Verbeke geeft dé reden voor breuk met Kompany

door
Verbeke geeft dé reden voor breuk met Kompany

Ook voor RSC Anderlecht zit de voorbereiding er helemaal op. Zondagavond trapt de recordkampioen zijn campagne in de Jupiler Pro League met een thuiswedstrijd tegen KV Oostende. De Brusselaars willen dan absoluut een goede start nemen, want er staat behoorlijk wat druk op de ketel.


Niet in het minst op de clubleiding. De voorbije seizoenen kon het bestuur zich nog wat verschuilen achter coach Vincent Kompany. Die kon als clubboegbeeld rekenen op een pak krediet, niet in het minst bij de eigen achterban. Maar eind vorig seizoen besloot Paars-Wit om de samenwerking met de oud-verdediger vroegtijdig stop te zetten. Een beslissing die bijzonder veel stof deed opwaaien.

Sindsdien deden heel wat theorieën de ronde over het vertrek van Kompany. In een uitgebreid interview met de krant De Morgen geeft CEO Peter Verbeke nu zijn versie van de feiten. "Samengevat is het dit, denk ik: Vincent wil een coach zijn naar Engels model. The manager decides all. Terwijl Wouter Vandenhaute en ik anders in elkaar zitten; wij vinden dat iedereen die een gefundeerde mening heeft, die mening ook mag verkondigen. We hebben onze visies openlijk met elkaar gedeeld, en we zagen het allemaal net iets anders."

STERKE PERSOONLIJKHEDEN
Verbeke benadrukt 'met de hand op het hart' dat er geen sprake is geweest van ruzie. Maar tussen twee sterke karakters kan het nu eenmaal botsen. "Met Vincent en Wouter zit er behoorlijk wat persoonlijkheid aan je tafel. Daar raak je niet uit door te zeggen: schuif jij een beetje op naar links en jij een beetje naar rechts, en we vinden elkaar in het midden", getuigt Verbeke.

LEES OOK: ‘Antwerp op zucht van volgende prestigetransfer'

Anderlecht had Kompany nog een seizoen moeten geven ...

Meest recent

Fink in de wolken: groot voordeel Genk voor seizoensstart

KRC Genk heeft een geslaagde zomerstage achter de rug. Coach Thorsten Fink liet zijn manschappen in ...

10
10
Edozie naar Club Brugge? Analist velt helder verdict

Binnen een weekje gaat het nieuwe seizoen van Club Brugge van start met de supercup tegen Union ...

270
270
'Real legt transferplan bloot: volgende bom bepaald'

Real Madrid haalde de voorbije weken al verschillende aanwinsten in huis, maar heeft nog meer grote ...

79
79
'Twee aanwinsten vast in basis bij vernieuwd Anderlecht'

Het tweede luik van de voorbereiding zit erop voor RSC Anderlecht. Zaterdag werd het oefenkamp in ...

248
248
X sabelt Kiyine genadeloos neer: "Bandieten zoals Waes..."

Is er nog een voetbaltoekomst voor Sofian Kiyine? Die vraag mag luidop gesteld worden, nadat de ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Lammens, Club strikt topaanwinst'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

208
208
Infantino vreest voor WK 2026 en heeft boodschap voor Trump

Het WK voor Clubs is een voorbode voor het WK van volgend jaar. Gastland Verenigde Staten wordt op ...

102
102
‘Loïs Openda haalt voorpagina met monstertransfer’

Loïs Openda kende een minder seizoen bij RB Leipzig, maar de Rode Duivel kan nog steeds een ...

168
168
Yannick Ferrera sleept RWDM Brussels voor de rechter

Na de woelige weken van RWDM Brussels in verband met de naamsverandering staat er alweer een gevecht ...

99
99
Fener maakt AC Milan compleet belachelijk na transfer Brown

Fenerbahçe en AC Milan waren in een ferme strijd verwikkeld om Archie Brown van KAA Gent ...

139
139
'Vier voorstellen de vuilbak in: Jashari hakt knoop door'

De transfersoap rond Ardon Jashari blijft voortduren. Verschillende grootmachten zouden de Zwitser ...

1275
1275
Voetbal naar de vaantjes: Knallende ambras bij FIFA-bobo’s

Het WK voor Clubs zorgt voor heel wat ophef. De beste teams ter wereld komen in de Verenigde Staten ...

239
239
'De Mil vreest: volgende smaakmaker grof wild'

Rik De Mil verkoos een verlengd verblijf bij Sporting Charleroi boven een transfer naar Royal ...

86
86
Messi en Dreyer spelen MLS volledig in de vernieling

Lionel Messi en Anders Dreyer zijn niet te houden in de Major League Soccer. De twee spelen de ...

53
53
Vanessa maakt Van Crombrugge zot, die reageert met...

Eén van de meest spraakmakende relaties in BV-land ontspon zich eind vorig jaar. Toen maakten ...

640
640
'Frank Raes stil na porno-bommetje van ex'

Lange tijd vormden Frank Raes en zijn ex-vrouw Cath Luyten een prachtig koppel. De twee kregen ook ...

187
187
'Nieuwe parel uit buitenland voor Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft over heel de wereld rondspeuren naar versterking. Paars-Wit kijkt uit naar ...

249
249
'Blijft hij of niet? Droomtransfer lonkt voor Mignolet'

Bij Club Brugge krijgen Nordin Jackers en Simon Mignolet elk hun kans in de voorbereiding. Nicky ...

874
874
‘Verguisde speler’ bloeit open onder Besnik Hasi

RSC Anderlecht is nog in volle voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat gebeurt met ups en downs. De ...

995
995
De Roover van Antwerp naar STVV: "Het ideale traject"

STVV heeft een nieuwe technische staf. Wouter Vrancken haalde nieuw volk naar Stayen. Jan Van ...

114
114
Zwendel escaleert: Coucke bijt van zich af op Instagram

Als ervaren ondernemer kent Marc Coucke ondertussen het klappen van de zweep. De eigenaar van ...

256
256
'Fofana verlaat Lyon: verrassende uitkomst op til'

Rondom Malick Fofana doen er al maanden héél veel geruchten. De Rode Duivel speelt ...

116
116
'Bijna Hoefkens-stunt bij Club Brugge'

Carl Hoefkens begint aan zijn tweede seizoen bij NAC Breda. De Belgische coach speelde met zijn team ...

224
224
"Anderlecht?" - Patris doorbreekt eindelijk de stilte

STVV rondde zijn oefenstage af in het Nederlandse Venray. VoetbalNieuws bracht een bezoekje aan de ...

140
140
'Standard blijft druk bezig: volgende vertrekker bekend'

Standard gooide het de voorbije maanden over een radicaal andere boeg. Sinds de aanstelling van Marc ...

134
134

Meer sportnieuws