste zet om de ploeg bijeen te houden. Spelers als Paul Onuachu en Jhon Lucumi lijken te gaan vertrekken. Maar ook Junya Ito lijkt een transfer te kunnen maken.


De Japanner was vorig seizoen wel nog vaak beslissend in de competitie met acht goals en vijftien assists, maar op zijn 29ste lijkt zijn laatste kans voor een stap hogerop aangebroken te zijn. Het zal ook de laatste keer zijn dat Genk nog een mooie transfersom uit de brand kan slepen. De interesse groeit. Bayer Leverkusen en Borussia Mönchengladbach werden al genoemd als ploegen die interesse toonden in de flankaanvaller.

Volgens het betrouwbare L’Equipe heeft Stade Reims, de club van Thomas Foket en Wout Faes, zijn oog laten vallen op de Japanse international. Ito ligt nog twee jaar onder contract en in 143 matchen scoorde hij 29 wedstrijden, waarin hij 48 assists uitdeelde. Ito gaat met Japan naar het WK en het is voor hem dus zeer belangrijk dat hij veel gaat spelen, wat bij Genk een zekerheid is. De Japanner sprak zich zaterdag uit in Het Belang van Limburg over een transfer.

TRANSFER HOEFT NIET

Ito zei dat hij in het verleden altijd had gezegd dat hij een stap hogerop wilde maken. Maar nu is hij vooral blij met wat hij hier heeft opgebouwd. “Ik hoef dus niet per se te vertrekken”, zegt de Japanner. Hij is gelukkig bij de club en ook de stad vindt hij geweldig. Ito vindt echter dat het niveau van de competitie beter kan, maar klaagt niet. Hij benadrukt dat hij niet weg moét bij Genk, maar een aanbod van een club uit een grotere competitie zal hij wel overwegen.

LEES OOK: Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

Zal Ito blijven bij Genk?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

83
83
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

16
16
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

15
15
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

36
36
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

119
119
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

98
98
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

31
31
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

74
74
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

146
146
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

46
46
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

154
154
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

86
86
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

74
74
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

68
68
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

66
66
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

187
187
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

230
230
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

155
155
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

76
76
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

229
229
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

494
494
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

70
70
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

403
403
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

96
96
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

66
66
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

510
510

Meer sportnieuws