Napoli-voorzitter: "Het was Mertens alleen om het geld te doen"

990 stemmen
Napoli-voorzitter:

De deur voor een nieuw contract voor Dries Mertens bij Napoli leek de voorbije weken nog op een kleine kier te staan, ook al was zijn overeenkomst al enkele weken afgelopen. Zaterdagavond werd ze echter helemaal dichtgegooid. In gesprek met Radio Kiss Kiss Napoli verkondigde voorzitter Aurelio De Laurentiis immers dat het afscheid van Mertens definitief is.


In het interview gaf De Laurentiis ook meer uitleg over de precieze redenen voor het vertrek van Mertens, die nochtans zelf bijzonder graag in Napels wou blijven en ook op handen gedragen wordt door de supporters. Die zullen zonder twijfel enorm ontgoocheld achterblijven, maar De Laurentiis wil niet hun zondebok worden en schuift de schuld volledig in de schoenen van Mertens.

"Mertens heeft nog een jaar voorgesteld, omdat hij beseft dat hij 35 jaar is en daarna zal moeten stoppen. Maar als het ook hem daarna alleen om het geld te doen is, dan moet ik weigeren", verklaarde hij. "Als ik een buitenproportioneel loon moet betalen aan Mertens, hebben we daarna geen geld meer om volgend seizoen de jongere spelers te kopen die we nodig hebben."

4 MILJOEN PER JAAR
En dus scheiden de wegen van Mertens en Napoli. "Ik heb hem 4 miljoen euro bruto geboden en hij heeft dat geweigerd. Ik heb hem dus bedankt, net als zijn zoontje Ciro en zijn vrouw, voor alles wat hij de voorbije jaren voor ons heeft gedaan met al zijn uitzonderlijke doelpunten. Maar wij kunnen niet over onze limiet gaan, want ik moet ook nog jonge spelers kopen die Napoli ook de komende jaren nog kunnen dienen."

LEES OOK: ‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Had Mertens vrede moeten nemen met die som?

Meest recent

De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

97
97
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

342
342
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

161
161
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

149
149
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

220
220
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

138
138
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

38
38
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

116
116
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

67
67
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

134
134
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

84
84
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

36
36
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

61
61
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

96
96
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

72
72
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

159
159
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

309
309
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

1027
1027
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

231
231
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

117
117
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

241
241
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

122
122
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

322
322
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

118
118
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

624
624

Meer sportnieuws