Deila kiest gekende namen, verrassing bij AA Gent

door
Deila kiest gekende namen, verrassing bij AA Gent

Het wachten zit erop, vrijdagavond trekt een nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League zich op gang. En voor de seizoensopener hebben de kalendermakers meteen een fraaie affiche voorzien, zo gaat bekerwinnaar AA Gent op bezoek bij Standard. Scheidsrechter Lawrence Visser fluit de partij op Sclessin om 20u45 op gang.


In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisploegen aan beide zijden. Bij de Rouches is nieuwe coach Ronny Deila in afwachting van de nodige versterkingen en dus brengt hij louter spelers die vorig seizoen al op de loonlijst stonden aan de aftrap. In doel herstelt hij Bodart weer in ere.

Achterin moet het duo Laifis-Dussenne de nodige ervaring bieden aan de jonge backs Ngoy en Calut. Op het middenveld gaat Deila dan weer voor het stevige drietal Amallah-Raskin-Cimirot. Voorin tot slot kiest de Noorse coach voor twee spitsen: Emond en Dragus. Zij krijgen de steun van Donnum. Ohio, de enige directe aanwinst tot dusver, begint op de bank.

VERRASSING VOORIN
De Buffalo's hebben al een officiële match in de benen en verloren vorig weekend met 1-0 in de Supercup tegen Club Brugge. Ten opzichte van dat duel kan coach Hein Vanhaezebrouck nog steeds geen beroep doen op Depoitre, Odjidja en De Sart. Torunarigha, die werd definitief werd overgenomen van Hertha Berlijn, is wel van de partij en start ook meteen in de basis. Hij krijgt achterin het gezelschap van zijn maatjes Okumu en Ngadeu.

Op het middenveld krijgt Kums het gezelschap van Marreh, terwijl Samoise en Hjulsager op papier de flanken voor zich zullen nemen. Voorin heeft Vanhaezebrouck een verrassing voorzien. Zo krijgen Cuypers en Tissoudali dit keer het gezelschap van Lemajic. In principe dus drie centrumaanvallers, afwachten hoe dat zal uitpakken in de praktijk.

LEES OOK: JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Wie wint?

Meest recent

Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

5
5
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

54
54
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

56
56
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

164
164
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

272
272
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

120
120
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

170
170
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

218
218
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

409
409
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

261
261
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

81
81
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

724
724
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

226
226
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

256
256
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

230
230
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

106
106
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

66
66
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

551
551
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

240
240
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

104
104
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

452
452
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

593
593
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

67
67
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

224
224

Meer sportnieuws