'Ito neemt beslissing over transfer bij Genk'

207
'Ito neemt beslissing over transfer bij Genk'

KRC Genk zal in de zomer afscheid nemen van enkele sterkhouders, want het bleek in de zomer niet de juiste zet om de ploeg bijeen te houden. Spelers als Paul Onuachu en Jhon Lucumi lijken te gaan vertrekken. Maar ook Junya Ito lijkt een transfer te kunnen maken.


De Japanner was vorig seizoen wel nog vaak beslissend in de competitie met acht goals en vijftien assists, maar op zijn 29ste lijkt zijn laatste kans voor een stap hogerop aangebroken te zijn. Het zal ook de laatste keer zijn dat Genk nog een mooie transfersom uit de brand kan slepen. De interesse groeit. Bayer Leverkusen en Borussia Mönchengladbach werden al genoemd als ploegen die interesse toonden in de flankaanvaller.

Volgens het betrouwbare L’Equipe heeft Stade Reims, de club van Thomas Foket en Wout Faes, zijn oog laten vallen op de Japanse international. Ito ligt nog twee jaar onder contract en in 143 matchen scoorde hij 29 wedstrijden, waarin hij 48 assists uitdeelde. Ito gaat met Japan naar het WK en het is voor hem dus zeer belangrijk dat hij veel gaat spelen, wat bij Genk een zekerheid is. De Japanner sprak zich zaterdag uit in Het Belang van Limburg over een transfer.

TRANSFER HOEFT NIET

Ito zei dat hij in het verleden altijd had gezegd dat hij een stap hogerop wilde maken. Maar nu is hij vooral blij met wat hij hier heeft opgebouwd. “Ik hoef dus niet per se te vertrekken”, zegt de Japanner. Hij is gelukkig bij de club en ook de stad vindt hij geweldig. Ito vindt echter dat het niveau van de competitie beter kan, maar klaagt niet. Hij benadrukt dat hij niet weg moét bij Genk, maar een aanbod van een club uit een grotere competitie zal hij wel overwegen.

LEES OOK: 'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

Zal Ito blijven bij Genk?

Meest recent

Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

7
7
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

16
16
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

17
17
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

91
91
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

110
110
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

159
159
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

15
15
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

195
195
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

376
376
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

278
278
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

277
277
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

169
169
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

327
327
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

349
349
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

322
322
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

205
205
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

625
625
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

517
517
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

185
185
Zorgen voor Bruno: Anderlecht met onthoofde defensie?

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang. Bij Anderlecht kijken ze daar alvast ...

147
147
Stijnen geeft dé reden waarom hij geen kans krijgt in JPL

Stijn Stijnen zorgde tijdens de interlandbreak toch voor een verrassing door een stap opzij te ...

142
142
'Saelemaekers kent verdict: datum terugkeer bekend'

In zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel meteen enkele ...

33
33
Gaat Kompany straks shoppen bij SK Beveren?

Vincent Kompany is intussen al bezig aan zijn derde seizoen bij Bayern München. Wie gedacht had ...

120
120
Union verloor goudhaantje bijna aan... de politie

Union deed de voorbije jaren al heel wat straffe transfers. Ook dit seizoen lijkt het vertrek van ...

40
40
'Ergernis groeit: Mbappé en Real Madrid op ramkoers'

Kylian Mbappé liep tijdens de voorbije interlandbreak weer in de kijker, maar niet om de ...

127
127

Meer sportnieuws