Napoli-voorzitter: "Het was Mertens alleen om het geld te doen"

door
Napoli-voorzitter:

De deur voor een nieuw contract voor Dries Mertens bij Napoli leek de voorbije weken nog op een kleine kier te staan, ook al was zijn overeenkomst al enkele weken afgelopen. Zaterdagavond werd ze echter helemaal dichtgegooid. In gesprek met Radio Kiss Kiss Napoli verkondigde voorzitter Aurelio De Laurentiis immers dat het afscheid van Mertens definitief is.


In het interview gaf De Laurentiis ook meer uitleg over de precieze redenen voor het vertrek van Mertens, die nochtans zelf bijzonder graag in Napels wou blijven en ook op handen gedragen wordt door de supporters. Die zullen zonder twijfel enorm ontgoocheld achterblijven, maar De Laurentiis wil niet hun zondebok worden en schuift de schuld volledig in de schoenen van Mertens.

"Mertens heeft nog een jaar voorgesteld, omdat hij beseft dat hij 35 jaar is en daarna zal moeten stoppen. Maar als het ook hem daarna alleen om het geld te doen is, dan moet ik weigeren", verklaarde hij. "Als ik een buitenproportioneel loon moet betalen aan Mertens, hebben we daarna geen geld meer om volgend seizoen de jongere spelers te kopen die we nodig hebben."

4 MILJOEN PER JAAR
En dus scheiden de wegen van Mertens en Napoli. "Ik heb hem 4 miljoen euro bruto geboden en hij heeft dat geweigerd. Ik heb hem dus bedankt, net als zijn zoontje Ciro en zijn vrouw, voor alles wat hij de voorbije jaren voor ons heeft gedaan met al zijn uitzonderlijke doelpunten. Maar wij kunnen niet over onze limiet gaan, want ik moet ook nog jonge spelers kopen die Napoli ook de komende jaren nog kunnen dienen."

LEES OOK: 'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Had Mertens vrede moeten nemen met die som?

Meest recent

Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

23
23
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonde na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

21
21
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

28
28
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

70
70
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

105
105
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

111
111
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

12
12
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

230
230
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

272
272
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

99
99
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

528
528
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

80
80
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

90
90
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

215
215
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

215
215
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

126
126
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

94
94
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

521
521
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

536
536
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

151
151
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

91
91
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

334
334
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

261
261
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

51
51

Meer sportnieuws