Deila kiest gekende namen, verrassing bij AA Gent

door
Deila kiest gekende namen, verrassing bij AA Gent

Het wachten zit erop, vrijdagavond trekt een nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League zich op gang. En voor de seizoensopener hebben de kalendermakers meteen een fraaie affiche voorzien, zo gaat bekerwinnaar AA Gent op bezoek bij Standard. Scheidsrechter Lawrence Visser fluit de partij op Sclessin om 20u45 op gang.


In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisploegen aan beide zijden. Bij de Rouches is nieuwe coach Ronny Deila in afwachting van de nodige versterkingen en dus brengt hij louter spelers die vorig seizoen al op de loonlijst stonden aan de aftrap. In doel herstelt hij Bodart weer in ere.

Achterin moet het duo Laifis-Dussenne de nodige ervaring bieden aan de jonge backs Ngoy en Calut. Op het middenveld gaat Deila dan weer voor het stevige drietal Amallah-Raskin-Cimirot. Voorin tot slot kiest de Noorse coach voor twee spitsen: Emond en Dragus. Zij krijgen de steun van Donnum. Ohio, de enige directe aanwinst tot dusver, begint op de bank.

VERRASSING VOORIN
De Buffalo's hebben al een officiële match in de benen en verloren vorig weekend met 1-0 in de Supercup tegen Club Brugge. Ten opzichte van dat duel kan coach Hein Vanhaezebrouck nog steeds geen beroep doen op Depoitre, Odjidja en De Sart. Torunarigha, die werd definitief werd overgenomen van Hertha Berlijn, is wel van de partij en start ook meteen in de basis. Hij krijgt achterin het gezelschap van zijn maatjes Okumu en Ngadeu.

Op het middenveld krijgt Kums het gezelschap van Marreh, terwijl Samoise en Hjulsager op papier de flanken voor zich zullen nemen. Voorin heeft Vanhaezebrouck een verrassing voorzien. Zo krijgen Cuypers en Tissoudali dit keer het gezelschap van Lemajic. In principe dus drie centrumaanvallers, afwachten hoe dat zal uitpakken in de praktijk.

LEES OOK: Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

🚀

Wie wint?

Meest recent

Dankzij VAR en Roef: Gent en STVV blijven zegeloos in PO's

Na drie speeldagen blijven AA Gent en STVV nog steeds zonder overwinning achter in de Champions' ...

29
29
'PSG nóg sterker: zomerse topaanwinst naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

33
33
Miljoenenaankoop Genk in vergeetput: bliksemvertrek dreigt

KRC Genk boekte zaterdagavond een belangrijke overwinning op het veld van KVC Westerlo. Naast ...

63
63
Optater Anderlecht: Stroeykens krijgt zwaar eerste verdict

RSC Anderlecht wil zich in de Champions' Play-Offs verzekeren van een plek in de top vier, maar ...

129
129
Invloed Kompany: drastische beslissing Bayern-kleedkamer

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Duitse titelstrijd. Indien het Bayern München van ...

43
43
"Dramatisch" - pijnlijke 3 op 10 in basisploeg Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond opnieuw het maximum aan resultaat uit een mindere prestatie ...

142
142
Union of Club? "Voor hen is deze clash het belangrijkste"

De zenuwen in de Champions' Play-Offs staan zondagavond hooggespannen. Voor de eerste keer in deze ...

76
76
Ongeziene dominantie: Beveren pakt ook déze prijzen in CPL

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

191
191
Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Vincent Kompany is net 40 jaar geworden en nu al heeft hij als coach Europa weten te ...

57
57
Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Fred Vanderbiest beleefde met KV Mechelen een moeilijke start van de Champions’ Play-Offs. Met ...

39
39
Gouden mogelijkheid bij Club Brugge: grijpt hij eindelijk zijn kans?

Bij Club Brugge heb je uiteraard zoals bij elke club dragende en dienende spelers. Eén van ...

175
175
TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

143
143
Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Standard Luik won met 1-2 op het veld van Sporting Charleroi in de Waalse Derby. Een beladen ...

65
65
Mourinho weer naar grootmacht? Portugees reageert gevat

José Mourinho heeft al heel wat watertjes doorzwommen en de Portugees is één ...

58
58
Marc Coucke slaat keihard terug na ongezien debacle

Marc Coucke kende niet meteen zijn beste maanden. Op sportief vlak kende Anderlecht (andermaal) een ...

147
147
Lammens reageert na topper: twijfels over Rode Duivel

Manchester United won de belangrijke topper tegen Chelsea met 0-1. De uitploeg kwam een paar keer ...

165
165
Hugo Cuypers en Lionel Messi stelen de show in MLS

Afgelopen nacht werd er weer een speeldag afgewerkt in de Major League Soccer, de hoogste klasse van ...

51
51
Van Brederode haalt uit na Anderlecht: “Kleine kinderen!”

KV Mechelen kwam op voorsprong tegen RSC Anderlecht, maar uiteindelijk won Paars-Wit nog na een ...

324
324
Italië verwoest Kevin De Bruyne: “Toestand is ernstig”

Napoli zit in de hoek waar de klappen vallen. In eigen huis ging het met 0-2 onderuit tegen Lazio. ...

233
233
Saliba komt met héél bizarre uitspraak na zege

Bij RSC Anderlecht waren ze uiteraard zeer gelukkig met de volgende zege. Ze wonnen met 1-2 van KV ...

316
316
Vanderbiest briest: "Na uur moest het 4-0 staan"

KV Mechelen verloor met 1-2 van RSC Anderlecht na een al bij al matige pot voetbal. Bij de ...

155
155
Union SG verrast: nieuw pareltje duikt op

Union SG heeft een uitstekende scouting. Daarmee hebben ze veel aanzien gekregen in Europa en het ...

78
78
Zorgwekkende situatie Vranckx: terugkeer naar JPL?

De zomermercato loert om de hoek en de Belgische clubs zijn bezig met het opstellen van de profielen ...

300
300
Club Brugge onder druk: alles staat op het spel

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Alle druk ligt bij de Bruggelingen, want als ...

179
179
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

162
162

Meer sportnieuws