Deila kiest gekende namen, verrassing bij AA Gent

door
Deila kiest gekende namen, verrassing bij AA Gent

Het wachten zit erop, vrijdagavond trekt een nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League zich op gang. En voor de seizoensopener hebben de kalendermakers meteen een fraaie affiche voorzien, zo gaat bekerwinnaar AA Gent op bezoek bij Standard. Scheidsrechter Lawrence Visser fluit de partij op Sclessin om 20u45 op gang.


In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisploegen aan beide zijden. Bij de Rouches is nieuwe coach Ronny Deila in afwachting van de nodige versterkingen en dus brengt hij louter spelers die vorig seizoen al op de loonlijst stonden aan de aftrap. In doel herstelt hij Bodart weer in ere.

Achterin moet het duo Laifis-Dussenne de nodige ervaring bieden aan de jonge backs Ngoy en Calut. Op het middenveld gaat Deila dan weer voor het stevige drietal Amallah-Raskin-Cimirot. Voorin tot slot kiest de Noorse coach voor twee spitsen: Emond en Dragus. Zij krijgen de steun van Donnum. Ohio, de enige directe aanwinst tot dusver, begint op de bank.

VERRASSING VOORIN
De Buffalo's hebben al een officiële match in de benen en verloren vorig weekend met 1-0 in de Supercup tegen Club Brugge. Ten opzichte van dat duel kan coach Hein Vanhaezebrouck nog steeds geen beroep doen op Depoitre, Odjidja en De Sart. Torunarigha, die werd definitief werd overgenomen van Hertha Berlijn, is wel van de partij en start ook meteen in de basis. Hij krijgt achterin het gezelschap van zijn maatjes Okumu en Ngadeu.

Op het middenveld krijgt Kums het gezelschap van Marreh, terwijl Samoise en Hjulsager op papier de flanken voor zich zullen nemen. Voorin heeft Vanhaezebrouck een verrassing voorzien. Zo krijgen Cuypers en Tissoudali dit keer het gezelschap van Lemajic. In principe dus drie centrumaanvallers, afwachten hoe dat zal uitpakken in de praktijk.

LEES OOK: Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Wie wint?

Meest recent

Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

0
0
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

14
14
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

59
59
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

274
274
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

11
11
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

108
108
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

150
150
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

946
946
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

162
162
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

291
291
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

431
431
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

129
129
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

270
270
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

327
327
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

67
67
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

568
568
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

470
470
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

196
196
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

494
494
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

476
476
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

89
89
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

401
401
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

627
627
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

241
241
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

297
297

Meer sportnieuws