Van Bommel trapt Overmars tegen de schenen

530 stemmen
Van Bommel trapt Overmars tegen de schenen

Mark van Bommel drukt meteen zijn stempel bij Antwerp FC: de nieuwe coach van The Great Old verbant Abdoulaye Seck en Pierre Dwomoh definitief naar de B-kern. “Of Seck en Dwomoh mogen vertrekken? Zo zou je ‘t wel kunnen zeggen, ja”, zei van Bommel eerder deze week aan VTM Nieuws. De Senegalees was vorig seizoen op het vlak van duelkracht en sterkte in het luchtruim nochtans één van beste centrale verdedigers van de Jupiler Pro League. Dwomoh moest op termijn dan weer één van de lucratiefste uitgaande transfers van de club worden, terwijl Marc Overmars en Sven Jaecques grote believers zijn van het 18-jarig talent.


ABDOULAYE SECK

Het Nieuwsblad vroeg enkele weken geleden aan Manuel Benson waarvan hij bang is. “Van Abdoulaye Seck! ( lacht)”, was het antwoord van de flankenflitser van Antwerp FC. “Nee, serieus: geweldige verdediger, maar je moet niet met zijn voeten spelen op training. Hem even door de benen spelen, kan je twee maanden revalidatie opleveren. Altijd fair hoor, maar wel beenhard.” Benson omschreef duidelijk de grote sterkte van zijn Senegalese ploegmaat, die zich voornamelijk op het fysieke gebied bevindt.

Abdoulaye Seck is door die indrukwekkende power misschien wel één van de sterkste verdedigers in België. Vorig seizoen stak hij er letterlijk met kop en schouders bovenuit qua duelkracht. In de Jupiler Pro League was hij namelijk de zesde beste centrale verdediger op het vlak van gewonnen duels. Daarnaast was Seck de tweede beste centrale verdediger in het luchtruim.



Maar Mark van Bommel vraagt dit seizoen meer voetballend vermogen in zijn elftal. Dat is een kwaliteit die Toby Alderweireld al meteen bracht in zijn eerste wedstrijd voor Antwerp FC, maar die ook Gaston Avila (Boca Juniors) kan brengen. De Argentijnse (linker) centrale verdediger landde enkele dagen geleden in België om zijn medische proeven af te leggen op de Bosuil. Het is de algemene verwachting dat de 20-jarige eerstdaags zijn handtekening zet onder een contract.

Gaston Avila is een droomprofiel voor Mark van Bommel, want de linksvoetige centrale verdediger onderscheidt zich in de Argentijnse competitie met zijn progressieve passes, doorsteekpasses en zelfs sleutelpasses. Daarnaast blinkt hij ook uit met lange versnellingen met de bal aan de voet. In al deze onderdelen behoort hij tot de beste centrale verdedigers van de Argentijnse competitie. Net zo’n type dat perfect past in de visie van de nieuwe coach van Antwerp FC.



Door te kiezen voor Toby Alderweireld en Gaston Avila kiest Mark van Bommel duidelijk voor voetballende skills in de verdediging boven de fysieke kwaliteiten van Abdoulaye Seck. De Senegalese international, een populaire figuur bij de achterban, was volgens Gazet van Antwerpen zwaar ontgoocheld na zijn verbanning naar de B-kern en hij werd ook al van de Europese lijst verwijderd. Voor veel andere clubs uit de Jupiler Pro League zou Seck alvast een mooie aanwinst betekenen.

PIERRE DWOMOH

“Het heeft met álles te maken: voetballende kwaliteiten, maar ook wat er buiten het veld gebeurt”, gaf Mark van Bommel duiding over de verbanning van Pierre Dwomoh naar de B-kern. “Of de deur nog op een kier staat? Op dit moment niet.” Maar Paul Gheysens, Sven Jaecques en Marc Overmars tevreden zijn over deze beslissing van z’n nieuwe hoofdcoach is een andere vraag. Het is namelijk een publiek geheim dat Antwerp FC van plan was om van Dwomoh één van zijn lucratiefste uitgaande transfers ooit te maken.

Pierre Dwomoh kwam vorig seizoen 14 keer in actie voor het eerste elftal, maar hij was de voorbereiding gestart om een vaste basisspeler te worden op de Bosuil. “Het volstaat niet meer om in de ­selectie te zitten en hier en daar een wedstrijd te spelen”, zei zijn makelaar Niels De Jonck eerder deze maand in een interview met Gazet van Antwerpen. “Heel Antwerp gelooft in Pierre.” Dat is ergens logisch, omdat Marc Overmars en Sven Jaecques, twee grote Dwomoh-believers, hopen dat de tiener op een dag het uitgaande clubrecord zal breken. In de voorbije maanden toonden Benfica en Olympique de Marseille al interesse in hem.



Dat record staat vandaag nog op naam van Martin Hongla (3,70 miljoen euro, Hellas Verona), maar het enorme potentieel en puur talent van Pierre Dwomoh moest dat bedrag straks stevig de hoogte injagen. De 18-jarige beschikt over een enorm groot voetballend vermogen en technische kwaliteiten, hij heeft lef, is onverzettelijk en legt gif in zijn spel. Desondanks probeert hij het spel altijd simpel te houden. Maar ondanks zijn doel om dit seizoen volledig door te breken in het shirt van Antwerp FC, bezondigde Dwomoh zich dus aan een extrasportieve fout waardoor Mark van Bommel de deur zelfs niet meer op een kier zet voor hem.

Dat is een erg spijtige zaak voor Pierre Dwomoh, want hij werd vorig seizoen al eens gewaarschuwd door Radja Nainggolan. “Pierre doet me denken aan mezelf toen ik jong was. Als hij zijn hoofd op zijn schouders houdt, kan hij spelen bij Real Madrid. Maar zo niet, dan zou hij in de vierde divisie kunnen eindigen. Ik vroeg hem eerder, tijdens de training, of hij Freddy Adu kende. Hij was de grootste belofte ter wereld, maar nu zit hij zonder club. Ik vertel hem dat om hem te helpen, niet om hem af te schrikken”, zei Il Ninja vorig seizoen in L’Avenir.

🚀

Is de verbanning van Seck en Dwomoh een goede beslissing?

Meest recent

Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

10
10
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

103
103
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

236
236
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

119
119
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

108
108
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

120
120
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

141
141
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

104
104
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

255
255
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

324
324
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

533
533
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

417
417
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

501
501
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

279
279
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

83
83
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

563
563
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

357
357
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

369
369
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

168
168
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

63
63
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

302
302
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

363
363
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

484
484
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

262
262
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1826
1826

Meer sportnieuws