Deila kiest gekende namen, verrassing bij AA Gent

109
Deila kiest gekende namen, verrassing bij AA Gent

Het wachten zit erop, vrijdagavond trekt een nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League zich op gang. En voor de seizoensopener hebben de kalendermakers meteen een fraaie affiche voorzien, zo gaat bekerwinnaar AA Gent op bezoek bij Standard. Scheidsrechter Lawrence Visser fluit de partij op Sclessin om 20u45 op gang.


In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisploegen aan beide zijden. Bij de Rouches is nieuwe coach Ronny Deila in afwachting van de nodige versterkingen en dus brengt hij louter spelers die vorig seizoen al op de loonlijst stonden aan de aftrap. In doel herstelt hij Bodart weer in ere.

Achterin moet het duo Laifis-Dussenne de nodige ervaring bieden aan de jonge backs Ngoy en Calut. Op het middenveld gaat Deila dan weer voor het stevige drietal Amallah-Raskin-Cimirot. Voorin tot slot kiest de Noorse coach voor twee spitsen: Emond en Dragus. Zij krijgen de steun van Donnum. Ohio, de enige directe aanwinst tot dusver, begint op de bank.

VERRASSING VOORIN
De Buffalo's hebben al een officiële match in de benen en verloren vorig weekend met 1-0 in de Supercup tegen Club Brugge. Ten opzichte van dat duel kan coach Hein Vanhaezebrouck nog steeds geen beroep doen op Depoitre, Odjidja en De Sart. Torunarigha, die werd definitief werd overgenomen van Hertha Berlijn, is wel van de partij en start ook meteen in de basis. Hij krijgt achterin het gezelschap van zijn maatjes Okumu en Ngadeu.

Op het middenveld krijgt Kums het gezelschap van Marreh, terwijl Samoise en Hjulsager op papier de flanken voor zich zullen nemen. Voorin heeft Vanhaezebrouck een verrassing voorzien. Zo krijgen Cuypers en Tissoudali dit keer het gezelschap van Lemajic. In principe dus drie centrumaanvallers, afwachten hoe dat zal uitpakken in de praktijk.

LEES OOK: Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

Wie wint?

Meest recent

Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

29
29
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

16
16
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

63
63
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

171
171
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

31
31
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

11
11
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

65
65
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

57
57
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

93
93
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

120
120
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

252
252
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

469
469
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

210
210
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

166
166
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

441
441
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

76
76
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

408
408
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

48
48
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

70
70
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

126
126
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

282
282
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

30
30
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

83
83
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

153
153
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

22
22

Meer sportnieuws