Napoli-voorzitter: "Het was Mertens alleen om het geld te doen"

990
Napoli-voorzitter:

De deur voor een nieuw contract voor Dries Mertens bij Napoli leek de voorbije weken nog op een kleine kier te staan, ook al was zijn overeenkomst al enkele weken afgelopen. Zaterdagavond werd ze echter helemaal dichtgegooid. In gesprek met Radio Kiss Kiss Napoli verkondigde voorzitter Aurelio De Laurentiis immers dat het afscheid van Mertens definitief is.


In het interview gaf De Laurentiis ook meer uitleg over de precieze redenen voor het vertrek van Mertens, die nochtans zelf bijzonder graag in Napels wou blijven en ook op handen gedragen wordt door de supporters. Die zullen zonder twijfel enorm ontgoocheld achterblijven, maar De Laurentiis wil niet hun zondebok worden en schuift de schuld volledig in de schoenen van Mertens.

"Mertens heeft nog een jaar voorgesteld, omdat hij beseft dat hij 35 jaar is en daarna zal moeten stoppen. Maar als het ook hem daarna alleen om het geld te doen is, dan moet ik weigeren", verklaarde hij. "Als ik een buitenproportioneel loon moet betalen aan Mertens, hebben we daarna geen geld meer om volgend seizoen de jongere spelers te kopen die we nodig hebben."

4 MILJOEN PER JAAR
En dus scheiden de wegen van Mertens en Napoli. "Ik heb hem 4 miljoen euro bruto geboden en hij heeft dat geweigerd. Ik heb hem dus bedankt, net als zijn zoontje Ciro en zijn vrouw, voor alles wat hij de voorbije jaren voor ons heeft gedaan met al zijn uitzonderlijke doelpunten. Maar wij kunnen niet over onze limiet gaan, want ik moet ook nog jonge spelers kopen die Napoli ook de komende jaren nog kunnen dienen."

LEES OOK: ‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Had Mertens vrede moeten nemen met die som?

Meest recent

Allegri heeft genoeg gezien: radicale De Bruyne-ingreep

Kevin De Bruyne is vrij moeizaam aan het seizoen begonnen bij SSC Napoli. Na drie officiële ...

7
7
Philippe Albert verbaast: "Hij is de beste aanwinst in de JPL"

De transfermakt is ook in België weer voor enkele maanden achter slot en grendel gegaan. ...

37
37
'Toekomst Courtois: Real zet opvolgingsplan in werking'

Recordhouder Real Madrid zet vanaf deze week zijn queeste in om opnieuw succes te oogsten in de ...

37
37
‘Sommer bezorgt Club Brugge levensgroot probleem’

Yann Sommer houdt Club Brugge overeind, maar net daarin schuilt een probleem voor Ivan Leko. De ...

233
233
'Verguisde Stroeykens slikt volgende dreun bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een behoorlijk specactulaire mercato achter de rug, maar vond niet voor ...

270
270
Genk slaat voltreffer op transfermarkt: "Week na week"

Met 8 op 15 kan de competitiestart van KRC Genk niet bepaald als een groot succes bestempeld worden. ...

293
293
UCL van start! Leko hakt laatste knoop door in Brugse basiself

De League Phase in de Champions League kan beginnen! En het is zowaar Club Brugge dat de nieuwe ...

106
106
'Thorup grijpt in: eerste slachtoffer bij KRC Genk'

Een week na het gelijkspel in Anderlecht staat er KRC Genk zondag alweer een topper te wachten, want ...

221
221
Verhaeghe dropt bom: opvolger bij Club Brugge al bekend?

Daags voor de start van een nieuwe campagne in de Champions League liet Bart Verhaeghe zijn licht ...

553
553
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

210
210
Titel nu al utopie? Drie échte concurrenten voor Anderlecht

RSC Anderlecht liet in het prille seizoen al veelbelovende flitsen zien. Maar de barre realiteit is ...

328
328
Villa-coach Emery fileert Club: straffe Vanaken-uitspraak

Club Brugge opent dinsdagavond zijn campagne in de Champions League met een thuiswedstrijd. Aston ...

631
631
Champions League TV-gids! Kijkers Club Brugge-Villa opgelet

Dinsdagavond is het zover, dan trekt de League Phase van de Champions League zich op gang. De eerste ...

88
88
AA Gent heeft nieuwe lieveling: "Geen magie, maar ..."

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

280
280
‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

667
667
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

215
215
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

517
517
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

131
131
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

457
457
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

373
373
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

98
98
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

448
448
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

406
406
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

553
553
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

105
105

Meer sportnieuws